İçeriğe Yönlendir

Beyaz Yasuo’m

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bak ne buldum, şehir için tamamen elektrikli Dacia :) iddaası ise avrupanın en ucuz arabası olmasıymış....

hanıma bunu alayım kilyo bana kalsın :D

Hanım bunun pilleri dolduramaz ama sen şantiyede trifazı bağlarsın abi. Anında fuller 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

sen bırak fena gaza geldim, kilyoyu verip bunu alayım diyorum :D gerçi aynı araç az büyük ve yüksek ama olsun be, özellikle 1.3 tce 155 hp olan versiyon...

yalnız üst pakedi %80 ötv girecektir mutlaka, al sana 300 bin, o zaman almam, boşunuda istemem, ya en üst ya hiç, bu durumda kilyoya devam, az alçakta gidelim bari :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

sen bırak fena gaza geldim, kilyoyu verip bunu alayım diyorum :D gerçi aynı araç az büyük ve yüksek ama olsun be, özellikle 1.3 tce 155 hp olan versiyon...

yalnız üst pakedi %80 ötv girecektir mutlaka, al sana 300 bin, o zaman almam, boşunuda istemem, ya en üst ya hiç, bu durumda kilyoya devam, az alçakta gidelim bari :)

Abi zaten senin clio almana şaşırdık. Bunu alacaktın. Yüksek istiyordun. Yüksek. Güç istiyordun. Güç. Clio ötv matrahına yaklaşmadı ama bunlar sınırda. Döviz bi tık daha hareketlensin, bunlar 300 kağıt. Bizim mazda forumdan birkaç kişi araba aldı, çekici ile garaja koydu, fiyatların artmasınu bekliyor şu an :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Abi zaten senin clio almana şaşırdık. Bunu alacaktın. Yüksek istiyordun. Yüksek. Güç istiyordun. Güç. Clio ötv matrahına yaklaşmadı ama bunlar sınırda. Döviz bi tık daha hareketlensin, bunlar 300 kağıt. Bizim mazda forumdan birkaç kişi araba aldı, çekici ile garaja koydu, fiyatların artmasınu bekliyor şu an :) 

benim arkadaşta 2 tane astra çekti garaja, oda bekliyor :) satarım kilyoyu kar cepte zaten :D

ben hanım yüzünden fazla bekleyemedim, captur daha gelmez zaten, büyük ihtimal 2021 e sarkar, sarkarsada zaten fiyatı 300 üde geçer, bu olaydı almazdım clio, yalnız sevdim gibi arabayı, dur bakalım hele gelsin captur, fiyat abarmazsa erken gelirse cidden olabilir birşeyler, olmadı bekler hibrit alırım artık, ama bu sefer ya B suv olur yada suv kaçarı yok... 

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

benim arkadaşta 2 tane astra çekti garaja, oda bekliyor :) satarım kilyoyu kar cepte zaten :D

ben hanım yüzünden fazla bekleyemedim, captur daha gelmez zaten, büyük ihtimal 2021 e sarkar, sarkarsada zaten fiyatı 300 üde geçer, bu olaydı almazdım clio, yalnız sevdim gibi arabayı, dur bakalım hele gelsin captur, fiyat abarmazsa erken gelirse cidden olabilir birşeyler, olmadı bekler hibrit alırım artık, ama bu sefer ya B suv olur yada suv kaçarı yok... 

yüksek iyidir. Covid’den sonra yazın yayla buluşmaları da başlar hem :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Hayırlı uğurlu olsun, konuyu daha yeni gördüm. Kendi kendime de diyordum nerede bu arabanın konusu :) takipteyim.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Fatih Evcin yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun, konuyu daha yeni gördüm. Kendi kendime de diyordum nerede bu arabanın konusu :) takipteyim.

Tşkler 😁

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

hiç hoşuma gitmeyen bir durum var. Hava soğuk. Araca bindik. Araba kâh elektrikle gidiyor kâh benzinle. Ama siz ısınmak için kaloriferi açarsanız benzinli motor epey süre çalışıyor. Zaten motor tam ısınmıyor istanbul içinde. Bir de ısınma ihtiyacı olunca daha fazla benzinli motor çalışıyor. Isınmayı nasıl sağlıyor bilmiyorum. Klimada motordan bağımsızdı. Üzdü. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Hayırlı olsun güle güle kullanın. 

Corolla'yı incelediğimde şu çıkıntılar acayip gözüme batmıştı, rahat iniş binişi engelliyor. Sizde sorun oldu mu ?

image.thumb.png.f5ed4e4b017939146d2c60e4109479e3.png

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selçuk Keleş yazdı:

Hayırlı olsun güle güle kullanın. 

Corolla'yı incelediğimde şu çıkıntılar acayip gözüme batmıştı, rahat iniş binişi engelliyor. Sizde sorun oldu mu ?

image.thumb.png.f5ed4e4b017939146d2c60e4109479e3.png

Tşkler. Sağ taraftaki hiç etkilemiyor. Soldaki çıkıntı son derece gereksiz olmasına rağmen iniş binişlerde etkilemiyor. Ama bagaj veya depo kapağını açmak için sol öne eğildiğinizde kafayı vurma ihtimali var. Ben bir kez vurdum :) sağdaki yumuşak ama soldaki sert plastik 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Rüzgar sesi azaltmak amaçlı şeylerden koymuş toyota. Yan ayna içlerinde, arka stopta, arka çamurlukta ve a sütunu başlangıcında var. Sedan corolla sürtünme katsayısı 0,28 cd. Hb ile 0,30cd. Toyota bunları araca koymuş ama isteyen dışarıdan alıp aracına yapıştırabiliyor. Aliexpress’te mevcut. 

6641-A941-2441-4-AAC-9-C05-7-C90-EC01700

75-F622-DE-22-C6-464-B-981-E-D6-B4922-BA

581-C23-E2-8-C70-49-A6-89-ED-982-FE49109

53-BC09-DF-839-B-4534-8049-B9-C553-F1-A6

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Rüzgar sesi azaltmak amaçlı şeylerden koymuş toyota. Yan ayna içlerinde, arka stopta, arka çamurlukta ve a sütunu başlangıcında var. Sedan corolla sürtünme katsayısı 0,28 cd. Hb ile 0,30cd. Toyota bunları araca koymuş ama isteyen dışarıdan alıp aracına yapıştırabiliyor. Aliexpress’te mevcut. 

6641-A941-2441-4-AAC-9-C05-7-C90-EC01700-D.jpg

75-F622-DE-22-C6-464-B-981-E-D6-B4922-BAEDD.jpg

581-C23-E2-8-C70-49-A6-89-ED-982-FE491092-C.jpg

53-BC09-DF-839-B-4534-8049-B9-C553-F1-A6-BE.jpg

Bende bunlar ne işe yarıyor diyordum. [emoji854]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Aracın üzerinde çok çalışıldığı belli selefleri oldukça ilkel kalıyor buna göre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Hacı Şenyurt yazdı:

Bende bunlar ne işe yarıyor diyordum. emoji854.png

Koray Demir yazdı:

Aracın üzerinde çok çalışıldığı belli selefleri oldukça ilkel kalıyor buna göre.

Aynen. Bi emek var. Toyota sıradan dayanıklı bir japonken, avrupa pazarımda rekabet edebilmek için güzel çalışmalar yapmış bence. İçerisi bi vw değil ama yakın gibi. Hatta kapılar ve döşemeler hariç göğüs konsol alman kalitesinde bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

B mounda arabayı daha hızlı ısıtmak mümkündür. Denemeni tavsiye ederim. Sürekli regen yapmak elektrik aksamını ısıtıcaktır. motora ısı transferi yapar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Diğer kullanıcılarda da varmış aynı sorun. Servise gidince çözüm talep edeceğim. Sağ su fıskiyesinin sol gözü, suyu silecek koluna püskürtüyor. 

dışarıdan

içeriden

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sağ su fıskiyesinin sol gözü, suyu silecek koluna püskürtüyor. 

Müthiş? Kuru halde çalışmaz silecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Gulkokan yazdı:

94 model corolla 1.3 xl aracımızın sütünme katsayısı 0.33 idi bizde kitapçığı vardı orada yazardı 2020 de ise 0.28 olmuş 

0.33 sayısı aklımda kalan değer umarım yanılmıyorumdur

hb modellerde ise arkada türbülans oluştuğu için katsayı biraz artıyor sedana göre ve bu nedenlede arka cama silecek konuluyor.

tempra0,26 diye yaymışlardı, nerden bakarız bu katsayılara güvenilir kaynak var mıdır acaba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Çağlar Bayur yazdı:

tempra0,26 diye yaymışlardı, nerden bakarız bu katsayılara güvenilir kaynak var mıdır acaba

@Ali Darbaz yabancı bir veri kaynağı paylaşmıştı anımsayamadım şimdi oradaki değerler doğru idi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Koray Demir yazdı:

@Ali Darbaz yabancı bir veri kaynağı paylaşmıştı anımsayamadım şimdi oradaki değerler doğru idi.

Kuru kuru 0.28 miş 0.30 muş işe yaramıyor. frontal area ne kadar büyükse kötü. Muhim olan CdA değeri. Ne kadar küçük  okadar iyi.

http://tech-racingcars.wikidot.com/aerodynamics

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Kuru kuru 0.28 miş 0.30 muş işe yaramıyor. frontal area ne kadar büyükse kötü. Muhim olan CdA değeri. Ne kadar küçük  okadar iyi.

http://tech-racingcars.wikidot.com/aerodynamics

ford-puma_814_3.jpg

bu puma

şu fusiondan daha az aerodinamik

FORD-FUSION-00.jpg

o siteye göre. güvenelim mi bilemedim?

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

geçen ay Sıfırı 224 bin iken 12 bin km’de 227 bine aldığım corolla hybrid dream fiyatı bugün 305 bin tl olmuş. Bundan sonra bayide kuyruk olmaz heralde 

04-AFAE50-00-D4-46-FD-881-B-AE406-A8-F2-

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

geçen ay Sıfırı 226 bin iken 12 bin km’de 227 bine aldığım corolla hybrid dream fiyatı bugün 305 bin tl olmuş. Bundan sonra bayide kuyruk olmaz heralde 

Alıcam deyip, bayiden içeri girince kafadan %5 iskonto yapıyorlardır . 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

geçen ay Sıfırı 224 bin iken 12 bin km’de 227 bine aldığım corolla hybrid dream fiyatı bugün 305 bin tl olmuş. Bundan sonra bayide kuyruk olmaz heralde 

şimdi mesela siz ilana 280 binden koyunca fırsatçı derler... 190 den mi konsın 2.ele bu örnekte görüldüğü üzere. satın alınabildiği saniye alınmalı, yılbaşını bekleyen var hala

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Alıcam deyip, bayiden içeri girince kafadan %5 iskonto yapıyorlardır . 

Bugüne kadar satın alanlara değil iskonto, 10-15 bin lira aksesuar koyuyorlardı. Sıfır arabaya pasta cila bile yapan bayi vardı. Bu saatten sonra ne olur göreceğiz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...