İçeriğe Yönlendir

Beyaz Yasuo’m

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Mahmut Yıldız

Bence de çok kötü durmuş, ya uygun bir şey bul ya da hiç takma. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Yepyeni araba alıp güzelliğin üstünü neden örtüyorsunuz ki bırakın yeni yeni zevkini çıkarın 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Çocuklar küçük olunca o koltukları kirli görmek adamda zevk falan bırakmıyor :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Tansu Bey aracınız hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın, ketenler gayet güzel olmuş, koltukların kirlenmesindense evde yıkanabilir haliyle iyi yapmışsınız bende istiyorum ancak bekarlığın zararları evde karışan edenler oluyor 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

çok sakınmaaa, bırak kendi haline....

:nazar:

Ali Darbaz yazdı:

yahu ne alaka koltuğa bez sermek. kılıf mılıf hiç gerek yok. 

Mahmut Yıldız yazdı:

Bence de çok kötü durmuş, ya uygun bir şey bul ya da hiç takma. 

arkadaşlar, kıçımız her yere değiyor. mazda'yı aldığımda koltukları yıkatmıştım. aşağıda foto ekledim o yıkamaya ait. berrak su ilk yıkamada simsiyah çamur gibiydi. sizler eminim bu pis koltuklara oturup rahat etmezsiniz. birkaç senede neler neler birikiyor o koltuklarda da görmüyoruz.

2018-10-07-11-41-IMG-7766.jpg

2018-10-07-11-42-IMG-7767.jpg

Bahadır Taşpolat yazdı:

Tansu Bey aracınız hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın, ketenler gayet güzel olmuş, koltukların kirlenmesindense evde yıkanabilir haliyle iyi yapmışsınız bende istiyorum ancak bekarlığın zararları evde karışan edenler oluyor 

aynen öyle. gözükmüyor ama inanılmaz kirleniyor. tşkler bu arada

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

arkadaşlar, kıçımız her yere değiyor. mazda'yı aldığımda koltukları yıkatmıştım. aşağıda foto ekledim o yıkamaya ait. berrak su ilk yıkamada simsiyah çamur gibiydi. sizler eminim bu pis koltuklara oturup rahat etmezsiniz. birkaç senede neler neler birikiyor o koltuklarda da görmüyoruz.

2018-10-07-11-41-IMG-7766.jpg

aynen öyle. gözükmüyor ama inanılmaz kirleniyor. tşkler bu arada

Bence düzgün duran, koltuğa tam oturan bir şey daha iyi olur. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mahmut Yıldız yazdı:

Bence düzgün duran, koltuğa tam oturan bir şey daha iyi olur. 

Böyle fotolardan göründüğü gibi değil aslında. Binen kişi farketmiyor bile. Ama kılıf da düşünülebilir tabi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Yine zam geldi bugün. artık ayın 24’ü klasik zam şenlikleri yapıyor toyota. Dream hybrid

Eylül 225 bin tl

eylül 235 bin tl

ekim 305 bintl

kasım 315 bin tl

235 iken peynir ekmek gibi gidiyordu. 305’ten sonra yavaşladı. Sarı sitede galeriden sıfır 275’e kadar sıfır araç ilanları görüyorum. Demek elinde olanlar satamayıp çıkarmaya çalışıyor. Bunda mtv olayı da etkili sanırım. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Noktayı koydum diyorsun yani 

😁😁😁

Bir şey yazdım da sonra daha detaylı yazarım dedim. Silemediğim için nokta yaptım. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

😁😁😁

Bir şey yazdım da sonra daha detaylı yazarım dedim. Silemediğim için nokta yaptım. 

Hacı artık termostat açmadan kalorifer açmıyorum. Yoksa gelen sıcaklık beni tatmin etmiyor. Kaz dağlarında termale gitmiştim. Cayır cayır sıcak su havuzuna giriyorduk. 

Araba termostat açınca ayak tarafından öyle ateş eden bir sıcak hava geliyor . Ben onu istiyorum cayır cayır yanıyorsun . Sanki Kotatsu felan var ayaklarını sokmuşsun. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Hacı artık termostat açmadan kalorifer açmıyorum. Yoksa gelen sıcaklık beni tatmin etmiyor. Kaz dağlarında termale gitmiştim. Cayır cayır sıcak su havuzuna giriyorduk. 

Araba termostat açınca ayak tarafından öyle ateş eden bir sıcak hava geliyor . Ben onu istiyorum cayır cayır yanıyorsun . Sanki Kotatsu felan var ayaklarını sokmuşsun. 

Yine başka yerlere kayıyor konu. Neyse fazla sıcak olmadan kapatalım :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yine başka yerlere kayıyor konu. Neyse fazla sıcak olmadan kapatalım :) 

Senin japonca öğrenme zamanın gelmiş. Hybrid sistem çöktüğünde arabaya "wakaranay" dersin

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Senin japonca öğrenme zamanın gelmiş. Hybrid sistem çöktüğünde arabaya "wakaranay" dersin

o saatten sonra; Darnega daranida cip bunno bumuzak Jenna yaaa

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

2021 mtv’leri açıklandı. Şehir içinde 1.6 benzinliye göre %50 az yakan hibrit araba ile mtv farkı hesaplama. Senede 10bin km şehir içi için

1.6 benzinliye göre 4,5lt tasarruf (hb 4,5lt - 1.6 benzin 9lt) yapıyorum.

4,5x7=31,5tl. Km’de 0,315tl. 

10bin km’de 3150tl tasarruf eder. 

1.6 alsam 2200tl civarı mtv var. Hibrit de 3900tl. 3900-2200=1700tl fazla mtv ödüyorum. 

3150-1700 = 1450tl yine kârdayım. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Hiç bahsetmemişim. Arabada ne direksiyon hissiyatı var ne hızlanma. Kötü hızlanmıyor. Benzin + elektrik motoru hızlanma için gayet iyi. Zaten 0-100, 11sn. Ama hissiyat yok denecek kadar az. Her şey elektronik. Yol tutuş anlamında iyi ama. 

bir de fren servosu sanırım elektrikli. Çünkü benzinli motorlu motor çalışmadığı zamanlar frenlemede sıkıntı olmaması lazım. Dolayısıyla bazen arabayı çalıştırırken frene basınca garip sertlik tepkileri olabiliyor. Fren çok sert oluyor vs. Ama çalıştırınca normal yumuşaklığına geliyor. 

arkalar çift salıncak. Konfora etkisi var mı bilmem ama corolla süspansiyonu gerçekten yumuşak. Tam istediğim gibi

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Fren mesafesini uzatmak çok önemli. En verimli en çok şarjı Uzun frende yapıyor. Uzun frende yüksek sürüş puanı veriyor. Aracı kendi halinde yavaşlatmanın akabinde hafif frenle öndeki aracı takip ederek durmak yüksek puan veriyor. Bu esnada balata ile değil, sanırım jenaratörün eksi etkisi ile frenleme yapıyor. Çünkü elektrik motor sesi geliyor. Otobüslerdeki motor freni ile frenleme sesi gibi bir ses. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Fren mesafesini uzatmak çok önemli. En verimli en çok şarjı Uzun frende yapıyor. Uzun frende yüksek sürüş puanı veriyor. Aracı kendi halinde yavaşlatmanın akabinde hafif frenle öndeki aracı takip ederek durmak yüksek puan veriyor. Bu esnada balata ile değil, sanırım jenaratörün eksi etkisi ile frenleme yapıyor. Çünkü elektrik motor sesi geliyor. Otobüslerdeki motor freni ile frenleme sesi gibi bir ses. 

Bu bildiğin hipermil tekniği. Sende + elektrik fazla üretiyor. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Bu bildiğin hipermil tekniği. Sende + elektrik fazla üretiyor. 

Normalde fren basma süresini uzatmayız ama. Direkt balataları yer. Hibritte tersi, hafif frene basınca jeneratör ile yavaşlıyor

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Vaay Tansu guzel secim. Allah kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin iyi gunlerde masallah. 

Lol oynayanlar yasuo kelimesini direk cozdu zaten 😂

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sinan Akgöl yazdı:

Vaay Tansu guzel secim. Allah kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin iyi gunlerde masallah. 

Teşekkür amin sinan. Çekil gözlülerden devam :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sinan Akgöl yazdı:

Ne balayı imiş arkadaş. Dünya turumu attın. Dünde aklıma geldi "bir tane kara bmw vardı ne oldu". 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...