İçeriğe Yönlendir

Doğalgaz ve Elektrik Faturası

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Koray Demir
Evren Erakçora yazdı:

Buzdolabının hacmine de bağlı, küçük dolap az enerji harcar. 

Aynen söz konusu dolap 377 litre hacminde haliyle küçücük.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erdal Aydın yazdı:

Fatura?

O zaman kettle ve fırının da fişini çekmek gerek.

bazen 300 e düşüyor, lazanya ve börek te arada girmeli o fırına

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Beyler, benim kızım, 21:00 da uykusu gelir yatar, bundan 2 saat sonra hanımın uykusu gelir yatar. Bende evi barkı kitleyip 30 dakika sonra yatar. Işıklar 23:30 da kapanır. Evin içi zifiri karanlık yatarız. Zifir karanlıkta uyumak daha fazla yararlı hormonun salgılanmasını sağlar. Evde sabaha kadar çalışan tek alet modem ve buzdolabı. 

Tuzlada kiracı iken 19 lira fatura geldiğini hatırlarım. Çekmeköyde kiracı iken 30 tl civarında gider gelirdi. Kendi evime taşındım, annemlerin üst katına yerleştim. Annemlerde geçirdiğim zamana rağmen faturamın 30 tl üzeri gelmesi bana yüksek geliyor. Mesai saatleri boyunca evimiz bomboş. Kızıma babaannesi kendi evinde bakıyor .

Annemlerin fatura 70 aşağı olmaz, benim faturam 40 üzerine pek çıkmaz. Karakışın hüküm sürdüğü Ocak ayında Peak yapmış. Başkada yüksek faturam yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Beyler, benim kızım, 21:00 da uykusu gelir yatar, bundan 2 saat sonra hanımın uykusu gelir yatar. Bende evi barkı kitleyip 30 dakika sonra yatar. Işıklar 23:30 da kapanır. Evin içi zifiri karanlık yatarız. Zifir karanlıkta uyumak daha fazla yararlı hormonun salgılanmasını sağlar. Evde sabaha kadar çalışan tek alet modem ve buzdolabı. 
Tuzlada kiracı iken 19 lira fatura geldiğini hatırlarım. Çekmeköyde kiracı iken 30 tl civarında gider gelirdi. Kendi evime taşındım, annemlerin üst katına yerleştim. Annemlerde geçirdiğim zamana rağmen faturamın 30 tl üzeri gelmesi bana yüksek geliyor. Mesai saatleri boyunca evimiz bomboş. Kızıma babaannesi kendi evinde bakıyor .
Annemlerin fatura 70 aşağı olmaz, benim faturam 40 üzerine pek çıkmaz. Karakışın hüküm sürdüğü Ocak ayında Peak yapmış. Başkada yüksek faturam yok. 

Eve giriş çıkış saatlerini yazarsan daha gerçekçi olur. Mesela ben full evdeyim çocuklar full evde tost yapılır ekmek kizartma makinasi vardır bulaşık makinası en çok 3 gun bekler çamaşır makinası haftasonu 3 4 kere falan çalışır evde 2 çocuk var tv hep acıktır canlı derse katılınır her akşam evde yemek yapılır evde derin dondurucu var en son fatura 129 lira gelmiş.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Işıklar 23:30 da kapanır.

kaçırdığım belgeselleri izlemeden uyumam, prensibimdir, bu sırada ketıldaki kave de bitmemeli, hayat kısa

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Eve giriş çıkış saatleri

Onlarıda paylaşırsam , gelsin hırsız evi boşaltsın. Günde 9 saat mesai yapıyorum işte . Sabah 8 akşam 6 diyelim :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Onlarıda paylaşırsam , gelsin hırsız evi boşaltsın. Günde 9 saat mesai yapıyorum işte . Sabah 8 akşam 6 diyelim :D

coin cüzdan pass? :rofl:

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

Onlarıda paylaşırsam , gelsin hırsız evi boşaltsın. 

Hırsız hasbelkader bu faturaları görse eve para bırakıp gider 😂😂

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Onlarıda paylaşırsam , gelsin hırsız evi boşaltsın. Günde 9 saat mesai yapıyorum işte . Sabah 8 akşam 6 diyelim [emoji3]
Bende ilçedeki evde olunca haftasonu fatura gelmiyor [emoji16] Yemek elektrik su hepsi annemden. Birtek internet yok orda da [emoji16]
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın
Selim Bilgin yazdı:

Sn. Musterimiz XXX nolu hesabiniza , 244.70 TL fatura duzenlenmis olup, son odeme tarihi , 10-05-2021 dur. ckbogazici.com.tr MERSIS:0179061753700017 B018

Çağlar Bayur yazdı:

Demek ki çok kazanıyorsunuz. Allah bereket versin :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mangal yaptığım aylar 75 lira geliyor fatura. Ama masraf daha çok artıyor bu sefer.
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erdal Aydın yazdı:

Demek ki çok kazanıyorsunuz. Allah bereket versin :)

okulu eve taşıyınca, yol masrafı daha çoktu tolalde kardayız :f1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Selim Bilgin yazdı:

Sn. Musterimiz XXX nolu hesabiniza , 244.70 TL fatura duzenlenmis olup, son odeme tarihi , 10-05-2021 dur. ckbogazici.com.tr MERSIS:0179061753700017 B018

Bu konuya mesaj yazdığım gün bana da tokat gibi bir SMS geldi 😁

Sn. Musterimiz *********** nolu hesabiniza , 180.60 TL fatura duzenlenmis olup, son odeme tarihi , 01-06-2021 dur. ckakdeniz.com.tr MERSIS:7222731416622522 B001

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Ali evi sadece uyumak için kullanıyor faturası onun için az.
Akşam yemeği çayı tatlıyı babasının evinde gömüyor ooh sonra da saat on yatağa kon :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Şimdi fatura geldi nasıl bir zam gelmesidir anlamadım kombi çalışmıyor daha az gelir diye hesap ederken 127 TL ödedik geçen ay bu ay 167 TL gelmiş 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçen ay 47.00 sıcak su 162.50 ısınma, bu ay 45.00 sıcak su 44.50 ısınma geldi, sanırım bu ay faturası düşen nadir kişilerden biriyim.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Arif Aykın yazdı:

Şimdi fatura geldi nasıl bir zam gelmesidir anlamadım kombi çalışmıyor daha az gelir diye hesap ederken 127 TL ödedik geçen ay bu ay 167 TL gelmiş 

Tüketime bakmak lazım. Benim de fatura artmış ama tüketim de artırmış. 

Nisan 200 kWh 160 TL

Mayıs 227 kWh 180 TL.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Bulamadım mail olarak istediğim halde gelmişti ama sildiö mi ne yaptıysam bulamıyorum 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Kayıp kaçak oranını arttırıp mı kitlediler ne yaptılar

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bulamadım mail olarak istediğim halde gelmişti ama sildiö mi ne yaptıysam bulamıyorum 
Ilgili kuruma üye olunca geçmiş dönem faturaları görebiliyorsun.
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:
Arif Aykın yazdı:

Ilgili kuruma üye olunca geçmiş dönem faturaları görebiliyorsun.

bilmiyordum bakayım bi abi.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...