İçeriğe Yönlendir

Sahte İlanlarla İkinci El Fiyatı Belirlemeye Son!..

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Ahmet Gül
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bunu ön gören, bunun nasıl olacağını da düşünmüş mü ?

Biri aklından bir şey geçirmiş. Bu da gazeteye haber olmuş.

2700 x 7,67 TL yaparsam görürsün mühendis maaşını :)

O zaman 1500x7,67₺ yap emmi full kasko için 😆 Kasko çokomel eğrisi 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Metin Uzunoğlu yazdı:

30 nisanda arabayı sattım 79 ha bugün ha yarın derken nisanda 115'e bulduğum aracı 27 temmuzda 131'e aldım.

Öğrendiklerim;

1- aradığın arabayı buldunmu satacağını 1~2 ucuz ver alacağını kaçırma

2- alacağın arabanın fiyatını çok zorlama beğendiysen içine sınıyorsa al.

yani... sende haklısın.... mecburen böyle bizde...

sonuç olarak şuanki durum için , ne alırsan kardasın, aldın aldın.......  diyoruz.... gelecek ise belirsiz....

ev 200 dü şimdi 650 en az

tv ye bakıyordum 3000 tl zam yemiş

traş makinası 150 gibiydi ben 350 ye aldım sonrası 800 mü ne oldu

daha uzaar gider...

peki bu işin sonu ne olacak nereye varacak millet, bu arada 3.5 senedir zam falanda almadık....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ahmet Gül yazdı:
O zaman 1500x7,67₺ yap emmi full kasko için [emoji38] Kasko çokomel eğrisi [emoji16]

Ooo iyiymiş.
Benim hoşuma gitti. [emoji7]

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kızıma oyuncak aldık ,150TL idi 3,5 gün önce ,bugün 240TL olmuş. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Bize bilirkişilik dosyaları geldiğinden. Bu manipülasyon denecek kadar ilanı görmüşlüğümüz var. Adam araba değer tespiti istiyor. Bakıyor siteye  uçuk bir fiyat talep ediyor. Arabamın değeri bu diyor. Bu tür çok anlaşmazlık var. Özellikle az bulunan araçlarda  çok fiktif ilan gördük. Ne yapıyorsunuz derseniz.  0 fiyatı, kasko değeri.  üzerinden hesaplamaya çalışıyoruz. Ama serbest piyasa tabi nasıl kısıtlanacak.  Güvenilir bir kamu  kurumu . değerlendirme, şablonu yapılabilir. @Mehmet Göktürk hoca böyle bir tablo yapmıştı. Hocam güncelleyip bir daha koysanız.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

O degilde enflasyon %10 🤣🤣🤣

birde kızıyordun 2. el fiyatları yüksek dediğimde, bak gördünmü şişik işte fiyatlar enflasyona göre ayarlasınlar kardeşim fiyatları :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Haşmet Güngör yazdı:

Bize bilirkişilik dosyaları geldiğinden. Bu manipülasyon denecek kadar ilanı görmüşlüğümüz var. Adam araba değer tespiti istiyor. Bakıyor siteye  uçuk bir fiyat talep ediyor. Arabamın değeri bu diyor. Bu tür çok anlaşmazlık var. Özellikle az bulunan araçlarda  çok fiktif ilan gördük. Ne yapıyorsunuz derseniz.  0 fiyatı, kasko değeri.  üzerinden hesaplamaya çalışıyoruz. Ama serbest piyasa tabi nasıl kısıtlanacak.  Güvenilir bir kamu  kurumu . değerlendirme, şablonu yapılabilir. @Mehmet Göktürk hoca böyle bir tablo yapmıştı. Hocam güncelleyip bir daha koysanız.

her yıl önceki değerinin %9 u kadar değer kaybediyordu.

ama enflasyondan arındırdıktan sonra sıfır fiyatını. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Onur Bulut yazdı:

Sarı site kapansa eski pazarlar kurulsa piyasa anca o zaman normale döner.Herkes galerici herkes al satçı.

Sarı site kapandığında küçük şehirlerde galericinin eline kalıyoruz. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Yumurta fiyatları 11 12 14 16 derken 25 liraya kadar uzadı bir ayda...

Ayçiçek yağı da öyle hakeza ama sebze fiyatları bir tık iyiydi bugün semt pazarında...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ünal2
Mustafa Tüfekçi yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-mursel-oto-2004-focus-sw-st-sunroof-recaro-isitma-ful-plusful-hatasz-788116573/detay

Kaç aydır takibinde.

Muhtemel gümrük arabası. Gümrkten 3 4 bin euro karşılığı belki alındı.

Fiyat hiç düşmedi ilanda. 

1.8 Tdci motorlu focuslar genelde gümrükte oluyor abi

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

kasko değerleri bence iş görür. ama mtv yi de öyle alacaksınız ona göre. yoksa 10 yaşındaki 3.0 arabanın kaskosu kendisinen 4 kat pahalı olan 2 yaşındaki 1.4 motorlu arabadan çok oluyor! mesela..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Trafik poliçesinin bile fiyatını sabitlenemediği bir durumda, ikinci el aracın fiyatı nasıl sabitlenecek ki.. 

Acil veya tok satıcılar her zaman olacak. 

Malın fiyatını da kimse belirleyemez.. İki yetkili vardır bunda, arz ve talep. 

Arz bir kişinin yada kurumun kontrolünde olamayacağına göre. yapacak hiç bir şey yok. Gazeteler için boş bir gündem.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

Trafik poliçesinin bile fiyatını sabitlenemediği bir durumda, ikinci el aracın fiyatı nasıl sabitlenecek ki.. 

Acil veya tok satıcılar her zaman olacak. 

Malın fiyatını da kimse belirleyemez.. İki yetkili vardır bunda, arz ve talep. 

Arz bir kişinin yada kurumun kontrolünde olamayacağına göre. yapacak hiç bir şey yok. Gazeteler için boş bir gündem.. 

mesela bir landrover satıcıları olsun, tiguan satıcıları olsun öyle değilmi?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Dogan Arsiray yazdı:

senin tiguan satılıkmı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

satılıktır belki bir özel mesaja bakar. forum bakımlı.     140 bin...                    km

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mehmet Göktürk yazdı:

Türkiyede 100 kişide 20 kişi çalışıyor bu üretilen para 100 kişiyi besliyor, avrupada 100 kişide 80 kişi çalışıyor. Ayrıca israf ve kayıp konusunda da çok dikkat ediyorlar. Tabi gelir artıyor. Avrupada AVM girişinde güvenlik gördünüz mÜ?

Ev hanımlığı büyük lüks aslında

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

birde kızıyordun 2. el fiyatları yüksek dediğimde, bak gördünmü şişik işte fiyatlar enflasyona göre ayarlasınlar kardeşim fiyatları :)

Ben hiçbir zaman araba ucuz demedim ki çok pahalı . Ama 2 ay sonrs ortalama bir focus astra firieasta 10 kağıt daha koymuş olacak üzerine 

misal 1 sene sonra fieastanı sattığın paraya toros veya temiz bir broafwey filan anca alınır 

parayı değerlendirmen konu dışı onu zaten yapmışsındır örnek vaabında dedim

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Dogan Arsiray yazdı:

Aynen.. Mesela gayet mulayim bir tiguan satıcısı bir tarafta, Her gün üstüne 5 bin lira koyan bir küfürbaz land satıcısı diğer tarafta.. 

Mesela bu landcı laf dinler mi.. 130 der durur..

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Arkamdan Mesnetsizce Konuşanlar, Lafınızı Arkamdan Nedensiz ve Densizce konuşmaktan vaz geçin. Yüz veriyoruz Onbin istiyorsunuz

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

kasko değerleri bence iş görür. ama mtv yi de öyle alacaksınız ona göre. yoksa 10 yaşındaki 3.0 arabanın kaskosu kendisinen 4 kat pahalı olan 2 yaşındaki 1.4 motorlu arabadan çok oluyor! mesela..

Mtv kasko değerinin %1 oldumu hiç sıkıntı kalmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

jtsxOP.png

Demin bildirim düştü 103 e bile çok demiştim bakalım düşecek mi diye favoriye atmışım. Bunu yapan galeri bir de :) once 3 3 koymuş sonra bakmış olmuyor 10 10 koymaya başlamış :)

Şimdi bir çoklarının teorisine göre satmadikca ( ki 103 den bile ne kadar kar ile verecekti o ayrı) zararına felan düşmesi lazımdı fiyatı.

Araçda öyle hızlı bir piyasası olmayan bir model

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

O zaman takasla  40 teklif etmiştim.  Kurtarmaz demişti :) simdi 35 anca ederim hop geldi mi bizim araç 80 li rakamlara . 

Değişik bir piyasa 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Su Avrupa ikinci el piyasasını Türkiye ile kıyaslarken birde yürütme maliyetlerini yasal sınırlamaları işçilik ücretlerini felanda kıyaslaniz da mantıklı cümleler görsek.

Astra fb sayfasında benim arabadan almış almanyada birisi 650 Euro vermiş 500 Euro da masrafı var yazmış. 128k km de ben 295k km de satsam 40 bin isterim. Aradaki fark hangi maddelere gidiyor?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

Ben hiçbir zaman araba ucuz demedim ki çok pahalı . Ama 2 ay sonrs ortalama bir focus astra firieasta 10 kağıt daha koymuş olacak üzerine 

misal 1 sene sonra fieastanı sattığın paraya toros veya temiz bir broafwey filan anca alınır 

parayı değerlendirmen konu dışı onu zaten yapmışsındır örnek vaabında dedim

istedikleri kadar koysunlar, o arabaların ederi sıfırının yarısıdır oda çok yaşlı değilse :) o yüzden işim olmaz, alan düşünsün, onlara yedirmem gider sıfır alırım, hiç acımam o paraya..... adam 3 koyarkan 10 koymaya başlamış 10 dan 15 ee oooh ne güzel, yok yeaaa, turşusunu kurarlar artık, keyfi alırım ben araba, keyfimde 0 al diyor bana ....haa alamıyormuyum, almam sorun olmaz ohh ne güzel...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...