İçeriğe Yönlendir

O Bir Koreli

Mehmet Kazancıoğlu

Recommended Posts

Sami Demirpaz
Bı alt yıkama düşünüyorum ben de aslında 
Alt yikama guzel olur, bende severim.
Yorum bağlantısı

Bin gitsin bakma pasina kirine 

devirdaim kacirdiysa degis antfirzde ekletme

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Hayırlı olsun Mehmet. BF'lerin üzerindeki kabartma yazılar çok şık duruyor, ayrı bi hava katıyor arabaya. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ali Gök yazdı:

Bin gitsin bakma pasina kirine 

devirdaim kacirdiysa degis antfirzde ekletme

Senin dediğini yaptı okey. Sağlam blok hava 20 derece olduğunda karpuz gibi ikiye ayrıldığı zaman ne olacak. 

İticileri bile boruya geçme motordan bahsediyoruz. Kj motoru mu sandın sen 

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Senin dediğini yaptı okey. Sağlam blok hava 20 derece olduğunda karpuz gibi ikiye ayrıldığı zaman ne olacak. 

İticileri bile boruya geçme motordan bahsediyoruz. Kj motoru mu sandın sen 

suv almanın kendisi bir risk zaten :D 

para harcanacak olursa harcanırda şuan kaçak olan yer belli ise yaptırıp devam ettirmek lazım napsın motormu söksün su pis diye şimdi 

hyundai motorumuydu bundaki

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Motoru almadan da yıkanır. Biraz uğraşı gerek. Çamurumsu kıvam risk. Kahverengi su az risk. 

Vaktinde yırtık kendimizi al Tüfekçi'den aracı diye. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın yazdı:

Motoru almadan da yıkanır. Biraz uğraşı gerek. Çamurumsu kıvam risk. Kahverengi su az risk. 

Vaktinde yırtık kendimizi al Tüfekçi'den aracı diye. 

hafta sonu yapılı koca koca pikaplar car car bağırıp pati çekerken tüfekçideki araç asfaltta gibi gidiyordu :D 

bişe olmaz sorentoda devirdaim değişir su bidaha iyice temizlenir olmadı basınçlı suyla yıkanır sistem komple kendine gelir yavru 

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Hayırlı olsun diyecektim, geçmiş olsunu da ekliyeyim bari abi.

Umarım en az masrafla düzlüğe çıkarsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

bu gün su koyveren parça değişimi için maslak kardeşler otoya gittim. 

dün akşam kontrol ettiğimde araç 4 litre su aldı. sabah tekrar kontrol ettim 1 litreden az su ilavesi yaparak sabah trafiğe kalmadan köprüyü geçerek karşıya geçtim. yolda iki kere durarak su kontrolü yaptım ve çok eksiltme olmadan Maslağa ulaştım. Aracı önce biraz dinlendirdikten sonra su kontrolü yaptık. eksiltme fazla değildi. daha sonra test için test makinesi bağlandı ve kaçak tespit edildi. kaçak devirdaim pompasında imiş. kaçağı tespit ettikten sonra aracın suyunu boşalttık su temiz ve antifirizli idi. daha önce değişimde soğutma sistemi komple yıkanmıştı. yıkama işe yaramış pas kir araç içinde kalmamış. devirdaim sökülüp değiştikten sonra antifiz ve su koyuldu araç çalışırken ve çalışmazken kontroller sonucu kaçak olmadığının tespit ettik. bu arada aracın kayış gergi bilyalarından biri sorunlu görünüyordu onuda değiştirdik kayışla beraber. karşıdan eve geldim her hangi bir sorun görünmüyor bakalım yarın tekrar kontrol edeceğim. umarım bunun ile bitmiş olacak. 

c2159119560a5d6cc7f99c0841fd68d1.jpga431b6e4ffe4ca472d545d1c75a314f6.jpg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Ahmet Kiriş yazdı:

Hadi geçmiş olsun 🧿

saol Ahmet. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Hem tekrardan hayırlı hem geçmiş olsun abi. Evde canın sıkılır ise havalandırma fanını söküp temizleyebilirsin. Havalandırma performansı artar hem de toz kokusu varsa azalır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Genleşme kabı temiz mi kalorifer suyu ısıtıcı aktif mi hâlâ? 

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Gecmis olsun Mehmet Abi. Arabada minciklayacak cok yer var. Havalarin isinmasini bekliyoruz 🤪

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Köksal Yılmaz yazdı:

Hem tekrardan hayırlı hem geçmiş olsun abi. Evde canın sıkılır ise havalandırma fanını söküp temizleyebilirsin. Havalandırma performansı artar hem de toz kokusu varsa azalır.

senin canın sıkılıyorsa haber ver :) farlar çok kararmış.

o fan nerede gösterirsin bakarız beraber. 

Servet Aydın yazdı:

Genleşme kabı temiz mi kalorifer suyu ısıtıcı aktif mi hâlâ? 

abi genleşme kabı dediğin ilave su kabı ise evet gayet temiz. ayrıca bunda o dediğin yok galiba abi tarif ettiklerine baktım benim motorda göremedim ustaya sordum bu gün oda bunda yok o starekslerde vardı bunlarda yok dedi. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)
Mert Can Üzger yazdı:

Gecmis olsun Mehmet Abi. Arabada minciklayacak cok yer var. Havalarin isinmasini bekliyoruz 🤪

çok saol Mert Can üşenmedin kalktın maslağa kadar geldin. havalar ısınsın bakalım çok mıncıklarız beraber. 

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

senin canın sıkılıyorsa haber ver :) farlar çok kararmış.

o fan nerede gösterirsin bakarız beraber. 

abi genleşme kabı dediğin ilave su kabı ise evet gayet temiz. ayrıca bunda o dediğin yok galiba abi tarif ettiklerine baktım benim motorda göremedim ustaya sordum bu gün oda bunda yok o starekslerde vardı bunlarda yok dedi. 

Olmayan crdi motor yok. İptal edilmiş olmasın? Gerçi bakarız bir ara 

sorento-egr-valfinin-bagli-oldugu-egr-tupu-rf-no-45200-0021-6100.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Servet Aydın yazdı:

olabilir abi belki ustaya tarif edememiş olabilirim ne olduğunu anlatamamış olabilirim. sen bir bakarsın foto çekip atsam görebilirmisin üstten bakınca.

bir kaç senlik iş var aslında danışmak istediğim  

* teyp kontak kapanınca kendini sıfırlıyor bütün ayarlar gidiyor radyo ayarları ses ayarları hepsi gidiyor.

* arka koltuk kafalıklarına görüntü gitmiyor.

* arka kamera çalışmıyor. 

bunlar için neler yapabilirim..  

Servet Aydın yazdı:

sorento-egr-valfinin-bagli-oldugu-egr-tupu-rf-no-45200-0021-6100.jpg

bu parça egrye mi bağlı

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Teybin bağlantıları hatalı. Oto teyp işi yapan birisi çözebilir. Bağlantı normal iken bile hata verir ise ana ünite arızalı demektir 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...