İçeriğe Yönlendir

Çekme Karavan

Erkut Uysal

Recommended Posts

Erkut Uysal
Köksal Yılmaz yazdı:

Karavana heves etsem de çekmelere şu ana kadar güvenemedim. Normal sürermiş gibi sürmeye kalkarım karavanı unutup sonra sıkıntı olur. Motokaravan benim için daha güvenli.

Motokaravan tabiki daha güvenli fakat sürekli onunla yaşamak gerekir... Biz çoğunlukla hafta sonraları kullanacağız, hafta içi çalışmak mecburen... :( 

Fatih Evcin yazdı:

motokaravanda maliyetler yüksek bi hayli. ( Trafik sig. Kasko vs. )

İnsanı en çok yoran şeyler onlar... Zaten hedef minimum maliyet maksimum zevk... :) O yüzden 750 kg altı karavan... :good1:

Köksal Yılmaz yazdı:

Camlı van alıp sök-tak yapılabilir kısa süreli geziler için.

Tuvalet işini nasıl yapacağız peki... :D Zaten en zoru o... :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ersen Tapan yazdı:

Rampalarda  dur kalklarda sıkıntı oluyor. Aynı zamanda manevra yapmak alışkanlık istiyor. Çeken aracın biraz heybetli olması işleri kolaylaştırır benim düşünceme göre.

Servet Aydın yazdı:

İmkan var ise çekme karavan olan bir araç kullanın. Sürüşü manevrası ciddi zordur. Çeken araç ciğerli olmalı. Yoksa sürücüyü yorar 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Erkut Uysal yazdı:

Motokaravan tabiki daha güvenli fakat sürekli onunla yaşamak gerekir... Biz çoğunlukla hafta sonraları kullanacağız, hafta içi çalışmak mecburen... :( 

İnsanı en çok yoran şeyler onlar... Zaten hedef minimum maliyet maksimum zevk... :) O yüzden 750 kg altı karavan... :good1:

kartuşlu wc alırsınız etrafını da duş için kullanılan malzeme ile çevirebilirsiniz. Gezenbilirde örnekleri vardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Erkut Uysal yazdı:

Portatif wc ler olur, yol üstü benzinlik dolu zaten. Insignia satılıp transporter gelsin o zaman :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çekme karavan risklidir. 

Fren riski var, yolda yol tutuş riski var. 

Viraj riski var. 

Bence Normal bir karavan kiralayıp gez, hoşuna giderse normal karavan al veya kapalı kasa kamyonet alıp kendin yap. 

Ben şahsen heves etsem, kapalı kasa kamyonet veya hazır karavan düşünürüm.. 

Çekme işi sakat. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Çekme karavan risklidir. 
Viraj riski var. 

Bence Normal bir karavan kiralayıp gez, hoşuna giderse normal karavan al veya kapalı kasa kamyonet alıp kendin yap. 
Çekme işi sakat. 
Maliyeti nasıl aynı olacak?
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Geçen yaz Düzceye akrabam motokaravanı ile geldi. Bizce çadır ile ailecek iki gece kamp yaptık. Yaptığımız sohbette çekme karavan ile başladığı Türkiye ve yurt dışında kamplar yaptığını fakat Türkiyede çekme karavan ile trafikte sıkıntılar yaşadığı için motokaravana geçmiş ve rahat etmiş. Geldiğimiz nokta her çadırı olan kamp yapmayı seven kişinin üç vakte kadar motokaravana geçeceği oldu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tahir Ak yazdı:
Mehmet Ozyurek yazdı:

Maliyeti nasıl aynı olacak?

Maliyet aynı olmayacak tabi ki.. 

Çünkü verdiği keyif de aynı değil, güvenlik de aynı değil. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Metin Uzunoğlu yazdı:

Geçen yaz Düzceye akrabam motokaravanı ile geldi. Bizce çadır ile ailecek iki gece kamp yaptık. Yaptığımız sohbette çekme karavan ile başladığı Türkiye ve yurt dışında kamplar yaptığını fakat Türkiyede çekme karavan ile trafikte sıkıntılar yaşadığı için motokaravana geçmiş ve rahat etmiş. Geldiğimiz nokta her çadırı olan kamp yapmayı seven kişinin üç vakte kadar motokaravana geçeceği oldu.

çekme karavancıların genelde hayali motokaravan oluyor :) bir sonraki seviyesi de diyebiliriz.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

İş değişmeye başladı... Fakat maliyetler motokaravanı kurtarmicak gibi... 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Erkut Uysal yazdı:

İş değişmeye başladı... Fakat maliyetler motokaravanı kurtarmicak gibi... 

Bütçe ne kadar ki? Transporter T4 2.5 tdi ile karavan yapan bir abim var Giresunda, bebiş de tek galiba, fazla yer sıkıntısı olmaz gibi.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Bütçe maksimum 60 Bin TL... Bebiş Tek... Fakat bebişle çok eşya taşıyoruz... Neden bilmiyorum ama annesi bol eşya ile seyahat ediyor... :D 

Köksal Yılmaz yazdı:

Bütçe ne kadar ki? Transporter T4 2.5 tdi ile karavan yapan bir abim var Giresunda, bebiş de tek galiba, fazla yer sıkıntısı olmaz gibi.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Erkut Uysal yazdı:

Bütçe maksimum 60 Bin TL... Bebiş Tek... Fakat bebişle çok eşya taşıyoruz... Neden bilmiyorum ama annesi bol eşya ile seyahat ediyor... :D 

bebiş kız mı

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Siteye fiyat da yazmış.

http://www.guneykaravan.com/

Siteyi de kendi yapmış sanırım 😁 çok amatör olmuş. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Erkut Uysal yazdı:

6- Kontrol için gelen köylülerin muhabbete oturup sabaha kadar muhabbet etmesi... 

Süpersin.

Karavan kullanmak zor olmaz. Araç otomatik klasik olursa daha iyi. Önden çekiş olmazsa daha iyi.

Ne kullandığını bilirsen manevra zor değil. Boş alanda antreman yapman gerek. Traktör tecrübesi varsa çok kolay olur. 

Karavanda sorun, "uzaktan hoş gelen davulun sesinin yakından zor olmasıdır"

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Fatih Evcin yazdı:

bebiş kız mı

Erkek cok hareketli terlemeden dolayi gunde 4 veya 5 kez uzeri degisiyor tamamen... :D

Erhan Doruk yazdı:

Siteye fiyat da yazmış.

http://www.guneykaravan.com/

Siteyi de kendi yapmış sanırım 😁 çok amatör olmuş. 

Siz yazinca hemen girip inceledim Erhan bey... Site cok amator ama olsun emek var... :) Fiyatlar uygun ama ne verirsen onu alirsin misali Erhan bey... :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Mehmet Göktürk yazdı:

Süpersin.

Karavan kullanmak zor olmaz. Araç otomatik klasik olursa daha iyi. Önden çekiş olmazsa daha iyi.

Ne kullandığını bilirsen manevra zor değil. Boş alanda antreman yapman gerek. Traktör tecrübesi varsa çok kolay olur. 

Karavanda sorun, "uzaktan hoş gelen davulun sesinin yakından zor olmasıdır"

Köyde hep traktor tepesindeydik hocam... Ama epeydir kullanmiyordum bu öneriniz içimi rahatlattı haftasonu bi köye gideyim ben... :)

Videodaki arkadas ise tek kelime ile harika... 

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Mehmet Ozyurek yazdı:

Çekme karavan risklidir. 

Viraj riski var. 

Çekme işi sakat. 

https://sahibinden.com/749828455

aslında hayalımdeki boyle bir sey abi... Fakat rakamlar ortada...

M1 sınıf oldugu icin trafik sigortasi yuksek cıkıyormus... Bir yerde okumustum yıllık 6 bin TLden bahsedilmisti...

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Motokaravan ile çekme karavan arasında farklar var elbette ama motokaravana geçinçe herşey daha pozitif değil.

Birçok ülkede motokaravan ile şehiriçine giremezsiniz, bu durumda çekme karavanı olanlar kamping alanında arabayı ayırdıktan sonra binek arabası ile şehri gezebilir.

Kamping alanındasınız varsayıyorum, bütün karavanı açıp kurdunuz ama örnek veriyorum mutfak malzemesinden unuttuğunuz şeyler var, bütün düzeneği geri toplayıp gitmeniz gerekebilir. Çekme karavanda ise arabadan ayırıp istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Sigorta ve kasko durumlarında da farklılıklar var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Erkut Uysal yazdı:

https://sahibinden.com/749828455

aslında hayalımdeki boyle bir sey abi... Fakat rakamlar ortada...

M1 sınıf oldugu icin trafik sigortasi yuksek cıkıyormus... Bir yerde okumustum yıllık 6 bin TLden bahsedilmisti...

Boş bir karavanaldı bir arkadaş. wc hariç 15.000 tl dizayn ettirdi 2 hafta önce. Bursa'da. Bu 210.000 bence biraz fazla.

Sami Demirpaz yazdı:

Kamping alanındasınız varsayıyorum, bütün karavanı açıp kurdunuz ama örnek veriyorum mutfak malzemesinden unuttuğunuz şeyler var, bütün düzeneği geri toplayıp gitmeniz gerekebilir. Çekme karavanda ise arabadan ayırıp istediğiniz yere gidebilirsiniz.

kesinlikle bu duurmdan bahsedip arkadaşımı motokaravandan vazgeçirmiştim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Sami Demirpaz yazdı:

Motokaravan ile çekme karavan arasında farklar var elbette ama motokaravana geçinçe herşey daha pozitif değil.

Birçok ülkede motokaravan ile şehiriçine giremezsiniz, bu durumda çekme karavanı olanlar kamping alanında arabayı ayırdıktan sonra binek arabası ile şehri gezebilir.

Sigorta ve kasko durumlarında da farklılıklar var. 

Karavan fuarına kadar beklemeye karar verdik bizde... Artı ve eksileri toplayıp duruma göre hareket edicez en önemli faktör bütçe... :) 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Aşırı detaylı düşünen kişinin kafası karavanın hiçbir türlüsünde rahat olmaz (bizim ülke şartlarında). Karavan neydi, özgürlüktü, hayatı akışına bırakmaktı, belki biraz minimalist olmaktı. Less is more du

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Fatih Evcin yazdı:

Boş bir karavanaldı bir arkadaş. wc hariç 15.000 tl dizayn ettirdi 2 hafta önce. Bursa'da. Bu 210.000 bence biraz fazla.

kesinlikle bu duurmdan bahsedip arkadaşımı motokaravandan vazgeçirmiştim.

Fiyat çok fazla fakat hem kamp hem şehir içi kullanım çok avantajlı... 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Erkut Uysal yazdı:

Fiyat çok fazla fakat hem kamp hem şehir içi kullanım çok avantajlı... 

fiyatı 200.000 e çıkarırsan daha neler denk gelir :) bütçe çok önemli 

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Fatih Evcin yazdı:

fiyatı 200.000 e çıkarırsan daha neler denk gelir :) bütçe çok önemli 

Fiyatı 200 bine çıkartırsam bi daha beni forumda bile göremezsiniz... :D 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...