İçeriğe Yönlendir

1999 Civic'e 20. Yaşında Yaptıklarım

Emre Şimşek
Çözüme git Emre Şimşek tarafından,

Recommended Posts

Emre Şimşek
Ali Darbaz yazdı:

Bunu buraya yazayım

Yok mu D14 motorun verileri?

Ben hep 121 ile gidiyorum o da gps surati. Kadran 130 civarı oluyor. Lpg’de çok yakmıyor, çekişi de iyi ama sağlam yokuşlarda benzinle lpg farkı görülüyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Ben hep 121 ile gidiyorum o da gps surati. Kadran 130 civarı oluyor. Lpg’de çok yakmıyor, çekişi de iyi ama sağlam yokuşlarda benzinle lpg farkı görülüyor. 
Buradayken bi buluşma yapsak mı ?
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Emre Şimşek yazdı:

Uzun yolda bari benzinde kullan. Araba zaten uzun yolda az yakıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Mehmet Cihat yazdı:
Emre Şimşek yazdı:

Buradayken bi buluşma yapsak mı ?

Ah be içim gidiyor ama çok hassas bir hastanın yanına girip çıkıyorum. Bütün herkesle asgari müşterekte buluşmak zorundayım:(

Ali Darbaz yazdı:

Uzun yolda bari benzinde kullan. Araba zaten uzun yolda az yakıyor. 

Uzun yolda sürekli lpg ile kullanmıyorum. 1000 km’de bi çeyrek depo benzin kullanıyorum herhalde. Benzinde kaçla gitsem en az yakacak? 100’den aşağısını cevap olarak kabul etmem söyleyim. Arka koltukta patron bebek oturuyor, dover beni..

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Emre Şimşek yazdı:

Ah be içim gidiyor ama çok hassas bir hastanın yanına girip çıkıyorum. Bütün herkesle asgari müşterekte buluşmak zorundayım:(

Uzun yolda sürekli lpg ile kullanmıyorum. 1000 km’de bi çeyrek depo benzin kullanıyorum herhalde. Benzinde kaçla gitsem en az yakacak? 100’den aşağısını cevap olarak kabul etmem söyleyim. Arka koltukta patron bebek oturuyor, dover beni..

Önce bir d14 nasıl bişey bulsam , yorumu yapacağım. Ama d14 ile ilgili veri çok sınırlı. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Honda 2000 model civic saate 105 km hızla giderken 16 beygir istiyor . Arabayı 1200 kilo yüklü ile hesapladım 

120 km hızla giderken 24 beygir istiyor 

130 km hızla giderken 30 beygir istiyor. 

Bu veriler senin kasanın bilgilerine göre alınmış değerler. 105 km hız ile 130 km hız arasında iki katı beygire ihtiyacı var. 105 ile gitsen epey ekonomik olacağı görünüyor. 

ECE90 raporuna göre araban zaten 90 km/h ile gidince 5,4 litre benzin, 120 km hızla giderken 7 litre benzin yakarmış. 105 km hızda sen 5,9  litreyi zorlarsın bence. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Ali Darbaz yazdı:

Honda 2000 model civic saate 105 km hızla giderken 16 beygir istiyor . Arabayı 1200 kilo yüklü ile hesapladım 

Bu veriler senin kasanın bilgilerine göre alınmış değerler. 105 km hız ile 130 km hız arasında iki katı beygire ihtiyacı var. 105 ile gitsen epey ekonomik olacağı görünüyor. 

ECE90 raporuna göre araban zaten 90 km/h ile gidince 5,4 litre benzin, 120 km hızla giderken 7 litre benzin yakarmış. 105 km hızda sen 5,9  litreyi zorlarsın bence. 

105 ile gitmemin en büyük sıkıntısı sağ şeride girdiğimde hız başkalarından dolayı 90’a düşüyor, sola geçtiğimde hız 115’e çıkıyor. Bir müddet yol al yol ver afalladiktan sonra “eeeh” deyip 121’e dayanıp devri 3600 devre sabitliyorum..

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Emre Şimşek yazdı:

105 ile gitmemin en büyük sıkıntısı sağ şeride girdiğimde hız başkalarından dolayı 90’a düşüyor, sola geçtiğimde hız 115’e çıkıyor. Bir müddet yol al yol ver afalladiktan sonra “eeeh” deyip 121’e dayanıp devri 3600 devre sabitliyorum..

105 km kadranda 120 km felan denk geliyordur heralde. 

Ben yolculuklarımın %80 nini gece yaparımda pek öyle dediğiniz sorunu yaşamadım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet AKBEY
Ali Darbaz yazdı:

😯 hesabı nasıl yapıyon üstad. Öğretsene bana da 🤗

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Mehmet AKBEY yazdı:

😯 hesabı nasıl yapıyon üstad. Öğretsene bana da 🤗

Değerleri giriyorum. Bana hesap çıkarıyor. Pek bişey gerekmiyor.

https://youtu.be/gAnS11AFM6g

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hasan Karabekiroglu

Yöntem güzel. beğendim, jantları da boya tam olacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Yöntem güzel. beğendim, jantları da boya tam olacak

Senin önerdiğin lastiğin stoğu bitmiş bu arada. Epey araştırdım. Sadece Muğla Merkezde bir bayide tek kalmış :)

Selçuk Bakış yazdı:

Cerrah hassasiyeti ile çalışılmış 😊👍

Günlerdir hastanede olunca ordan burdan kullanılmış bi sürü araç gereç denk geldi arabaya yaradı :)

içe sine değiştirdim yağı. Ama havasını almak için 1 kişi daha gerekiyor, yukarıdan hanımı çağırdım 😁

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Serumla enjektör hastaneden mi :)

Aynen. Beslenme kiti, 24 saatte bir değiştiriyorlar. Atmayın dedim gayri bi seti ben aldım 😁

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ali Darbaz
Emre Şimşek yazdı:

Yağı, filtreleri değişti. Yarın lpg bakımı var.

Ben olsam yağ filtre değişimine 10 dakika video 5 10 satır açıklama yazardım. 

Sonra sormaya başlardım "yağın rengi nasıl, filtrenin durumu nedir, vs vs  

Sen 7 kelime ile anlattın bitti. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Ali Darbaz yazdı:

Ben olsam yağ filtre değişimine 10 dakika video 5 10 satır açıklama yazardım. 

Sonra sormaya başlardım "yağın rengi nasıl, filtrenin durumu nedir, vs vs  

Sen 7 kelime ile anlattın bitti. 

Haklısın ama onu kendim değiştirirsem yaparım ben:)

ama aklımdaki soruyu hatırlattın şimdi. Değişeli 20 bin km olmuştu. Buji nasıl sizce?

x2RAcS.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
ama aklımdaki soruyu hatırlattın şimdi. Değişeli 20 bin km olmuştu. Buji nasıl sizce?

x2RAcS.jpg

Fena değil [emoji1]
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

fakir gibi🤔

Emre Şimşek yazdı:

x2RAcS.jpg

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Ateşleme ucunu hafif zımpara yap geri tak :D 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Alpay Sumer yazdı:

fakir gibi🤔

Golften çıksa zengin olurdu tabi😁

Mehmet Cihat yazdı:

Fena değil emoji1.png

Eyvallah 😬

Ateşleme ucunu hafif zımpara yap geri tak :D 

Mobylette? 👍🏼

Koray Demir yazdı:

Gayet iyi durumda gözüküyor sağlıklı.

Sevindim buna 🙂

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Emre Şimşek yazdı:

Golften çıksa zengin olurdu tabi😁

Eyvallah 😬

Mobylette? 👍🏼

Sevindim buna 🙂

Karışım seysi 😂

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...