İçeriğe Yönlendir

Çekme Karavan

Erkut Uysal

Recommended Posts

Fatih Evcin
Erkut Uysal yazdı:

Fiyatı 200 bine çıkartırsam bi daha beni forumda bile göremezsiniz... :D 

+ kdv mi :) 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Erkut Uysal yazdı:

Fiyatı 200 bine çıkartırsam bi daha beni forumda bile göremezsiniz... :D 

200 bini bankaya koysan, yıllık  yaklaşık 18bin civarı getirir. O parayla her yıl  güzel bir tatil yaparsın 😁

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Erhan Doruk yazdı:

200 bini bankaya koysan, yıllık  yaklaşık 18bin civarı getirir. O parayla her yıl  güzel bir tatil yaparsın 😁

Karavan hayatındaki mantık yılda bir tatil değil. Tüm hayatını tatil tadında geçirmek :D 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erhan Doruk yazdı:

200 bini bankaya koysan, yıllık  yaklaşık 18bin civarı getirir. O parayla her yıl  güzel bir tatil yaparsın

enflasyona yenilir, 5 sene sonra tek tatil dönemi 200 bin olabilir. Banka dışı alternatif gerekir.

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Aylardır youtube da karavanlar için takipteyim. Ankarada Demir Karavan var. İmalat kalitesi çok iyi gittim inceledim ama cesaret edemedim. Çekme beni korkutuyor. Karavan çarpışma testlerini inceleyin derim. Sonuç vahim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cihaner Öztürk yazdı:

Karavan çarpışma testlerini inceleyin derim. Sonuç vahim.

hayata küstürür, mukavva+strafora kamyonla çarpılırsa ne olursa o oluyor hali ile :)

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Düzgün bir T4 transporter, syncro olursa çok çok güzel . Ardından açılır tavan için extra 15 bin. Sonrasında karavan tadında olmasada  keyif. Tavan için Adapazarı'nda bir firma üretim yapmaya başlamış . Bence bir inceleyin. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Fatih Evcin yazdı:

Karavan hayatındaki mantık yılda bir tatil değil. Tüm hayatını tatil tadında geçirmek :D 

Emeklilik için güzel plan aslında ama maaşlı çalışan için şimdilik hayal 😁

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Aylardır youtube da karavanlar için takipteyim. Ankarada Demir Karavan var. İmalat kalitesi çok iyi gittim inceledim ama cesaret edemedim. Çekme beni korkutuyor. Karavan çarpışma testlerini inceleyin derim. Sonuç vahim.
Arkada oturmak yasak değil mi zaten giderken?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Evren Erakçora yazdı:
Cihaner Öztürk yazdı:

Yasak kesinlikle. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Göktürk yazdı:

768331EB-538A-4943-8955-D933A62D98DE.jpeg

Mis gibi J9 :)

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Mangalı da içinde mis. 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Karavanla 120 basacak halin yok ki. 80 ile ağır ağır ağır gideceksin trafikte öndeki araçla mesafe bırakacaksın o kadar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
Tahir Ak yazdı:
Cihaner Öztürk yazdı:

Karavanla 120 basacak halin yok ki. 80 ile ağır ağır ağır gideceksin trafikte öndeki araçla mesafe bırakacaksın o kadar.

Okuduğum yazıda son zamanlarda karavan satışlarındaki artıştan dolayı güvenlik birimleri bu testleri yapmış. Sonuçta bir şekilde kaza yaşanıyor. Testler normal otolara göre çok daha düşük hızlarda yapılmış. Arkadaki eşyalar öne doğru yığılarak kuklalara ciddi zararlar vermiş. Seyredince rahatsız ediyor. 

Evren Erakçora yazdı:
Cihaner Öztürk yazdı:

Testler motorkaravanlara yapılmış. Peş peşe yazınca yanlış anlaşıldı.:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bir eczacının eşi şapkalıktaki anahtarlığın kazada başına çarpması sonucu vefat etmişti. Çok dikkat etmek lazım böyle cisimlere. 

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Testler motorkaravanlara yapılmış. Peş peşe yazınca yanlış anlaşıldı.:)
Ya zaten karavan içinde seyahat etmek ile kamyon kasasında seyahat etmenin farkı yok bence
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Peki bir soru aklıma takıldı konu açılmışken.
Karavan çekerken 750kg altı da dahil. Ruhsata römork takar işletmek gerekir mi? Kasko ya bilgi gerekir mi? Kaskolu araçta karavan ile kaza yapsak. Sen karavan takıp aracın dengesini bozmuşsun der mi? Yoksa aracın fabrikasyon çekeceği yükü baz alarak doğru ağırlıkta karavan takmışsın sorun yok ödeme yaparım mı der?

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Kasko konusuna en doğru cevabı Mehmet bey verecektir. Çeki demiri için ruhsata işletmek gerekiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kanca takınca ruhsata işletmek gerekir.
Ruhsata işliyse zaten yapılan iş yasal demektir.
Kaskoda karavan çekme ile ilgili bir bölüm yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

ben şok.... nasıl atlamışlar

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ben şok.... nasıl atlamışlar

Haklısın. Olmalı.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Haklısın. Olmalı.

💵

yaygın karavan kazası olmadığı için gözden kaçmıştır bizde uyandırma

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Kanca takınca ruhsata işletmek gerekir.
Ruhsata işliyse zaten yapılan iş yasal demektir.
E peki kanca takınca kasko ve sigorta miktarında değişim oluyor mu
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Fatih Evcin
Merhaba ,
Bizde uzun zamandır bu sevdadayız default_smile.png
Fikir olması açısından bildiklerimi yazayım.
Hatta arkadaşım geçen hafta Saly Carabinata karavan aldı . 75@ kg altı ve 4 kişilik. Şubat teslim 42.750 tl
Araçta 2 adet ranZa, bir adet 2 kişilik yatak toplanınca yemek masası oluyor , bir buzdolabı , 2li Ocak , kasetli WC ve duş mevcut.

Gelelim ekstralara :
2700 tl webasto marka ısıtıcı aldı montaj hariç.
2.400 tl 2 adet jel akü aldı güneş enerjisini depolamak için.
Tavana 2 adet güneş enerji paneli aldı fiyatı öğrenirim.
Ve bir tane eski aracından kalma yan tentesi vardı onu montaj yapmak istedi.
Fakat üretici 750 kg geçeceğinden bunların hepsini bu karavana koyamayacağını söyledi default_sad.png
( Ekstra dediklerimi karavanı almadan önce almıştı )
Yurt dışına gelince plakasız olarak yurt dışına çıkacağını sanmıyorum .

İlandaki karavanı 48.000 e veriyorlarsa kaçırmamak lazım gibi duruyor default_smile.png
Arkadaşımın karavan geldi gayet güzel .)23cbcac4101297ecdac813c344016e96.jpg2b80bd631e8b727e94c77532eca110fc.jpgae10b932e8edb8e2646a905c96e5f199.jpg
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...