İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Turbo-Enjektör Sorunu ve Duman Atma

Enver Küçükdoğan

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

bende bu aralar ne çok kaşınan var etrafta diyordum, salgın var sanırım, kaşınan kaşınana :D

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
9 saat önce, Servet Aydın yazdı:

O zaman turbo nasıl patlar golf'te. Onu göstereyim?

Abi sen vaktin oldukça teknik konularla ilgili bilgilerini yeni konularda paylaşsana bizimle, haftalık olabilir mesela :flowers:

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
10 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Ufak bı bum sesi geldi ve motor devri düştü gaz yemedi. Hemen söktum emis borusunu baktık mil kırılmış pervane gövdeye gömülmüş. Emiş hortumları komple söktum motora bir şey kaçmasın diye atmosferik dizel oldu araba ama devirlenemiyor şuan. En son emiş borusu patlayınca yağlanma görmüştüm. Usta bişi olmaz demişti ama oldu :). 

Mil niye kesti acaba yağlama sıkıntısı mı bilemiyorum.

intercooler ve giriş çıkış borularınıda söküp temizlettirin ileride küçük bir parça başınıza iş açmasın tavsiyem ...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sıfır turbo 1300 TL. Kimse Garanti vermiyor :)

Revizyonlu turbo 650 TL garantili

Turboyu revizyon yaptırma 500 TL

Sök tak işçilik 250 felan

Bı de başka bı fantezi çıkma bı tane S60 turbosu var elimizde onda usta bısiler anlatıyor da tam çözemedim

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Yücel Metin
(düzenlendi)

Motora kanat parçası gitmemesi iyi olmuş. Öncesinde turbo sizi uyardımı ıslık sesi gibi rolentide.

45 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Sıfır turbo 1300 TL. Kimse Garanti vermiyor :)

Revizyonlu turbo 650 TL garantili

Turboyu revizyon yaptırma 500 TL

Sök tak işçilik 250 felan

Bı de başka bı fantezi çıkma bı tane S60 turbosu var elimizde onda usta bısiler anlatıyor da tam çözemedim

Dene bakalım ...! Senin bir sonraki  açacağın konu başlığını yazayım "motor nedir nasıl patlatılır"?

tarihinde Yücel Meta tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Sök tak parası çok aslında ama günümüzün sanayi fiyatlarına göre mecbur veriliyor hybrit yaptır gitsin derim

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
bilmediğin neler var abi? bu kullanılan eşyalarla ilgili, araba, tv buzdolabı vb. yani ev aletleri, fortif i saymıyorum. mesela su tesisat hesabı?

Evde ampül bile değişmem :)
Şöyle yapalım, bende bir hikaye var Hanefi abi anlattı. O hikaye için ben bir konu açayım, konu başlığı akü nasıl patlar? olsun uyar ise sana
Tamam, örtelim konuyu kapayalım
Noluyo burada Servete' rakip mi çıktı ?
Tek rakibim THY

Abi sen vaktin oldukça teknik konularla ilgili bilgilerini yeni konularda paylaşsana bizimle, haftalık olabilir mesela :flowers:
Lazım oldukça yazalım
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Motora kanat parçası gitmemesi iyi olmuş. Öncesinde turbo sizi uyardımı ıslık sesi gibi rolentide.
Dene bakalım ...! Senin bir sonraki  açacağın konu başlığını yazayım "motor nedir nasıl patlatılır"[emoji23]
Valla parçacık gitmedi Allah'tan. Yada haberimiz yok [emoji14]

Bı inleme sesi vardi da usta bişi demedi ben turbodan anlamam 4 tane turbo Dizel arabam oldu hep turbo ne zaman patlicak korkusu vardı en ucuz olanında denk geldi Allah'tan.

Saçmalık su sıfır parçaya kimse garanti vermiyor. Huylaniyom. Adam revizyonlu parçaya yalandan da olsa en az 6 ay garanti veriyor.

Diğer turbo geyiği ise usta hep bı takma peşinde bende heves ediyorum ama mali durumum sandık motora dayanmaz. :) Genelde motor modifiyesi yapmam ama modifiyeli yazılımlı iki araba aldım hoşuma gidiyor.

Bizim turbo Mitsubishi marka. Garrett kendisi de revizyonlu yapıyormus uyan bı Garrett revizyonlu alıp maliyeti düşüreboliriz ama bulmak lazım.
Sök tak parası çok aslında ama günümüzün sanayi fiyatlarına göre mecbur veriliyor hybrit yaptır gitsin derim
Sözde hortumlar intercooler vs de sökülüp temizlenecek. Yağ bakımı vs de var. İş bı yağ değişimi kac para sanki. Az daha çılgın olsam kendim söküp takacam hiç olmazsa bozarsak ben bozdum olur ikinci turboyu :)

Ayrıca büyük turbo yada farklı bı turbo takınca yada hibrit bı de yazılim yapılacak muhabbeti var. Bide ona para bayılmak istemiyorum.

Bu arada biri aradi onda da Fiesta varmış. Aynı yazılım yaptıracakmis önerir misin dedi. Dedim turboyu yeni patlattım ama güzel oluyor :). Orjinal turbosu 1.1 1.2 bar basıyor diyor ben 1.5 hatta 1.6 görüyordum basarken
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bu iş nisan ayında olsa iyiydi para olurdu fantezi denerdik. Ama o hortum patlamalardan belliydi 1 gırtlak 2 emiş borusu 3 turbo. Son levelde piston aşağı indi videosu gelir

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Big turbo yapılırsa iş büyür araç daha çok sorun çıkarabilir zamanla big turbo olursa liste uzar bir intercooler enjektör emme genişletme falan

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Kardeş, orjinal turbo al geç, takmadan tüm turbo değişim prosedürü dikkatle uygulansın, sonrasında yazılım varsa iptal et ve kullanıp kullanmayacağına karar ver, yazılım varsa bence aracı sat, şahsen ben öyle yapardım, tabii karar senin...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ozaman orjinalden şaşma, yazılım varsa orjinale dön, sağlam bakımını yaptır, keyifle kullan... zaten bu devirde en güzelide bu bence, kullanmaya devam....

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yazılım iyide, her selektör yapanın peşine düşünce, birde fazla yüklü olunca sonuç bu oluyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Yazılımın neresi iyi, sarfiyat artıyor duman artıyor yazık günah hem milli servet hemde geleceğe miras çevre kirliliği. Suç fiili oluştursa bildiğim herkesi ispitlerdim savcılığa :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Yazılımın neresi iyi, sarfiyat artıyor duman artıyor yazık günah hem milli servet hemde geleceğe miras çevre kirliliği. Suç fiili oluştursa bildiğim herkesi ispitlerdim savcılığa [emoji3]
Bizde adalette adamımız var diye geziyoz
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sonunu düşünen kahraman olmaz, dizi felan seyret biraz yahu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
2 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

sonunu düşünen kahraman olmaz, dizi felan seyret biraz yahu

Mesaj yazarken dalmışım, bi tabak siyah kurutulmuş ev yapımı üzüm bitti

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
12 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

ev yapımı üzüm

tabak başında parçalana

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bı fantaziye giriyoruz bakalım yarın ne olacakff19be7a1f4bbc8cb7f7fb17c24305ad.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...