İçeriğe Yönlendir

Citroen C5 İç Plastik Aksam Boyama

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Tolga Kılıç

Merhaba Yunus Bey. Benim aracım da 2011 C5 Dynamique. Ben de trimleri boyayacagim bu nedenle konuyu dikkatle okudum ve RayMax inox sipariş ettim ancak bu renk sizin de dediğiniz gibi biraz sarı gibi.. Siz sedefli gri olarak hangi boyayı aldınız acaba markası nedir? Rica etsem paylaşabilir misiniz??

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tolga Kılıç yazdı:

Merhaba Yunus Bey. Benim aracım da 2011 C5 Dynamique. Ben de trimleri boyayacagim bu nedenle konuyu dikkatle okudum ve RayMax inox sipariş ettim ancak bu renk sizin de dediğiniz gibi biraz sarı gibi.. Siz sedefli gri olarak hangi boyayı aldınız acaba markası nedir? Rica etsem paylaşabilir misiniz??

Griyi nerede kullanacaksınız.  
Ben şunları kullandım. 
En soldaki. Kapı kolundaki gri kısım için boyacıda yaptırdım.  

82294099-748B-4213-BF5D-2715F7C4208D.jpeg.277e7019bf0411e8da21029e5ed3de73.jpeg

Yorum bağlantısı
Tolga Kılıç
Mehmet Ozyurek yazdı:

Griyi nerede kullanacaksınız.  
Ben şunları kullandım. 
En soldaki. Kapı kolundaki gri kısım için boyacıda yaptırdım

Mehmet Bey ben de kapı kollarını ve vites etrafındaki alanı boyayacagim. Sizin uygulamalarınızı da görüp Raymax inox aldım ama o alanların renginden daha koyu gibi geldi bana bu boya. Eğer siz o alanlar için özel yaptirdiysaniz ben de o şekilde yaptırayım çünkü bu boya tutmuyor..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Resimdeki 

1 le işaretlediğim ince çıta inox, rengi tutar. 
2 ile işaretlediğim kısım için parçayı söküp boyacıya götürdüm, boyacı aynı rengini yaptı.  

2A9F5359-BCDA-402D-BA01-A5A9FC128A1B.jpeg

Vites etrafını da inoxa boyayabilirsin. 
Verniği doğru atarsan güzel olur, rengi tutacaktır. 

Yorum bağlantısı
Tolga Kılıç
Mehmet Ozyurek yazdı:

Resimdeki 

1 le işaretlediğim ince çıta inox, rengi tutar. 
2 ile işaretlediğim kısım için parçayı söküp boyacıya götürdüm, boyacı aynı rengini yaptı.  

2A9F5359-BCDA-402D-BA01-A5A9FC128A1B.jpeg

Vites etrafını da inoxa boyayabilirsin. 
Verniği doğru atarsan güzel olur, rengi tutacaktır. 

Bende o 1 numaralı çıta daha gri gibi duruyor. Bir plastik parça boyadım inox ile deneme için aracın içinde çıta ile karşılaştırdım. Daha koyu oldu gibi sanki boya. Sizin araç Comfort sanırım benimki Dynamique belki bu nedenden ötürü ufak bir renk farkı var bilemiyorum. 2 numaralı alan da ben de siyah. Motip mat siyah boyam var onunla boyayacagim orayı da. Ben boyacılarin bu şekilde sprey şişesine boya yaptıklarını görmemiştim. Ama ben sanırım bu grileri dediğiniz gibi inox+vernik ile boyayacagim. Muhtemelen tutacak, teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bende o 1 numaralı çıta daha gri gibi duruyor. Bir plastik parça boyadım inox ile deneme için aracın içinde çıta ile karşılaştırdım. Daha koyu oldu gibi sanki boya. Sizin araç Comfort sanırım benimki Dynamique belki bu nedenden ötürü ufak bir renk farkı var bilemiyorum. 2 numaralı alan da ben de siyah. Motip mat siyah boyam var onunla boyayacagim orayı da. Ben boyacılarin bu şekilde sprey şişesine boya yaptıklarını görmemiştim. Ama ben sanırım bu grileri dediğiniz gibi inox+vernik ile boyayacagim. Muhtemelen tutacak, teşekkür ederim.

Zaten hepsini boyamayacak mısınız.
Boyayın gitsin. Hepsi boyanınca hepsi aynı renk olacak.

Boya tecrübeniz var mı ?
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Tolga Kılıç yazdı:

Oto boya satan yerler isterseniz kutuya (rötüş için) , isterseniz de sprey kutusuna dolum yapıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Tolga Kılıç
Mehmet Ozyurek yazdı:

Zaten hepsini boyamayacak mısınız.
Boyayın gitsin. Hepsi boyanınca hepsi aynı renk olacak.

Boya tecrübeniz var mı ?

O siyahın arkası da siyah olduğu için siyaha boyamak istiyorum. Bu arada kapı kumandaları yapış yapış olmuştu onları soktum baya bir uğraştan sonra yapisikligi giderip zımpara boya yaptım. Yeni gibi oldular. Zaten ondan heveslendim hepsini yapmaya. Boya tecrübem biraz var sizin kadar olmasa da.

Cem Işık yazdı:

Oto boya satan yerler isterseniz kutuya (rötüş için) , isterseniz de sprey kutusuna dolum yapıyorlar. 

Ben bunu bilmiyordum çok teşekkür ederim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tolga Kılıç

Merhabalar. İç akşamları boyama işini ben de geçen hafta bitirdim. Beklediğimden iyi oldu. Sizlerle paylaşmak isterim. Forumdaki görüşlerinden ve tecrübelerinden faydalandığım başta Mehmet ve Muhittin beyler olmak üzere tüm arkadaşlara teşekkür ederim.f2f74a046801e11ca66c92535404369e.jpg1a00da42384b657a4671db010decc263.jpg976ab2e1b0bbd268bb7605f52a8e1266.jpg068662c822f810506b0089881d68813e.jpg1c33bb82b7826e5dbd6947c77a705c97.jpgfb9f5e01aa71afcbe34db84518db38d6.jpg134d00150e5fdabf5edef885bf4fc0d6.jpgbd1097a163b2a5725ab5519014811ec9.jpgbcce5736a86adaf07b83003340d01c46.jpg

M2101K6G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

gri ler en zorudur çok güzel olmuşlar. iyice kurusunlar, ben olsam 2-3 gün gibi beklerim montaj için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolga Kılıç
gri ler en zorudur çok güzel olmuşlar. iyice kurusunlar, ben olsam 2-3 gün gibi beklerim montaj için
Teşekkür ederim Çağlar Bey. Ben de 2 gün bekleyerek montajı yaptim. Grilere özel boya yaptırdım bostancı oto sanayide. Orijinalin ynısı oldu. Maşallah, emeklerime değdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tolga Kılıç yazdı:

Merhabalar.f2f74a046801e11ca66c92535404369e.jpg

Çok beğendim hocam. ellerinize sağlık.. 

Tebrik ederim çok profesyonelce olmuş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Tolga Kılıç yazdı:

f2f74a046801e11ca66c92535404369e.jpg

Maşallah. Bu fotoğraf katalogtan mı alındı ? :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolga Kılıç

Çok beğendim hocam. ellerinize sağlık.. 
Tebrik ederim çok profesyonelce olmuş. 

Çok teşekkür ederim üstad.

Maşallah. Bu fotoğraf katalogtan mı alındı ? [emoji3] 
Bu kadar iyi olacağını ben de beklemiyordum.:) Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Maşallah güzel olmuş, benimkiler de istiyor ama 2 gün kurutma işi kötüymüş

Yorum bağlantısı
Tolga Kılıç
Maşallah güzel olmuş, benimkiler de istiyor ama 2 gün kurutma işi kötüymüş
Hocam o en kolayı. Klipsleri kirmadan sökme, sabirla zımparalama ve kat kat boyama asıl mevzu. Sonrasında kurumasını izlemek ve monte etmek en keyifli kısmı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Selçuk Bakış
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben de onunla boyadım ya :)
Ben farklı olarak mat vernik kullandım.

e705aeb8ab13470ba14de08b3cc44763.jpg

Boyayı nereden temin etmiştik 😁

Bir arkadaşa lazım da 😅

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selçuk Bakış yazdı:

Boyayı nereden temin etmiştik 😁

Bir arkadaşa lazım da 😅

😂😂😂😂

fransızın mı var, derdin var.  
N11

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Mehmet Ozyurek yazdı:

😂😂😂😂

fransızın mı var, derdin var.  
N11

Bu Fransız işini ilk kim başlattı ise bana onu bulun 😅

Bu arada boya kodu üzerinde yazan mı Abicim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selçuk Bakış yazdı:

Bu Fransız işini ilk kim başlattı ise bana onu bulun 😅

Bu arada boya kodu üzerinde yazan mı Abicim 

Vernik

https://urun.n11.com/oto-boya/raymax-akrilik-sprey-mat-vernik-400mlmade-in-germany-P359679251

Mat Siyah

https://urun.n11.com/oto-boya/raymax-ral-9005-siyah-mat-sprey-boya-100-orijnal-ral-400ml-P299945817

Astar

https://urun.n11.com/oto-boya/raymax-gri-astar-sprey-boya-400ml-P299945726

İnox 

https://urun.n11.com/diger/raymax-sprey-boya-400-ml-inox-efekt-P235952054

Ne kadar pahalanmış bunlar ya

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...