İçeriğe Yönlendir

Amfi Yandı

Adem Uçak

Recommended Posts

Adem Uçak

Selamın aleyküm 

teyp olarak pioneer mvh s125ui 

amfi olarak roadstar rda 1010 mono amfi max güç 3400 watt frekans tepkisi 10-250hz rms güç 4 ohm 420 watt x 1  rms güç 2 ohm 720 watt x 1 rms güç 1 ohm 1020 waat

Subwoofer olarak pioneer 310d4 1400 Watt 400 rms  2-8 ohm

4 ga cadence kablo seti kullanıldı ve akünün yanına 60 amperlik bi

sigorta bağlandı cam kutuda 

Aküm ise 60 amperlik 

sorunum amfinin yüksek seslerde yüksek basslarda kesmesiydi kapatıyordu kendini kırmızı ışık yakıyordu sesi kısınca geri geliyordu ve en son sigorta attı tesisatçıda 150 amperlik sigorta bağladılar ve sadece kontağı açtım teybi açmak için amfi den dumanlar çıktı ve transistörleri yakmış bunun sebebi nedir yardımcı olur musunuz 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Spekleri uyumlu. Amplifikatörün kalitesiz oluşu neden olmuştur. Transistor değişimi yapılacak. İmkan sahilinde daha güçlü takılır ise bir daha sorun oluşmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Uçak

@Servet Aydın

anladım abi  tesisatçım da akünün yetmediğini ve amfinin güçlü olduğunu söylediği yeteri kadar akım çekemediğini ve zaten bu subwoofera fazla gelir dedi 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Adem Uçak yazdı:

@Servet Aydın

anladım abi  tesisatçım da akünün yetmediğini ve amfinin güçlü olduğunu söylediği yeteri kadar akım çekemediğini ve zaten bu subwoofera fazla gelir dedi 

yok öyle birşey. abs pompası o anfiden daha güçlü mesela

anfi sadece bas a mı bağlı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Akünün amfi ile işi yok araç çalışır iken. Ha stop halinde oldu ise o zaman evet. Hasar verir.

Yorum bağlantısı
Adem Uçak

@Çağlar Bayur

evet abi sadece bufura bağlı anfi 

@Servet Aydın

valla öyle dedi abi 150 amper sigorta taktı diye mi yandı anlamadım çünkü daha teyibi bile açmamıştım kontağı çevirdim anfi duman attı akün yetmiyor dedi 

mesela araba çalışır durumda iken sesi açınca bass vurunca kesiyordu kısınca geliyordu anfi güç alamadığı için dedi 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hoparlör direnci ölçülmeli öencelikle bas bozuk olabilir 1 ohm a falan düşmüşse, bağlantı yanlış olabilir

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Amirinin neresi yandı.. Besleme mi amfi tarafı mı? Beslemesi yandı ise akü çıkış yandı ise hoparlör veya tasarım/ imalat hatası.

hoparlör direnci ölçülmeli öencelikle bas bozuk olabilir 1 ohm a falan düşmüşse, bağlantı yanlış olabilir

Amfi 1 ohm sürebiliyor. Hoparlör yanık olsa zaten çok ses açmadan kapanır ve bass sesi alınmaz

Amfinin içinin fotoyu göreyim. Neresi yanmış bakalım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Alakasız bi yerden şase alınmış olabilir mi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Uçak

@Hasan Karabekiroglu

abi aslında amfi marka olarak pek kaliteli gözükmese de çok güçlü bir amfi olduğunu söylüyorlar mesela 3 tane 310s4 gibi subwooferı kaldırabileceğini söyleyenler oldu ama neden böye bir durum oldu hiç bilmiyorum tesisatçım da bu amfi 1000 rms veriyor senin bunu beslemen için önce akünün yüksek amperli olması lazım dedi 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Benzerinin Sony olanını aracımda kullanıyorum 38 cm Kicker Es serisi bağlı, 60a akü ile sorun yaşamıyorum

1 adet anfi ve woofer ın aküyü o kadar zorlayacağını zannetmiyorum, bir kaç tane olsa belki. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

anfiler birşey kaldırmaz, şarj dinamosu bundan 4 tanesini bile besleyebilir, bizim baslar anfiler basit cihazlar, bağlantıyı yapanlar beceriksiz çoğunlukla

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

O mosfetler beher olarak 60 amper versin bende koronoya kafa atarım. Irf3205 takılacak. Yalıtkan altına çok çok ince tabaka termal macun sürülecek. Yalıtkan üstüne de. Kalın kullanılmış. Sonrasında dikkatli bakılarak mosfet sürücüleri de kontrol edilecek veya değişecek.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Orjinal 3205 13 TL.. Replika olanlar 3 5 tl birşey. Sürücü kıl tüy derken 100 alır. Bana gelse yapmam çünkü parça rakamı amfi rakamına yakın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Uçak

100 tl dedi 

şimdi ben şu parçadan al desem benim işime niye karışıyorsun der mi diye çekiniyorum parçanın siparişini verdim demişti 

Yorum bağlantısı
Adem Uçak

Onu bilmiyorum ama bugün abi yanan malzemenin daha güçlüsünü taksak olmaz mı diye sordum sen daha üstündekini besleyemiyorsun bi üstünü nasıl besliceksin dedi 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...