İçeriğe Yönlendir

Hepimize Ders Olsun.

Murat Ersel Çevik

Recommended Posts

Murat Ersel Çevik

Edremit’te emlakçılık yapan bir arkadaşım geçen yıl aracını halsının oğluna satmış. Paranın tamamı ödenmediği için aracın devrini vermemiş. Geçen akşam kuzeninin eşi alkollü bir arkadaş toplantısı dönüşü kırmızı ışık ihlali yaparak kavşağa girmiş. Yine aynı kavşakta yeşil ışıkta geçen 2019 modı Nissan Micra’ya ortadan çarpmış ve devirmiş. Hepsi mobese kameralarında açık açık görünüyor. Micra’da 6 yaşında kuz çocuğu kafa travması sebebi ile hastaneye kaldırılmış. Bu arada trafik polisi yaptığı araştırmafa bizimkilerin aracının sigortasının bitik ve muayenesinin olmadığını tespit etmişler. Şimdi tüm zarar ve tazminat arkadaş be aracı sattığı kuzenine eşit sorumluluk verilmiş. Micra pert gibi duruyor. Devrilen trafik ışığı ve kaldırım taşları mevcut. 25 bin tl hastane faturası mevcut. Biz biz olalım borçla bile araba satsak devrini verelim gerekiyorsa araca rehin koyduralım. 
HEPİMİZE DERS OLSUN. 

• Beğen 15
  • Teşekkür 4
  • Şaşkın 2
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçmiş olsun. Kitabına uygun olmayan her iş risklidir, uymak lazım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Geçmiş olsun. Üzerine ruhsatı olan hiç bir şey emanete verilmez. Dikkatli olmak gerek.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Murat Ersel Çevik yazdı:

Üç şeyin emaneti olmazmış. Atalar bilip söylemiş. 

Tam ben diyecektim.

Geçmiş olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

can kaybı olmaz inşallah. ileriki dönemde de davlara açılır manevi tazminat ta gelecek üstüne

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Çok sıkıntılı durum, trafik cezası falan da tamam ama bunun yanında hikaye. Dava açılacaktır, yaralanma dahi olsa ciddi sıkıntılı konu. 

Araç emanet dahi olsa emanet verende işin sonunda ceza alacaktır. Birde burada satılmış ama devri verilmemiş kısmi de olsa ödeme alınmış vs vs bunların da ayrıca suçu var. Umuyorum iş daha da büyümez

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

alkollü araç kullanıp suç işleyenlere çok kızıyorum en ağır cezaları almaları elzemdir....ömür boyu araç kullanamama,hapis cezası .....

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek
Erdem Bozkurt yazdı:

alkollü araç kullanıp suç işleyenlere çok kızıyorum en ağır cezaları almaları elzemdir....ömür boyu araç kullanamama,hapis cezası .....

çıkaracağımız ders burası olmalı zannımca.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
Erdem Bozkurt yazdı:

İki dersin en önemlisi tabiki bu. 
ilşncisi de babanın oğlu olsa debir vermeden araç satma. Git rehin koy senet ala ne yaparsan yap güvenmiyorsan satma. 
Ama “Güven tedbir almaya mani değilmiş”

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Yasalar ve kurallar bizleri korumak icin ve aramizdaki anlasmazliklari çözmek için var... ( Güncellenmesi gerekenlerde elbet var... ) Fakat nedendir bilinmez bizler hep bunlara aykiri davranmayi seviyoruz... Arabayi satmissin işte ver devrini at üzerinden sorumluluğu senet mi aliyosun, rehin mi koyduruyosun nabiyosan yap sonra... Çok ilginç insanlarız gerçekten... Alengirli iş yapmayı çok seviyoruz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Çok geçmiş olsun inşallah can kaybı olmaz adam alkollu araç kullanacak cefasını ufacık masum çekecek çok sinir bozucu bi olay

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

geçmiş olsun gerçekten üzücü bir durum allah o küçük yavruya şifa versin.

Sefa Çelik yazdı:

Böyle düşünen, böyle inanan bir toplumda valeciliğin büyümesi de ayrı bir ironi. 

çünkü dayatma var bende bunu çözemiyorum. ben valeye araç vermiyorum. diyorum ki nereye park ediyorsunuz gösterin kendim çekerim çoğu yerde tepki "nere çekersen çek bizene oluyor". diyorum ki vale ücretinizi ödeyeceğim yer gösterin çoğu yerde aynı muhabbet bende önünde vale duran yerlerde arabayı park edip öyle geliyorum yoksa daha mekana girmeden sinirlerim zıplamış oluyor. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Murat Ersel Çevik yazdı:

Edremit’te emlakçılık yapan bir arkadaşım geçen yıl aracını halsının oğluna satmış. Paranın tamamı ödenmediği için aracın devrini vermemiş. Geçen akşam kuzeninin eşi alkollü bir arkadaş toplantısı dönüşü kırmızı ışık ihlali yaparak kavşağa girmiş. Yine aynı kavşakta yeşil ışıkta geçen 2019 modı Nissan Micra’ya ortadan çarpmış ve devirmiş. Hepsi mobese kameralarında açık açık görünüyor. Micra’da 6 yaşında kuz çocuğu kafa travması sebebi ile hastaneye kaldırılmış. Bu arada trafik polisi yaptığı araştırmafa bizimkilerin aracının sigortasının bitik ve muayenesinin olmadığını tespit etmişler. Şimdi tüm zarar ve tazminat arkadaş be aracı sattığı kuzenine eşit sorumluluk verilmiş. Micra pert gibi duruyor. Devrilen trafik ışığı ve kaldırım taşları mevcut. 25 bin tl hastane faturası mevcut. Biz biz olalım borçla bile araba satsak devrini verelim gerekiyorsa araca rehin koyduralım. 
HEPİMİZE DERS OLSUN. 

adam Alkollü - muayene yok - sigorta yok - kırmızı ışık ihlali - ve trafik kazası. Bu kadar ihmalkârlığa ben anlam veremiyorum. Aracın sahibi arkadaş muayene sigorta vs. bilgilerini biliyor olması lazım. mesaj vs. geliyor sürekli o da ayrı bir konu , ne olursa olsun Küçük yavrunun suçu yokken başına gelenler çok üzücü. . . Bence de aracı kullanan arkadaşın ağır bir cezaya çarptırılması gerekir emsal teşkil edecek seviyede.

Aynısı değil de benzeri uzun yıllar önce arkadaşımın başına geldi. Motosikleti arkadaşına satıyor ama satışı almıyor. Motosiklette annesinin üzerine, gece yarısı polis geliyor kapıya annesini alıp götürüyor karakola kadıncağıza bir ton sorun, bereket kaza vs. yok normal bir çevirmede muayenesiz yakalanmış. 

Arabamı emanet vermiyorum kimseye tüm yakın arkadaşlarım da bu huyumu bilir. Ama emanet arabaya da binmiyorum. Valeye falan hiç araç vermedim daha hayatımda .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Bu durumda bile işleri çok zor, umarım can kaybı yaşanmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Konu ile ilgili iyi haber ufaklık sapasağlam hastaneden çıktı. Herhangi bir problemi yok. Kazayı yapan aike tüm masrafları karşılayacağını taahhüt ediyor ama bakalım arkadaşa ne patlayacak.  Zaman içşnde paylaşırım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Noterden satış vermeden anahtarınızı kimseye vermeyin.. 

Çarpıp kaçar, ölümlü kazaya karışır, kendi de ölür kimsesi kalmaz. Tüm sorumluluk ruhsat sahibine kalır. 

Bu tür durumlarda avukat arkadaşlarım daha iyi bilir ama alacaklı taraf ruhsat sahibi veya sürücü, hangisinde alacak ne bulursa onu alır.. 

Buna ne deniyordu.. Muacceliyet mi ?

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Sefa Çelik yazdı:

Böyle düşünen, böyle inanan bir toplumda valeciliğin büyümesi de ayrı bir ironi. 

Ben artık anahtar vermiyorum, nasıl davar gibi kullandıklarını kameradan görmüştüm C de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Furkan Avcı yazdı:

Ben artık anahtar vermiyorum, nasıl davar gibi kullandıklarını kameradan görmüştüm C de.

Abi hemen taktik veriyorum kilitli torpido da emanet var diyorsun(tabi ki yok bireysel silahlanmaya nefretim var) kilitliyorsun inmeden torpidoyu da, ya kapının önünden kıpırdatmıyorlar ya da gözle göreceğin yere koyuyorlar :D Mecbur kalınca işe yarayan taktik.

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Sinan Akgöl yazdı:

Abi hemen taktik veriyorum kilitli torpido da emanet var diyorsun(tabi ki yok bireysel silahlanmaya nefretim var) kilitliyorsun inmeden torpidoyu da, ya kapının önünden kıpırdatmıyorlar ya da gözle göreceğin yere koyuyorlar :D Mecbur kalınca işe yarayan taktik.

Neden? Başlarına dert almamak için mi?

Ben eskiden vermemek için çok çaba sarfediyordum, ama İstanbul'da aktif hayatın içinde imkansız gibi bir şey. Artık çok takmıyorum.

Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

yaklaşık 1.5 ay önce kendim yüksekten düştüm beni ambulans ile götürdüler eşimi yakın komşum benim araçim ile hastaneye getirdi ve yaklaşık 10 günlük süreçte benim elim ayağım oldu komşumun aracı yok bu arada şimdi bu komşum benden aracımı istese nasıl vermeyeceğim vermem etmem demekle olmuyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...