İçeriğe Yönlendir

İkinci Elde Son Durum Vahim

Ümit Türk

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

herşey çok kötü olacak arabalar yarı fiyatına düşecek almayın :D 

Çok şükür kötü günler geçti daha kötü günler yakında diyorsun.

Bu devirde sıfır araba alani tebrik etmek lazım. Ama bu zamana kadar bekleyenleri daha cok

tarihinde Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bu devirde sıfır araba alanitebrik etmek lazım

hemen her sene aynısını söyler piyasa, her yıl tebrik kartı yollasak? 2018 de 2019 u beklerdi piyasa :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Paraya ihtiyacı olanları kastediyorum abi, piyasa yavaşlamış ve 2.ele talep fiyatlar ve kredilerden dolayı azalırsa fiyatlar da düşebilir. Ama daha yeni model almak isteyen ucuza vermek istemez o ayrı. Ama ne kadar sürede satar o da muamma. Kendi adıma düşünüyorum. 36 vade ve 1.30 faiz oranıyla kredi veriyor bankalar. Bu oranlarla benim çekebileceği maksimum kredi 60 bini geçmez.

Ben 1,6 oran ile kredi çektim. Hem de 88 küsüre aldığım arabanın 75 bini kredi. Toplam 4 senede 120 bine malolacak bana. Araba uygun fiyata denk geldi. Araç fiyatları da artacaktı, aldım gitti. Şimdi aracın fiyatı 200'e yakın. 

Şu unutulmamalı ki, insanlar araba alacak, almaya devam edecek. Parası olan sıfırı alacak, daha az olan 2. el alacak, daha da az olan 20 yıllık araca binecek. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Çok şükür kötü günler geçti daha kötü günler yakında diyorsun.

Bu devirde sıfır araba alani tebrik etmek lazım. Ama bu zamana kadar bekleyenleri daha cok

sıfır araba alan itibarlı adam . tek mevzu para değil

eşi dostu var bayiden araba almış derler adama. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mahmut Yıldız yazdı:

Ben 1,6 oran ile kredi çektim. Hem de 88 küsüre aldığım arabanın 75 bini kredi. Toplam 4 senede 120 bine malolacak bana. Araba uygun fiyata denk geldi. Araç fiyatları da artacaktı, aldım gitti. Şimdi aracın fiyatı 200'e yakın. 

Şu unutulmamalı ki, insanlar araba alacak, almaya devam edecek. Parası olan sıfırı alacak, daha az olan 2. el alacak, daha da az olan 20 yıllık araca binecek. 

1.0  faiz 60 ay son anda aldıydım, kısaca eksi faiz derler buna, seneye yalan olur taksitleri :)  krediyi değerlendirdim araç alana dek, 5-6 taksit zaten yalan oldu, araba almasam 2 ye katlardımda araba lazımdı, neyse arabadanda kafadan 30 kaat kardayım zati,  kısaca no problemos :)

0 araç her daim zam yer ve satılır, heleki bizim memlekette, sıfır araçlar bizde her daim avrupaya göre daha kalitesiz ve eksiktir 4. sınıf millet yerine kendi kendimizi koyarız buda zor değişir....

2. elde ihtiyacı olan ucuza satmaya başlamak üzere gibi, olmayan zaten satmayacak elinde tutacak zaten şuan olan bu satıp ne yapacak, daha kötüsü olursa zaten film biter, inşallah olmaz eskileri hatırlayın hurda parasına satarsınız gider.... neyse durum bu, inşallah düzelir herşey, seneye ne olur Allah bilir...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ulen bu firma ısrarla neden araç faturasını yollamaz millet, araç koduyla bakacakmışım kaskoya falan, göndersenize kardeşim faturayı, be yazıyorum onlar hala kod mod geveliyor, tepem atıyor ama .....

edit: zorla proformayı gönderdiler, gerçek olan yok daha...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Önder Özcan yazdı:

Ucuza?

ben değerinden sattım onu soruyorsanız. uçuk filan değildi. helali hoş olsun.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Ulen bu firma ısrarla neden araç faturasını yollamaz millet, araç koduyla bakacakmışım kaskoya falan, göndersenize kardeşim faturayı, be yazıyorum onlar hala kod mod geveliyor, tepem atıyor ama .....

edit: zorla proformayı gönderdiler, gerçek olan yok daha...

Ali bey araba mı aldınız ? Kaçırdık galiba takip edemedim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Cavit Çırakoğlu yazdı:

Ali bey araba mı aldınız ? Kaçırdık galiba takip edemedim.

evet baktım iş fena bundan sonra alınmayacak aldım geçtim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Cihangiroğlu yazdı:

30 kaat kardayım zati,

ne karı sen daha 100 bin zarardasın :D beklediğin günlerin zararı 6 aya kara geçeceksin 

• Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Metin Akbal yazdı:

Ben üst modelini alamadıktan sonra elimdekini hele de ucuza neden satayım :)

Dogan Arsiray yazdı:

araba lazım değildir mesela. nakite dönersin. ben öyle yaptım.

Elimdekini ucuza neden satayım dendi (doğru), sizin cevap geldi. O yüzden sordum, ucuza mı verdiniz diye. Kimse ucuza vermez zaten. Hakkında- değerinde verebildiysek ne mutlu.

Şöyle toparlayayım  Land 160 pin, 5 silindirden aşağısı yazmasın, boş muhabbet için arayanın kalbini kırarım, avucumun içinde avuç içi kadar boya var.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Elimdekini ucuza neden satayım dendi (doğru), sizin cevap geldi. O yüzden sordum, ucuza mı verdiniz diye. Kimse ucuza vermez zaten. Hakkında- değerinde verebildiysek ne mutlu.
Şöyle toparlayayım  Land 160 pin, 5 silindirden aşağısı yazmasın, boş muhabbet için arayanın kalbini kırarım, avucumun içinde avuç içi kadar boya var.
Aslında benim soru ile cevap aynı cümle hatta benimkisi soru cümlesi de değil :) üst modelini alamazsam elimdekini de ucuza satmam [emoji16]
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bu canlı bir örnek.Şubat ayında motorun fiyatı 29 bin olunca bağzıları firmaya trip attı almadı.Şuan motorun fiyatı 40 bin lira ve bu fiyatada aldın aldın almadın 2 aya alamassında.

Yüksek fiyatlarda aracı satıp parayı altına yada dövize yatıranlar için pek sorun olmazda, parası türklirasında olanın hali duman.Netice olarak tüm motorlu taşıtlara eli kulağında fiyat güncellemesi gelecek.Artık zam yok arkadaşlar.Fiyat güncellemesi var.Ben Türkiyede çıkmış birşeyin indiğini daha görmedim.

Krizde kim kazanır?Cebinde nakit parası olan malı yok pahasına alır.Böyle zibille tip var ülkede.Üstüne üstlük kriz var diye senin malı öldürdüğü kadarda öldürür.

Bu vesile ile şu zamanda garantili işin yoksa kesinlikle kredi çekmeyeceksin.Devlet bankalarının verdiği kelepir krediden bahsetmiyorum.Parayıda mümkün olduğunca altın ve dövizde tutacaksın.İnsanlar önünü göremez durumda ve buna alınan önlem yok.Şok içinde nereye gideceğini bende merak ediyorum.Yaşarsak göreceğiz.

Metin Akbal yazdı:

Aslında benim soru ile cevap aynı cümle hatta benimkisi soru cümlesi de değil :) üst modelini alamazsam elimdekini de ucuza satmam emoji16.png

Aynen öyle.İnsan malını ya paraya ihtiyacı olduğu için satar yada sattığından daha iyisine sahip olmak için.Şimdi sırf fiyatlar düşecek diye satmış olmak için satanlarda varmı acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

evet baktım iş fena bundan sonra alınmayacak aldım geçtim :)

daha binmeden rönoğ plastiği koklamadan nasıl bir avuntu ise artık:rofl:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Fatih Sarıkaya yazdı:

Bu canlı bir örnek.Şubat ayında motorun fiyatı 29 bin olunca bağzıları firmaya trip attı almadı.Şuan motorun fiyatı 40 bin lira ve bu fiyatada aldın aldın almadın 2 aya alamassında.

Bu motor sanırım Dominar 400'ün yeni modeli :) Motoru ithal eden amca özellikle (bakın burası önemli) %10 geçici ek vergiden sonra fiyatın çok arttığını ve daha da artacağını söylüyordu bir videoda.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

daha binmeden rönoğ plastiği koklamadan nasıl bir avuntu ise artık:rofl:

en alt pakede bindim baktım fena kokmuyor, aha dedim olanıda spreyleriz dedim atladım :)

Ali Gök yazdı:

herşey çok kötü olacak arabalar yarı fiyatına düşecek almayın :D 

yakın geçmişe bak bakayım, o  zamanki şey şimdi olursa misliyle olur, üstüne başka şeylerde eklenir, olmaz deme anlık iştir bunlar.... dua  edelimde tetiklenmesin....

Yorum bağlantısı
Ali Gök

ucuza satmak flan denmiş. piyasada mal ne ucuza gidiyor ne pahalıya

şuanki piyasa fiyatı bu 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

ucuza satmak flan denmiş. piyasada mal ne ucuza gidiyor ne pahalıya

şuanki piyasa fiyatı bu 

gönüller kabullenemiyor, gönüller fakir yahu

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

gönüller kabullenemiyor, gönüller fakir yahu

kıralın kızına aşık olmamak lazım o zaman :D

gerçekleri görmek lazım. gerçek diyorki arabanın sıfırı yok bulursanda 300 den başliyor sen cebinde para ne alıyorsa kaşına gözüne bakma al diyor.

almayıp bu pahalı düşecek diye hayal kuran arabasız kalır. reel piyasadaki rakamlar gerçek malesef. fiyatın düşmesi için tek çare var bi yerden gömü bulacaz ötv kalkacak + 1 TL 10 EURO olacak. o zaman ucuzlar araba

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

reel piyasadaki rakamlar gerçek malesef.

araba 5-10 yılda bir alınır da, peynir hemen her hafta, peynir fiyatları fena esas

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ekmek bir bakmışsın 5000 tl. oluvermiş, kapıda 2020 mersom var değeri ise ....  neyse, peynire yinemi zam gelmiş, ayıptır yahu :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
ekmek bir bakmışsın 5000 tl. oluvermiş, kapıda 2020 mersom var değeri ise ....  neyse, peynire yinemi zam gelmiş, ayıptır yahu [emoji4]
4 kalıp inek peynirine 150 tl verdim [emoji35]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Emre Şimşek yazdı:

Araba 20 yaşındaysa macununu yerim..

Macun yenmez 🙄😜

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...