Furkan Avcı

Mercedes W221 S350 (M272) Yaptıklarım Bakım/Onarım/Modifiye

Recommended Posts

Furkan Avcı
(düzenlendi)

C320 var iken hepsini şu konu altında toplamıştım. 

S içinde benzer bir paylaşım için bu konu başlığını kullanacağım.

İlk başlık gelsin :)

Viofo kamera park kiti modifiyesi :)

Orta konsol ve bardak tutucu eklemesi

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Furkan Avcı

Viofo A129 Duo kamerayı aldıktan sonra park modu kiti ile ilgili bir sıkıntı yaşamıştım. 

Bu süreçte alım yaptığım, (ismini yazmanın sıkıntı olduğunu düşünmüyorum çünkü aradan 1 ay geçmesine karşın arızalı ürünü değişim yaptılar) maxitekno, yenisini gönderdi ve bende montajını yaptım.

Yanlız aklımda bir soru işareti vardı park kitini gizli bir yere koyduğumuz için ve aracımı kapalı garaja bıraktığım için park modunun 7/24 değil gerçekten benim istediğim zamanlarda devrede olmasını istiyordum. Bunu da her seferinde menüye girip yapmaktansa farklı bir yolla çözmeyi düşündüm :B)

Öncelikle kablo lehim, bant vs işinden kurtarmak için kablo uçlarını dişi/erkek uçlardan oluşacak şekilde ayarladım

s350_viofo_1.jpg

s350_viofo_2.jpg

Sonrasında üçlü seçici bir anahtar yaptım, bunlardan biri aküden direk diğeri ise kontağa bağlı geliyor, ortadan ise kitin Akü bağlantı noktasına gidecek şekilde ayarlandı. Kitin diğer ucu zaten kontaktan elektik alıyor. Yani kitin sürekli elektrik olmasını istediği bacağı artık istersem aküden istersem kontaktan seçecek şekilde benim kontrolüme geçti.

s350_viofo_4.jpg

Sonrasında da montajı yaptım, aynanın sol tarafında (dışardan bakınca) aracın kendi kamerası olunca bende sağ tarafa viofoyu yerleştirdim.

Arkada ise standart ortaya den getirdim.

s350_viofo_5.jpg

s350_viofo_6.jpg

Böylelikle ilk modifiyemizide yapmış olduk :) 

• Beğen 14

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Furkan Avcı
(düzenlendi)

Aracı aldığımda orta konsoldaki küllük ve bardaklık kısmında ilave donanımlar opsiyonlarda alınmamıştı, bir de önceki vatandaş buraya kola dökmüş ve temizleme işini beceremediği için alttan şeker zamk gibi yapışmıştı ve orta kapak kapanmıyordu. Kapatmaya çalışırken de bozmuşlardı .

Aradım taradım orjinal yıldızlı parçaları uygun fiyata denk getirince aldım. (tabi kola kalıntıları güzelce temzilendi.

Orta konsol:

s350_ortakonsol_1.jpg

s350_ortakonsol_2.jpg

Bardak tutucu:

s350_ortakonsol_3.jpg

s350_ortakonsol_4.jpg

Ve güncel hali

s350_ortakonsol_5.jpg

s350_ortakonsol_6.jpg

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 8

Mesajı paylaş