İçeriğe Yönlendir

Haziran Tatili

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yol zevklidir ama. Göl de güzeldir

Yol planımı forumda paylaştım. Orda görüp baştan söyleyecektin. 

Sidedeydik geldik. 

c5uzy5y.jpg

q48kpkp.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mustafa Yanar yazdı:

Şansına yağmur çiseledi, hava kapandı ama şimdi açıldı

Zabağanan yağdı yağmur. Ama tez kesildi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

haftasonu güzel gezdim istanbul silivri tarafları, herkes sokakta idi, pandemiyi dei iyi yedik afiyet olsun bize

Ali Darbaz yazdı:

Zabağanan yağdı yağmur. Ama tez kesildi. 

çarşambaya çok eğlenceli olacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
haftasonu güzel gezdim istanbul silivri tarafları, herkes sokakta idi, pandemiyi dei iyi yedik afiyet olsun bize
Sabah 5 e alarm kurup boşa mı kalktık? Bilsem dün akşamdan dönerdim yahu
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Köksal Yılmaz yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:

Sabah 5 e alarm kurup boşa mı kalktık? Bilsem dün akşamdan dönerdim yahu

yok c.tesi-pazar, full yolda herkes, pazar bile kurulmuştu güzel biber vardı, acı koyu yeşil. gezen tavuk yumurtası falan da aldım, melemenlik

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ort hız 60-65km. Bu demektir ki 80-90km hız ile seyredilmiş. Gerçekten ciddi sabır işi. Ben istanbul trabzon 1280km yolu çocuklar uyanmadan gideyim diye 13-14 saatte alıyorum. 

Ümit Türk yazdı:

Zulümden başka birşey değil. 

Aslında 90 civarı çok da düşük bir hız değil. Bir de olayın güvenlik tarafı da var, anne baba aile full araçta olunca karanlıkta yüksek hızla sürüş pek iyi bişey değil.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

Ne çıkarsa bahtımıza. Silivri çok yakın değilmi. Yol uzun olmalıki tatile gittiğimi anlıyayım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Silivri çok yakın değilmi.

3 saat sürüyor

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yanlış gitmişsin. Yakıt tüketimin o yüzden fazla çıkmış. O yol zevkli ama hem yavaş hem tehlikeli hem de tasarrufsuz. Burdur üstünden çok daha iyi. Alanya tarafına gidecekler için antalya’nın arkasından çevre yolu açtılar. Şehir merkezine de girmiyorsun. 

Isparta tarafını seviyorum, yemişim tasarrufunu ayrıca tehlike benim diğer adım :) 

image.png.06555ca6eb7d5d4042c7803a37b82300.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Isparta yolunda trafik yoktu ve çok rahat sürüş yapacak 3 şeritli yol vardı. İstediğim gibi at koşturdum. 

Ayrıca yolu kısaltmışım. Antalya merkezi pas geçmişim. Antalyada trafik vardı. Ben merkezi pas geçince trafikte az gördüm. Navigasyon doğru yönlendirmiş. 

Dönüşü d695 ile yapacağim. Gelişi daha eğlenceli yapıcam. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Isparta yolunda trafik yoktu ve çok rahat sürüş yapacak 3 şeritli yol vardı. İstediğim gibi at koşturdum. 

Ayrıca yolu kısaltmışım. Antalya merkezi pas geçmişim. Antalyada trafik vardı. Ben merkezi pas geçince trafikte az gördüm. Navigasyon doğru yönlendirmiş. 

Dönüşü d695 ile yapacağim. Gelişi daha eğlenceli yapıcam. 

Burdur üstünden gidersen Antalya içine girmiyorsun zaten. Bahsettiğim yol ile ısparta yoluna bağlanıyor. Biri dümdüz bölünmüş yol diğer dağ yolu virajlı. Hele yuvarlak içine aldığım yer tek yön 3 şerit. Bir kere ısparta yolunu kullandım. Göle gitmedikçe kullanmam tekrar. Hem tasarruf yapacağım diyorsun hem bilerek dağ virajlı yoluna giriyorsun. Boşuna o yolu 12-13 saatte gidiyorsun o zaman. 

AA766-EE8-17-FD-4914-B12-D-A6667837-A96-

Selçuk Keleş yazdı:

Aslında 90 civarı çok da düşük bir hız değil. Bir de olayın güvenlik tarafı da var, anne baba aile full araçta olunca karanlıkta yüksek hızla sürüş pek iyi bişey değil.

hangi mesajı doğru kabul edeceğiz bi karar verin :) 

Selçuk Keleş yazdı:

Isparta tarafını seviyorum, yemişim tasarrufunu ayrıca tehlike benim diğer adım :) 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

@Tansu Kalafatoğlu yahu ben ne bilem antalya yolunu. Navigasyon nerden gösterdi ordan gittim. Harita sesli navigasyon kullandım. Ben hiç şikayetci değilim. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

Soğuk muydu?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Akşam akşam olaylar olaylar 

Otelin hayvanat bahçesine gittik. Kızım tavşanları beslemek istiyordu. Hayvanat bahçesi aynı zamanda bostan. Orta yaş bir görevli eşi ile bostana çubuklar çakıyor. Hava karanlık kimsenin yüzü belli olmuyor. Tavşanları kafesine geldik. Bize havuç lazım. Gittim bostanda çalışan görevli beye havuç alabilirmiyiz. Diye sordum. Oda kem küm iyi bakayım havuc varmı dedi. Memleketimi sordu, dedim sivas. Sonra demesinmi eşi sen havucu hakkettin. Adamı ışık altına gelince farkettimki bu adam Hüseyin Aydoğan. Meğersem bir sivaslı geleneği haline gelen bağ bostanda çalışma eylemini yerine getiren otelin sahibi sivas divriğili Hüseyin Aydoğan beymiş. Dedimki   Siz otelin sahibi değilmisiniz. Oda demezmi evet. 20 dakika beraber ailecek tavşan besleyip samimi hoş sohbet ettik. 

Ali sıkıntı olursa ara beni, sen rahat ol. Whats up kadar yakınım sana demezmi. Üf aklımdan neler neler gecti bilseniz. Allah Sivaslıyı seviyor. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Soğuk muydu?

buz

Ali Darbaz yazdı:

Memleketimi sordu, dedim sivas. Sonra demesinmi eşi sen havucu hakkettin

çok klasik kurumsallıktan uzak bir otel sahipliği örneği, belçikalıya havuç yok mu?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Ali Gök yazdı:

istikamet nereydi istanbul adana gibi bişemi

ben ataşehir tarsus arasınıa 7- 7.5 saatte bitiryorum normal günlerde o yolda 120 nin altında gidilecek yer yok mis gibi akıyor araba 

Aynen. Gündüz aksaray tarafı çok saçma bir hal alıyor. Hiç sevmiyorum.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ali Darbaz yazdı:

Akşam akşam olaylar olaylar 

Otelin hayvanat bahçesine gittik. Kızım tavşanları beslemek istiyordu. Hayvanat bahçesi aynı zamanda bostan. Orta yaş bir görevli eşi ile bostana çubuklar çakıyor. Hava karanlık kimsenin yüzü belli olmuyor. Tavşanları kafesine geldik. Bize havuç lazım. Gittim bostanda çalışan görevli beye havuç alabilirmiyiz. Diye sordum. Oda kem küm iyi bakayım havuc varmı dedi. Memleketimi sordu, dedim sivas. Sonra demesinmi eşi sen havucu hakkettin. Adamı ışık altına gelince farkettimki bu adam Hüseyin Aydoğan. Meğersem bir sivaslı geleneği haline gelen bağ bostanda çalışma eylemini yerine getiren otelin sahibi sivas divriğili Hüseyin Aydoğan beymiş. Dedimki   Siz otelin sahibi değilmisiniz. Oda demezmi evet. 20 dakika beraber ailecek tavşan besleyip samimi hoş sohbet ettik. 

Ali sıkıntı olursa ara beni, sen rahat ol. Whats up kadar yakınım sana demezmi. Üf aklımdan neler neler gecti bilseniz. Allah Sivaslıyı seviyor. 

https://twitter.com/dw_turkce/status/1399305738137260036?s=19

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Dostlar. 

Bir arkadaşım kaldığım otel için rezervasyon yapmak istedi. Bayramda rezervasyon fiyatı benim odam için 13300 tl. 

fm28s2d.jpeg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

normal , yüksek sezon, yemekler de iyileşir o zamana, ben hep 2 sezonun ortası gidip 2 hafta kalırdım, animasyonculardan yemeğe kadar herşey daha güzel oluyordu, havuz oyunları 3-4 sefer olurdu

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Kaldı benim 3 gün. 3 gün sonra İstanbul'dayım. Sonra bir Balıkesir muabbeti var. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Mert Gulkokan yazdı:

Bu paraları veren Türk yoktur zaten.
Ben vermem kısacası
Bu paraya araba ile yunsnistana geçer krallar gibi tatil yaparım

Yabancılar çok uygun rakamlara tatil yapıyorlar, kendi ülkemizde sanki yabancıyız. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

1 haziran itibari ile otel konsepti değişti. Yemeklerin çeşitliliği arttı. Animasyonların planlaması değişti. Otelde geldiğimden bu yana haturı sayılır nufus artışı var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...