İçeriğe Yönlendir

Ateşli'nin Seyir Defteri

Selçuk Keleş

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Selçuk Keleş yazdı:

Birinci yılı dolan Ateşli'nin ilk bakımını yetkili serviste yaptırdık. 15.000 km'ye ulaştı bu arada.
Ciddi bir sıkıntı yaşamadığım için standart bakım prosedürü uygulandı.
Motor yağı RN710 5W40 - 4.1 lt
Karter tapası, hava, polen ve yağ filtresi değiştirildi. 
Fren takviye borusu gibi bir şey garantiden değiştirildi. Yazılım güncellemesi yapıldı.
İndirimler düşüldükten sonra parçalar 665, işçilik 317 TL tuttu, kdv vs. derken toplam 1.150 TL ödedim.

Hayırlı olsun, benimki 4000 de daha :)   yazılım güncellemesi sonrası radyoya baktınmı, radyo kanallarında kanalın simgeleri gözküyormu artık.

Şu olay, bunda bir hata vardı yazlımla giderildi dedi servis, daha yükletemedim son sürümü...

https://youtu.be/h2ZJW3zBV60

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Hayırlı olsun, benimki 4000 de daha :)   yazılım güncellemesi sonrası radyoya baktınmı, radyo kanallarında kanalın simgeleri gözküyormu artık.

Şu olay, bunda bir hata vardı yazlımla giderildi dedi servis, daha yükletemedim son sürümü...

https://youtu.be/h2ZJW3zBV60

Yok logolar görünmüyor. Öncekinin versiyon numarasını almadım değiştirildi dendi de neydi ne oldu bilemiyorum seninki kaç ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yok logolar görünmüyor. Öncekinin versiyon numarasını almadım değiştirildi dendi de neydi ne oldu bilemiyorum seninki kaç ?
Liste görünürken sağ altta üç noktadan güncelle de, bakalım ne olacak8667d72cdb84447b8358c867e78803b2.jpg
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Liste görünürken sağ altta üç noktadan güncelle de, bakalım ne olacak

Güncelleyince de gelmedi kanallar.

Bugün meşhur stop/start uyarısını verdi bende de. Yazılım güncellemesiyle düzgün çalışan sistemi bozduk iyi mi? :)

147821469_IMG_20210704_1317392.thumb.jpg.6ed45897e9e140e0f499377a563c1c6f.jpg1487386141_IMG_20210704_135645_BURST12.thumb.jpg.dc2ac35aff207b80359c71b2f2ca5a66.jpg

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Mehmet Ozyurek yazdı:

Tekrar gidince neyi güncelleyecekler acaba

Versiyon @Ali Cihangiroğlu'nun default yazılımına göre daha eski görünüyor. Tekrar servise  gitmem gerekecek. 
Şu anda stop start default olarak kapalı geliyor aslında istediğim şey de buydu ama her çalıştırmamda hata mesajını silmek sinir bozucu :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

hımm anlaşıldı, serviste güncelleme yaptırmamak lazım, yalnız servis o gıcık alete bağlanınca otomatik yüklüyor masalını uydurabilir, bağlamayın diyeceğim, yağını suyunu değişin dokunmayın zaten garanti bittiği an bye....

SS olayını yapan birisi var hani Face te, ona götürüp araç çalıştığında default kapalı yapacağım, zaten ona gidince gizli bir sürü özelliğide açtırıp ön park sensörlerini ve geri kamerayıda takıcam, servise yazılım yüklemek yasak, sağlamıda bozuyorlar...

sendeki durum ilginç, önceki sürümün neydi acaba?  gidince versiyonu sor ne yükleyecekler, benimkinide söyle...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Selçuk Keleş
Selçuk Keleş yazdı:

AL-Mako üretimi Led farlar tüm clio modellerinde standart, Icon donanımı C tipi gündüz farları ile diğerlerinden ayrılıyor.
Kısa farların performansı çok iyi, gün ışığı rengine yakın, daha sarımsı olsa daha iyi olacaktı. Uzun far performansı pek iyi değil.
Uzunlara geçtiğinizde farlar yukarı kalkıyor, kapattığınızda eski haline dönüyor.
Sis farları da led, köşe dönüşlerinde aktif oluyor.

IMG_8339.thumb.JPG.3aa9193e750c222f5616f04b4e8e6869.JPG

Far reflektörlü tasarıma sahip, 3 bölümden oluşuyor.
En içteki bölüm uzun far ışığını veriyor.
Kısa far ışığı iki reflektörle oluşturuluyor,  farda ortadaki bölüm kesilme çizgisinin sol tarafı düz alt kısmı, en sağ ise sağa yukarı açılan kısmı oluşturuyor.

IMG_20200813_195159.thumb.jpg.d49751cf19f119fbb80ddbc48e150827.jpg

Her bölümdeki Led ve soğutucusu

IMG_20200813_1951591.thumb.jpg.d569a66a260a426b21f0c9b6ffba762f.jpg

C tipi icon farlarının tüketim değerleri : 
Gündüz farı : 11 W
Park lambası : 1.1 W
Kısa far : 26 W
Uzun far : 39 W
Sinyal lambası : 3.6 W

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Bugün bizde babama ikici el 12 binde joy 1.0 otomatik aldık. Önceki kasaya göre tok hissettirdi. Şuan Kırşehirden Çoruma geldim ortalama 6.4 litre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Selçuk Keleş yazdı:

Versiyon @Ali Cihangiroğlu'nun default yazılımına göre daha eski görünüyor. Tekrar servise  gitmem gerekecek. 
Şu anda stop start default olarak kapalı geliyor aslında istediğim şey de buydu ama her çalıştırmamda hata mesajını silmek sinir bozucu :) 

yazılım işini ne yaptın, birde aklıma geldi, bu ana yazılım ise bunun içinde motor şanzıman vs başka şeylerde var, acaba diyorum motor şanzıman farkımız varya seninle, o yüzden farklı versiyon olabilirmi?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Cihangiroğlu yazdı:

yazılım işini ne yaptın, birde aklıma geldi, bu ana yazılım ise bunun içinde motor şanzıman vs başka şeylerde var, acaba diyorum motor şanzıman farkımız varya seninle, o yüzden farklı versiyon olabilirmi?

O versiyon multimedya versiyonu da olabilir bence.
Servisten sonra ortalama tüketimi yanlış ölçüyordu, eskisi gibi bir depo ile 600 km gitmeme rağmen tüketim 7-8 lt falan görünüyordu. Geçen gün sanki reset gibi bişey oldu, bazı ayarlar değişti (konsol parlaklığı falan) , ondan sonra eskisi gibi doğru ölçmeye başladı, ama fazla deneyemedim.

Servisteki yazılım işine bakan kişi izindeymiş, Ağustos'ta gelirmiş. Bi daha aramadım henüz.

Şu anda "stop/start kontrol ettirin" yazısı çıkıyor, ok tuşuna basıp siliyorum, S/S elle kapatmak zorunda kalmıyorum artık, aslında böyle daha iyi oldu :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ss i bende kapatacağım, dur hele fırsat bulamadım daha...

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Serkan Maden yazdı:

Bugün bizde babama ikici el 12 binde joy 1.0 otomatik aldık. Önceki kasaya göre tok hissettirdi. Şuan Kırşehirden Çoruma geldim ortalama 6.4 litre.

Güle güle kullanın. tüketim konusunda da gayet başarılı. Biraz hızlı kullanmışsınız, 6'dan az yakması lazımdı. 

Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Selçuk Keleş yazdı:

Güle güle kullanın. tüketim konusunda da gayet başarılı. Biraz hızlı kullanmışsınız, 6'dan az yakması lazımdı. 

Saolun. 110 120 gibi hızlarda kullandım. Samsuna geldim 400 km de ortalama 6.2 oldu.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Serkan Maden yazdı:

Saolun. 110 120 gibi hızlarda kullandım. Samsuna geldim 400 km de ortalama 6.2 oldu.

@Ali Cihangiroğlu bu şartlarda arabayı yakmam :) 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

oluk gibi yakmış, sen tabiki yakma arabayı :)

Sende de oluk gibi mtv var :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
İlkay BAŞARAN yazdı:

Sende de oluk gibi mtv var :crazy:

Yanlış kişiyi alıntılamışsın :D

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Darbaz yazdı:

Yanlış kişiyi alıntılamışsın :D

Yok doğru. !.0 a oluk gibi yakmış dediği için.

1,0 a

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
İlkay BAŞARAN yazdı:

1,0 a

Bende @Tansu Kalafatoğlu dedin sandım. Hybrid toyota için 2800 gibi bir mtv ödüyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay BAŞARAN yazdı:

1,0 a

gaza bastığımda verdiği zevk ayrı kardeş :tongue: haaa vergiler saçma ve kazık o ayrı tabii...

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Bende @Tansu Kalafatoğlu dedin sandım. Hybrid toyota için 2800 gibi bir mtv ödüyor. 

Lütfen teessüf ederim hakaret sayarım. 3556₺ ödüyorum 😁😁

Ali Cihangiroğlu yazdı:

gaza bastığımda verdiği zevk ayrı kardeş :tongue: haaa vergiler saçma ve kazık o ayrı tabii...

Geçen hanım dedi, sen araba değil kendine oyuncak almışsın. Zevki ayrı :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...