İçeriğe Yönlendir

A6 3.0 TDI Quattro

Selim Bilgin

Recommended Posts

Doğan Arşiray
Ahmet Gül yazdı:

Tavsiyeniz için teşekkür ediyorum. Ben de aynı düşüncedeyim ama maddi skalamda 4 çeker olarak Quattro yer bulabiliyor. Nedense Merso ve Bmw biraz pahalı kaçıyor. Peki temel kıstas sorunsuzluk ya da az sorun olsa, sıralama ne olur? Özellikle şanzıman ve motor bileşenleri. Yürüyen aksam çok sorun değil, yapılır yaptırılır. Arabayı sağa çektirecek arızalar beni çok sıkıntıya sokar. Zira aralıksız kullanıyorum. 

sübjektif gözlemimi yazayım. şu ana kadar yolun sağına çekilmiş kaputu açık belki 20 tane audi gördüm. q7 ve a6. 3.0 motorlu. ama hiç mercedes görmedim. yolda giderken birkaç mavi dumanlı a6 gördüm 3.0 dizel hiç mercedes görmedim. belki a6 daha fazla olduğu için böyle ama bendeki imajı daha güvenilmez olduğu yönünde. bmw konusunda birşey diyemeyeceğim veri yetersiz.

dizel olacaksa km si çok olacaksa ben olsam mercedes dizelinden başkasına bakmam.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Dogan Arsiray yazdı:

ama hiç mercedes görmedim.

onlarda şoför  kaputu açmadan çağırıyor çekiciyi

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 11
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Dogan Arsiray yazdı:

sübjektif gözlemimi yazayım. şu ana kadar yolun sağına çekilmiş kaputu açık belki 20 tane audi gördüm. q7 ve a6. 3.0 motorlu. ama hiç mercedes görmedim. yolda giderken birkaç mavi dumanlı a6 gördüm 3.0 dizel hiç mercedes görmedim. belki a6 daha fazla olduğu için böyle ama bendeki imajı daha güvenilmez olduğu yönünde. bmw konusunda birşey diyemeyeceğim veri yetersiz.

dizel olacaksa km si çok olacaksa ben olsam mercedes dizelinden başkasına bakmam.

Mercedes forumuna takılıyorum w210 zamanından beri. Öyle hikayeler var ki, o iş eskidenmiş diye düşünüyor insan. Hele küçük hacimde.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Mercedes forumuna takılıyorum

artık arızlaarı saklamadan yazıyorlar mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

artık arızlaarı saklamadan yazıyorlar mı?

Yeni C -klasse sahipleri Fordçulardan beter. :D  Nereye düştük biz diyorlar.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

kabullenmişlerse iyi... bayiler çoktan kafayı sıyırdı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Selim Bilgin yazdı:

kucuk hacimde cok kotu hikayeler oldugu dogru. zaten yeni dizeller reno... ben modern  v6 dan bahsediyorum.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
kucuk hacimde cok kotu hikayeler oldugu dogru. zaten yeni dizeller reno... ben modern  v6 dan bahsediyorum.

Reno el attı da emniyet şeridinde yıldız kalmıyor artık
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Dogan Arsiray yazdı:

Mercedes dizeli diğer alman kardeşlerine göre motor hacmi  beygir oranı düşük ondandir belki. :p om serileri iyidir iyi 😛

Şöyle bı e280 cdi w211 alırdık en makyajlısindan. Fiyatlar ucmasaydi

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Dizel kullanırken hep tırstığım olay şu idi, çözüm yapabiliyorsanız o anda motora hava girişini bez ne var ise tıkayıp stop etmesini sağlamak. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

O işin dizeli olmuyor. İçten yanmalı motorda risk yakın birbirine. Hava emişi kapama ciddi zor o anda.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sinan Akgöl yazdı:

Dizel kullanırken hep tırstığım olay şu idi, çözüm yapabiliyorsanız o anda motora hava girişini bez ne var ise tıkayıp stop etmesini sağlamak. 

Ne oluyor bu motora ? Neden böyle yapıyor 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ambeleye kalkmak deniyor 

“Motorda aşınmalardan kaynaklı olarak, herhangi bir yerden emme manifolduna yağ veya yağ buharı girerse, motor emme zamanında yağ ile havayı çeker. Sıkıştırdığında yağ, mazot gibi yanar. Motor çalışmaya devam eder yani. Kontağı kapatıp mazot girişini kesseniz bile eğer yağ yeterli miktarda geliyorsa çalışmaya devam edecektir. Kısır döngüye girer, çünkü motor devirlendikçe ısınır, daha çok yağ buharı üretir, kendini daha çok besler. Bir nevi kendini yok etme mekanizması.”

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Sinan Akgöl yazdı:

Geçen sene benim araba kalkmadıysa sen hic korkma. Turbo egsoz kismina yağ veriyordu. Az daha binsem mil kesecemis. Ama tabi erken farkına varıyorsun beyaz duman atiyor araba 😀

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Mehmet Ozyurek yazdı:

Abi bildiğim kadarıyla turbo yağ basıyor devir sona dayanıyor kontaktan da kapanmıyor. Motordaki yağı basıp bitirene kadar devam sonrası tatatak yatak sesi ve stop.

Okay Kaygusuz yazdı:

Geçen sene benim araba kalkmadıysa sen hic korkma. Turbo egsoz kismina yağ veriyordu. Az daha binsem mil kesecemis. Ama tabi erken farkına varıyorsun beyaz duman atiyor araba 😀

Yolda giderken beyaz duman basmayan arabada oluyor mu acaba :D 

Araç manuel ise vitese alıp debriyajı birden kaldırarak stop ettirmekte bir yöntemmiş. Otomatikte bilemedim yöntemi.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Sinan Akgöl yazdı:

Araç manuel ise vitese alıp debriyajı birden kaldırarak stop ettirmekte bir yöntemmiş. Otomatikte bilemedim yöntemi.

D'ye alıp el frenini indirerek oradan kaçmak. :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Selim Bilgin yazdı:

D'ye alıp el frenini indirerek oradan kaçmak. :D 

Hahaha genelde suruculerde oyle yapiyo 😂😂 aman Allah korusun.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Sinan Akgöl yazdı:

Hahaha genelde suruculerde oyle yapiyo 😂😂 aman Allah korusun.

Allah korusun, benim arabada bunu rölantide bile yapsan Edirne'ye kadar gider herhalde.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Selim Bilgin yazdı:

Allah korusun, benim arabada bunu rölantide bile yapsan Edirne'ye kadar gider herhalde.

İngolstadt üretim fabrikasına kadar gider o. Leopard 2 mübarek. 

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Egzozu tıkamak veya hava girişini kesmek lazım otomatikte, yapamazsan bildiğin ne kadar dua varsa okumaktan başka çaren yok :) 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Egzos tıkanamaz. Manifoldu kapamak gerekir. Otomatik araçta d ve ölümüne fren ile bile stop etmez. Bypass yapar şanzıman ve saniyeler içinde kavrulur

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok fena bir durummuş. Yağ bitene kadar devam.. 

Otomatik vites ise daha fena. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Egzoz tıkansa olur bence. 1500 beygirlik Tankın egzozunu tıkamış milletiz :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

dizel motorun devri gönderilen yakıt ile ayarlanır. olurda yağ yakmaya başlarsa yakıt niyetine onu yaktıkça devirlenir. olan şey bu.

Servet Aydın yazdı:

Reno el attı da emniyet şeridinde yıldız kalmıyor artık

reno dizeli mi mercedes dizelimi sorusuna reno dizeli diyorsan...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...