İçeriğe Yönlendir

Elektrik Kesintisinde Bozulan TV

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Cem Işık
Servet Aydın yazdı:

Kartı gönder bana. Tamir edeyim letgoda sat

Ben tamir edeyim abi, malum elektronik tamiri artık benden soruluyor. Ölçü aletini gözü kapalı kullanıyorum artık🥳diod moduna alırım, öten yeri tinere banarım. Yok öyle değildi.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Varistor işte. Şebeke harici imkan yok patlamaz

fotosunu paylasirim.  kesin bilgi ise hakkimi arayacagim. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ben tamir edeyim abi, malum elektronik tamiri artık benden soruluyor. Ölçü aletini gözü kapalı kullanıyorum artık[emoji3060]diod moduna alırım, öten yeri tinere banarım. Yok öyle değildi.

Sakin ol clamp
fotosunu paylasirim.  kesin bilgi ise hakkimi arayacagim. 

Gördüm. Kondansatör yüksek gerilim olmadan patlamaz
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Mehmet Ozyurek yazdı:

kırılırsa emsali sıfır bedeli kaç lira ise öderiz :)

Canın sağolsun Mehmet abi zaten eski televizyon 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Doğan Arşiray

Arkadaşlar şöyle bir güncelleme yapayım ve sorayım.

E devlet üzerinden tüketici hakem heyetine kendi kanaatimi ve yetkili servis raporunu iletip derdimi anlatmıştım. Bunca zaman geçti ve 13 Kasım da karara çıktı. ancak sonuç yazısı yoktu. Bu gün kontrol edince resmi yazı halinde bir PDF görüntüleyebiliyorum 8 demekki geçen hafta yazı yazıldı ve imzalandı). Enerji sağlayıcısını kusurlu bulup, tamir bedeli olan 650 TL mi iade etmesini söylemişler. Bana tebliğ edilen birşey henüz yok, internette tebligatların artık elektronik olarak yapılmaya başlandığı yazsa da bunu benim nasıl alacağımı anlamadım. Benim bildiğim her tür mahkeme işi tebligat postacı aracılığı ile yapılır, yada muhtara bırakırlar.

Bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

Arkadaşlar şöyle bir güncelleme yapayım ve sorayım.

E devlet üzerinden tüketici hakem heyetine kendi kanaatimi ve yetkili servis raporunu iletip derdimi anlatmıştım. Bunca zaman geçti ve 13 Kasım da karara çıktı. ancak sonuç yazısı yoktu. Bu gün kontrol edince resmi yazı halinde bir PDF görüntüleyebiliyorum 8 demekki geçen hafta yazı yazıldı ve imzalandı). Enerji sağlayıcısını kusurlu bulup, tamir bedeli olan 650 TL mi iade etmesini söylemişler. Bana tebliğ edilen birşey henüz yok, internette tebligatların artık elektronik olarak yapılmaya başlandığı yazsa da bunu benim nasıl alacağımı anlamadım. Benim bildiğim her tür mahkeme işi tebligat postacı aracılığı ile yapılır, yada muhtara bırakırlar.

Bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi?

İade edecek yerin e devlet sistemine entegresi varsa tebliğ olmuş sayılır. Yoksa posta ile. Mahkeme kararı var. Ödemezlerse icraya verirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

icra kolay, ben tebligatı anlamamıştım ondan soruyorum.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Dogan Arsiray yazdı:

icra kolay, ben tebligatı anlamamıştım ondan soruyorum.

E tebligat denen şey ne kadar yaygın bilmiyorum. Ama tüm kamu kurumlarının geçtiği ebys sisteminde var. E tebligat diye aratınca çıkar. Özel firmaların, yani mükelleflerin beyan ettikleri e posta adreslerine e tebligat yapılır. 2-3 senedir var bu olay

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kepten elektronik ortamda gitmiştir elektrik dağıtım şirketine. İtiraz hakları var mi onu takip edin bence 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

E tebligat denen şey ne kadar yaygın bilmiyorum. Ama tüm kamu kurumlarının geçtiği ebys sisteminde var. E tebligat diye aratınca çıkar. Özel firmaların, yani mükelleflerin beyan ettikleri e posta adreslerine e tebligat yapılır. 2-3 senedir var bu olay

Kamu kurumları ile yazışmalarımızın %90 i elektronik ortama döndü ama devlet geleneklerinden kolay vazgeçemiyor. Elektrik ortamda gönderdiği yazışmayı ayni zamanda basılı olarak posta ile de gönderiyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

15 gün itiraz süresi olur. O süre sonunda itiraz edilmezse icraya verilebilir ama hemen vermemekte fayda var 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Tahir İlter yazdı:

Kepten elektronik ortamda gitmiştir elektrik dağıtım şirketine. İtiraz hakları var mi onu takip edin bence 

Kamu kurumları ile yazışmalarımızın %90 i elektronik ortama döndü ama devlet geleneklerinden kolay vazgeçemiyor. Elektrik ortamda gönderdiği yazışmayı ayni zamanda basılı olarak posta ile de gönderiyor 

İçinde ıslak imzalı belge varsa mecbur fiziki gidiyor. Ya da ekler sisteme eklenemezse fiziki gidiyor. İkisinde de sanırım hem ebys hem de fiziki gidiyor. Mernis-ebys-maks ve cbs sistemleri çok önemli. 10-15 yıla epey yol alırız gibi duruyor. Tüm bunlar vatandaşa e nabız ve e devlet olarak yansıyor tabi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

15 gun itiraz diyor pdf kopyasi da zaten.  ne gibi bir itiraz olacakki? bilirkisi mi isteyecekler kondansatore bakmak icin?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Dogan Arsiray yazdı:

15 gun itiraz diyor pdf kopyasi da zaten.  ne gibi bir itiraz olacakki? bilirkisi mi isteyecekler kondansatore bakmak icin?

Bir üst mahkemeye veriliyor, bilirkişi vs şikayetin durumuna göre değişebilir. İtiraz ederse mahkeme sonucunu bekliyoruz, etmezse 15 günün sonunda size ulaşırlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Dogan Arsiray yazdı:

650 lira için itiraz etmezler gibi. Bilirkişi ücreti vs aynı hesaba gelir uğraşmak istemezler diye düşünüyorum. Size ücreti de elektrik faturasindan mahsup ederler gibi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benim kombi beyni yandı servis geldi elektrik kesintisinden arıza yapmıştır diye yazılı fatura da verdi aradım elektrik idaresini sonuç hüsran. Tüketici haklarına başvurdum henüz ses yok.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tahir İlter yazdı:

650 lira için itiraz etmezler gibi. Bilirkişi ücreti vs aynı hesaba gelir uğraşmak istemezler diye düşünüyorum. Size ücreti de elektrik faturasindan mahsup ederler gibi

onu yapamazlar mahkeme kararı var,bence. benim için fark etmez ama mahsup edip etmeyeceklerini kimse bilemez. şahıs olsaydı nasıl kanıtlayacaktı?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Tahir İlter yazdı:

Mahkeme geri ödenecek dediyse nakit olur. Farklı yola giderlerse tekrar dava hakkı açılır çünkü. Ödemeyi kafalarına göre yapamazlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Dogan Arsiray yazdı:

onu yapamazlar mahkeme kararı var,bence. benim için fark etmez ama mahsup edip etmeyeceklerini kimse bilemez. şahıs olsaydı nasıl kanıtlayacaktı?

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Mahkeme geri ödenecek dediyse nakit olur. Farklı yola giderlerse tekrar dava hakkı açılır çünkü. Ödemeyi kafalarına göre yapamazlar

Çevremde olanlarda hep mahsup yoluna gittiler ama tüketici ile görüşüp anlaşma yoluyla mı mahsup ettiler bilmiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Dogan Arsiray yazdı:

olur gönderirim hafta içi. mavi renki bir mercimek kondansatör patlamış. kararan birşey yok. bu şebeke işi değil dedi adam.

Benimde yıldırım düşmesi sonucu reciver içindeki aynı kondansatör yanmıştı. İç kısımda elektrik girişinin orada mavi mercimek kadar bir şeydi. O zaman elektronik tamircisi 20 lira gibi bir rakama değiştirmişti onu. 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Doğan Arşiray

gelen giden olmadı. 10 kere arayıp, en sonunda hakem heyetini düşürdüm, çünkü sürekli meşgul idi. yada hiç açmıyorlardı belli ki solitaire oynuyorlardı mesaide. bizim hakemler orada değilmiş aslında, olduklarında 10 ile 16 arası iş yapıyorlarmış. öğlen zaten yemek vakti.  başkan hakem covid miş, normalde telefonları açan kadın bazen telefonları açamıyormuş açan kişinin dediğine göre. neyse lütfedip açan kişiye derdimi söyledim hala gönderilmemiş önce başkan imzalayacak oda covidden iyileşebilirse dedi, e dedim durumu ciddimi, bilmiyormuş. imzalanmadan karşı firmayada gitmezmiş. ben 1 aydır kararı bekliyrurm olay yaızn oldu kasımın ortasında imzalamışsınız ya dedim. karşı firmaya daha gitmemiştir ondan sonra 15 gün itiraz süresi olur dedi. bekleyin siz dedi... haftaya görüşmek üzere iyi dilekler sıraladık.

hak aramak da aynı bir haksızlık konusu. rahmetli levent kırca sikeçi gibi. ben tamir ettirdiğimde tamir parası 650 tl idi şimdi belki 800 tl?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

:) inan hiç bilmiyorum.  kaç ay geçti, ne kadar zor olabilirki. bu kadar zamanda ne projeler bitiriliyor çalışınca.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Doğan Arşiray

kağıt halinde tebliğ 10 gün önce geldi. ne yapmak lazım? ölü taklidine devam adamlarda...

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Dogan Arsiray yazdı:

kağıt halinde tebliğ 10 gün önce geldi. ne yapmak lazım? ölü taklidine devam adamlarda...

Karar karşı tarafa ulaşsa bile hemen ödeme yapmayacaklardır, icra takibi başlatılması gerekir, genelde beklerler bunu.  (15 günlük kesinleşme süresini bekledikten sonra icra takibi yapılacak)

2.seçenek olarak, kararı ekleyip bir dilekçe yazmak, dilekçeye iban no da eklemek suretiyle. Dosya Karara çıktı, karar gereğince ibanıma ilgili bedeli 3 gün içinde yatırın,aksi halde icra takibi yapacağım vs yazılır iadeli taahhütlü gönderilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

arızanın tarihinde 650 tl ödedim. icra olursa faiz de isteyebilirmiyim? kaç ay geçmiş... faiz miktarları ortada :)

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Dogan Arsiray yazdı:

arızanın tarihinde 650 tl ödedim. icra olursa faiz de isteyebilirmiyim? kaç ay geçmiş... faiz miktarları ortada :)

Faiz de istenir tabiki icrada. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...