İçeriğe Yönlendir

Gri (Fırtına)

Ali Gök

Recommended Posts

Ali Gök
Mehmet Göktürk yazdı:

Bana adaptasyon sorunu gibi geldi. Akü sök tak oldu mu?

söktüm kutup başlarını taktım olmadı :S

Mehmet Göktürk yazdı:

Ali mesajı şimdi gördüm. Uygun zamanda benim tavan barlarını sana satalım yani verelim. Kampçı adamsın araç üstü çadır kaldırır. Çok sağlamdır. Diğerleri gibi değil. 

hocam onları çok et almak istiyorumda kendimi toplayamadım bi türlü araba aldık ağır bakım yaptık flan. süper olur valla

Metin Akbal yazdı:

Bende yol bilgisayarı gitti, sinyaller sapıttı sinyal yanıyor ama ikazı aptallaşmıştı. Hergün kullanılan arabaydı :) Tık dedi kaldı marş bile basmadı. 2.5 sene de sıfır arabanın aküsü bitti.

Önce aküyü ölçtür.

Ben Golf V e hız sabitleyici takınca direksiyon ikazı yandı. Akü kutup başını sökmüştük. Düz bir şekilde 5 10 metre sürünce ikaz kayboldu.

aküyse kafa göz dalacam arabaya :D  araba yürümüyor nasıl ölçtüreyim yahu 

Çağlar Bayur yazdı:

her otomatik viteste, kolun altında mekanik kiltten çıkartma dili vardır. passatın ki nerede bilmiyorum, ibiza da körüğü sökünce sarı plastik var mesela.

buldum videoda da ayı yerde pasattada sarı bir plastik. onu çözsemde şu aşamada işe yaramıcak arabayı çalıştırmam lazım öncelik maslağa kadar gitsem gerisi kolay :D 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Bende yol bilgisayarı gitti, sinyaller sapıttı sinyal yanıyor ama ikazı aptallaşmıştı. Hergün kullanılan arabaydı :) Tık dedi kaldı marş bile basmadı. 2.5 sene de sıfır arabanın aküsü bitti.

Önce aküyü ölçtür.

Ben Golf V e hız sabitleyici takınca direksiyon ikazı yandı. Akü kutup başını sökmüştük. Düz bir şekilde 5 10 metre sürünce ikaz kayboldu.

Hadi ya hiç bir belirti yokken nasıl bitmiş merak ettim. Aynı sistemi kullanıyoruz. Kitaba göre çalışırsa 12.5 voltun altına inerse şarj eder.  Bizimki 3 hafta yatınca akünün dolması için 1 hafta yakın uğraştırdıydı. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

Bu ne gıcık bir arıza Ali. Araba nerde şimdi. Sen söküp yapamazmısın. Youtubede video yokmu. 

yok ben yapamam abi götürecem ustaya . gerçi mustafayla biraz biledik ama vazgeçtik :D 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hadi ya hiç bir belirti yokken nasıl bitmiş merak ettim. Aynı sistemi kullanıyoruz. Kitaba göre çalışırsa 12.5 voltun altına inerse şarj eder.  Bizimki 3 hafta yatınca akünün dolması için 1 hafta yakın uğraştırdıydı. 
Akü vadeyi doldurmuş. Olay sarjda degil. Bizim arabadaki belirti sinyal yol bilgisayarı vs :) Hatta bir keresinde olmayan donanımların arıza ışığını yakmıştı (AFL, servo direksiyon).
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Alpay Sumer yazdı:

akü.

Vay akü ya. 

Akülü araba mı bu

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Akü vadeyi doldurmuş. Olay sarjda degil. Bizim arabadaki belirti sinyal yol bilgisayarı vs :) Hatta bir keresinde olmayan donanımların arıza ışığını yakmıştı (AFL, servo direksiyon).

Benim aküde artık güç tutmaz oldu, en fazla 1 yılı var. Hiç enerji sarfiyatım olmamasına rağmen 10 11 dakikada şarj oluyor artık . Bu kışı çıkarması zor. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Gök yazdı:

yok ben yapamam abi götürecem ustaya . gerçi mustafayla biraz biledik ama vazgeçtik :D 

Elektronik devrenin kaç ohm olduğuna kadar indik. 😛 neden olmasın . 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Elektronik devrenin kaç ohm olduğuna kadar indik. 😛 neden olmasın . 

gece 14 derecenin altına inerse bu araba çalışır gibi geliyor:nargile:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Gök yazdı:

gece 14 derecenin altına inerse bu araba çalışır gibi geliyor:nargile:

Sen sabah namazini kıl in araç başına :) o ara çalıştı çalıştı . Yoksa takım çantası ile geliyom ciğerini sokecem onun dalagini alacam direksiyonun 😛

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Sen sabah namazini kıl in araç başına :) o ara çalıştı çalıştı . Yoksa takım çantası ile geliyom ciğerini sokecem onun dalagini alacam direksiyonun 😛

Sofor tarafinin paspasi bagaja koydum zaten bileniyorum😂 sabah 6 da kontaga anahtari takacam 7.5 a kadar sansi var calisti calisti 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Cem Işık yazdı:

bu değil sanki. benim başıma alininkine benzr benzer bir durum gelmişti. tam hatırlamıyorum ama sanırım akü sıfırlanmıştı ben yeniden doldurmuştum. bu mesaj çıkmıştı. sonra kullanınca geçti. direksiyon pozisyon sensörü kendini kalibre etmek istiyor. tam sağ ve tam sol yapman gerekiyordu kontağı açıp felan.

VW Passat 2007 B6
Engine 2.0LT TDi.
History he replaced new ECU and those fault have now appeared. 
He is getting Fault Steering Angle Sensor Code P0778, P2546, and P0003.
The only tool he has got is Auto boss PC-Max wireless and I wonder any one will advice the procedure for adaptation or any possible solutions.
Thanks in advance.

Start the vehicle.
Turn the steering wheel one turn to the right and one turn to the left.
Drive in a short distance straight line on a level surface at a speed not higher than 20 km/h.
If the steering wheel is straight during the test drive then stop the vehicle with the wheels pointed straight.
Ensure that the steering wheel is not moved again.
Keep the engine running and do not switch off the ignition.
System voltage at least 12.0 V.

burada  https://www.digital-kaos.co.uk/forums/showthread.php/420791-PASSAT-B6-please-help-Steering-Angle-Sensor-adaptation

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/VW_Golf_(1K)_Steering_Assist

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Benim aküde artık güç tutmaz oldu, en fazla 1 yılı var. Hiç enerji sarfiyatım olmamasına rağmen 10 11 dakikada şarj oluyor artık . Bu kışı çıkarması zor. 
Bizim arabaların gıcık bir huyu var, marş vuramayacak duruma düşünce çalıştırmaya uğraşmıyor [emoji16]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

vw servisini aradım ahtapot kurtarıcı gönderip aldılar aracı

1 hafta 10 gün sürer tamiri tahmini çünkü pazartesiye arıza tespit edilir dediler o iş 10 günü bulur

hayırlısı. elektrik var araba kontağı açmıyormuş

dün akşam bi çekici geldi diyorki bağlayıp sürütüp çekecez dedim dalgamı geçion bırak git. sabah ahtapot geldi havaya kaldırdı götürdü

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
vw servisini aradım ahtapot kurtarıcı gönderip aldılar aracı

1 hafta 10 gün sürer tamiri tahmini çünkü pazartesiye arıza tespit edilir dediler o iş 10 günü bulur

hayırlısı. elektrik var araba kontağı açmıyormuş

dün akşam bi çekici geldi diyorki bağlayıp sürütüp çekecez dedim dalgamı geçion bırak git. sabah ahtapot geldi havaya kaldırdı götürdü

Geçmiş olsun olacağı. Varmış olmuş. Gerisini dert etmeye değmez. Eminim daha önemli konular da vardır.
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Geçmiş olsun da 10 gün çokmuş. Kasko araç veriyor mu? 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mahmut Yıldız yazdı:

Geçmiş olsun da 10 gün çokmuş. Kasko araç veriyor mu? 

abi günü farazi söyledim biraz. pazartesiye arıza tespiti bitmiş olur dediler. aklımdan demek çıkması 1 hafta 10 gün sürer dedim 

yarı kapasite çalışyoruz yoğunuz vs diyorlar çünkü

Hacı Şenyurt yazdı:

Geçmiş olsun olacağı. Varmış olmuş. Gerisini dert etmeye değmez. Eminim daha önemli konular da vardır.

aynen abi olacağı varmış  tek problemimiz araba bozulsun diyoruz bizde . çok şükür bugüne 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Çekici probleminden dolayı yetkili servise çektirdik diye yazmıştım.

serviste bir bayan müşteri temsilcisi bana dediki ( resmini attım değişecek parçaların ) bu bu bu parçalar arızalanmış değişmesi lazım. zubizu indirimi varmış şuan  8000 küsür indirimli fiyatla tamir edeceğini söyledi. 

parça listesine baktım dedim ki siz arıza tespit etmemişsinizki . aynı sistem üzerinde çalışan tüm parçalara arızalı demişsiniz özetle usta kimse o gelsin bana desin aynı anda hepsi bozuk diye dedim. olmaz beyfendiciiimmm müşteriyle sadece müşteri temsilcisi görüşebilir teknisyenlerle görüştüremiyoruz malesef

dedim yav hepsi aynı anda bozulmaz bunun 1 milyonda 1 ihtimal bu.  kız başladı anlatmaya saçmalıyor bana elektrik beyin sayıyor çalışma prensiplerini ezberlemiş muhtemelen bi yerden dedim sen otomotiv mühendisimisin makine mühendisimisin ne mezunusun . cevap turizim mezunuyum

servis müdürüne beni ikna et bu parçaların hepsinin aynı anda  bozulduğuna yada bu kızı ikna et dedim. arabamı verin çabuk dedim dellendim aldım çıktım. resetleyip çalıştırmışlar 

184 lira para ödedim arıza tespit bedeli diye neyi tespit ettiyse 

MRFdyB.jpg

direk sürdüm akif ustaya . arızalı yeri tespit etmiş direksiyon kilidinin elv modülü mü ne dedi. tamir ettirip taktı sorun bitti. 1400 TL 

@Selim Bilgin sanada çok selam söyledi :) 

• Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bize yok yani selam teh 😛 illa tosbagen mi alak

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bize yok yani selam teh 😛 illa tosbagen mi alak

Yeterli ciro yapman lazım. :D 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Sevindim sorunun çözülmüş olmasına, geçmiş olsun Ali. :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Cem Işık yazdı:

Sevindim sorunun çözülmüş olmasına, geçmiş olsun Ali. :)

sağol cem abi teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Geçmiş olsun. Yine bir yetkili servis saçmalığı :) 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ali geçmiş olsun. Çözülmesine sevindim.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

İyi ki arabayı değiştir dememişler. Bununla geçmiş olsun. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...