İçeriğe Yönlendir

Tıraş Makinası

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Erhan Doruk

Powertech tr258 2 yıl önce 30 liraya almıştım. Geçen hafta hanım a traş yaptırdım. Yanları 9mm uç takarak kesti, ense düz üstlerden aldırmadım. İlk traşa göre fena değildi. Ense ve kulak arkasında hata vardı. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ramazan Turan yazdı:

Bu pilli veya şarjlı tip olanlar traşı bitiremiyor :D ben daha profesyonel bir cihaz almıştım, geçenlerde 2 numaraya kestim, yeniden bayağı uzadı, ense zor oluyor 🤨

https://www.724indirim.com/sinbo-shc-4350-profesyonel-sac-kesme-makinesi.html

paraya kıyman lazım, 50 dk. falan aralıksız çalışacak güçte olmalı...

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Ben moser aldım bir kere alınır ne çekme ne vs alaman malı :))

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Arda Bülent Güzel yazdı:

Ben geçen hafta aldım. Çok ama çok memnun kaldım özellikleri fena değil. Benim berber önerdi.
195948bb93f6cc636313b7bf105866ec.jpg
180 tl aldım. İnternette ucuk fiyatlarda var. Bilgi amaçlı fiyatını söyledim.

Biraz önce Youtube'da inceleme videosunu inceledim berber bir arkadaş tanıtıyordu. Çift batarya olması güzel.

Tahir İlter yazdı:

Powertec TR 6500 aldım bende saçlar malum o yüzden referans olur mu bilmem ama güzel makine 8 tarak, 2 pil bir sürü aksesuar ile geldi 120 liraya aldım 

Nereden aldınız Tahir Bey

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

iki sene önce falan şundan -philips mg7720- almıştım, o zamandan beri sakal, bıyık -ki ikisi de yorucu tipte, uzun- favori vs elimin gittiği her yeri milimetrik olarak kesebilecek noktaya geldim. (1'den 15'e tüm uzunluklarda uçlar var sayılır zaten) karantina öncesi de berbere hal hatır sormak için gidiyordum sadece, saç zaten kalçada 🤷‍♀️ şarjı çok uzun gidiyor, çabuk doluyor. böyle beklentileri olan varsa, uç bolluğu olan modellere baksın derim.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

3 sene önce braun 5070 sakal makinesi almıştım. 0’dan 20’ye kadar numarası var. Ayrıca yanak kılları için ince küçük bıçağı da var. Şarjlı ve elektrikli. Su da yıkanabiliyor. 3 senedir maşallah teklemedi. Tavsiye ederim. Saç sakal için çok ideal. 

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Tarağın en büyüğüyle u takıp girişeceğim bakalım nasıl olacak?

Yorum bağlantısı
Ahmet Serin
Ben moser aldım bir kere alınır ne çekme ne vs alaman malı :))
Tam ben de bunu yazacaktım. Mavzer candır. Beni 15 yıldır eşim traş eder. (En fazla yılda 4 kez yetiyor. Saç yönünden verimsiz bir yapım var. Sakal da 2 haftaya bir.)
Bu sürede 2-3 kez söküp içini temizledim. Her kullanımda 1 damla yağ. Körelirse bıçakları satılıyormuş.
Bence markadan çok motorsuz makine tercih edilmeli (bobinli).
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Alptuğ Özcan yazdı:

Biraz önce Youtube'da inceleme videosunu inceledim berber bir arkadaş tanıtıyordu. Çift batarya olması güzel.

Nereden aldınız Tahir Bey

Erkozmetik diye bir siteden aldım. Bana kapalı ambalajda sıfır olarak geldi. Arkadaşımda aynı yerden aldı açılmış hatta kullanılmış olarak geldi. Gönderin değiştirelim dediler ama bu durumdan ötürü firmaya referans olamayacağım 

Muhittin Kaplan yazdı:

Tarağın en büyüğüyle u takıp girişeceğim bakalım nasıl olacak?

9 mm berberlerin 3 numarasıymış. En büyük tarak 12 mm galiba o da 5 numara falandir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Tahir İlter yazdı:

Erkozmetik diye bir siteden aldım. Bana kapalı ambalajda sıfır olarak geldi. Arkadaşımda aynı yerden aldı açılmış hatta kullanılmış olarak geldi. Gönderin değiştirelim dediler ama bu durumdan ötürü firmaya referans olamayacağım 

Anladım riskli bir durummuş

Tahir İlter yazdı:

9 mm berberlerin 3 numarasıymış. En büyük tarak 12 mm galiba o da 5 numara falandir. 

12mm 4 numaraya denk geliyormuş.

Dün youtube'da bikaç traş makinası tanıtım videosu izledim. Berber o şekilde söyledi.

3mm=1 numara

6mm=2 numara

9mm=3 numara

12mm=4 numara

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Bende bugün sipariş vereceğim Philips düşünüyorum 5000 seri. Yuh ya kendi sitesinde 279 tl gösteriyor hepsiburada dan sipariş verebilirsiniz yazıyor. Hepsiburada da 450 tl makine.

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Acaba bu powertec kullananlar ne zamandır kullanıyor. Alıp 1-2 ay sonra çöp atmayalım.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Arif Aykın yazdı:

Acaba bu powertec kullananlar ne zamandır kullanıyor. Alıp 1-2 ay sonra çöp atmayalım.

Benim berberin tüm makineler powertech ben ona güvenip aldım 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Powertec'i çok öven okudum internetten ama bilgisi olan vardır illaki.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Adam heves etmiş almış ya..   :rolleyes:

İyi de kedi mi traş edecek ne yapacak
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tahir İlter yazdı:

Benim berberin tüm makineler powertech ben ona güvenip aldım 

çok şakacı bir arakadaş

Alptuğ Özcan yazdı:

12mm 4 numaraya denk geliyormuş.

Dün youtube'da bikaç traş makinası tanıtım videosu izledim. Berber o şekilde söyledi.

3mm=1 numara

6mm=2 numara

9mm=3 numara

12mm=4 numara

nr ların standartı yok. bazısında 1 nr ayarı diğerinde 4 e denk gelebiliyor

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Çağlar Bayur yazdı:

çok şakacı bir arakadaş

nr ların standartı yok. bazısında 1 nr ayarı diğerinde 4 e denk gelebiliyor

Numara konusunda bilgim yok duyduğumu aktardım.

Powertec kötü anlamına mı geliyor?

Sizin marka/model tavsiyeniz ne?

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Philipsin saç kurutma makinesini almıştım 2 ay kullanmadan bozuldu. Kişisel bakım ürünlerinde philipsten uzak dururum yıllardır. Hepsi fason olarak yaptırıp marka vuruyor. Berberler bu tüt ürünlerin yoğun kullanıldığı yerlerdir. Bu nedenle kolay bozulan işe yaramayan ürünleri tercih etmezler. Tıpkı oto tamircisinin bir parçaya bakıp, kullanıp kaliteli olup olmadığını anlaması gibi. Ben olaya bu açıdan bakıyorum. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alptuğ Özcan yazdı:

Numara konusunda bilgim yok duyduğumu aktardım.

Powertec kötü anlamına mı geliyor?

Sizin marka/model tavsiyeniz ne?

philips en son 1 sene önce aldım, keşke en başta alsaydım diyorum. tam sıfıra kadar inebiliyor, yağ bakımı gerektimiyor, hızlı ve kökleri dipten çekmeden kesiyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...