İçeriğe Yönlendir

O Bir Koreli

Mehmet Kazancıoğlu

Recommended Posts

Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

4 çeker sevdasına malum aracımı satmıştım. Uzun arayışlar sonunda gönlümde yatan Grand Cherokee 4,7, Cherokee 3,7 veya freelander idi. Gidip baktığım araçları ya ben beğenmedim yada beğendiklerime param yetmedi bu süreçte baktığım bütün arabalar için başını ağrıttığım  @Servet Aydın,@Sami Demirpaz, @Ali Gök yardımlarınız için çok teşekkür ederim. sizlerinde söylediği gibi bu araçları tercih edeceksem kenarda bir miktar bütçe ayırmam gerekmesi elimdeki bütçede mümkün olmayacaktı. sonuç olarak bende hayallerimi daha sonraki bir zamana erteleyerek hedef değiştirip çekik gözlü arkadaşlara yöneldim. 

Çekik gözlüler arasında gidip gelirken bu seferde @Mert Can Üzger le görüşerek birazda onun başını ağırttım kendisine çok teşekkür ediyorum. Bulduğum ve bütçemin yettiği bir kaç araç hakkında fikir alış verişinden sonra karar verdiğim araç için @Mert Can Üzgertavsiyesi ile Maslak Oto Sanayi Sitesinde Kardeşler Oto serviste ekspertiz yaptırarak bütün yürür aksam ve motor kontrollerini yaptırdım. araçta eksiklikleri tespit ettik fiyata anlaşarak 20.12.2019 da noter kapanmadan parasını ödeyip aracı teslim aldım.

Gelelim aracın detaylarına

2005 model KİA SORENTO OTOMATİK 2.5 140 HP

241450 km de 

plastik aksam dışı boya değişen yok (satıcı beyanı ben baktırmadım)

şaseler temiz (ona baktım)

birkaç resim ekliyeyim

8edb970769ed3911184f7389d76e8519.jpga3e3f2b21ba7d14337ed17408500ce3a.jpg

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 25
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Maşallah canavar canavar. Hayırlı uğurlu olsun Mehmet, güle güle kullan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Hayırlı olsun,

Honda dan sonra yakıt fazla gelebilir. Bunların birde 170 lik leri vardı, onları çok övüyorlar.

Buralarda piyasası olan bir araç

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Hayırlı olsun.

Bu hafta Kartepe de güzel kar var. Hafta sonu değerlendir. Hem aracı tanımış olursun. 4 çeker modları vs kuzu yaylası yolu güzel rota. Mangalıni da al zirvede sucuk ekmek yap mis. Pazar aksilik olmazsa orda olacam . Güzel bir halat da olsun bagajda. Yolda kalanlara yardım edersin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

Ekspertiz de tespit edilen eksiklerin acil olanları 27.12.2019 tarihinde yine maslak oto sanayi Kardeşler Otoda yapıldı.

Yapılanlar Bakımlar

* Aracın bütün filtreleri değişti 

** Yağ filtresi

** hava filtresi

** mazot filtresi

** polen filtresi

* motor yağı değişti (8 litre yağ adı)

* Soğutma suyu değişti 6 lt antifriz eklendi.

* Radyotör üst hortumu değişti

* Fren hidrolik kontrolü yapıldı

Kullanıma engel olmayan ancak değişim gereken parçaların değişimi.

* Arka  sağ kapı dış kol değişim

* Radyo anteni yenisi ile değişim

* Araç içerisinde yanmayan bir kaç anpül değişimi

* Ön Kamera montajı

Tespit edilen ve acil müdahale isteyen yapılanlar

* Direksiyon kutusu yağ kaçağı revizyonu yapıldı.

* Sağ / Sol Rot kolları değişti

* Sağ / Sol Rot başı değişti

* Sol arka büyük ve küçük burç değişimi

* Rot ayarı yapıldı

Daha sonra yapılacaklar 

* Arazi şaftı değişim.

* Sağ aks revizyonu.

* Otomatik vites kutusu yağ değişimi. 

* Arka amortisör ve stoplama takozu değişimi.

bakım için sabah saat 07.45 de dükkana gittiğimde daha kimse gelmemişti. trafiğe kalmamak için erken gittim. 

1713fa71d27ad6587390e8091dc21d71.jpg

bakım resimleri 

c0469ef5521e9c11649d66f414b64650.jpg90ea466f1c8eeb4e0856b894b840f354.jpg9160c4a81053fca922eb0f38969ac591.jpg89cad207d7f16f5549910a336fc8d63b.jpg2a79db1f0dcd17dc2fb8af621b6f02ee.jpg7242b3851a164c500febefd6b437fc01.jpg8f54423a9be37b425091ec27746bcbf3.jpg93a5ac18ef5d1d2f66be6f34fdcc2835.jpge3ed3e1f4ec18c8bb2bc769f1a7faa4c.jpg

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 13
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Artık motor hortultusu ilk kalkışta fark etmişsinizdir :) Güle güle kullanın tekrardan kazasız belasız masrafsız. Siz acil kısmına şanzıman yağını da koyun :) 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Hayırlı uğurlu olsun, maşallah :nazar: 

4 çeker sisteminin hortum sorunları oluyor bazen bunlarda, basit ve çözümü kolay bir arıza. 4wd sistemi devre dışı kalıyor bu arızada, uygun fiyatla hallolur genelde bu şekilde. Tadını alacağın bir araç :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hayırlı olsun.
Özgür olmak güzel bişey

Emmi teşekkür ederim. inşallah biraz daha özgürlük katacak bu araç bize

Önder Özcan yazdı:

Maşallah canavar canavar. Hayırlı uğurlu olsun Mehmet, güle güle kullan.

çok teşekkür ederim Önder abi

Mehmet Pınar yazdı:

Hayırlı olsun,

Honda dan sonra yakıt fazla gelebilir. Bunların birde 170 lik leri vardı, onları çok övüyorlar.

Buralarda piyasası olan bir araç

teşekkür ederim. honda benzinli idi tüp yoktu o 8,5 -9 litre arası yakıyordu. bu do 11-12 civarı yakacak gibi görünüyor. ben aracı sadece hafta sonu kullandığım için umarım beni üzmez. 170 likler 2008 sonrası ve bütçe olarak biraz daha pahalı

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Hayırlı olsun.

Bu hafta Kartepe de güzel kar var. Hafta sonu değerlendir. Hem aracı tanımış olursun. 4 çeker modları vs kuzu yaylası yolu güzel rota. Mangalıni da al zirvede sucuk ekmek yap mis. Pazar aksilik olmazsa orda olacam . Güzel bir halat da olsun bagajda. Yolda kalanlara yardım edersin.

Mustafa daha aracı hiç tanımıyorum daha doğrusu 4 çeker ile tecrübem henüz yok ve aracın ön şaftında boşluk var biraz ve usta değişene kadar fazla zorlama dedi. :) 

Sinan Akgöl yazdı:

Artık motor hortultusu ilk kalkışta fark etmişsinizdir :) Güle güle kullanın tekrardan kazasız belasız masrafsız. Siz acil kısmına şanzıman yağını da koyun :) 

evet bu güne kadar genellikle benzinli araç kullanan ben, dizelin sesine alışmam biraz zor olacak. 

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Hayırlı olsun abi, Allah kaza bela vermesin, sağlıkla kullan. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan Abicim. Kesene bereket.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kazancıoğlu hayırlı olsun. Egr körleme yapıldı mı? 

Arszi şaftı ne, lastik fotosu isterim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

hayırlı ugurlu olsun,eniştemde var güzel araç herşeyiyle yakıt hariç maşallah iyi yakıyor :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

4 çeker sevdasına malum aracımı satmıştım. Uzun arayışlar sonunda gönlümde yatan Grand Cherokee 4,7, Cherokee 3,7 veya freelander idi. Gidip baktığım araçları ya ben beğenmedim yada beğendiklerime param yetmedi bu süreçte baktığım bütün arabalar için başını ağırttığım [mention=13526]Servet Aydın[/mention], [mention=33488]Sami Demirpaz[/mention], [mention=52206]Ali Gök[/mention] yardımlarınız için çok teşekkür ederim. sizlerinde söylediği gibi bu araçları tercih edeceksem kenarda bir miktar bütçe ayırmam gerekmesi elimdeki bütçede mümkün olmayacaktı. sonuç olarak bende hayallerimi daha sonraki bir zamana erteleyerek hedef değiştirip çekik gözlü arkadaşlara yöneldim. 

Çekik gözlüler arasında gidip gelirken bu seferde [mention=6593]Mert Can Üzger[/mention] ile görüşerek birazda onun başını ağırttım kendisine çok teşekkür ediyorum. Bulduğum ve bütçemin yettiği bir kaç araç hakkında fikir alış verişinden sonra karar verdiğim araç için [mention=6593]Mert Can Üzger[/mention] tavsiyesi ile Maslak Oto Sanayi Sitesinde Kardeşler Oto serviste ekspertiz yaptırarak bütün yürür aksam ve motor kontrollerini yaptırdım. araçta eksiklikleri tespit ettik fiyata anlaşarak 20.12.2019 da noter kapanmadan parasını ödeyip aracı teslim aldım.

Gelelim aracın detaylarına

2005 model KİA SORENTO OTOMATİK 2.5 140 HP

241450 km de 

plastik aksam dışı boya değişen yok (satıcı beyanı ben baktırmadım)

şaseler temiz (ona baktım)

birkaç resim ekliyeyim

8edb970769ed3911184f7389d76e8519.jpga3e3f2b21ba7d14337ed17408500ce3a.jpg

Hayırlı olsun kaza bela uzak olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Servet Aydın yazdı:

Kazancıoğlu hayırlı olsun. Egr körleme yapıldı mı? 

Arszi şaftı ne, lastik fotosu isterim 

Ön cekerin boşluğu varmış o demek galiba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Abi hayırlı olsun güle güle kullan. İçine sinen bir araç almışsın şimdilik. Yakıtı beni korkutmasa bende tercih edeceğim 4 çeker de. Ben her gün marş basan adamım. Yakıt beni üzer. Allah ağız tadı ile binmeyi nasip etsin. Bol videolu paylaşımlar bekliyoruz artık senden. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...