İçeriğe Yönlendir

Mercedes W221 S350 (M272) Yaptıklarım Bakım/Onarım/Modifiye

Furkan Avcı

Recommended Posts

İlkay Başaran

Benim arabada aldığımdan beri esp yok. Güneştense eğer yakacam kendimi :crazy:

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Doğan Arşiray yazdı:

ooo bu adam olmaz artık. gel c180 i vereyim bırak bunu. hem 98 bin km de daha. mis. üstüne de para istemem yabancı değilsin.

rc2lwp8.jpeg

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
İlkay BAŞARAN yazdı:

Benim arabada aldığımdan beri esp yok. Güneştense eğer yakacam kendimi :crazy:

Güneşten değil ya mis gibi parlattık koyduk, 15 dk geçmedi :D Allah beterinden korusun.

Bu hatayı 2 yıl önce bir kere daha vermişti, ellemedik geçti, bu sefer kalıcıyım dedi :D 

Ali Gök yazdı:

rc2lwp8.jpeg

Yanlış olmuş foto :D

Ben hep bunu kullanıyorum (Doğan hocamın affına sığınarak  ;) )  

Akbaba Türleri ve Özellikleri – Akbabalar Hakkında Bilgiler

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Furkan Avcı yazdı:

Güneşten değil ya mis gibi parlattık koyduk, 15 dk geçmedi :D Allah beterinden korusun.

Bu hatayı 2 yıl önce bir kere daha vermişti, ellemedik geçti, bu sefer kalıcıyım dedi :D 

sol ön devir snesörü dediği basit bir hal sensörü olmalı. abs sensörü belkide. ona bakmalı.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Furkan Avcı yazdı:

Eksile eksile benim arabaya dönecek sonra takas ederiz olur dimi 😛

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Doğan Arşiray yazdı:

sol ön devir snesörü dediği basit bir hal sensörü olmalı. abs sensörü belkide. ona bakmalı.

O ayrı, onun düzelttik, sokettendi. Problem derin :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Furkan Avcı yazdı:

Akbaba Türleri ve Özellikleri – Akbabalar Hakkında Bilgiler

ama ne güzel hayvan. müthiş bir uçucu. anadolu akbabası da vardır kanat açıklığı 3 metreye kadar varabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Furkan Avcı yazdı:

Motora bir şey dememde, bu araçlarda sıkıntı elektronik. Her yer ECU dolu, benim araba tam dolu değil, 58 tane kumanda kutusu var.

Aha bak burdan yak. Arabayı yıkattım güneş altında mis gibi park ettim geldim sonuç bu, birde nazar yok diyorsunuz :D  :D 
Yarın Ankara'ya gidiyorum, ABS yok, ESP yok, elektrik destekli hidrolik direksiyon yok :D sadece 3.498 cc motor var :D

Renault 12 Toros 350 :D

image.thumb.png.c8464cb7c80fad122e3d11142d97844f.png

Nazar çıkmış. :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Evet son durum şu şekilde idi:
image.thumb.png.412241334450fccbbfca90757acce114.png

Dün sabah erkenden sakin bir şekilde Ankara'ya gittim
@Ali Darbaz hipermilde bu kadar olabiliyor :), gerçi rampa aşağı olan yerlerde bile ya ayağımı atarsam fren olmazsa diye yavaşlattım aracı.

image.thumb.png.2d316e11242051a68e87a6b9eea8c53c.png

Ankara'da mercedes ECU larının tamir işlerini yapan nerdeyse tek bir yer var isim vermekte sıkıntı görmüyorum EMEK Elektronik.
Sağolasunlar 2 saat gibi bir sürede işlemi hallettiler.

ABS kontrol ünitesinin elektronik kısmı söküldü ve gerekli işlem yapıldı.

image.thumb.png.488b254fd3bf12d172e92355f2603604.png

Test edip verdiler, bu ECU yu mercedes den sıfır almaya kalksak muhtemelen 15-20.000 TL dir. Benim ustamın iskontosunu (2.800 TL müşteri fiyatı) kullanarak 2.200 TL ye hallettik ve 1 yılda garanti belgesi verdiler, (1 yıldan sonrada aynı sıkıntı olursa problem olmaz getirin garantili işlem yaparızı ayrıca şifaen söylediler). Ayrıca sol ön ABS devir sensörünü Airmatik amörtisörünün bilyasını değişirken sündürmüşler tel kopmuş, başka ölü bir sensörün kablosu ile organ nakli yaparak kurtardık, yoksa o sensörde 1.600 TL idi.
Dönüştede yollar sakin olunca giderken ki hipermili hiç ettik :D

image.png.d6a1e0fc114c597103ff5a613fa3c659.png

image.png

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Geçmiş olsun. Cahillik mutluluktur. Beyin fazla olunca böyle oluyor işte :) benim de mazda’da abs pompası bozulmuştu. Beyincide farklı bir abs’nin pompası takışmıştı, sorun çözülmüştü. Servis’te abs 2000 dolar’dan fazlaydı. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Geçmiş olsun. Cahillik mutluluktur. Beyin fazla olunca böyle oluyor işte :) benim de mazda’da abs pompası bozulmuştu. Beyincide farklı bir abs’nin pompası takışmıştı, sorun çözülmüştü. Servis’te abs 2000 dolar’dan fazlaydı. 

Dünya üzerinde arıza yaptığını duyduğum ilk japon yahu😂

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Furkan bununla geçmiş olsun, şöyle düşün, ya özel servis olmasa ve yetkiliye gitmek zorunda kalsaydın? O değişecek bı değişecek. Hesap : 17.999 euro.. allah korusun. 
bentley servis hikayemi anlatmıştım, yağ- filtreler- bujiler ve egzoz manifoldu değişen bir bentley sahibinden gözümün önünde 170 bin küsur tl fatura tahsil ettiler.. :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Cem Işık yazdı:

Furkan bununla geçmiş olsun, şöyle düşün, ya özel servis olmasa ve yetkiliye gitmek zorunda kalsaydın? O değişecek bı değişecek. Hesap : 17.999 euro.. allah korusun. 
bentley servis hikayemi anlatmıştım, yağ- filtreler- bujiler ve egzoz manifoldu değişen bir bentley sahibinden gözümün önünde 170 bin küsur tl fatura tahsil ettiler.. :) 

Evet abim bununla geçmiş olsun diyelim.

Sahibi değildir ya şöfördür ya da muhsebecidir. Sahibinin ne işi vardır ki parayla ? :D

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

Dünya üzerinde arıza yaptığını duyduğum ilk japon yahu😂

Zaten abs pompasının üstünde ate-ford yazıyordu. Yoksa biliyorsun :) 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Furkan Avcı yazdı:

Evet abim bununla geçmiş olsun diyelim.

Sahibi değildir ya şöfördür ya da muhsebecidir. Sahibinin ne işi vardır ki parayla ? :D

Sahibi derken, galericiydi, arabayı bakım yaptırıp satacak dedi servis. 

Önder Özcan yazdı:

Bentley karttan çekmişlerdir :D

Kartı için yalvartmaz o en azından. Bazıları kartı verene kadar takla attırıyo bize😬

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Furkan Avcı yazdı:

@Ali Darbaz hipermilde bu kadar olabiliyor :), gerçi rampa aşağı olan yerlerde bile ya ayağımı atarsam fren olmazsa diye yavaşlattım aracı.

7 litre düşerdi sanki. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Önder Özcan yazdı:

Bentley karttan çekmişlerdir :D

Abi kusura bakmayın ama Bentleyden bahsedince Mercedes sahipleri bile fakir görünmeye başladı bana😃

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Furkan Avcı yazdı:

Evet son durum şu şekilde idi:
image.thumb.png.412241334450fccbbfca90757acce114.png

Dün sabah erkenden sakin bir şekilde Ankara'ya gittim

image.thumb.png.2d316e11242051a68e87a6b9eea8c53c.png

Ankara'da mercedes ECU larının tamir işlerini yapan nerdeyse tek bir yer var isim vermekte sıkıntı görmüyorum EMEK Elektronik.
Sağolasunlar 2 saat gibi bir sürede işlemi hallettiler.

ABS kontrol ünitesinin elektronik kısmı söküldü ve gerekli işlem yapıldı.

image.thumb.png.488b254fd3bf12d172e92355f2603604.png

Test edip verdiler, bu ECU yu mercedes den sıfır almaya kalksak muhtemelen 15-20.000 TL dir. Benim ustamın iskontosunu (2.800 TL müşteri fiyatı) kullanarak 2.200 TL ye hallettik ve 1 yılda garanti belgesi verdiler, (1 yıldan sonrada aynı sıkıntı olursa problem olmaz getirin garantili işlem yaparızı ayrıca şifaen söylediler). Ayrıca sol ön ABS devir sensörünü Airmatik amörtisörünün bilyasını değişirken sündürmüşler tel kopmuş, başka ölü bir sensörün kablosu ile organ nakli yaparak kurtardık, yoksa o sensörde 1.600 TL idi.
Dönüştede yollar sakin olunca giderken ki hipermili hiç ettik :D

image.png.d6a1e0fc114c597103ff5a613fa3c659.png

image.png

geçmiş olsun. aradaki ortalama hız farkı acaip fazla. o orana yakın artış olmuş. gayet normal bence. ama bu araç dizel olsaydı böyle olmayacaktı. bence satmak, lazım bilemedim şimdi.

Furkan Avcı yazdı:

Test edip verdiler, bu ECU yu mercedes den sıfır almaya kalksak muhtemelen 15-20.000 TL dir.

bir tane zener diyot bulmuştur kesin. diyot 1 tl bilgi 2799 tl.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Basınca çok yakan Mercedesleriniz forum eşrafınca öldüm parasına değerlendirilir 😁

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Darbaz yazdı:

7 litre düşerdi sanki. 

düşmez. 3 litre dizel bile en az 6 litre yakıyor o kasada.

Emre Şimşek yazdı:

Basınca çok yakan Mercedesleriniz forum eşrafınca öldüm parasına değerlendirilir 😁

toplansak bile alamıyoruz artık. ha benim üzerime alıyorsak ben biraz daha fazla verebilrim ortlamadan. özel mesaj atarsınız.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Ali Darbaz yazdı:

7 litre düşerdi sanki. 

Zorlasak olur sanki, bence sende olsa yaparsın.

Emre Şimşek yazdı:

Abi kusura bakmayın ama Bentleyden bahsedince Mercedes sahipleri bile fakir görünmeye başladı bana😃

Fasfakiriz hemde :D

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Doğan Arşiray yazdı:

geçmiş olsun. aradaki ortalama hız farkı acaip fazla. o orana yakın artış olmuş. gayet normal bence. ama bu araç dizel olsaydı böyle olmayacaktı. bence satmak, lazım bilemedim şimdi.

bir tane zener diyot bulmuştur kesin. diyot 1 tl bilgi 2799 tl.

Olabilir saygı duyarım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...