İçeriğe Yönlendir

Robot Süpürge Tavsiyesi

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Köksal Yılmaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çok büyükmüş. Pillerin ömrü bitince masraf çıkaracak. Elektrikli süpürge neyimize yetmiyor anlamadım. 

Senin benim anlamam gerekmiyor zaten :D 

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

yüksek voltajlı pilli süpürgeler çok başarılı. büyük kolaylık.

ev elektriği de 220 :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çok büyükmüş. Pillerin ömrü bitince masraf çıkaracak. Elektrikli süpürge neyimize yetmiyor anlamadım. 

modası geçti fakirler yazmasın konu tozlaınyor

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

yahu de-get Piyasada Dyson karaborsa olmuş. Ben bu Çakma Dyson , orjinal Arçelik için 3 ay bekledim. Şirket sağ olsun.. 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

sıraya giren bu dikey süpürge için benim tercihim yataylar

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Evde var dikey Süpürge, sıfır fiyatından azcık pahalıya verilir sırasız, şak diye

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Mustafa Arıkan

Konuyu hortlatalım;

Güncel istasyonlu robot süpürge tavsiyeniz var mı?

Bir ara Lydsto R1 alayım demiştim ama nasip olmadı. Şimdi tekrar gündeme geldi. Küçük çocuk olunca hanım arkasında yetişemiyor. İşleri bir nebze olsun rahatlasın diye mop özellikli istasyonlu robot süpürge düşünüyorum tekrar.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Almayın abi bak en son bu ay yatak baza başlık aldım. Bir robotla başladı her şey 😒 

• Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Xiaomi mop pro 2 plus iki yıldır kullanıyoruz çok memnunuz mopunu jiç denemedik,  kayınvalideye de aldık.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Mop pro 2+ fırçalarını yeniledim. Turuncu fırça ses yaparak çalışıyor ama temizlemesi iyi oldu. Eski fırçalar bir zaman sonra yıpranıyor 

mop kullanıyorum. Su kabına değilde beze biraz dererjan döküyorum. Yüzeye de fısfısla deterjan atıyorum. Sonra diyorum, bunları yapana kadar ben silerdim :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Bende Lydsto R1 var ama mop kısmını fazla kullanmıyoruz. Moplu yeni versiyonlarda Roborock, Xiaomi bakın diyeceğim ama fiyatlar uçmuş. Lydsto W2'de bunlarla aynı fiyat bandında (25000 TL civarlarında). Sadece süpürme lazımsa bendeki modeli tavsiye edebilirim.

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Metin Uzunoğlu yazdı:

Xiaomi mop pro 2 plus iki yıldır kullanıyoruz çok memnunuz mopunu jiç denemedik,  kayınvalideye de aldık.

Bu ürünü kullanıyorum memnunum 2 tane daha mop için bez aldım ahşap zemin, banyolar, balkonlar olarak değiştiriyorum ama bir vileda gibi silmiyor tabi toz alır gibi düşünün. 

Mustafa Arıkan yazdı:

Konuyu hortlatalım;

Güncel istasyonlu robot süpürge tavsiyeniz var mı?

İstasyon neden şart? İstasyon da olsa her bir iki süpürmede bir fırça bakımını yapmanız lazım o arada toz torbasını da dökersiniz çok basit bir işlem. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Dyson yoksa onu da düşünebilirsiniz. Daha kullanışlı gelebilir. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

İstasyon neden şart? İstasyon da olsa her bir iki süpürmede bir fırça bakımını yapmanız lazım o arada toz torbasını da dökersiniz çok basit bir işlem. 

Fırça bakımı çok sık gerekmiyor ya da benim evde uzun saç problemi olmadığından da olabilir. Ama torba işi pratik ve daha hijyenik geliyor bana. Çok sık dolan bir şey de değil. 

Bence en önemli şey hepa filtre bakımı. Emiş ciddi farkediyor

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Bu ürünü kullanıyorum memnunum 2 tane daha mop için bez aldım ahşap zemin, banyolar, balkonlar olarak değiştiriyorum ama bir vileda gibi silmiyor tabi toz alır gibi düşünün. 

Siz temizliğe devam ederken makina işi bittiğinde kendi kendini istasyona boşaltıyor. Her temizlik sonrası detay temizliğe gerek kalmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Emre Şimşek yazdı:

Almayın abi bak en son bu ay yatak baza başlık aldım. Bir robotla başladı her şey 😒 

Komple ev eşyası diziyorum Emre hocam. Bana koymaz bir yatak bi başlık :) 

Metin Uzunoğlu yazdı:

Teşekkürler

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Mop pro 2+ fırçalarını yeniledim. Turuncu fırça ses yaparak çalışıyor ama temizlemesi iyi oldu. Eski fırçalar bir zaman sonra yıpranıyor 

mop kullanıyorum. Su kabına değilde beze biraz dererjan döküyorum. Yüzeye de fısfısla deterjan atıyorum. Sonra diyorum, bunları yapana kadar ben silerdim :) 

O kadar uğraşmak istemem :) robotsa o yapsın :) 

Cihat Küçükay yazdı:

Bende Lydsto R1 var ama mop kısmını fazla kullanmıyoruz. Moplu yeni versiyonlarda Roborock, Xiaomi bakın diyeceğim ama fiyatlar uçmuş. Lydsto W2'de bunlarla aynı fiyat bandında (25000 TL civarlarında). Sadece süpürme lazımsa bendeki modeli tavsiye edebilirim.

Fiyat kriterim filan kalmadı. İş görecek bir şeyse mecbur alacağım.

İstasyonun bir avantajı yok mu? En azından sürekli içini boşaltmak zorunda kalmam diye düşünmüştüm.

Cihat Küçükay yazdı:

Siz temizliğe devam ederken makina işi bittiğinde kendi kendini istasyona boşaltıyor. Her temizlik sonrası detay temizliğe gerek kalmıyor.

İstasyonlu isteme sebebim aynen budur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İstasyonu yine sen boşaltacaksın.

Fahiş bir fiyat farkı varsa bence gereksiz. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

İstasyonla alakalı ayırdı sordum 2 3 süpürmede bir dökecektim fiyat farkına gerek görmedim bu sefer mop 2 pro+ aldım

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)
Kerim Bilgehan Arbek yazdı:

Roborock s8 aldık çok memnunuz

Hayırlı olsun.

Bende de S7 var. Mop kaldırma özelliği sebebiyle onu almıştım. Çok memnunum. 13 bin tl ye almıştım, şimdi kimi yerde 26 bin, kimi yerde 35 bin tl ye fiyatlar görüyorum. 😲

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Mehmet Ozyurek yazdı:

İstasyonu yine sen boşaltacaksın.

Fahiş bir fiyat farkı varsa bence gereksiz. 

Bizim istasyon boşaltma zamanı 1,5 ay. Her temizlikten sonra boşaltmak var, birde bu var. Haftada bir genel fırça temizliği yapıyor hanım, evde evcil hayvan olmadığı için rahatız. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Mustafa Arıkan yazdı:

İstasyonun bir avantajı yok mu? En azından sürekli içini boşaltmak zorunda kalmam diye düşünmüştüm.

İstasyonlu isteme sebebim aynen budur.

Vardır tabi ki kullananlar memnun ama bence olmazsa olmaz bir durum değil bu biraz size kalmış fiyat farkına göre karar verin. Bizim evde uzun saç fırçaya çok dolanıyor bir iki süpürmede mecbur fırçayı temizliyorum yani bunun yanında kutuyu açıp çöpe dökmek bana zor gelmiyor. Benim için mopu kaldırması daha önemli bir özellik olurdu mesela olsaydı keşke ama sildirmeyen kimse için de bu çok önemli bir özellik sayılmayabilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Vardır tabi ki kullananlar memnun ama bence olmazsa olmaz bir durum değil bu biraz size kalmış fiyat farkına göre karar verin. Bizim evde uzun saç fırçaya çok dolanıyor bir iki süpürmede mecbur fırçayı temizliyorum yani bunun yanında kutuyu açıp çöpe dökmek bana zor gelmiyor. Benim için mopu kaldırması daha önemli bir özellik olurdu mesela olsaydı keşke ama sildirmeyen kimse için de bu çok önemli bir özellik sayılmayabilir. 

Siz de haklısınız çok farkı yok ama bizimkisi uzun seyahatlerde de temizlik yapıyor. Malum 1-2 kez anca çalıştırabiliyoruz bu şekilde..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...