İçeriğe Yönlendir

İkinci Elde Son Durum Vahim

Ümit Türk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

2001 puanlarının altına düştük dünyada. Bence 2001 den daha sert bir darbe alma ihtimalimiz var. Üstelik uluslararası ilişkiler de bozuk bu kez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mehmet Göktürk yazdı:

2001 puanlarının altına düştük dünyada. Bence 2001 den daha sert bir darbe alma ihtimalimiz var. Üstelik uluslararası ilişkiler de bozuk bu kez.

2264198_bcd246be694c8ea0e2cc4fef1b171a70

Bu durum biraz da uluslararası ilişkiler nedeniyle değil mi? Yani onla beraber değil onun sonucu

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bu durum biraz da uluslararası ilişkiler nedeniyle değil mi? Yani onla beraber değil onun sonucu

Bence değil.  Ekonomi politikası ve para politikası tam bir açmazda. Evet hukuk felan olmadığı için yabancı mallarına paraya herşeye el konabileceği için güvensizlik de yaratılmış oluyor. Benim ilişki bozuk dediğim kredi ve yeni yatırımlar için göstergelerin haricinde papaz olma durumu da var. Bu bence nedensel değil yanında bonus gelen artı bir durum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

El koyma işini biraz açar mıyız? Bu korkunun nedenleri neler, örnekleri neler

tarihinde Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

sabah işe geliyorsun, kapıdaki tabela değişmiş mesela...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ekim ayında benim tiguan sigorta olacak bakalım ne çıkacak?

Bu ay değilmiydi o :)
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

sabah işe geliyorsun, kapıdaki tabela değişmiş mesela...

Mesela yani ile olmaz.  Moodys spekülatif demiş, bence spekülatif tavırlardan kaçınalım 😕

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sigorta şirketleri fiyat ayarlamalarını takvim yılı başında mı yapıyorlardı acaba? Ekimde bir sürpriz olmayabilir.

Zamlar Her ay.
İndirimler günü birlik olabiliyor.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Zamlar Her ay.
İndirimler günü birlik olabiliyor.

belirli marketlerde tüik kadrosunun gideceği gün güncelleniyor rakam etiketleri , yiyenlere de afiyet şifa olsun

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Mesela yani ile olmaz.  Moodys spekülatif demiş, bence spekülatif tavırlardan kaçınalım 😕

mesela demessen bddk biner tepene

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Hukuk eksikliği. Örnekleri var yarın bakarız. şu an şarjım bitiyor. Mesela BDDK deli dumrul cezaları kesiyor bir örneği. Diğeri geliyor beklenmedik vergi koyuyor, ceza koyuyor. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

doğrusu da aslında bu idi , bize unutttudular, kağıtta 25 kuruşluk kaveye 25 TL aldılar hem de sağlıksız idi. 2021 de daha bir uyanırız inşallah

Genç neslin onlara talebi arttı. Markalı mekanlarda kahveye 25 tl vermeye devam ediyorlar. 

Ağustosta 3 gidiş dönüş uzun yola çıktım. 3 unde de millet kahve içmese ölecekmiş gibi sıra bekliyordu Bolu Highway de. Korona falan vız geliyor hala.
  • Beğen 3
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Ağustosta 3 gidiş dönüş uzun yola çıktım. 3 unde de millet kahve içmese ölecekmiş gibi sıra bekliyordu Bolu Highway de. Korona falan vız geliyor hala.

Millet daha düne kadar üçü bir arada müptelasıydı şimdi kahve beğenmiyor herkes kahve gurmesi oldu. :)

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Millet daha düne kadar üçü bir arada müptelasıydı şimdi kahve beğenmiyor herkes kahve gurmesi oldu. [emoji4]
O kuyruğu bekledikten sonra ismimle çağrılmışım çağrılmamışım ne kadar elit olur değil mi [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Metin Akbal yazdı:

Bedava bir şey mi dağıtıyorlar acaba demiştim ben de. Kahve kuyruğuymuş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Akbal yazdı:

O kuyruğu bekledikten sonra ismimle çağrılmışım çağrılmamışım ne kadar elit olur değil mi emoji16.png

karton bardağa abuzer yazdırıp sıramın gelmesini beklemek eğlenceli

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
25 TL'ye kahve içilen yer neresi ya?
25 TL ye sadece kahve içmiyorsun. Kahve bardağına ismin yazılıyor ve üstelik Abuzer beeeeey diye çağrılıyorsun. Önemli bir hizmet. Bu detaylar önemli.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Metin Akbal yazdı:
Selim Bilgin yazdı:

25 TL ye sadece kahve içmiyorsun. Kahve bardağına ismin yazılıyor ve üstelik Abuzer beeeeey diye çağrılıyorsun. Önemli bir hizmet. Bu detaylar önemli.

Ben o hizmeti 8 TL'ye alıyorum da onun için sordum. :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Selim Bilgin yazdı:

Ben o hizmeti 8 TL'ye alıyorum da onun için sordum. :D 

20 TL nin üstü olmayınca elit olmuyormuş, daha şu yeşilli kahveciden kendi paramla kahve içmedim :) Yaşasın tam bağımsız kuru kahveci Mehmet Efendi :D  😛 

Bu arada uzaktan para bol S almış, algısı olmasına rağmen, 3 günlük dünya diyip şartları olduğunca zorlayıp aldığım S i şu anki piyasada yanından geçemezdim, tam iki katına çıkmış fiyatlar. Bu paraya 2019 Ağustosta %25 daha arttırsam 2013 sonrası S alabiliyordum. Şaşkınım, eldekinin kıymetini bilmek lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

burayı tenzih ederek söylüyorum, bu kahve muhabbetinin ucu hep ''herkesin altında araba var, trafik yoğun, kafeler dolu, herkesin elinde şu kadarlık telefon'' gibi yerlere çıkıyor. daha doğrusu, bugüne göre daha iyi olan 2017'de bile 1000 kişiye 149 araba düşen vergi cehennemi ülkede alım gücü, tabana yayılmış refah vs olduğunu sanan tek taraflı bir kitleden duyuyorum bu tip cümleleri. burada bir tezatlık mevcut.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Furkan Avcı yazdı:

20 TL nin üstü olmayınca elit olmuyormuş, daha şu yeşilli kahveciden kendi paramla kahve içmedim :) Yaşasın tam bağımsız kuru kahveci Mehmet Efendi :D  😛 

Ben neredeyse her gün alıyorum da mecburiyetten alıyorum ya, küçük boy filtre kahve 7-8 TL filan, espresso'su zaten berbat. 25 TL'yi kahve içeceğim diye künefe kadar kalori içeren tatlı şeyleri alanlar düşünsün. :D 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ben neredeyse her gün alıyorum da mecburiyetten alıyorum ya, küçük boy filtre kahve 7-8 TL filan, espresso'su zaten berbat. 25 TL'yi kahve içeceğim diye künefe kadar kalori içeren tatlı şeyleri alanlar düşünsün. [emoji3] 
Künefeyi tercih ederim [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Hadi sana tall latte ısmarlayım desem koşarak gelir, hadi bize gidelim sana kola bardağında sütlü filtre kahve yapayım desem burun kıvırır :D 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Metin Akbal yazdı:

Künefeyi tercih ederim emoji4.png

Ben de. Kalori alacaksam değmeli.

Yurdaer Elay yazdı:

Hadi sana tall latte ısmarlayım desem koşarak gelir, hadi bize gidelim sana kola bardağında sütlü filtre kahve yapayım desem burun kıvırır :D 

Bunun en güzeli İtalya'da "Latte" ısmarlayıp önlerine gelen bir bardak sütle bakışan arkadaşlar. :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

maslak doğuş center

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...