İçeriğe Yönlendir

İskender ama Büyüüüük İskender

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi
Bahadır Taşpolat yazdı:

aga naptın ya napcan bu şanzımanla kaç km de makina

Şanzıman da sıkıntı yok 170 binde. Bı tur balata değişmiş galiba.  

Daha önce kullandım bu şanzımanı. Robotla boğuşmayinca yağ gibi akıyor yolda. Ama sürmeyi bilmeyene gelmez şallar beşik gibi. Vites geçişleri benim manuel vites araç kullanmamdan iyi DSG den kötü :)

yakiti da yol bilgisayarı iddaali bir iki depo sonra belli olur.

Ali Darbaz yazdı:

Grand Picasso ile ne yapacan . Baba arabası 7 kişilik seyehat arabası. Anne Baba 2 çocuk ve 3 baldız gezdirmek için birebir. 

Babam için aldım zaten. Şoförlu makam aracı. Belki yaparız 2 torun. Memleket e giderken götürürüz.

• Beğen 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mert Gulkokan yazdı:
Mustafa Tüfekçi yazdı:
Babam için aldım zaten. Şoförlu makam aracı. Belki yaparız 2 torun. Memleket e giderken götürürüz.

Fransız candır ...

Fransız sevmem de HDI motor Fransızda güzel.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Hayırlı olsun Fransız iyidir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hayırlı olsun. Hdi candır4. İskender ismi nerden- neden? Sadece large araba diye mi?

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz

İçi püfür püfürdür bunun. Güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Aracın eksiğini gediğini gider de belki müşteri olurum. Zamanında çok baktım bunlara ama şanzıman geçişleri ile ilgili yorumlar yüzünden hep vazgeçtim. Eat6 şanzımanlı olanlarına da oaram yetmemişti. Hayırlı olsun takipteyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Hayırlı olsun,  Allah kazasız belasız ve cezasız sürüşler nasip etsin.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Önder Özcan yazdı:

Hayırlı olsun. Hdi candır4. İskender ismi nerden- neden? Sadece large araba diye mi?

Aklıma ilk o isim geldi :∆ 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Fatih Keskin yazdı:

Aferin len sana aklına geleni alıp kullanıyorsun 

Listemde yoktu aslında ama pandemi ve memleket işleri vs ile  sw bakmaya başladım. Olay buralarda kadar geldi.

Favorilerimdeki ilanları evdekilere attım annem bu şirin dururyor dedi. İlanı görmem  sahibine ulaşmam gidip almam 2 saat sürdü 1.5 saati yol :)

bide ilk gittim tertemiz yapmışlar. Araba özel  Citroen servisi önünde duruyor. Var mı sıkıntısı dedim yok dediler. Bindim tur attım şanzıman a baktım. Kaputu açtım öyle bı göz gezdirdim. Yolda giderken tramer ve kasko işlerine sağolsun baktılar söylediler. Test sürüşünde iken noter nerde dedim aldım. Sonra ruhsatla dükkana boya cihazın var mı bakalım dedim. Baktık . Bir iki ufak ince boyası çıktı . İyi dedim. Eksik bozulan bişi olursa gelir bulurum dedim sizi. Klima motoru zaten ses yapıyor gibiydi. Söküp temizlediler arada.  Yola çıktım eve gelirken fan gitti. Aradım fan yok dedim . İster baktır ister gel dedi. Sabahtan gittim motor boşta çalışıyor ama rezistansi yakıyormus. Önce rezistans değişti çalışır gibi oldu. Onuda bozdu . Hemen bostancı da fan motoru rezistansi temin edildi. Bitti. Çıktım. Arkadaştan da kislik lastik setini yükledim eve gidiyom :)

yakit İstanbul trafiği benim alışmalarim ile 5.7 şuan. 

teypte aux yok onu cozecem öncelikle. Var mı fikri olan

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Mustafa Tüfekçi yazdı:

teyp rd4'tür büyük ihtimalle, şu vb bir ürün alınıp direkt takılacak, pp2000 ile oem aux aktif edilecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

radyo kanallarını ayarla güzel kanllar var

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Umut Taşlı yazdı:

teyp rd4'tür büyük ihtimalle, şu vb bir ürün alınıp direkt takılacak, pp2000 ile oem aux aktif edilecek.

Pp2000 ve bağlantı işini de açar mıyız biraz. Elm327 yeterli mi orjinal kablo vs ister mi. Pp2000 var mı indirebileceğimiz. 2010 model destekleyen 

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Pp2000 ve bağlantı işini de açar mıyız biraz. Elm327 yeterli mi orjinal kablo vs ister mi. Pp2000 var mı indirebileceğimiz. 2010 model destekleyen 

peugeot planet 2000, yetkili servis yazılımı. orijinal kablo ile yapılmıştı benimkiler antalya akşenler'de, elm gibi edinmek mümkün mü bilmiyorum. aldığın serviste ya da iyi psa özel servislerinde vardır abi illaki.  zamanında hız sabitleyici ve aux'u alıp antalya akşenler'de pp2000 ile taktırmıştım tak-çalıştır şeklinde. araçta donanım varsa geri viteste aynanın inmesi gibi şeyler de açılabiliyor. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Umut Taşlı yazdı:

peugeot planet 2000, yetkili servis yazılımı. orijinal kablo ile yapılmıştı benimkiler antalya akşenler'de, elm gibi edinmek mümkün mü bilmiyorum. aldığın serviste ya da iyi psa özel servislerinde vardır abi illaki.  zamanında hız sabitleyici ve aux'u alıp antalya akşenler'de pp2000 ile taktırmıştım tak-çalıştır şeklinde. araçta donanım varsa geri viteste aynanın inmesi gibi şeyler de açılabiliyor. 

Ayna iniyor evet :)

bilen servis bakacaz o zaman

Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Aracın eksiğini gediğini gider de belki müşteri olurum. Zamanında çok baktım bunlara ama şanzıman geçişleri ile ilgili yorumlar yüzünden hep vazgeçtim. Eat6 şanzımanlı olanlarına da oaram yetmemişti. Hayırlı olsun takipteyim.

Eksiği yok pek. 3000k sarısı ampulleri takılacak. Aux yapılacak belki en arka camlara film olabilir ama yanlardada rezistans var sanki..  Perdeleri sağlam kapıların 

Satma işi için satmak yok satmak yok. Biniciyiz

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

en arka camlara film olabilir ama yanlardada rezistans var sanki.. 

anten var mı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

anten var mı?

Anten de olabilir doğru tepesinde yok bişi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Hayırlı olsun Mustafa. :nazar:

C4 Picasso'yu 3 yıl boyunca çok severek kullandım. Şanzıman biraz alışkanlık gerektiriyor. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Evren Barış Özbek yazdı:

Hayırlı olsun Mustafa. :nazar:

C4 Picasso'yu 3 yıl boyunca çok severek kullandım. Şanzıman biraz alışkanlık gerektiriyor. 

Manuel modda kullanıyorum şuan. Pedal shift ile hizlanirken vites atarken gaza basmadıkça akici şekilde devam ediyor. Seri sürüş gazlayarak  atarsam bi duraksama var ki acemi şoför gibi değişiyor.

Asiri dur kalkta İstanbul trafiği vs biraz zorluyor gibi sadece . O da denk geleceği ayda yılda bir 😛

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Manuel modda kullanıyorum şuan. Pedal shift ile hizlanirken vites atarken gaza basmadıkça akici şekilde devam ediyor. Seri sürüş gazlayarak  atarsam bi duraksama var ki acemi şoför gibi değişiyor.

Asiri dur kalkta İstanbul trafiği vs biraz zorluyor gibi sadece . O da denk geleceği ayda yılda bir 😛

Biraz hızlı kalkış yaparsam birden ikiye geçişte biraz yığılma oluyordu.

Yoğun trafikte ilk hareketlerde titreme başlarsa servise git, şanzımana bilgisayarla bağlanıp adaptasyon yaptır. 15-20 dakikalık bir işlem.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

anten var mı?

corolla'da, tavandaki shark anteni sırf millet sonradan takmasın diye yapmışlar. anten arka camda normalde. shark'ın içi boş :) 

• Beğen 2
  • Mutlu 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...