İçeriğe Yönlendir

İskender ama Büyüüüük İskender

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Önder Özcan
Çağlar Bayur yazdı:

zaten ce... dedim, C5 eski teknoloji

İsmini açıkça iki kere kullandın, ne olur üçüncüyü söyleme. Onun lanetinden kurtulmamız 3 yıl sürdü. Forum o travmayı yeni atlattı yenisini kaldıramaz 😅

• Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Önder Özcan yazdı:

İsmini açıkça iki kere kullandın, ne olur üçüncüyü söyleme. Onun lanetinden kurtulmamız 3 yıl sürdü. Forum o travmayı yeni atlattı yenisini kaldıramaz 😅

cebeş gibi viraj alan formula arabası bile  yok henüz

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Veni vidi vici*

Söz iskenderin değil de büyüklüğünden dememiştir yoksa o da derdi.

Fransız vagonu yakında burada
özel değilse paylasirmisin fiyat ne kadara mal oldu ara da gündemime geliyor da
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Hayırlı olsun, aux özelliği hiç mi yok? Yoksa giriş mi bulamadın?

C5 lerde kol dayamanın içindeydi mesela, Kullananların bir çoğunun haberi yoktu.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Pınar yazdı:

C5 lerde kol dayamanın içindeydi mesela, Kullananların bir çoğunun haberi yoktu.

içimizde mi bu c5 sahipleri :çekirdek:

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Çağlar Bayur yazdı:

Arabanın her yerini kurcalamıştır o :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Pınar yazdı:

Arabanın her yerini kurcalamıştır o :)

sökük kumaşını dikemeyen terzi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

Yok yok 

Benimkinde yok.. Aux var benimkinde.. onu da iptal edip bluetooth takmışlar.. Boşta duruyor aux. 

Ben de bluetoothu iptal edip usb takmak istiyorum ama. Çocuklar bluetooth istiyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben de bluetoothu iptal edip usb takmak istiyorum ama. Çocuklar bluetooth istiyor

özet: blutuut kalıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Levent Güzelkalp yazdı:
Mustafa Tüfekçi yazdı:

125

Mehmet Pınar yazdı:

Hayırlı olsun, aux özelliği hiç mi yok? Yoksa giriş mi bulamadın?

USB yerinde kapak var boş. Aux icin bulamadım. 

images?q=tbn:ANd9GcRd3ZffjT_gVyT4D6pJRXr

Boş kapak var orda

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Aux u taktım. Bilgisayar dan da sanayide aktif ettik.  50 liraya. Şimdi bı Bluetooth adaptör alıp ona bağlamak kaldı. 

Sesi biraz zayıf kalıyor şiddet olarak aux un. Ama işimizi görecek :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Aux u taktım. Bilgisayar dan da sanayide aktif ettik.  50 liraya. Şimdi bı Bluetooth adaptör alıp ona bağlamak kaldı. 
Sesi biraz zayıf kalıyor şiddet olarak aux un. Ama işimizi görecek [emoji4]
Bende jvc kdr35 var aux girişinin ses yüksekliği fm ve usb ye göre baya düşük kalıyor, auxların kaderi mi böyle bilmiyorum ama sesi çok açınca dediğin gibi sorun olmuyor.
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Migrostan 20 liraya Bluetooth modülü almıştım. Auxa takılabilir. 2 dezavantajını gördüm teyipten ayrı çalıştığı için ayrıca kapatıp açmak gerekiyor ikincisi ise şarj olayı şarjı epey gidiyor ancak yine de dahili bir durum olmadığı için şarj olayı biraz insanı yorabiliyor. Ancak ses olayı axua göre daha çok artmasını sağlıyor. Kapatma olayında ise bağlantı kesildikten bir süre sonra kendini kapatıyor. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Vay anaaam😬😬😬 o da vardı boşta abi ya. Tüh

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Oğuzkan Erışık yazdı:

Vay anaaam😬😬😬 o da vardı boşta abi ya. Tüh

:) Sağol sen asıl işi çözdük sayende

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Mustafa Tüfekçi yazdı:

:) Sağol sen asıl işi çözdük sayende

Estağfurullah abi. Kumanda pili boyutunda olanlar var 13 15 lira falandı. Her türlü işini görür onlar

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Oğuzkan Erışık yazdı:

Estağfurullah abi. Kumanda pili boyutunda olanlar var 13 15 lira falandı. Her türlü işini görür onlar

Aynen iki tane kırdım :) alacaz bı tane daha

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

On silecek biraz ses yapıyordu. Ve eskisi biri az kısa idi. 

Nette baktım  Bosch lar 200 250 arası. Sanayide de pek bulamadim 800 e 750 mm.

Sonra bı dükkanda denk geldi silbak marka araca özel aparatı ile kutusunda direk C4 grand picasso yazan. 80 liraya aldım taktık. Güzel oldu. Nette 60 ile 90 arası idi hazır stok diye aldım.

p1Ihey.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mert Gulkokan yazdı:

Pejo 308 uyumlu 75 65 cm silbakları 40 tl ye aldım

Netten mi sanayiden mi

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Nette var aynen sanayide de küçük takalım felan diyenlerin elinde 40 50 lira idi de 800 mm yok Bosch dışında bulamadım yani bı yerde denk gelince tak dedim.

Birde h6 turuncu ampül arıyorum gören duyan olursa park için

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Tüfekçi

İlk depoyu fulledik.  Hatta taşırdim 😛 depo 60 lik sanırım biz 70 diyorduk. 

Menzil 90 felan idi 120 de ilk uyarıyı verdi. 

7W5Q4T.jpg

FlSNmn.jpg

usdFcB.jpg

Lastik  olması gerekenden bı tık küçük ve kışlık. Sürüş 20 günlük iş ev parkuru 5 git  5 gel sabah akşam artı iki İstanbul içi çıtır trafikli İzmit İstanbul karması. Körfez yuvacık üstü Kartepe tırmanışı vs :) 996 km yapmış.

Ama iş  ev arasi için LPG karbüratör kombini kadar iyi değil :) 

İlk depo PO idi bu depo Total excellium bakalım

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mustafa Tüfekçi

Araba aldığımda da önden basık duruyordu biraz sanki. Birde son zamanlarda otopark manevrasında helezon burkulma sesi artmıştı. Yaza üst takozu değişirim diyordum. Dün baktım helezon biraz kaymış gibi amortisör tablasinda. Helezon bitininde kendinden hortumsu bı parca var. 

Hem yaştan hemde kondisyon için cumartesi komple süspansiyon yenilenecek.  Parçalar tedarikte var cumartesi aksilik olmazsa  halledecem. 

https://i.hizliresim.com/QRbGWm.jpg

Servisten helezon da sordum burda da

Helezon kodu 5002pj ve 5002pk şeklinde iki sertlik tipine göre imiş ayrıca renk kodu var bendeki bu 5002pj renk kodu 1 mavi 2 beyaz 1 kırmızı

https://7zap.com/en/catalog/cars/Citroen/brand/59/0/C4/C4 PICASSO/citroen/S1BqVjU4ald6YVZrWWxXZUg0ZGdkejQ4c25SeWZDWGtWeFBnMmp6TUF5a2RHYnFOUGFnODVteGJVZ0x4YzEvOVcvUE16NExzbEh0R1A5enhIbmlXWkE9PQ==/6bbffde8b5b8077d2d0a5796da6eea3c:368a28d41329ea8657a53ee4773cd7d2/universal/10111->10481/056003434201A/

Şuda şeması. 

https://i.hizliresim.com/hNaxZj.png 

Yetkili servisten de teyit ettim bu arada on amortisör ve helezon Berlingo binek ile aynı imiş. Çünkü nette ortak veriyordu 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yayin o hali için iki yorum var.

1- amortisör değişimi esnasında usta yayı tam oturtmadan sıkmış gete tam oturtmadan.

2- ben sökerken o ara bı yerde idim  usta amortisör üst bilyasi yok dedi üstünde. Çıkanlarda göremedim. Öyle ise de tam turda gelen going boing sesi yayı gette dönemesinden galiba.

Sökmusken yay hariç hepsi değişti. Yayi da değişecektim aslında usta bırakmadı . Birde sıfır olan yay fabrikasyon yay değil denilince ustelemedim. 

Bonus olarak fren balatası da değişti. 

Hafifledik böylece. 2023 e kadar süspansiyon ve fren için ins masraf etmeyecez. Arka balatalar da bı önceki bakımda değişmiş.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...