İçeriğe Yönlendir

A6 3.0 TDI Quattro

Selim Bilgin

Recommended Posts

Selim Bilgin

Çıkan enjektörleri mutfak tezgahına açtım bu gece, hem ilana koymak için fotoğraflarını çektim, hem de Sn. Bayur'un dediği gibi streç filmleyip tekrar kutuladım.

Bunların üzerindeki 061017 tarih sanırım. 17 Ekim 2006 üretimi olsa gerek.  Sondaki 17 yıl değildir çünkü AH ile biten parça kodu 2009'da yenilenip BD olmuş.

Demek ki hiç değişmemiş enjektör, mengene izi filan da yok. İlk defa söküldü muhtemelen.

Şimdi bunları kaçtan koyalım ilana?

cikanenjektor1.jpeg

cikanenjektor2.jpeg

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Selim Bilgin yazdı:

Kötü yanı daha çok basası geliyor insanın. 😄

Neresi kötü. Basasın geliyorsa bas gitsin. :)

En azından yapılan masrafı inkar etmeyip, hakkını fazlasıyla veren adam gibi bir araba.  41 x :nazar:

Hayırlı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Testi olsa alan olur. Genelde tamirciler alacaktır.

Çıkma kat çıkma dpf hep gitti bende olan.

Yorum bağlantısı

q7 ciler çok enjektör arıyor bu ara face gruplarında illaki biri alır. rakam ideal ufak bi pazarlıkla gider

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Gök yazdı:

q7 ciler çok enjektör arıyor bu ara face gruplarında illaki biri alır. rakam ideal ufak bi pazarlıkla gider

Turbo noldu? :∆

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Turbo noldu? :∆

lazımsa verelim hemen serçeye takalım :D 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Gök yazdı:

lazımsa verelim hemen serçeye takalım :D 

Sercede o kanati cirpacak ciğer yoktur. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Sercede o kanati cirpacak ciğer yoktur. 

selimin enjektörleride alalım bak değişik bir proje çıkar ortaya :D 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Testi olsa alan olur. Genelde tamirciler alacaktır.

Çıkma kat çıkma dpf hep gitti bende olan.

Testle uğraşamam ya, alan ona göre alması lazım, ya da Ali'nin dediği gibi tamirci alır zaten kendi test ettirir. Dursun biraz ilanda bakalım.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

B7 lerde satılık. Söküldü mü onlar ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolga Diribaş

Selim Hayırlı olsun yeni enjektörlerin.. Senin de yazdığın gibi turbo ,enjektör, zincir bu aracın en önemli , değişimi zahmetli ve maliyetli parçaları

Ben de Turbo yu değiştirdim biliyorsun değişim gerekmemesine rağmen 

Mantığımız aynı , sıfırı 1.7 milyon TL olan araç için gayet mantıklı bu değişimler

Hayırlı sürüşler dilerim ben de yeni  pasta cila yaptırdım müsait bir zaman da paylaşırım    

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Mert Gulkokan yazdı:

yeni enjektörlerin yakıt tüketimine olan etkisi nedir ?

A6 sahibi olsam bakmam :)

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Sami Demirpaz yazdı:

B7 lerde satılık. Söküldü mü onlar ? 

Evet Bilstein OEM seriye geçtim, şehiriçinde çok sertti yollar çok bozuk. Gerçi halen yumuşak diyemem ama daha konforlu oldu. Bekar olsam ya da daha çok uzun yol yapsam sökmezdim. 

Tolga Diribaş yazdı:

Selim Hayırlı olsun yeni enjektörlerin.. Senin de yazdığın gibi turbo ,enjektör, zincir bu aracın en önemli , değişimi zahmetli ve maliyetli parçaları

Ben de Turbo yu değiştirdim biliyorsun değişim gerekmemesine rağmen 

Mantığımız aynı , sıfırı 1.7 milyon TL olan araç için gayet mantıklı bu değişimler

Hayırlı sürüşler dilerim ben de yeni  pasta cila yaptırdım müsait bir zaman da paylaşırım    

Teşekkürler abi. Aslında enjektörler birlikte turboyu da değişsek iyiydi de fiyatlar malum o kadar yükselemedim. 

Bu arada benim arabada kafama takılan tek şey halen sert geliyor bozuk yollarda. 18 jant airmatic yoksa bu arabaya fazla geliyor sanırım. Sende durum nedir? 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mert Gulkokan yazdı:

yeni enjektörlerin yakıt tüketimine olan etkisi nedir ?

Karşılaştırma yapamadım ama düştü bence. 
Bugün Ankara’ya geldim. İstanbul’dan sağlam trafikle çıktım, klima hep açık, 2 yetişkin 1 bebek full bagaj 6.9 oldu ortalama. Yavaş da gelmedim, 130-140 gelsem 6ya doğru inerdi muhtemelen.

Mert Yeldan yazdı:

A6 sahibi olsam bakmam :)

Gerçekten yakıt ölçmeyi bıraktım, azalınca v-power ile dolduruyorum, 80 litre namussuz. 😄

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tolga Diribaş
Selim Bilgin yazdı:

Evet Bilstein OEM seriye geçtim, şehiriçinde çok sertti yollar çok bozuk. Gerçi halen yumuşak diyemem ama daha konforlu oldu. Bekar olsam ya da daha çok uzun yol yapsam sökmezdim. 

Teşekkürler abi. Aslında enjektörler birlikte turboyu da değişsek iyiydi de fiyatlar malum o kadar yükselemedim. 

Bu arada benim arabada kafama takılan tek şey halen sert geliyor bozuk yollarda. 18 jant airmatic yoksa bu arabaya fazla geliyor sanırım. Sende durum nedir? 

Bozuk yollarda ki konforsuzluğu bende hissediyorum . Aslında çok da sert değil çünkü senin de daha önce belirttiğin gibi salınım olabiliyor .Bence jantlar kesinlikle 18 olmalı 245/40/18 ideal . Kışlıkları taktığım da 225/50/17 konfor bariz artıyor. Ancak performanslı sürüşlerde tedirgin ediyor. Son olarak şunu söylemek isterim bu araç quattro olmasaydı bence yol tutuş olarak zayıf kalırdı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Çorum sanayiden selamlar. Alternatör aramızdan ayrıldı. [emoji2955]

9b4fed005b873ebc34fc143075040627.jpg

• Beğen 1
  • Üzgün 9
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Çorum sanayiden selamlar. Alternatör aramızdan ayrıldı. emoji2955.png

geçmiş olsun sen bu kadar önleyici bakım yaparabaya o gidip çalışmadığın yerden sorun bulsun. vardır bunda da bir hayır 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...