İçeriğe Yönlendir

Robot Süpürge Tavsiyesi

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Eyüp Çetin
Metin Akbal yazdı:

Mop 2 Pro Plus yerini degistirdigim zaman kendisi konumlanıyor öyle olması lazım diye düşünüyorum Roborock bu işin Viofosu değil mi 😅

Maalesef. Bu konuda bu işin Piranhası olabilir. 😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Eyüp Çetin yazdı:

Maalesef. Bu konuda bu işin Piranhası olabilir. 😂

Yok, tam tersine Roborock bu işin Viofosu :fiuw:

İnternete bağlı olduğu sürece sizde uzaktan kumanda edebilirsiniz. Ben hanım alışana kadar bu şekilde çalıştırmıştım.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Hepsi uzaktan çalıştırılabiliyor sanırım, hepsi xiaomi yan ürünü neredeyse

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Cihat Küçükay yazdı:

Yok, tam tersine Roborock bu işin Viofosu :fiuw:

İnternete bağlı olduğu sürece sizde uzaktan kumanda edebilirsiniz. Ben hanım alışana kadar bu şekilde çalıştırmıştım.

Üstad Roborock iyi ama bahsettiğimiz durumla ilgili sıkıntıları var. O durumla ilgili söylemiştim. Şarj istasyonunda en ufak kayma olunca sıkıntı oluyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Eyüp Çetin yazdı:

Üstad Roborock iyi ama bahsettiğimiz durumla ilgili sıkıntıları var. O durumla ilgili söylemiştim. Şarj istasyonunda en ufak kayma olunca sıkıntı oluyor. 

Hocam o durum hepsi için geçerlidir. Şarj istasyonu robotun sıfır noktasıdır. Yeri değişirse ya kumanda ile manuel götürülür, ya da tekrar ev sıfırlanarak yeniden tanıtılır. Bende Lydsto R1 var. Aynı durum başıma gelmişti. Şarj istasyonunu yere çift taraflı bantla sabitledim. Yeri değişmeyince sorun da olmuyor.

Murat Sürmeli yazdı:

Hepsi uzaktan çalıştırılabiliyor sanırım, hepsi xiaomi yan ürünü neredeyse

Evet, marka ne olursa olsun hepsi uzaktan çalıştırılabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Eyüp Çetin yazdı:

Xiaomi mop 2 pro plus istasyonunu cırtlı bantla sabitledim sıkıntı yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Ben de çift taraflı bantla yapıştırdım o gün bugündür harita saçmalamıyor ama tesadüfen oldu kayıyordu sürekli kendisi de oynatıyor yerinden tamamen simetri takıntısı yüzünden sabitlemmiştim şimdi öğrendim iyi olmuş :)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

tamam şimdi ucuz ve haritalı ne alıyoruz?

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Cihat Küçükay yazdı:

Hocam o durum hepsi için geçerlidir. Şarj istasyonu robotun sıfır noktasıdır. Yeri değişirse ya kumanda ile manuel götürülür, ya da tekrar ev sıfırlanarak yeniden tanıtılır. 

Evet haklısın hatta ben de aynı şekilde yaptım. Metin hocanın cihaz öyle değilmiş. Yeri değişirse de konumlanıyormuş. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Cihat Küçükay yazdı:

Hocam o durum hepsi için geçerlidir. Şarj istasyonu robotun sıfır noktasıdır. Yeri değişirse ya kumanda ile manuel götürülür, ya da tekrar ev sıfırlanarak yeniden tanıtılır. Bende Lydsto R1 var. Aynı durum başıma gelmişti. Şarj istasyonunu yere çift taraflı bantla sabitledim. Yeri değişmeyince sorun da olmuyor.

Yok valla konumu tanıyor yerini buluyor. Tanıtmaya da harita sifirlamaya da gerek kalmıyor.

Mop 2 Pro Plus için konuşuyorum tabi onu ekleyeyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Eyüp Çetin yazdı:

Roborock S7 kullanıyorum.

Şark istasyonunun ufak tefek oynamalarında bir sorun yaşamadım.

Zaten temizlik bitince geri dönüş yolunda istasyona yaklaşınca görerek ilerlediği için 10-15 cm sağa sola kaymış pek farketmiyor. Gidip yanaşıyor istasyona.

Ama tutup istasyonu başka odaya alırsanız hiçbiri bulamaz.

S7 nin halıya gelince mop kaldırma özelliği olduğu için özellikle onu seçtim.

diğerleri halıya gelince su vermeyi kesiyor ama mop hala ıslak ve halıya süründüğü için sorun oluyor.

Halıda ıslaklık bırakıyor.

Ama S7 mop plakasını yukarı kaldırıyor ve halıya deydirmiyor.

Keşke çok daha erken alsaymışım dedim.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Öner Kurukuz yazdı:

İstasyonu bulamama değil sorun haritanın bozulması. İstasyonu buluyor fakat harita bozulduğu vakit gittiği bir odada kafayı yiyor. S7 daha iyi sanırım. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Öner Kurukuz yazdı:

Mop 2 pro plus süpürgeyi aldım istasyon dışında bir odadan başlattım 1~2 m² lik yer süpürünce haritadan konumunu buldu ve devam etti.

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Mop 2 pro plus süpürgeyi aldım istasyon dışında bir odadan başlattım 1~2 m² lik yer süpürünce haritadan konumunu buldu ve devam etti.

Kamera olduğu için buluyor.

Ben kamerayı istemedim. Özellikle kamerası olmayan bir ürün seçtim.

Ben çok memnunum süpürgeden. Keşke daha önce alsaydım.

https://www.akakce.com/robot-supurge/en-ucuz-roborock-s7-ve-paspas-fiyati,998359003.html

Yuh, 38.500 den 44.000 tl ye fiyat aralığı var. :shok:

Ben 13.000 tl ye almıştım...

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Cihat Küçükay yazdı:

R1 alinirmi? tavsiye edermisiniz? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Ozyurek yazdı:

İlginçmiş.. bunu bi deneyeceğim ben Xioami ile.. 

çok oynarsa yapar. Misal bir metre veya daha fazla

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Doğan Arşiray yazdı:

R1 alinirmi? tavsiye edermisiniz? 

2 senedir kullanıyorum, gayet memnunum. Ama sanırım yerine yeni modeller çıktı, R1 biraz eski kaldı.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

2 sene bozulmamasi bence yeni model almamak icin de yeterli. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Harun Kocaçalışkan

Mi Vacuum Mop 2 Pro ile aranıza katıldım. Alırken araştırdım ve gördüm ki mükemmel robot süpürge diye bir şey yok. En pahalısında da şikayet var, en ucuzunda da şikayet var. Tepesinde LIDAR sensörü olmayanlardan alacaktım ama baktım her türlü bizim koltukların altına girmiyor zaten sensörlü aldım. Toz hazneli olanlar da çok pahalı geldi. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Mi Vacuum Mop 2 Pro ile aranıza katıldım. Alırken araştırdım ve gördüm ki mükemmel robot süpürge diye bir şey yok. En pahalısında da şikayet var, en ucuzunda da şikayet var. Tepesinde LIDAR sensörü olmayanlardan alacaktım ama baktım her türlü bizim koltukların altına girmiyor zaten sensörlü aldım. Toz hazneli olanlar da çok pahalı geldi. 

hayırlı olsun, aynı sebeplerle almıştım 2 yıldır sorunsuz kullanıyoruz kayınvalideye de aldık. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Metin Uzunoğlu yazdı:

hayırlı olsun, aynı sebeplerle almıştım 2 yıldır sorunsuz kullanıyoruz kayınvalideye de aldık. 

Parke parlatma var mı bunda Metin Hocam? Bazıları önden süpürüp arkadan bir de nemli bez gibi bir şey gezdiriyormuş. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Çağrı Alaf yazdı:

Parke parlatma var mı bunda Metin Hocam? Bazıları önden süpürüp arkadan bir de nemli bez gibi bir şey gezdiriyormuş. 

Var su kabına cilalı su koyarsan parlatır ama halı ve parkeleri cm bazında ayırayamayacağını düşündüğüm için paspaslamasını kullanmıyoruz.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Omix Plus aldım. cihaz bir harika çıktı.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Paspas olan tüm süpürgeler halılarda leke yapıyor. Lift sistemi olmalı zemin temizliği cihazları gibi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Biz ya halıları topluyoruz, yada mopu çıkarıyoruz. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...