İçeriğe Yönlendir

Citroen C5

Remzi Karaca

Recommended Posts

Alptuğ Özcan

Bir gün kiralayıp deneyimlemek istiyorum bu aracı. Covid bitsinde bir fırsat yaratırım, merak ediyorum açıkçası

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Güle güle kullanın çok güzel bir araç. Genişliği ile tam bir aile arabası.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Hayırlı uğurlu olsun Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aslında tam olarak c5 değil bu araç.  [mention=23]Mehmet Ozyurek[/mention] C5 d sınıfı bir araç,  c5 aircross C sınıfı suv.  Citroen C5'in bilinirliğinden faydalanmak istedi biraz.

Benimki harbi harbi D
Dışardan pek belli olmasa da. İçi yayla.
Aircross’un da çok küçük olacağını düşünmüyorum çünkü zaman içinde tüm sınıflar büyüdü.
Yeni pololar mesela eski golf kadar nerdeyse.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Muhittin Kaplan yazdı:

c sınıf mı, eminmiyiz ?

C sınıfı diye geçiyor ama bu segment olayı biraz karışık anlayamıyorum bazen. Genişliğe göre bu şekilde sınıflandırma yapılıyorsa C5 D segmenti olmalı diye düşünüyor insan. 🤔

Aklıma yeni geldi bir de Fiat, Marea'yı D segment olarak adlandırmıştı ama arabaya baktığında C gibi duruyordu. Neye göre bu şekilde sınıfladı bilemiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam hayırlı uğurlu olsun benim de son zamanlarda çok gözüme batan bir araç.. Şu anda 3008 in rakibi olarak gözüküyor.. CR-V dizel ünite ile gelmemesi ve fiyat yüksekliği , X-trail in fiyat durumu yukarıda kalınca bir alt tarafta 3008-quasqai-c5 actross-renegade-Mokka -granlandx gibi SUV larda yarış ciddi kızıştı.. Gerçi onların da sıfır fiyatları ortada. Hocam sizin ne kadara mal oldu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben bi ara araç sınıfları ile ilgili çok detaylı bir araştırma yapmıştım. 

Sonuçta amerika ile avrupa standartları tutmadığı için her şey karışıyordu..

Bildiğimiz en belirgin ayrım, dingil mesaesi.  

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Muhittin Kaplan yazdı:

c sınıf mı, eminmiyiz ?

Rakiplerine baktığınız zaman kuga, tiguan, 3008, grandlandx vs. Bu araçların hepsi c suv.

D suv dediğimiz araçlar edge,  x3 gibi araçlardır.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Benimki harbi harbi D
Dışardan pek belli olmasa da. İçi yayla.
Aircross’un da çok küçük olacağını düşünmüyorum çünkü zaman içinde tüm sınıflar büyüdü.
Yeni pololar mesela eski golf kadar nerdeyse.

Ben küçük demiyorum yanlış anlaşılmasın sadece sınıfını hatırlattım. Her yeni modelin bir öncekine göre boyutları çoğunlukla büyür. Güncel polo ilk golften daha büyüktür mesela.

Benim demel istediğim C5 sedan ile C5 aircros aynı segment (sedan/suv olarak değil) araç değil.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer
Mehmet Ozyurek yazdı:

Belki çok iyi bir arabadır, belki de tüm intibalarım hatalıdır.. ama Ben fransız arabasına binmem.. :p

Ahh ahh sene sanki 2012 😂😂

Mehmet Ozyurek yazdı:

Benim C5'in bile süspansiyon yapısı bugüne kadar gördüğüm tüm araçlardan farklı. Citroen oldum olası süspansiyon konusunda oldukça iddialı 

Sene 2020 😂

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Furkan Sumer yazdı:

Sene 2020 😂

Bari başka bir fransız olaydı demi.. C5 üstelik.. En fransızı.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Hayırlı olsun. İşi araba incelemek olan birinin gidip bu aracı alması ile dikkatimi çekmişti. Peugeot 3008 ve C5 Aircross kullananlar varsa her iki aracın kıyaslamasını merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Hayırlı olsun. İşi araba incelemek olan birinin gidip bu aracı alması ile dikkatimi çekmişti. Peugeot 3008 ve C5 Aircross kullananlar varsa her iki aracın kıyaslamasını merak ediyorum.

Teşekkür ederim

3008 ile C5 Aircross karşılama videoları bol miktarda var aslında

Ayrıca işi araba incelemek olan o kişi C5 i bir süre kullandıktan sonra satmış diye duydum [emoji3526]

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı
Teşekkür ederim

3008 ile C5 Aircross karşılama videoları bol miktarda var aslında

Ayrıca işi araba incelemek olan o kişi C5 i bir süre kullandıktan sonra satmış diye duydum [emoji3526]

Direk forum üyelerinden varsa onların izlenimi daha önemli benim için. Hala kullanıyorlar fakat Korona sonrası diğer araçları Discovery i kullanıyorlar. C5 garajda bekliyor [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Hayırlı olsun, ben de citroen kullanıyorum en çok da yakıttan memnunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hayırlı olsun, ben de citroen kullanıyorum en çok da yakıttan memnunum.

Yakıt tüketimi başarısı üniversitede tez konusu olmalı.
1700 kilo arabanın bu denli düşük yakması hayret verici.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Yakıt tüketimi başarısı üniversitede tez konusu olmalı.
1700 kilo arabanın bu denli düşük yakması hayret verici.
Değil mi Emmim. Aynen öyle.8aa4ba89658a79a3b5e4150e761a15ab.jpg
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...