İçeriğe Yönlendir

Doğalgaz ve Elektrik Faturası

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

İlkay Başaran

Sakin ol. Şimdi o kumandayı sakince yere bırak.

• Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Kombiyi açma noktasına gelmek üzereyim. Termometre 20 derece gösteriyor. 
Ben kombiye karışmıyorum 22 nin altına düşünce çalışıyor.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

merkezi sistemde 15 kasım dan önce yakmak yasak

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben 22.8 e ayarlatıp bıraktım.. sabaha karşı yanıyor genelde.. 

Çağlar Bayur yazdı:

Nee. 15 kasım mı.. 

Donarsınız.. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
İlkay BAŞARAN yazdı:

Sakin ol. Şimdi o kumandayı sakince yere bırak.

Kumanda yokki bende. Analog kombi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Donarsınız.. 

lakin mutfakta 2 adet büyük lpg tüpüm var, 1 milyon a satabilirm zamanı gelince

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

Biz neredeyse 1 haftadır yakıyoruz 😊

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selçuk Bakış yazdı:

Biz neredeyse 1 haftadır yakıyoruz 😊

İstanbul valiliği henüz izni yayınlamadı, kar yağmadı mı hala orada?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

İstanbul valiliği henüz izni yayınlamadı, kar yağmadı mı hala orada?

Gündüz şort gece mont giyiyoruz 😅

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selçuk Bakış yazdı:

Gündüz şort gece mont giyiyoruz 😅

e o zaman araba ne yapsın

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

e o zaman araba ne yapsın

Stop etmesin yeter 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Cosa ne zaman isterse kombi o zaman yanıyor.

Yani haftalık olarak nasıl programladıysak.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Dereceye baktım 24.8 gösteriyor, binanın yalıtımı iyi değil galiba
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

lakin mutfakta 2 adet büyük lpg tüpüm var, 1 milyon a satabilirm zamanı gelince

Doğal gaza geçince iade ettik len.. para bile almadık.. 

Alsak mı yeniden 

Köksal Yılmaz yazdı:

Güzel güzel okuyordum konu bana ne ara geldi :D

3 kiloluk paketleri sen mi ayıkladın Köksal.. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Alsak mı yeniden 

kediköpeğe yatıracağına piknik tüpüne yatır

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

3 kiloluk paketleri sen mi ayıkladın Köksal.. 
Yok abi annem ayıklamış olabülü, ben çuvaldan tarttım, niye ki?
kediköpeğe yatıracağına piknik tüpüne yatır
Stok mu yapıyoruz, hemen alayım default_smile.png
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

1 haftadır yanıyor kombi 22 derecede. 130 tl Fatura geldi. Geçen ay hiç yanmadığı halde kombi 70 tl fatura gelmişti. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Dün kombi test ateşlemesi yaptım. 19 dereceden 21,4 derecede çıtık. Geri kapattım. 

1lvdenz.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

1 haftadır oda termostatı ile çalışıyor kombi. bu kadar fark edeceğini düşünmezdim. önceki halde salonda üşürken, yatak odasında yanıyorduk. çünkü alet su ısısını algılayıp modülasyon yapıp sürekli yanarken suyun ısısına göre motor devrini değiştirip ısıyı ayarlıyordu. kombi üzerindeki ısı suyun ısısını gösteriyor sonuçşta. mantıken doğru ama konfor açısından sürekli ısınıp soğuyan bir ortam oluyordu. tabi yalıtımı daha iyi olan yerler aşırı ısınıyordu. oda termostatını salona koydum, ısıyı konforlu olduğunu düşündüğüm dereceye ayarladım, bu kadar mı fark eder. sabah olunca heryer doğru ısınmış oluyor çünkü kombi, termostat dur deyince dursa bile ısıyı pompa vasıtası ile ayarlayıp dağıtıyor. soğuyunca devreye girmek için termostatın 0.4 derece aşağı sarkmasını bekliyor. tavsiye ederim. ocak ayında tüketim 1250 tl civarında olmuştu. zamlara rağmen bakalım ne fiyatlar göreceğiz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Doğan Arşiray yazdı:

1 haftadır oda termostatı ile çalışıyor kombi. bu kadar fark edeceğini düşünmezdim. önceki halde salonda üşürken, yatak odasında yanıyorduk. çünkü alet su ısısını algılayıp modülasyon yapıp sürekli yanarken suyun ısısına göre motor devrini değiştirip ısıyı ayarlıyordu. kombi üzerindeki ısı suyun ısısını gösteriyor sonuçşta. mantıken doğru ama konfor açısından sürekli ısınıp soğuyan bir ortam oluyordu. tabi yalıtımı daha iyi olan yerler aşırı ısınıyordu. oda termostatını salona koydum, ısıyı konforlu olduğunu düşündüğüm dereceye ayarladım, bu kadar mı fark eder. sabah olunca heryer doğru ısınmış oluyor çünkü kombi, termostat dur deyince dursa bile ısıyı pompa vasıtası ile ayarlayıp dağıtıyor. soğuyunca devreye girmek için termostatın 0.4 derece aşağı sarkmasını bekliyor. tavsiye ederim. ocak ayında tüketim 1250 tl civarında olmuştu. zamlara rağmen bakalım ne fiyatlar göreceğiz.

kömürün torbası 78 tl olmus gecen sene 35 tl den almısdım kat kalariferli bir evde günde bir torba yanar 78*30=2340 lira hadi kıralım 2000 tl kömürle ısınma maliyeti bu arada bende akşamları yakmaya basladım üst katları yakdım genelde fakat kombi durmuyor yogusmasınıda yapıyor sayacada  bakmadım termostat ne kadar mesafede olmalı ne marka olmalı nasıl bir modülasyon yapıyorsunuz birde gecen sene tesisatcı demirdöküm marka degilde baska bir marka petek takmısdı fakat sadece üst kısmın 10 cm lik yeri ısınıyor son petek olmasımı yoksa hava vs olmasımı yada petk kalitesizligindenmı yapar dogan bey

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Erkan Işık yazdı:

kömürün torbası 78 tl olmus gecen sene 35 tl den almısdım kat kalariferli bir evde günde bir torba yanar 78*30=2340 lira hadi kıralım 2000 tl kömürle ısınma maliyeti bu arada bende akşamları yakmaya basladım üst katları yakdım genelde fakat kombi durmuyor yogusmasınıda yapıyor sayacada  bakmadım termostat ne kadar mesafede olmalı ne marka olmalı nasıl bir modülasyon yapıyorsunuz birde gecen sene tesisatcı demirdöküm marka degilde baska bir marka petek takmısdı fakat sadece üst kısmın 10 cm lik yeri ısınıyor son petek olmasımı yoksa hava vs olmasımı yada petk kalitesizligindenmı yapar dogan bey

kombi çift yoğuşmalı alarko seradens süper diye birşey. eskisi seradens tıkanıp elde kalınca kışın ortasında bunu alıp yerine taktırmıştım. kombinin teknolojisi daha yeni olduğu için içindeki suyu iten pompanın devri ihityaca göre değişiyor bu şekilde suyun dolaşım hızı da değişiyor. bu tasarruf sağlıyor. on off tipi termostat takılabiliyor bu tip orta ayr kombilere. bende MARS s20 diye bir kombi termostatı aldım. 278 tl verdim. üzerinde oda ısısı ve istenen ısının ayar değeri var. ben bunu süerkli oturduğumuz ve  geniş ve yüksek tavanlı olan, genelde oturduğumuz yer olan salonda yerden 1.4 metre yükseklikte, camdan uzak bir  yere yapıştırdım. iki pil var. 6 ay dayanıyormuş. oda 23.6 derecede ( biz 23 derece civarı rahat ediyoruz), kombi 44 derecede ayarlı. kışın bunu arttırmak gerekecektir. tabi eğer yükseklik farkı varsa veya petekler çok sayıda ise, regraj ayarı denen şeyin yapılması lazım. bunu yapmazsak sondaki petekler daha soğuk olur.

https://www.n11.com/urun/mars-s20-kablosuz-oda-termostati-beyaz-1655997?magaza=termostatik-vana

termostat bu, zam gelmiş.

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Termostat mutlaka kablosuz olsun. Kombi modülasyon yapıyorsa termostat da bunu desteklesin. Termostat kombi bağlantısı yapıldıktan sonra (youtube'da bir sürü video var, çok kolay bir iş) kablosuz termostatın sensörünü istediğiniz bir yere koyuyorsunuz. Genelde 1,5-2 m aralığında bir yüksekliğe konuyor. Konulan yer hava akımı olan ya da petek üstü bir yer olmamalı. Genelde evin merkezi bir yeri ideal. Sonra sizin yaptığınız sıcaklık ayara göre kombiyi kontrol etmeye başlıyor. Haftalık program da yazılabilir, böylece hangi gün hangi saatte sıcaklığı kaç derece istiyorsanız o derecede tutuyor. 

Peteğin üst kısmı ısınıyorsa tıkanıklık olabilir ama son petek dediğinize göre bu peteğe gelen sıcak su yeterli olmadığı için havayla ilk temas eden peteğin alt tarafı soğuyor ve sadece üst taraf sıcak kalıyor da olabilir.  

Doğan Arşiray yazdı:

kombi çift yoğuşmalı alarko seradens süper diye birşey. eskisi seradens tıkanıp elde kalınca kışın ortasında bunu alıp yerine taktırmıştım. kombinin teknolojisi daha yeni olduğu için içindeki suyu iten pompanın devri ihityaca göre değişiyor bu şekilde suyun dolaşım hızı da değişiyor. bu tasarruf sağlıyor. on off tipi termostat takılabiliyor bu tip orta ayr kombilere. bende MARS s20 diye bir kombi termostatı aldım. 278 tl verdim. üzerinde oda ısısı ve istenen ısının ayar değeri var. ben bunu süerkli oturduğumuz ve  geniş ve yüksek tavanlı olan, genelde oturduğumuz yer olan salonda yerden 1.4 metre yükseklikte, camdan uzak bir  yere yapıştırdım. iki pil var. 6 ay dayanıyormuş. oda 23.6 derecede ( biz 23 derece civarı rahat ediyoruz), kombi 44 derecede ayarlı. kışın bunu arttırmak gerekecektir. tabi eğer yükseklik farkı varsa veya petekler çok sayıda ise, regraj ayarı denen şeyin yapılması lazım. bunu yapmazsak sondaki petekler daha soğuk olur.

Ben de ilk sene oturduğum odaya koymuştum ama ikinci sene evin ortasına alınca daha konforlu ısınma sağladım. Bir de peteklerin arkasına yalıtım levhası koydum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Mahmut Yıldız yazdı:

Termostat mutlaka kablosuz olsun. Kombi modülasyon yapıyorsa termostat da bunu desteklesin. Termostat kombi bağlantısı yapıldıktan sonra (youtube'da bir sürü video var, çok kolay bir iş) kablosuz termostatın sensörünü istediğiniz bir yere koyuyorsunuz. Genelde 1,5-2 m aralığında bir yüksekliğe konuyor. Konulan yer hava akımı olan ya da petek üstü bir yer olmamalı. Genelde evin merkezi bir yeri ideal. Sonra sizin yaptığınız sıcaklık ayara göre kombiyi kontrol etmeye başlıyor. Haftalık program da yazılabilir, böylece hangi gün hangi saatte sıcaklığı kaç derece istiyorsanız o derecede tutuyor. 

Peteğin üst kısmı ısınıyorsa tıkanıklık olabilir ama son petek dediğinize göre bu peteğe gelen sıcak su yeterli olmadığı için havayla ilk temas eden peteğin alt tarafı soğuyor ve sadece üst taraf sıcak kalıyor da olabilir.  

Ben de ilk sene oturduğum odaya koymuştum ama ikinci sene evin ortasına alınca daha konforlu ısınma sağladım. Bir de peteklerin arkasına yalıtım levhası koydum. 

mahmut bey kombi baymak duatec 45000 37 kw lık kombi buda basınc yapamassa yazık 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erkan Işık yazdı:

kömürün torbası 78 tl olmus gecen sene 35 tl den almısdım

çinde yapılacak olan olimpiyatlar yüzünden

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Erkan Işık yazdı:

mahmut bey kombi baymak duatec 45000 37 kw lık kombi buda basınc yapamassa yazık 

Gelen suyun sıcaklığı yeterli değil demek istedim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...