İçeriğe Yönlendir

Volkswagen Türkiye için Kötü Düşünmüş mü?

Tulak Akan

Recommended Posts

Tulak Akan
(düzenlendi)
Tulak Akan yazdı:

Biraz ileri alir iseniz video yu tanklarin, f16 larin, ucaksavarlarin,, askerlerin, deniz askerlinin, butun ordunun gectigini gorebilirsiniz.

bir diger video 

tarihinde Tulak Akan tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Mehmet Göktürk yazdı:

siyasi görüşlerinizi dine dayandırmayın diye özet geçeyim.

Yerli malı lastik alın dediğimizde "ama güvenlik nokian" diye yazanlar bir kere daha düşünsünler.

Şimdi marka yazmayım ama yerli malı lastikle virajda tutunmama yüzünden takla atıp araba perte çıktıktan sonra çok kez düşündüm. 

Aman kaza bela gelmesin ama siz takın hocam. Ne zaman kalitesini arttırsa, güvenirsem o zaman tabiki takacağım. Mesela çok kalteli olmasada işlerimi hallettiğim için sahibi Türk olduğu için General Mobile kullanıyorum, sizin telefon markası nedir hocam ? :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Furkan Avcı yazdı:

Şimdi marka yazmayım ama yerli malı lastikle virajda tutunmama yüzünden takla atıp araba perte çıktıktan sonra çok kez düşündüm. 

Aman kaza bela gelmesin ama siz takın hocam. Ne zaman kalitesini arttırsa, güvenirsem o zaman tabiki takacağım. Mesela çok kalteli olmasada işlerimi hallettiğim için sahibi Türk olduğu için General Mobile kullanıyorum, sizin telefon markası nedir hocam ? :) 

xxciydi onlar ne oldu satıldı mı acaba? Vestel'i papaza getirmişlerdi milli eğitim ihalesinde.

yerli ios varsa alayım.

Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya
Furkan Avcı yazdı:

Mesela çok kalteli olmasada işlerimi hallettiğim için sahibi Türk olduğu için

Asıl boykotu yerli markalara yapmak lazım. Böylece belki kalite artar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Mehmet Göktürk yazdı:

yerli ios varsa alayım

Yerli nokian varsa alayım :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Mehmet Göktürk yazdı:

xxciydi onlar ne oldu satıldı mı acaba? Vestel'i papaza getirmişlerdi milli eğitim ihalesinde.

yerli ios varsa alayım.

Duymadım  olduklarını ama öyle iseler bir daha almam, araştırayım bunu ;) 

IOS: e aynı kapıya çıktık hocam işte, sizde düşünün işte illa IOS mu gerekiyor neden? güvenli diye mi :D 

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Furkan Avcı yazdı:

abi lassa turkiyede uretiliyo ve petlas da oyle basarili gayet petlas , benim lastiklerde baya eski ben en ucuzunu takicam dogrusu sanirim kore gibi bi yerdir o da yada bambasak bir ulke hic bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Kaan Karakaya yazdı:

Asıl boykotu yerli markalara yapmak lazım. Böylece belki kalite artar.

Benim işimi görecek özellikleri barındırdığı için düşünmedim (mesleğim ve işim gereği telefona çok ihtiyaç duyuyorum, (uzak bağlantı, tele konferans vs vs.)  Note 10, iphone X bilmem ne vs ihtiyaç duymuyorum ama sadece telefonda konuşan ve facebook kullanan adam 10.000 TL telefona veriyor, kendi bilir tabi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Almanyadan gelen ürüne 300 bin euro peşin havale veren sanayici senin daha iyi olan yerli ürününe (örneğin yazılım) 100bin euro pazarlık yapar 30 binini verir 30 binine 6 ay vade çek verir gerisini de vermez iş bitmedi der. Türkiye budur.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Tulak Akan yazdı:

abi lassa turkiyede uretiliyo ve petlas da oyle basarili gayet petlas , benim lastiklerde baya eski ben en ucuzunu takicam dogrusu sanirim kore gibi bi yerdir o da yada bambasak bir ulke hic bilmiyorum

Konu aracın yere değdiği yer ise acımam lastiğe verdiğim paraya. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Almanyadan gelen ürüne 300 bin euro peşin havale veren sanayici senin daha iyi olan yerli ürününe (örneğin yazılım) 100bin euro pazarlık yapar 30 binini verir 30 binine 6 ay vade çek verir gerisini de vermez iş bitmedi der. Türkiye budur.

gastelerde yazmaz ama bunları, otomotiv sektörü de de magazine düştü ya ona acırım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Mehmet Göktürk yazdı:

Bir iki tane tık tık yapıyorsunuz, ne yapıyorsunuz da bu kadar istiyorsunuzcular da var.

Net kendi yaşadığım örneği anlatayım.

Zamanında 2006 yılında; medikal görüntüleme alanındaki yazılımlarda yerli üretim henüz yok iken Siemens'in GE'nin, Philips'in sistemlerinin yerli alternatifini dünya standartlarıyla geliştirip x bir şehirdeki x bir hastaneye kurduk, bütün medikal görüntüleme cihazlarını uluslararası standart ile kendi sistemimize entegre ettik, hekimler falan kullanıyor 1 ay geçti.

İş ürünün satılması kısmına geldi, beyninin içinde örümcekler gezen nasıl beyin cerrahı olduğuna anlam veremediğim o saçma soruyu sordu başhekim yardımcısı vatandaş:

- Ee bu sistemi yaptınız kurdunuz güzel çalışıyor ama bu GERÇEK bir sistem mi, GE nin ki gibi yani.

ben : yok hocam bu yalancı bir sistem, eğer bizim istediğimiz bedelin 10 katını verirseniz ve ekranda da GE yazarsa o zaman birden gerçek oluyor sistem.... 

-- Sessizlik.... Patron bana bakıyor (evladım iyi laf soktun ama dur ya hallederiz havasında...) 

• Beğen 5
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Furkan Avcı yazdı:

Benim işimi görecek özellikleri barındırdığı için düşünmedim (mesleğim ve işim gereği telefona çok ihtiyaç duyuyorum, (uzak bağlantı, tele konferans vs vs.)  Note 10, iphone X bilmem ne vs ihtiyaç duymuyorum ama sadece telefonda konuşan ve facebook kullanan adam 10.000 TL telefona veriyor, kendi bilir tabi :)

Ben 1988 den bu yana apple kullanıyorum ve geçmiş dönemde kod da yazdım apple için.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

750 lira kira desteği alırdı belki. Fırsatı kaçırmış kendi bilir vw. 

Boykot edip bir daha ki aracımı Skoda alacağım. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Mehmet Göktürk yazdı:

Ben 1988 den bu yana apple kullanıyorum ve geçmiş dönemde kod da yazdım apple için.

Yok hocam inanın kastım o mesajda siz değildiniz...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Furkan Avcı yazdı:

Yok hocam inanın kastım o mesajda siz değildiniz...

Yok ya benim de sen değildin. S350 çivili lastik kullansan yine zor yine zor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Mahalle bakkalına sorun bir imkanı daha olsa bakkal açar mı? Sonra konuşulur fabrika açılır mı, açılmaz mı? 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Tahir İlter yazdı:

750 lira kira desteği alırdı belki. Fırsatı kaçırmış kendi bilir vw. 

Boykot edip bir daha ki aracımı Skoda alacağım. 

Tahir abi bu yazdigini imzandan dolayi yorum yapmaktan kaciniyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bakın size ne paylaşacağım ama izleyin. İlber ortaylı hiç sevmez Almanyayı. Belki de big brother olamamış olmanın bir dürtüsü bu almanlarınki.

Tahir İlter yazdı:

Mahalle bakkalına sorun bir imkanı daha olsa bakkal açar mı? Sonra konuşulur fabrika açılır mı, açılmaz mı? 

muhasebecim 10 bin lira para istedi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Mehmet Göktürk yazdı:

Yok ya benim de sen değildin. S350 çivili lastik kullansan yine zor yine zor :)

Lasitk diyince hep hayatımda bir kere yaptığım kaza geliyor hocam aklıma, aslında o kazadan olmasa S350 almazdım şimdilerde muhtemelen. 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Tulak Akan yazdı:

Tahir abi bu yazdigini imzandan dolayi yorum yapmaktan kaciniyorum

İncirliği, İzmir de ki telsiz kulesini kapatırsın sonra at arabasına da bineriz biz millet olarak gocunmayız. Boykot, protesto, nota vs adına ne derseniz. Ben yapmayacağım bunu devlet büyüğü yapacak ben arkasından gideceğim. Yoksa gariban Tahir continental almış, vw satmış çok mesele değil adam satmış zaten ülkene bunu. 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Furkan Avcı yazdı:

Lasitk diyince hep hayatımda bir kere yaptığım kaza geliyor hocam aklıma, aslında o kazadan olmasa S350 almazdım şimdilerde muhtemelen. 

Ben unuttum onu araba neydi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...