İçeriğe Yönlendir

Elektrik Kesintisinde Bozulan TV

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray

Geçen akşam Tv izlerken elektirk kesildi aniden geri geldi ve TV yandı. Önce POTT diye bir ses ve duman çıkarttı tamamen öldü. Başka bir arıza yok evde.

Başkent Elektriğe arıza kaydı bırakıyorsunuz, değerlendirip dönüş yapıyorlar. Bu gün aradılar araştırmışlar onlardan değilmiş. Oysaki ne tesadüftür, iki haftadır sürekli elektrik kesintileri oluyordu ve kayıtlı telefonuma 23 Haziran günü sabah saatlerinde PLANLI onarım çalışması yapılacağına dair uyarı mesajı gelmişti.

Hakkımı nasıl arayabilirim? gitti güzelim filips 46 inç tv.

şikayet var a yazdım. ne olacaksa artık.

https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/15138222

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Erdoğan Temur yazdı:

Süreç uzun.

Akım korumalı priz yokmu? 

var? tunçmatik. onlar akımı korumuyor belli ki, kısadevre olunca atıyor. bunu anlamış olduk.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Bölgede başka sorun yaşayan var mı.. sormak gerek. 

gece TV izleyen ihtiyarlar varmı diye bir bakmak lazım demekki...  soralım da pek birşey çıkmaz bence. denk geldi o da bize patladı.

enerjisa da tanıdık müdür filan varmı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

sigorta yok.

jeneratör başlığında jeneratör ün dalgalanması bozarmı derken, işe bak. şebekenin kendisi doğru değilki??

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Priz görevini yapmamış.

Bu durumun faturası prizi üreten firmaya bile kesilebilir.

Sonuçta üretim amacı korumak değil mi. Ee koruyamamış.

O halde neden daha fazla ücret ödeyerek koruma sağlayacağını düşündüğüm ürünü alayımki...

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tvnin içindeki hasara göre şebeke kaynaklı olup olmadığını anlamak çok kolay. Süreç içinde bilirkişi varsa tv hasar oluşumu hakkında rapora şebeke nedeniyle tv bozulduysa tanzim edilir. Tunçmatik gerilim koruma mı akım koruma mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

nasıl dahil ederiz o bilirkişi yi? sonuçta elektrik gitti, gelirgelmez pot diye patladı birşey. miyadı dolmuş dersen, diyecek birşey yok tabi.

priz ile ilgili kim ne diyebilirki? pirize takmamışsındır,kullanmamışsınzdır der geçer üretici.

Aydın Sert yazdı:

Priz görevini yapmamış.

Bu durumun faturası prizi üreten firmaya bile kesilebilir.

Sonuçta üretim amacı korumak değil mi. Ee koruyamamış.

O halde neden daha fazla ücret ödeyerek koruma sağlayacağını düşündüğüm ürünü alayımki...

alma işte. anca düğmeli priz olarak çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Dogan Arsiray yazdı:

nasıl dahil ederiz o bilirkişi yi? sonuçta elektrik gitti, gelirgelmez pot diye patladı birşey. miyadı dolmuş dersen, diyecek birşey yok tabi.

priz ile ilgili kim ne diyebilirki? pirize takmamışsındır,kullanmamışsınzdır der geçer üretici.

alma işte. anca düğmeli priz olarak çalışıyor.

O takılıyken hasar oluştuysa, Servet abinin dediği gibi anlaşılabilir.

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
(düzenlendi)

Tv kaç yıllık?

Ben de 33 yıl sonra çocukları tablet telefondan uzak tutmak adına pilipis tv aldım. Kurulum yaparken akım korumalı prizi var diye not etti servis, tv'de elektrik arızası olursa garanti karşılıyormuş böyle olunca.

Tüketici haklarına başvurmalı hata kimdeyse tanzim edilir, uzun ve zorlu bir süreç oluyor ama genelde bir sonucu oluyor başvuruların.

tarihinde Azad Mirzade tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
Dogan Arsiray yazdı:

tv 6 senelik sanırım.

2+3 yıl garantiyi de geçiyor yani.

Yeni ambilight bi pilipis al hocam biryandan da tüketici haklarına başvur.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sigorta yapalım :)

Düşene bi tekme de senden. Desene, kardeşim tv vereyim? Yok, illa sigorta. Halbuki yıldızlı kredi kartların var. Çekersin oradan işte...

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sigorta yapalım :)

para yok 😛

tekrar filips almayacağım. smart tv diye aldım bir kere bile çalışmadı embesil alet.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Emmi depoya baksın.  Kesin tv de vardır meşhur  depoda...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İnan Çınar yazdı:

Emmi depoya baksın.  Kesin tv de vardır meşhur  depoda...

37 CRT var 😛

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Dogan Arsiray yazdı:

para yok 😛

tekrar filips almayacağım. smart tv diye aldım bir kere bile çalışmadı embesil alet.

Geçmiş olsun öncelikle. Philips 'in smartı bence de çok kullanışlı değil. 

Samsung 'un Tizen işletim sistemi güzel bu konuda. Düşünürseniz değerlendirin bence.

Ya da en temizi düz monitör alıp, tvbox kullanmak.

Bu arada sigortayı kesinlikle öneririm.

Bir Samsung bir de LG olmalı benim poliçede. Sıkıntı olursa arayacağım numara belli ;)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Halbuki yıldızlı kredi kartların var. Çekersin oradan işte...

Beni niye katıyorsun durduk yere
tüketici haklarına mı başvurmalı?

TV yetkili servise verilecek. Onların raporu esastır
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Recep Selim Kaya yazdı:

Bu arada sigortayı kesinlikle öneririm.

Bir Samsung bir de LG olmalı benim poliçede. Sıkıntı olursa arayacağım numara belli ;)

Hehe.. 

7/24 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Dogan Arsiray yazdı:

Geçen akşam Tv izlerken elektirk kesildi aniden geri geldi ve TV yandı. Önce POTT diye bir ses ve duman çıkarttı tamamen öldü. Başka bir arıza yok evde.

Başkent Elektriğe arıza kaydı bırakıyorsunuz, değerlendirip dönüş yapıyorlar. Bu gün aradılar araştırmışlar onlardan değilmiş. Oysaki ne tesadüftür, iki haftadır sürekli elektrik kesintileri oluyordu ve kayıtlı telefonuma 23 Haziran günü sabah saatlerinde PLANLI onarım çalışması yapılacağına dair uyarı mesajı gelmişti.

Hakkımı nasıl arayabilirim? gitti güzelim filips 46 inç tv.

şikayet var a yazdım. ne olacaksa artık.

https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/15138222

Tamir olur. Şebeke izleme yazılımı kurmak gerekir. genellikle ilk geldiğinde yükler kalkış yapmadığı için fazla gelebilir ardından çökebilir. Başarılı bir TV nin bundan etkilenmemesi lazım. Surge Protector üçlü priz kullanmak gereklir.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tamir olur. Şebeke izleme yazılımı kurmak gerekir. genellikle ilk geldiğinde yükler kalkış yapmadığı için fazla gelebilir ardından çökebilir. Başarılı bir TV nin bundan etkilenmemesi lazım. Surge Protector üçlü priz kullanmak gereklir.

Tvlerin çoğu 90 260v arası çalışıyor. Bunun dışında hasar veren gerilim yüklemesi zor bence. Ya da jeneratör bağlantısı hatalı evin
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...