İçeriğe Yönlendir

Robot Süpürge Tavsiyesi

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Murat Sürmeli

Bu arada aklınızda bulunsun, paylaşıldıysa kusura bakmayın, mi home uyumlu ürün kullananlar denemeli mutlaka mi home uygulamasını, daha kullanışlı geldi bana roidmi uygulamasına göre, cihaz güncellemesi de yaptı, yeni evde yeniden tanıtma işi de kolay oldu mi home ile

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Bizim robot süpürgenin bataryası artık miyadını doldurdu. Değiştirmem gerekiyor.

2020 Aralıkta almışım. Saçma tepkiler veriyor artık çabuk bitiyor.

Servise sordum pil değişimine 3.000 TL dedi. Sade pili ver bana dedim onu da kabul etmeyecekler galiba. Mail attım dönüş bekliyorum.

Nereden hangi siteden hangi satıcıdan temin edebilirim? bilgisi olan varsa link paylaşırsa sevinirim :) 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Alptuğ Özcan yazdı:

Bizim robot süpürgenin bataryası artık miyadını doldurdu. Değiştirmem gerekiyor.

Servise sordum pil değişimine 3.000 TL dedi. Sade pili ver bana dedim onu da kabul etmeyecekler galiba. Mail attım dönüş bekliyorum.

Nereden hangi siteden hangi satıcıdan temin edebilirim? bilgisi olan varsa link paylaşırsa sevinirim :) 

gel hiç uğraşma takas filan robotu ben alayım sen kendine yenisini alırsın nasılsa.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Marka model

Doğru söylüyorsun abi yazmamışım ki marka modeli

"Xiaomi Mi Vaccum Mop P" yazıyor abi.

Doğan Arşiray yazdı:

gel hiç uğraşma takas filan robotu ben alayım sen kendine yenisini alırsın nasılsa.

Ümitköy'den bakınca zengin mi görünüyorum abi :D 

BAB9F22B-48B6-4AD8-8AC2-9D32094B0D41.jpeg

tarihinde Alptuğ Özcan tarafından düzenlendi
Foto ekleme
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Alptuğ Özcan yazdı:

Biz vatandan alırken ileride pilini ücretsiz değiştirsinler diye ekstra bişey ödemiştik. Şimdi ne olduğunu bile hatırlamıyorum ama bir araştıracağım. Servis ile nasıl iletişime geçebiliriz?:)

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Emre Şimşek yazdı:

Biz vatandan alırken ileride pilini ücretsiz değiştirsinler diye ekstra bişey ödemiştik. Şimdi ne olduğunu bile hatırlamıyorum ama bir araştıracağım. Servis ile nasıl iletişime geçebiliriz?:)

Ben Evofone ile iletişime geçtim mail yoluyla. Bana mail gönderen de sanırım Ankara GMK'daki servis.

yedekparca@evofone.com

bir de numara var 444 21 18

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

gel şu robota 1000 tl vereyim. :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Doğan Arşiray yazdı:

gel şu robota 1000 tl vereyim. :)

Yok abi ben pil alacağım :D 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Alptuğ Özcan yazdı:

Doğru söylüyorsun abi yazmamışım ki marka modeli

"Xiaomi Mi Vaccum Mop P" yazıyor abi.

Çok kolay değişimi pillerin. Pil dünyası mı ne yapıyor

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Servet Aydın yazdı:

Çok kolay değişimi pillerin

Değişimi ben yapacam zaten Servet abi. Temin edebilirsem.

Servet Aydın yazdı:

Pil dünyası

Buradan bulabilirim herhalde bi bakayım

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Emre Şimşek yazdı:

Vatan ile iletişime geçmek lazım, uzatma garantiyi onlar yapmıştır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Alptuğ Özcan yazdı:

Değişimi ben yapacam zaten Servet abi. Temin edebilirsem.

Buradan bulabilirim herhalde bi bakayım

2500ma al 4 tane

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Alptuğ Özcan yazdı:

Yok abi ben pil alacağım :D 

1100 oldu teklif.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Doğan Arşiray yazdı:

1100 oldu teklif.

1.000 e yeni pil alıyorum abi :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Yaklaşık 7-8 aydır Roborock Q7 max kullanıyorum tavsiye ederim. Tek sorunu 3 ayda bir yeniden haritalandırıyorum. Bozuluyor yerinden oynayınca. Buna da çözüm olarak koyduğum yere işaret koydum aynı konuma denk gelecek şekilde düzeltiyorum sorun çözülüyor. 

Çekiş gücünün iyi olması önemli ve bunun 4000mah batarya gücü olmalı en az araştırmalarıma göre. Yoksa yeterince iyi temizlemiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Eyüp Çetin yazdı:

Yaklaşık 7-8 aydır Roborock Q7 max kullanıyorum tavsiye ederim. Tek sorunu 3 ayda bir yeniden haritalandırıyorum. Bozuluyor yerinden oynayınca. Buna da çözüm olarak koyduğum yere işaret koydum aynı konuma denk gelecek şekilde düzeltiyorum sorun çözülüyor. 

Çekiş gücünün iyi olması önemli ve bunun 4000mah batarya gücü olmalı en az araştırmalarıma göre. Yoksa yeterince iyi temizlemiyor. 

İlginçmiş.. bunu bi deneyeceğim ben Xioami ile.. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mehmet Ozyurek yazdı:

İlginçmiş.. bunu bi deneyeceğim ben Xioami ile.. 

Bir ara durmadan harita bozuluyordu. Araştırdım ki şarj istasyonunun konumu değiştiği zaman harita bozuluyor alet kafayı yiyor. Bizim ufaklık gidip oynayınca değişiyormuş meğerse. Ben de koyduğum yere ve çöp istasyonuna işaret koydum. Aynı yere denk gelince bozulmamaya başladı. Ama yine de arada bir bozuluyor. 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Benim annemin gözleri pek iyi görmüyor, anadolu kadını evde halısız da yapamıyor. Bu Robot süpürgeler böyle halılara tırmanıp orayı süpürüp parkeye inince de hep süpürüp hem parlatma yapabiliyorlar mı, yetenekleri neler? Bir de ben memlekete gittiğimde kurulumunu yapsam o bakımları hariç öyle benim ayarladığım gibi kendi kendine işini yapmaya devam mı ediyor yoksa etrafta yazılımı patladığında ayar çeken birileri olmak zorunda mı? 

Yorum bağlantısı
Bahadır TÜFEKCİ
Çağrı Alaf yazdı:

Benim annemin gözleri pek iyi görmüyor, anadolu kadını evde halısız da yapamıyor. Bu Robot süpürgeler böyle halılara tırmanıp orayı süpürüp parkeye inince de hep süpürüp hem parlatma yapabiliyorlar mı, yetenekleri neler? Bir de ben memlekete gittiğimde kurulumunu yapsam o bakımları hariç öyle benim ayarladığım gibi kendi kendine işini yapmaya devam mı ediyor yoksa etrafta yazılımı patladığında ayar çeken birileri olmak zorunda mı? 

Muhtemelen anneniz tüm özelliklerini kullanamaz. Harita çıkarma, otomatik temizlik yapması vs işleri biraz teknolojiden anlamak gerektiriyor ki cep telefonu programı ve internet bağlantısı ister. Halı ve sert yüzeyleri ayıran robotlar mevcut. İstediğiniz gibi kullanılamaz yani. Ancak şöyle olur; siz gider kurulumunu yaparsınız. Anneniz kullanmak istediğini robotu temizlenecek odaya götürür koyar. Başlatır kapıyı kapatır çıkar. Robot temizliği bitirince odadan alır, hazenesini boşaltır ve şarj yerine tekrar koyar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağrı Alaf yazdı:

Bütçe müsait ise. Çay bile yapar :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Bahadır TÜFEKCİ yazdı:

Muhtemelen anneniz tüm özelliklerini kullanamaz. Harita çıkarma, otomatik temizlik yapması vs işleri biraz teknolojiden anlamak gerektiriyor ki cep telefonu programı ve internet bağlantısı ister. Halı ve sert yüzeyleri ayıran robotlar mevcut. İstediğiniz gibi kullanılamaz yani. Ancak şöyle olur; siz gider kurulumunu yaparsınız. Anneniz kullanmak istediğini robotu temizlenecek odaya götürür koyar. Başlatır kapıyı kapatır çıkar. Robot temizliği bitirince odadan alır, hazenesini boşaltır ve şarj yerine tekrar koyar. 

Bize bu da uyar aslında mantıklı. Kendisi o filtre değişim ya da su haznesini doldurma işlerini yapar ancak yazılım kontrol etme şansımız yok abi. %80 görme engelimiz var. Var mı uzun süre götürecek kalite odaklı bir tavsiyeniz?

Mehmet Ozyurek yazdı:

Bütçe müsait ise. Çay bile yapar :)

Var mı güzel bir önerin emmi? Giderken götüreceğim şimdiden fikir sahibi olayım. Halı ve Parkeyi ayıran bir şey olması gerekiyor. Arkadaşımda gördüm parkeyi ıslak fırçayla parlatıyordu o özellikten de istiyorum. Bizim Maraş tozlu bir memleket, bir rüzgar esmesine bakar. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Buldum bir tane ama pahalı.. Roborock S8

Araştır biraz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Çağrı Alaf yazdı:

Bize bu da uyar aslında mantıklı. Kendisi o filtre değişim ya da su haznesini doldurma işlerini yapar ancak yazılım kontrol etme şansımız yok abi. %80 görme engelimiz var. Var mı uzun süre götürecek kalite odaklı bir tavsiyeniz?

Yazılım kontrol edebilirsiniz. Farklı kişilerin bağlanmasına olanak veriyor. Tek sorun internete bağlı olmazsa bunları yapamazsınız. Annenizin telefonunda internet varsa paylaşımlı olarak bağlanırsa siz uzaktan da çalıştırabilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Eyüp Çetin yazdı:

Bir ara durmadan harita bozuluyordu. Araştırdım ki şarj istasyonunun konumu değiştiği zaman harita bozuluyor alet kafayı yiyor. Bizim ufaklık gidip oynayınca değişiyormuş meğerse. Ben de koyduğum yere ve çöp istasyonuna işaret koydum. Aynı yere denk gelince bozulmamaya başladı. Ama yine de arada bir bozuluyor. 

Mop 2 Pro Plus yerini degistirdigim zaman kendisi konumlanıyor öyle olması lazım diye düşünüyorum Roborock bu işin Viofosu değil mi 😅

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...