İçeriğe Yönlendir

O Bir Koreli

Mehmet Kazancıoğlu

Recommended Posts

Mehmet Kazancıoğlu

ben bir resim çekip geleyim

Üste kapak var tam çekemedim f45314b0b64d055443e92d2dca39fc8c.jpg1486cc2fc8b5ee70408a148b5519bb6c.jpg

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Geçmiş olsun Mehmet, bununla bu sorun çözülmüştür inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Var Mehmet. Körle manifold girişini. Çok basit sökmesi. İki tane 6mm civata var manifold tarafı girişte. Onları çıkar. Aradan çıkan çelik pulu al. Aynı ölçüde ortası kapalı 2mm krom plaka kes bağla. Kurum oluşumu duracak. Bir depoyu feda et. Devir çevir manuel modda kullanarak. Çekişin arttığını göreceksin 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Hayırlı ve geçmiş olsun abi, konuyu yeni farkettim "bugün aracın için ne yaptın" konusunda mesajını görünce. Triger ile beraber değişmiyor mu bunlarda, hazır gitmişken değişeydin.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aksesuar teyp takılı ise kore grubunda turuncu sarı kırmızı kablolar farklı avrupaya göre, onlarda hatalı bağlantı olabilir. çinli de şase kırmızı mesela, teyp yakan çok oldu

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Hadi gecmis olsun, sistemin kacirmadigi nasil test edildi abi gozle mi bunun bir basinc cihazi vs var mi ?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sami Demirpaz yazdı:

Hadi gecmis olsun, sistemin kacirmadigi nasil test edildi abi gozle mi bunun bir basinc cihazi vs var mi ?

Genleşme kabı kapağı sökülüp pompa bağlanır genelde. Bisiklet pompası fazlaca iş görüyor bu durumda. Sanırım öyle yapıldı 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Geçmiş olsun, araç git gide toparlanıyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Önder Özcan yazdı:

Geçmiş olsun Mehmet, bununla bu sorun çözülmüştür inşallah.

saol önder abi

Servet Aydın yazdı:

Var Mehmet. Körle manifold girişini. Çok basit sökmesi. İki tane 6mm civata var manifold tarafı girişte. Onları çıkar. Aradan çıkan çelik pulu al. Aynı ölçüde ortası kapalı 2mm krom plaka kes bağla. Kurum oluşumu duracak. Bir depoyu feda et. Devir çevir manuel modda kullanarak. Çekişin arttığını göreceksin 

egr iptali bir sonraki büyük bakımda yapacağım. şanzuman yağları ön şaft hepsi değişirken yapacağım. şimdilik çekiş kaybı yok diye yapmadım. 

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Hayırlı ve geçmiş olsun abi, konuyu yeni farkettim "bugün aracın için ne yaptın" konusunda mesajını görünce. Triger ile beraber değişmiyor mu bunlarda, hazır gitmişken değişeydin.

Saol Ahmet. triger zincir bunlarda o yüzden değişmedim. 

Çağlar Bayur yazdı:

aksesuar teyp takılı ise kore grubunda turuncu sarı kırmızı kablolar farklı avrupaya göre, onlarda hatalı bağlantı olabilir. çinli de şase kırmızı mesela, teyp yakan çok oldu

şu zamana kadar ne kadar sorento gördüm ise hepsinde teyp farklı bir tane aynısını görmedim. o yüzden korelimi çinli mi bilmiyorum. :) 

Sami Demirpaz yazdı:

sami sistem kaçağı genleşme kabının kapağına özel jaklı bir kapak takılıyor. ucunda basınç saati bağlı bisiklet pompası gibi parça ile basınç verilerek bekleniyor saatin düşüp düşmediği kontrol ediliyor

Servet Aydın yazdı:

Genleşme kabı kapağı sökülüp pompa bağlanır genelde. Bisiklet pompası fazlaca iş görüyor bu durumda. Sanırım öyle yapıldı 

yok abi kabı sökmeden özel kapak ile işi çözdü.

Ali Gök yazdı:

Geçmiş olsun tertemiz oldu 

saol ali temizlemeye uğraşıyoruz.

Metin Uzunoğlu yazdı:

Geçmiş olsun, araç git gide toparlanıyor. 

daha da güzel olacak inşallah. elimden geldiğince güzelleştireceğim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

şanzuman yağları

kurcalama hiç.

sadece şaft ta sorun varsa değiş elleme gerisini .

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Ali Gök yazdı:

kurcalama hiç.

Şanzıman ve dif yağları önemli yahu. İçeride ısı ile çalışıyor, özelliğini yitirirse daha kötü.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Sami Demirpaz yazdı:

Şanzıman ve dif yağları önemli yahu. İçeride ısı ile çalışıyor, özelliğini yitirirse daha kötü.

Ali Gök yazdı:

kurcalama hiç.

kurcalama bozancan mı diyon 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

kurcalama bozancan mı diyon 

Elletme . Sağlamıda bozarlar

suv milleti sorunu olmayan yeri ellersen boşa masraf ettirir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Ali Gök yazdı:

Elletme . Sağlamıda bozarlar

suv milleti sorunu olmayan yeri ellersen boşa masraf ettirir

Len motor yağını niye değişiyorsun ozaman. Bunlarında bir değişim periyodu var vakti gelince değişmesi daha iyi.

Heleki uzun zamandır değişmemiş ise bu arabayı aldım sevdim binecem diyorsa değişmesi çok daha iyi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Servet Aydın yazdı:

...

sami sistem kaçağı genleşme kabının kapağına özel jaklı bir kapak takılıyor. ucunda basınç saati bağlı bisiklet pompası gibi parça ile basınç verilerek bekleniyor saatin düşüp düşmediği kontrol ediliyor

yok abi kabı sökmeden özel kapak ile işi çözdü.

...

Birebir adamın dediği şey yapılmış zaten Mehmet :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Sami Demirpaz yazdı:

@Mehmet Kazancıoğlu parça fiyatları nasıl onları belirtir misin ? Amerikan ile kıyaslayınca daha mı ucuz.

amerikan fiyatlarını bilmiyorum. ama çok pahalı değil gibi. ben yaptıklarımı söyleyeyim sen kıyasla. devirdaim 340 tl, kayış gergi bilyası 4 tane var biri değişti 70 tl 

Önder Özcan yazdı:

Birebir adamın dediği şey yapılmış zaten Mehmet :D

bende farklı demedim abi onun dedikleri doğru değil de demedim. :) sadece yapılan işlemi detaylı anlatayım dedim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

yok abi kabı sökmeden özel kapak ile işi çözdü

Genleşme kabı kapağı dedim cicim 🍆

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Servet Aydın yazdı:

Genleşme kabı kapağı dedim cicim 🍆

hızlı okuma eğitimine başladım yeni şimdilik ufak tefek kazalar oluyor. :) 

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
Sami Demirpaz yazdı:

@Mehmet Kazancıoğlu parça fiyatları nasıl onları belirtir misin ? Amerikan ile kıyaslayınca daha mı ucuz.

Kimi parcasi ucuz kimisi pahali ama genel olarak ucuz. Sali gunu far yikama kapagi ve nozzle degistirdim, orjinal parca 100 tl civarinda. Ama oem on fren balatasi pahali geldi 450 civarinda. Bosch-trw 250 TL. Orjinal parcalari kiyaslarsan koreli daha ucuzdur ama yan sanayi parcalarda cok fark olacagini sanmiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

hayırlı olsun abi tekrardan. Nasıl şu zamana kadar arıza hariç memnun musun :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Fatih Evcin yazdı:

hayırlı olsun abi tekrardan. Nasıl şu zamana kadar arıza hariç memnun musun :) 

Fatih şu ana kadar kullanım olarak gayet güzel yüksek araba başka bir dünya. eksiklerini bir tamamlayayım daha keyifli olacağını düşünüyorum 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Fatih şu ana kadar kullanım olarak gayet güzel yüksek araba başka bir dünya. eksiklerini bir tamamlayayım daha keyifli olacağını düşünüyorum 

bende mi alsam :D 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Fatih Evcin yazdı:

bende mi alsam :D 

bu soruya cevap vermem için erken ama neden olmasın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...