İçeriğe Yönlendir

Pert Araçların Onarılıp Tekrar Piyasaya Sürülmesi

Ümit Türk

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Allianz'ın uygulaması güzel.. 

Hasarlı halinin fotoğraflarını göreyim, onarımı da yetkili servis yaptıysa faturayı göreyim diyor. 

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mehmet Ozyurek yazdı:

Allianz'ın uygulaması güzel.. 

Hasarlı halinin fotoğraflarını göreyim, onarımı da yetkili servis yaptıysa faturayı göreyim diyor. 

En güzeli...

Babamın aracı 2013 modeldi, 2015 te ufak bir kaza oldu aracın sağ ön çamurluk, sağ ön kapı değişti arka kapı ve çamurluk boyandı. 1 sene olmuştu trafiğe çıkalı, yetkili serviste 5000 gibi bir rakama yapılmıştı. 2016 da sattık aracı, yetkili serviste takas yoluyla. Alan kişi 5-6 ay sonra kaza yapmış, şans eseri pert satanlarda kazalı gördüm(plakasızdı). Yarım yamalak toplanmış (hava yastıkları değiştirilmiş ama kaporta hasarlı) 1 ay kadar sonra yine toplanmış ve değişen plakası ile(satışını verdiğimizde takılan plaka) bir galeride satılıyordu. Oradan bir daha plaka değişti, sonra bir daha satıldı derken öyle belki 6-7 defa el değişti.

Bu araç pert kayıtlı oldu bizden sonraki kazasında, ama muayene yapıldı vs derken aynı plaka ile birkaç satış oldu. Sonra değişti plaka, şuan plakası ne bilmiyorum ama ilanında galeri hasar kayıtlı yazıp kusurlu parçaları hatalı işaretlemişti (donanımı modeli vs hatalıydı, ekleme yapmıştım araca onlardan yararlanıp öyle yazmışlardı) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Bu pert işi bazen pek düşündüğünüz gibi olmayabiliyor.

Geçmişte pert bir Civis alıp yaptırıp binmiştim. O zaman sarı sitede hasarlı araçlar için favori arama kaydım vardı.
Ondan sonra kullandığım Corolla'nın daha çok değişen ve boyanan parçası vardı.
Corolla kazayı 2 haftalıkken Civic ise 3 yaşındayken yapmış.

Örnek verirsek
Aracın 2020 modeli 300bin bir kaza yapıyor ve 100bin hasar çıkıyor, sigorta yapılmasını hesaplı bulup yaptırabilir.
Aynı kazayı aynı aracın aynı kasa 200bin eden 2016 modeli ile kaza yapılmış olsa 100bin onarım çok gelecek ve belki sigorta firması aracı 120bin e satıp onarım için 100bin vermek yerine hasarlı satış fiyatı olan 120bin üzerine 80bin verip maliyeti 20bin düşürmüş olacak.

Pert olması kazanın büyüklüğünün göstergesi değil bence.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Pert araba almak istiyorsanız. hasarlı alın. 

Binecekseniz kendiniz yaptırın. 

Hep verdiğim bir örnek vardır. 

Sanayide toplanmış bir pert araçta, traversin inşaat teli ile bağlandığını, çoğu yerin kelepçe ile tutturulduğunu gördüm.. 

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Sanayide toplanmış bir pert araçta, traversin inşaat teli ile bağlandığını, çoğu yerin kelepçe ile tutturulduğunu gördüm.. 

Muayeneden geçmeyi nasıl başarmış.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Pert araçların az hasar olsada trafiğe çıkması bana göre hata ekonomikliğini tartışırsak yedek çıkma parça niyetine değerlendirilebilir hem sigorta şirketlerine daha fazla gelir getireceğini düşünüyorum. Önce insana ,canına değer verme bakış açısıyla hareket etmeli. Milli servet mal değil candır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Remzi Karaca yazdı:
Mehmet Ozyurek yazdı:

Muayeneden geçmeyi nasıl başarmış.

Eskiden tüv mü vardı :)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ali Gök

Merak ettimde . arabanın toplam üretim maliyeti 100 TL ise bunun % kaçı airbag ve pahalı ön far gibi parçalara aittir ilk üretimde 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Çağlar Bayur
Bahadır Taşpolat yazdı:

x16_928911076c68.jpg

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-hasarli-araclar-otomobil-satilik-e36-320i-kupa-928911076/detay

muayenesi devam eden BMW isteyenler  :D   bu tarz kazalarda araçlar trafikten men edilir ancak trafik polisinin zabıt tutamadığı durumlarda manzara bu maalesef 

alenen hırsıza satılık, suç unsuru

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

"satışa hazırdır renk gümüş gri sanroufludur"

yazın ferah olur

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Fikri Keleş yazdı:

"satışa hazırdır renk gümüş gri sanroufludur"

yazın ferah olur

:D açılır tavan açık halde. motorunda sorun var 150 tl ye hallediyorlar vakit yetersizliğinden keyfe keder boyasızdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
Çağlar Bayur yazdı:

ah abi ah, değil pert, hurdadan bile parçası çıkmaz arabalar muayeneli satıştan gidiyor, can güvenliği kontrol vs sıfıroğlu halen

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

kaldırılmış zaten.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bahadır Taşpolat yazdı:

ah abi ah, değil pert, hurdadan bile parçası çıkmaz arabalar muayeneli satıştan gidiyor, can güvenliği kontrol vs sıfıroğlu halen

o satılanlar trafikte gezmiyor zaten :mamba: suçun unusuru o zaten

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

Cenç mi?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Çağlar Bayur yazdı:

canlısını görmüşlüğüm oldu.

şasi numarasının neden önemli olduğunu da anlamış oldumdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
(düzenlendi)

bir hemşerim ucuz diye kimseye sormadan il dışından bir araç alıp geldi. anlatıyordu; şöyle ucuz,şöyle temiz falan. iki gün sonra jandarmaya bir ihbar gelmiş araç change diye.aldılar götürdüler aracı. mahkemelerde uğraştı.kaybettiği para için bir muhatap bile bulamadı. suç ortağı muamelesi gördü.kendini akladı ama parası uçtu gitti. kansız çok .dikkatli olmak lazım.

tarihinde Haluk Şentürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
bir hemşerim ucuz diye kimseye sormadan il dışından bir araç alıp geldi. anlatıyordu; şöyle ucuz,şöyle temiz falan. iki gün sonra jandarmaya bir ihbar gelmiş araç change diye.aldılar götürdüler araçı. mahkemelerde uğraştı.kaybettiği para için bir muhatap bile bulamadı. suç ortağı muamelesi gördü.kendini akladı ama parası uçtu gitti. kansız çok .dikkatli olmak lazım.
Cinayet sebebi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Çağlar Bayur yazdı:

Önden arkadan hatasız ortaya da hatasız çıkma kaynakladımı tamam

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Adana bu işin menbaı olan yerlerde başı çeker. Ağır kaza yapmış önü olmayan aracı 15 gün içinde orjinaliyle aynı yapan ustalar tanıyorum. 3 aracı birleştirip 2 tane jilet gibi araç çıkardılar gözümün önünde. Kurumsal olmayan adı olan ekspertizler dışındaki eksperlerin neredeyse hepsinin numarası var ustada aracın plakasını veriyor hepsine ayıktırıyor falan filan. Babadan oğula nesil bunlar engel olamazsın. He pert araca seve seve binenler de gördü görüyor bu gözler. 200 binlik aracı 120ye alır biner 150ye satarım diyor adam mesela.

Mahsunun çok güzel dalga geçtiği bir videosu var :D İkinci El Alırken Dikkat!

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Haluk Şentürk yazdı:

anlatıyordu; şöyle ucuz,şöyle temiz falan.

Hiç şaşmaz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

şasi numarasının neden önemli olduğunu da anlamış oldumdu.

but diyorlar o kısıma

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...