İçeriğe Yönlendir

Citroen C5 1.6 Hdi Confort Yakıt Tüketimi

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

190’ı zorlaması mı lazım? Kabak çekirdeği mi bu yav. 190 ne :) 

Deniz mili.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Yokuş aşağı 210-220 düz yolda 190. Benim bildiğim 1.6 hdi/tdci ise. Bu ağırlıkla olabilecek bu. Tabi şanzıman da önemli.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Deniz mili.

Deniz çipurası var mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emre Şimşek yazdı:

190-200’ü zorlaması lazım hdi motorsa

Bir kaç kez denedim.. rampa aşağı da denedim.. 195 i geçmiyor, sınırlama olduğunu düşünüyorum. 

Selçuk Bakış yazdı:

210 230 arası bekliyorum 😅

Yazılımdan sonra denemedim.. 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Deniz çipurası var mı?

Hep kendi yiyor.. 

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yazılımdan sonra denemedim.. 

yazılımla son hız artmaz. ulaşma isteği artar hafif rampa varsa artmış hissi verbilir

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir kaç kez denedim.. rampa aşağı da denedim.. 195 i geçmiyor, sınırlama olduğunu düşünüyorum. 

Demek ki şanzıman oranları farklı, geçmiyorsa geçmiyordur abi zorlama. Ekonomi odaklı bir araba. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir kaç kez denedim.. rampa aşağı da denedim.. 195 i geçmiyor

vay bee, koca c5 ile aynı gidiyoruz demek. 

benimki direkt sınırlı. Motor en fazla 19.000 devir çevirebiliyor

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

yazılımla son hız artmaz. ulaşma isteği artar hafif rampa varsa artmış hissi verbilir

Muhtemelen devir bitiyor zaten.. 

Araç normalde 2500 devirde rahat yürüyecek şekilde tasarlanmış.. 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

benimki direkt sınırlı. Motor en fazla 19.000 devir çevirebiliyor

Getir onu Servet bi yazılımlasın.. 25000 bin görürsün.. 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Babamı hastaneye yetiştirirken 200 yapmışım. Araba arızalandı zannettim limitöre girmiş hiç bakmamıştım kadrana. 6000 devir 200 düz yol. 

185-190 sürekli seyir eder heralde düz yolda pek zorlanır hissi yoktu. 

1,6 benzinli megan.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

vay bee, koca c5 ile aynı gidiyoruz demek. 

yalnız o c5 in içi sıcak

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

yalnız o c5 in içi sıcak

Kar var. Latte aldık. Gölün kenarında arabada oturup içeceğiz. Ama o da ne? Motor çalışırken bile soğuyor. Çok verimsiz :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Coşkun Basan yazdı:
Mehmet Ozyurek yazdı:
25 litre
Görünen 5,9 gerçek tüketim 6,8 litre. 

89A0FF79-F691-46AF-857F-CBED4A49DD58.jpeg.faaf5c1393afc309abbd87668dd025f7.jpeg

Mehmet abi yazılım öncesinde bu kadar sapma varmıydı?

Öncesinde sapma hiç yoktu.  

Şimdi az gösterip çok yakıyor 😅

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Şimdi az gösterip çok yakıyor [emoji28]
Yazılım sonrasında aynı durum başıma geldi depo kapasitesini değiştirdim obd den şimdi daha yakın çıkıyor değerler test ediyorum
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

yalnız o c5 in içi sıcak

😅😅 

Açıyorum ptc’yi.  Ohh sıcacık.  

Coşkun Basan yazdı:
Mehmet Ozyurek yazdı:
Şimdi az gösterip çok yakıyor emoji28.png

Yazılım sonrasında aynı durum başıma geldi depo kapasitesini değiştirdim obd den şimdi daha yakın çıkıyor değerler test ediyorum

Kurcalamadım ya.  Moral oluyor orda 3 litreleri görünce 😅

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Yücel GÖL
Coşkun Basan yazdı:
Mehmet Ozyurek yazdı:
25 litre
Görünen 5,9 gerçek tüketim 6,8 litre. 

89A0FF79-F691-46AF-857F-CBED4A49DD58.jpeg.faaf5c1393afc309abbd87668dd025f7.jpeg

Mehmet abi yazılım öncesinde bu kadar sapma varmıydı?

Hocam maşallah diyelim. ben bunu görsem varya kurban kesecem o derece. geçen sene böyle değildi. şimdi 290 km de ort 21 km hız yakıt 10.3  valla keyfi olmasa birde şu an değiştirecek bir ortam olmaması sebebi ile sabır ediyorum. Ankara da önerebileceğiniz özel servis var mı ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Yücel GÖL yazdı:

şimdi 290 km de ort 21 km hız yakıt 10.3 

290 km yi 1 günde mi yapıyorsunuz, 15 günde mi?

Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

Şaşmaz civarında Vatan Mekanik Cemal Usta'ya götürüyorum ben aracı. Hem bakım işlemlerim; hem de onarım işlerimde gidiyorum. Peugeot - Citroen grubu araçlar için Ankara'da ya da forumlarda adından sıkça bahsedilir kendisinden. Esnaflığı, ustalığı ve müşteriye yaklaşımı konusunda olumsuz bir izlenim edinmedim bu zamana dek. Tavsiye ederim.

https://goo.gl/maps/ijkhoo8c9aSuc65r5

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yücel GÖL yazdı:

Hocam maşallah diyelim. ben bunu görsem varya kurban kesecem o derece. geçen sene böyle değildi. şimdi 290 km de ort 21 km hız yakıt 10.3  valla keyfi olmasa birde şu an değiştirecek bir ortam olmaması sebebi ile sabır ediyorum. Ankara da önerebileceğiniz özel servis var mı ?

Enjektörlere odaklanın bence. 

Ankara'da kim bakar inan bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
Yücel GÖL yazdı:

yücel bey kısa mesafe kulanıyorsan yakıtın normal bence aracı kısa mesafe kulanıyor 3 km git 3 km gel tarzıdır rolantide araç yaptıgı yoldan fazla çalsıyordur test etmesi kolay tamirciden önce önce aracın motor sıcaklıgını 90 dereceye getirin yakıtı fulleyin sonrasında 100 km yol yapın yine 10 lt üzeri yakıt cıkarsa tamam araba arızalıdır derim 

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel GÖL
Çağlar Bayur yazdı:

290 km yi 1 günde mi yapıyorsunuz, 15 günde mi?

20 günde falan. günlük hafta içinde 6 km falan bir kullanım var. start 1.5 km sonra stop. start 1.5 km sonra stop. sabah ve akşamları. eşim öğretmen okula çocuk bırakıyor kendi okuluna geçiyor. arabanın sözde fabrika verisi şehir içi 5. 6 hadi yaşlandı optimum seviyeler yakalanmıyor olsun 7 ama maalesef 10 üzeri. yazılımda ilginç bir şekilde depo ile birebir neredeyse.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Enjektörlere odaklanın bence. 

Ankara'da kim bakar inan bilmiyorum. 

enjektörlere baktırdım ayaz pompa var şaşmazda. fabrika ayarına çevirdiğini söyledi. başka bir yerde de ölçüm yaptırdım enjektörler normal denildi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yücel GÖL yazdı:

20 günde falan. günlük hafta içinde 6 km falan bir kullanım var. start 1.5 km sonra stop. start 1.5 km sonra stop. sabah ve akşamları. eşim öğretmen okula çocuk bırakıyor kendi okuluna geçiyor. arabanın sözde fabrika verisi şehir içi 5. 6 hadi yaşlandı optimum seviyeler yakalanmıyor olsun 7 ama maalesef 10 üzeri. 

Bu sürüş rotasında bu tüketim normal. 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Yücel GÖL yazdı:

20 günde falan. günlük hafta içinde 6 km falan bir kullanım var. start 1.5 km sonra stop. start 1.5 km sonra stop. sabah ve akşamları. eşim öğretmen okula çocuk bırakıyor kendi okuluna geçiyor. arabanın sözde fabrika verisi şehir içi 5. 6 hadi yaşlandı optimum seviyeler yakalanmıyor olsun 7 ama maalesef 10 üzeri. yazılımda ilginç bir şekilde depo ile birebir neredeyse.

enjektörlere baktırdım ayaz pompa var şaşmazda. fabrika ayarına çevirdiğini söyledi. başka bir yerde de ölçüm yaptırdım enjektörler normal denildi.

sorun arabada degil sorun 1,5 km kullanmanda bosa masraf etmişssiniz enjektörlere aynı rotaya aynı kullanıma farklı araçlar egea , passat, jetta  da koysan hemen hemen aynı tüketim olur dedigim gibi yakıtı ölçmek için motoru ısıtıp 100 km süreceksin sonra ölçüm yapacaksın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
tüketim normal 1.5 km de dizel soğuk motorda çok ciddi tüketir

sizin güzergahta dizel kullanılmaz az yakması için benzinli motor şart yeni nesil tsi gibi ama oda çok yakacaktır.

Bu şartlarda tsi da en iyi ihtimalle 9 yakar.
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

Bu şartlarda tsi da en iyi ihtimalle 9 yakar.

tsi da 13 lerde tüketim yapar 9 a düşmez 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...