İçeriğe Yönlendir

A6 3.0 TDI Quattro

Selim Bilgin

Recommended Posts

Münir Nurettin Taşova
Selim Bilgin yazdı:

Ya da şu jantlardan bulsak.

Bu araçlarda spor jantlar hoşuma gitmiyor. Çok kollu, şık ama ağır duran jantları daha çok yakıştırıyorum. Mercedes 211 kasa e200 Avantgarde yerine Elegance jantı gibi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Hacı Şenyurt yazdı:
Selim Bilgin yazdı:

Ya da şu jantlardan bulsak.

Bence sizin araca çok kollu 20 inç felan yakışır. Böyle az kollular hiç yakışmıyor.

Yakışır ama air suspension olmadıkça binilmez 20" ile, İstanbul içinde bile yollar çok bozuk. Yoksa 20 olmasa bile direk 19'a geçerdim ben de.

Şunların 18'leri de olabilir belki.

x16_938875605egk.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Yakışır ama air suspension olmadıkça binilmez 20" ile, İstanbul içinde bile yollar çok bozuk. Yoksa 20 olmasa bile direk 19'a geçerdim ben de.

x16_938875605egk.jpg

Bunlar olabilir ama dediğim gibi böyle heybetli sedanlara 20 inç çok yakışıyor hele çok kollu ise.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Metin Uzunoğlu yazdı:

@Servet Aydında passata yazılım yaptırmıştı onun yol bilgisayarı ile pompa ölçümü hakkında fikir beyan edebilir.

Birde yazılımda sadece devire göre karışım ayarı yapılmıyor mu? Depodan giden mazot/ yol. Değişmeyeceğine göre yol bilgisayarı neden yanlış göstersin ki?

Yol pc hala doğru ölçüyor hocam. Sapma bekliyordum olmadı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Selim Bilgin yazdı:

x16_938875605egk.jpg

Buna benzer mondeonun 18" jantları var 20 kollu lastikleri yenilemeden denk gelirse değerlendireceğim. Kıştan sonra bir çift lastik alacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
(düzenlendi)

1000 km'yi geçti yazılımsız kullanıyorum, ciddi fark var ilk bir kaç gün garip geldi ama alıştım gayet yeterli şekilde gidiyor, sadece 2. ve 3. viteslerde tork konvertörü kitleyene kadar verdiği CVT hissi daha fazla. İşlerimi halledince tekrar yazılım yaptıracağım. Belki farklı bir yerde.

Bu arada 296.000'e geldik. 300.000 olunca turbo + zinciri de değişsek diye düşünmeye başladım.

tarihinde Selim Bilgin tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

1000 km'yi geçti yazılımsız kullanıyorum, ciddi fark var ilk bir kaç gün garip geldi ama alıştım gayet yeterli şekilde gidiyor, sadece 2. ve 3. viteslerde tork konvertörü kitleyene kadar verdiği CVT hissi daha fazla. İşlerimi halledince tekrar yazılım yaptıracağım. Belki farklı bir yerde.

Bu arada 296.000'e geldik. 300.000 olunca turbo + zinciri de değişsek diye düşünmeye başladım.

Kaç para tutar onlar

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kaç para tutar onlar

İşçiliği filan 20'ye yaklaşır sanırım.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

İşçiliği filan 20'ye yaklaşır sanırım.

15 de enjektörler. Öfff 

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
Selim Bilgin yazdı:

turbo + zinciri 

zincirde herhangi bir ses var mı ki? 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Enjektörü, turbosu, zinciri vb bilimum kritik bakımları yapılmış A6 larınız değerinde alınır. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

15 de enjektörler. Öfff 

Hibridde zincir tiger felan kaç km de değişiyor

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Hibridde zincir tiger felan kaç km de değişiyor

Zincir zaten normal benzinli arabada bile 200k’da kontrol edilir yazar. Ses çıkarmadıkça değişmiyor. Hybrid’in motoru zaten km x %50 çalışıyor. Bakımda zincirle ilgili detay yok

4312-BFF5-8-C83-41-B5-BBB9-6-F4-FDC3-EC5

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

15 de enjektörler. Öfff 

Hiç hatırlatma. :D 

Bahadır Taşpolat yazdı:

zincirde herhangi bir ses var mı ki? 

Bazen çalıştırınca 3-5 saniye geliyor. Yüke binince de bir ses var enjektör değişince de gitmedi, onu bulmaya çalışıyorum, çok değil ama canımı sıkıyor.

Mert Yeldan yazdı:

Enjektörü, turbosu, zinciri vb bilimum kritik bakımları yapılmış A6 larınız değerinde alınır. 

299 bin helalinden say, depoyu da doldurup vereyim. :nargile:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Quattro’nun mucidi toyota imiş yav :) 95’ten sonraki quattro yani.

jtekt toyota koyo ortaklığı ile üretilmiş ve audi’ye telif hakkıyla satılmış. Aynı üretici subaru’ta dört çeker sistemini üretmiş. Audi uzunlamasına motor yerleşimi olan arabalarda quatrro, enlemesine olan motorda haldex kullanmış. Hepsine quattro diyor. VW ise 4 motion diyor. Ne varsa japonda var yine 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erman Uzun
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

jtekt toyota koyo ortaklığı ile üretilmiş ve audi’ye telif hakkıyla satılmış. Aynı üretici subaru’ta dört çeker sistemini üretmiş. Audi uzunlamasına motor yerleşimi olan arabalarda quatrro, enlemesine olan motorda haldex kullanmış. Hepsine quattro diyor. VW ise 4 motion diyor. Ne varsa japonda var yine 😁

Japonlar bu dört çeker işini güzel yapıyorlar babamın çalıştığı fabrikanin taş ocağında çok eski hilux vardı ki bende şoförlüğü o araçta öğrenmiştim çıkmadığı yokuş yoktu ve halen sıfır gibi güçlü ve performansliydi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İyi de quattro 1980'lerden başlıyor. :) 

https://en.wikipedia.org/wiki/Audi_Quattro

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Selim Bilgin yazdı:

İyi de quattro 1980'lerden başlıyor. :) 

https://en.wikipedia.org/wiki/Audi_Quattro

4.nesil’den sonra sistem değişiyormuş. 1995 yılı. İsim 80’lerden beri hep quattro ama sistem farklı. Şuradan denk geldi

http://blogs.youwheel.com/2015/02/25/awd-system-dissected-audi-quattro-vs-volkswagen-4motion/

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ben 7 8 yaşlarındayken dedemle sabahın köründe alışverişe giderdik. orada görmüştüm bir audi quattro.  :)

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Dogan Arsiray yazdı:

ben 7 8 yaşlarındayken dedemle sabahın köründe alışverişe giderdik. orada görmüştüm bir audi quattro.  :)

Ne hafıza maşaallah.. Ben Quattroların bol olduğu memlekette büyüdüm (10 yıl Hamburg) bir tane bile hatırlamıyorum. O zamanlar nabzım BMX diye atıyordu :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Yurdaer Elay yazdı:

Ne hafıza maşaallah.. Ben Quattroların bol olduğu memlekette büyüdüm (10 yıl Hamburg) bir tane bile hatırlamıyorum. O zamanlar nabzım BMX diye atıyordu :D 

bir tane de subaru da vardı. 4wd yazanlardan. artık ne model ise. amblemindeki yıldızlar neyi temsil ediyor acaba diye düşünmüştüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ben çoçukken Citroen Xm görmüştüm. Yere sıfır, sahibi gelip çalıştırsın diye bekledim. Nasıl gideceğini merak ettim. Sonra sahibi geldi, çalıştırdı. Araba yerden yükseldi. Çok şaşırdım 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ali Darbaz yazdı:

Ben çoçukken Citroen Xm görmüştüm. Yere sıfır, sahibi gelip çalıştırsın diye bekledim. Nasıl gideceğini merak ettim. Sonra sahibi geldi, çalıştırdı. Araba yerden yükseldi. Çok şaşırdım 

Bu tür meraklar çocuk yaşlarda hep oluyor sanırım.. Birileri Ikarus körüklü belediye otobüslerinin körükteki tekerleri de sağa sola dönüyor demişti. Manevra yaptıkları son durağa kadar gidip izlemiştim :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çok sakıncalı bir konu bu enjektörden rail kütüğüne kadar sıfırlayasım geldi, cüzdan 🔥

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Yurdaer Elay yazdı:

Bu tür meraklar çocuk yaşlarda hep oluyor sanırım.. Birileri Ikarus körüklü belediye otobüslerinin körükteki tekerleri de sağa sola dönüyor demişti. Manevra yaptıkları son durağa kadar gidip izlemiştim :D 

Şahinde 5 vites var diye sevinen insandık.  :D

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...