İçeriğe Yönlendir

2021 Motorlu Taşıtlar Vergisi

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

2016 1,6 lt  mtv 2x686=1372 tl

2016 1,25 lt mtv 2x366,5= 733 tl

Liste doğru 

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

homur + homur

2197 tl cik  1098.5 x2

226569_Front_3-4_Web.jpg

bunla aynısınz yani

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

bunla aynısınz yani

tıpatıp aynı :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ali Cihangiroğlu yazdı:

homur + homur

2197 tl cik  1098.5 x2

Çokmuş valla. 

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

d75756492ed9980006542df166f27541.jpg
819 olması lazım...sanırım 2020 yi gösteriyor ama başlık 2021

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

1.2 Tsi'nin avantajı.
2012 model 205 tl X 2 😃 İlk taksitini ben ödedim kısmetse 2. taksitinide yeni sahibi öder, ayrılık vakti yaklaşıyor.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Hasan Basri Bayraktar yazdı:

d75756492ed9980006542df166f27541.jpg

Kaptıkaçtı nedir?

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Dolmuş gibi bişi galiba  :P

Öz Türkçe olayı sanırım. Çok oturgaçlı götürgeç gibi.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Mehmet Yeter yazdı:

Kaptıkaçtı nedir?

Pikap :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Hasan Basri Bayraktar yazdı:

https://mtv.hesaplama.net/hesaplama.do

Bu site güzel, yaş hesabı yapma da yok, karıştırıyor çoğu kişi zaten, +1 eklemiyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

gib'de arabaya girince borç gözükmüyor. neden? garanti'den mtv ödeme yap diyorum. o da hata veriyor. nasıl ödeniyor bu?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

gib'de arabaya girince borç gözükmüyor. neden? garanti'den mtv ödeme yap diyorum. o da hata veriyor. nasıl ödeniyor bu?

şimdi baktım. gözüktü. yıllık 3556tl. 

ya toyota indirim yaptı ya da ilk tescil tarihi 2018 sonrası araçların ilk tescilindeki fiyat geçerli. ya da satış zamanıki tescil geçerli. yoksa corolla hybrid 2020'nin güncel fiyatı mtv matrahı olan 144bin tl'nin üstünde yani. 3881 yerine 3556 ödemek güzel oldu :) 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

şimdi baktım. gözüktü. yıllık 3556tl. 

ya toyota indirim yaptı ya da ilk tescil tarihi 2018 sonrası araçların ilk tescilindeki fiyat geçerli. ya da satış zamanıki tescil geçerli. yoksa corolla hybrid 2020'nin güncel fiyatı mtv matrahı olan 144bin tl'nin üstünde yani. 3881 yerine 3556 ödemek güzel oldu :) 

toyota'nın mevcut rakamı değil, aracınızın kasko bedeline göre 2018 sonrası araçlar için mtv çıkartılıyor.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

toyota'nın mevcut rakamı değil, aracınızın kasko bedeline göre 2018 sonrası araçlar için mtv çıkartılıyor.

Nerede yazıyor bu

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

20- (Ek: 28/11/2017-7061/22 md.) Taşıt değeri: Taşıtların teslimi, ilk iktisabı ve itha- linde, katma değer vergisi matrahını oluşturan unsurlardan (vade farkı ile hesaplanan özel tüke- tim vergisi hariç) teşekkül eden değeri ifade eder

Kanun taşıt değeri için bu açıklamayı yazıyor. Sigorta kasko değerine bakılmıyor. Kaldı ki sigortalar birliğinde yazana baktım. 314 bin idi. Aracın satışı da 314 bin. 314 bin tl’ye göre taşıt değeri 148 bin çıkıyor ki mtv’de 144 bin üstüyse 3881tl mtv ödenir diyor. Ama ben 3556 ödeyeceğim. Çünkü 2020 başında alınmış arabanın o zamanki fiyatı 144bin tl’nin altında. İlk tescil yani. 

arabayı 2020 yılının başında alan kişi ile 2020 sonunda zamlı fiyatlardan alan kişi farklı vergi ödeyecek. Aynı model yılındaki arabaya farklı mtv ödemek de sadece türkiye olur heralde. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

O linkteki fiyata baktım işte. Arabanın bayi liste fiyatı. Kasko değeri ile bayi fiyatı aynı mı oluyor? Sanmam. Burada km, hasar durumu var. Zaten öyle olsa bile bana 3881tl çıkması lazımdı. Ama çıkmadı. Kanunda taşıt değeri maddesini eklemiştim zaten üst mesajda. Ben de yeni öğrendim açıkçası. Sizin dediğiniz gibi olduğunu düşünüyordum

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

O linkteki fiyata baktım işte. Arabanın bayi liste fiyatı. Kasko değeri ile bayi fiyatı aynı mı oluyor? Sanmam. Burada km, hasar durumu var. Zaten öyle olsa bile bana 3881tl çıkması lazımdı. Ama çıkmadı. Kanunda taşıt değeri maddesini eklemiştim zaten üst mesajda. Ben de yeni öğrendim açıkçası. Sizin dediğiniz gibi olduğunu düşünüyordum

Siz son model araca bakıyorsunuz sanırım. 2018'e bakınca ne oluyor?

Mesela benim aracımın 2018 ile 2020 model yılında dahi vergi 600TL oynuyor. Şükür 2017'yim.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Siz son model araca bakıyorsunuz sanırım. 2018'e bakınca ne oluyor?

Mesela benim aracımın 2018 ile 2020 model yılında dahi vergi 600TL oynuyor. Şükür 2017'yim.

Arabam 2020 model zaten. Daha eskiye neden bakayım? 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Arabam 2020 model zaten. Daha eskiye neden bakayım? 

Ben orayı kaçırmışım :D

Tamam o zaman, kusura bakmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Ben orayı kaçırmışım :D

Tamam o zaman, kusura bakmayın.

Bakarım. Adresimi gönderiyorum. Hediyemi isterim 😁😁

böylece şunu öğrendim. 2020 başında alınan arabaya sonbaharda zamlar geldi. Sonbaharda alanlar 3881tl ödüyor. Ben 3556tl ödüyorum. Aynı model araba bunlar. Burası türkiye

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Panda'nın vergisi 205 TL,

500L'nin vergisi 686 TL. Araba eskidikçe biraz azalır diyoruz ama nerdeeee... 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...