İçeriğe Yönlendir

Volkswagen Türkiye için Kötü Düşünmüş mü?

Tulak Akan

Recommended Posts

Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

sileceksek? ayponları ne yapacağız? hala sırada millet satın almak için?

ikinci el garnatili iphonunuzu öldüm fiyata elden alırız. yerine şayomi veririz.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Furkan Avcı yazdı:

Ha işte kardeşim yerli markaların hiç testi yok, şöyle büyük testlere lastik yollasalar bileceğiz ne olduklarını, bizim o kazadaki lastik 1 yıllık bile değildi ;) 

testin bir standartı var. alman diyorki: son kullanıcı olarak gidip marketten satın alabildiğim lastiklere test yaparım, üreticiden lastik yollanamıyor. alman test ekibi parasını verip kullanıcı gibi satın alıyor, dolayısı ile araya 3 kağıt üretim lastik karışması önlenmiş oluyor. Bir testte, sevkiyatta pazara çıkmaması gereken , fabrikaya özel üretilmiş lastik almışlardı, fark edip testten çıkardılar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Çağlar Bayur yazdı:

testin bir standartı var. alman diyorki: son kullanıcı olarak gidip marketten satın alabildiğim lastiklere test yaparım, üreticiden lastik yollanamıyor. alman test ekibi parasını verip kullanıcı gibi satın alıyor, dolayısı ile araya 3 kağıt üretim lastik karışması önlenmiş oluyor. Bir testte, sevkiyatta pazara çıkmaması gereken , fabrikaya özel üretilmiş lastik almışlardı, fark edip testten çıkardılar.

Hmm, o zaman önce yurt dışına açılması lazım :) ki markette pazarda gidip alınabilsin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

ürün boykotu işinde de, adam dünyaya 1milyon satıyorsa, bizdeki pazarı 1000 falan ise mesela, haberi bile olmaz. ayponun kasasında duran ,nereye yatıracağını bilemedği nakit meblağın toplamı, bizim GSMH rakamına eşit idi... dünya ticareti acaip birşey

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Çağlar Bayur yazdı:

Çağlar abi, Lassa kış lastiğinden çok  memnundum, önceden de Lassa yazlık lastik ıslakta pek iyi gelmişti. Greenways aldım, ama arabanın tutuş kötüleşti, virajda kafadan kayıyor gibi, yönlendirme kötü, keyif vermedi. Hatta rot ayarını kötü yaptılar diye şüphelendim bir daha başka yere baktırdım ,rot ayarı iyi çıktı. Etkiler değerleri iyi bir lastik,tamam ıslakta gerçekten iyi fren kabiliyeti var, ama etikette kuru fren , yol tutuş kriteri yok.  Halbuki aracı daha çok kuru zeminde sürüyoruz. Lastik yanakları yumuşak bu konforu arttırıyor ama virajda dezavantaj, lastik hamuru sert izlenimi veriyor, çok dayanır az tutar hissi oluşturdu bende. Kısacası lastik işi öyle basit bir iş değil, son derece ileri teknoloji,Ar-Ge gerekiyor bana göre.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

Lassa nın pist ve asfalt için ürettiği lastikler bile var, uludağa çıkan taxici ler de lassa der.

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Bu işler "Tavşan dağa küsmüş, dağın haberi olmamış" dan öteye gitmez. En kaliteli ve en ucuz hangisi, tercih edilen odur. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Çağlar Bayur yazdı:

Lassa nın pist ve asfalt için ürettiği lastikler bile var, uludağa çıkan taxici ler de lassa der.

Karda fevkalade 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

yerli malı alma takıntım yok iyi mal alma takıntım var. 

iyi mal yerliyse daha bir hevesle alırım

vaktiyle sırf yerli diye 2 tane vestel venüs aldım. sırf yerli diye özellikle aldım. kendiminkini duvara vura vura kırdım hanımınkini de yere çarpıp üstüne basmıştım

Passatta petlas yaz lastiği var yeni. arabanın kuru zeminde abs ye düştüğü aynı noktada goadyer ug8 ıslakta abs ye düşmüyor. muhtemelen o yaz lastiklerini bütçe müsait olursa arabaya takmam bidaha

iyi mal üretmeliyiz adam gibi tarafsız testlerle iyi olduğunu kanıtlamalıyız. o zaman yine alırım 

lassa kış lastiği almıştım zamanında çok iyiydi denk gelse mesela yine alırım oda yerli. mevzu takıntı değil ben  para veriyorsam iyi mal almak isterim yerli diye aynı paraya daha kötü mala para vermem kusura bakmasın üreticimiz.  kimse benim yetiştirdiğim limon yerli diye 1 lira fazla vermiyor kaliteli diye veriyor herkes işini iyi yapsın

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mert Gulkokan yazdı:

Snoway 4 var aracımda şu an için memnunum

ıslak zeminde dikkat. çok kötü kayıyordu dacia dokkerde. adamın birine giriyordum geçen kış.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

yanal tutunmada sorun yok karşıya doğru giderken tutunamıyor olay o. zaten deseni farklı önceki serilerden. birde oldukça yumuşak bir lastik. aşırı derecede esniyor.

Yorum bağlantısı

goadyerı ug8 i pek beğenen yok. ben passsatla limit zorluyorum 3 4 gündür yağmur yağıyor ıslak zemin . yol boş ve emniyetli olduğunda denemeler yapıyorum maşallah ok gibi araba

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Tulak Akan yazdı:

Abiler bi haber gordum volswagen fabrika acmak istemis turkiyede ama sureyi askiya almislar asagiyada bir kullanici yazmis ki volswagen yetkilileri suriyede ki gruplara (pyd pkk vs.) saldirdigi icin turkiyede bir fabrika acmayi dusunmuyoruz tarzi bi sey demisler yani siyasete girmisler bu yorum dogru mu boyle bi sey demis olabilirler mi ?

Piyasa kimsenin gözünün yaşına bakmaz :) 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Mustafa Yanar yazdı:

Bu işler "Tavşan dağa küsmüş, dağın haberi olmamış" dan öteye gitmez. En kaliteli ve en ucuz hangisi, tercih edilen odur. 

Kendi adıma konuşmam gerekirse, amacım kesinlikle bu değil. Ben kendimi kendime ancak bu şekilde anlatabilir ve anlayabilirim.

Haritamı silen marka bu topraklarda üretime yönelik bir yatırım yaparsa kendimi ancak o zaman ikna ederim.

Yoksa Continental 'e ne benden.

https://www.continental-lastikleri.com.tr/kamyon/kurumsal/is-birimleri/ofisler-uretim-tesisleri

headquarters-plants-image-weltkarte-data

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Recep Selim Kaya yazdı:

Kendi adıma konuşmam gerekirse, amacım kesinlikle bu değil. Ben kendimi kendime ancak bu şekilde anlatabilir ve anlayabilirim.

Haritamı silen marka bu topraklarda üretime yönelik bir yatırım yaparsa kendimi ancak o zaman ikna ederim.

Yoksa Continental 'e ne benden.

https://www.continental-lastikleri.com.tr/kamyon/kurumsal/is-birimleri/ofisler-uretim-tesisleri

headquarters-plants-image-weltkarte-data

Bu markaya üretim yapan bir firma var İzmir'de. Bildiğim kadarıyla 1600 kişi çalışıyor. Otomotiv parçası ürettiriyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Recep Selim Kaya yazdı:

Az önce gördüğüm bir örnek daha mesela. Sadece içerik olarak bakınca olaya ne kadar samimi değil mi? En nihayetinde bir pazarlama taktiği ama sunuş şekli ne kadar farklı.

https://www.haberturk.com/video/haber/izle/alman-market-zinciri-reklaminda-turk-komsuluk-iliskilerine-dikkat-cekti/703967

almanın kendi babası yolda düşse el sürmez ailesi, karantinadaki huysuz almana yemek ikram etmek sadece bizim kültürümüzde vardır, atasözü var, komşusu aç yatan diye..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Nihat Palolu yazdı:

Bu markaya üretim yapan bir firma var İzmir'de. Bildiğim kadarıyla 1600 kişi çalışıyor. Otomotiv parçası ürettiriyor.

Ona bakarsak F35 için de parça üretiyoruz. Sonuç...

Benim kendimce kastım belli aslında. Kimseye de tercihleri için bir şey diyemem. O kızgınlığımla aldığım yerli denilen marka ilk fırsatta su koy vermişti mesela bunu da dile getirmiştim başka konularda. Zaten iyi olan ürün zamanla fiyatlanıyor. Bakınız Nokian. Dün bir başka Alman markası Laufenn aldım bir set örneğin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Recep Selim Kaya yazdı:

Ona bakarsak F35 için de parça üretiyoruz. Sonuç...

Benim kendimce kastım belli aslında. Kimseye de tercihleri için bir şey diyemem. O kızgınlığımla aldığım yerli denilen marka ilk fırsatta su koy vermişti mesela bunu da dile getirmiştim başka konularda. Zaten iyi olan ürün zamanla fiyatlanıyor. Bakınız Nokian. Dün bir başka Alman markası Laufenn aldım bir set örneğin.

Bu marka sadece lastik üretse tamam da, bizim bilemediğimiz ve kullandığımız başka neler üretiyor acaba.

Lastiğe tavır koyduk almadık, gittik abs modülü aldık bilmeden.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Nihat Palolu yazdı:

Bu marka sadece lastik üretse tamam da, bizim bilemediğimiz ve kullandığımız başka neler üretiyor acaba.

Benim arabanın dışı Fransız içi continental. 

Vay ben nerelere gidem... :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Nihat Palolu yazdı:

Varsa bildiğiniz diğer ürünleri seve seve öğrenmek isterim. :) 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Mert Gulkokan yazdı:

Başıma gelince öğrendim
Sadece lastik üretiyor dedim continental firması siemens ile dizel enjektörü üretiyor

Benim arabada nereye el atsam continental yazıyor. Beyinler, sensörler, enjektörler, kablolar, sigorta sistemi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tahir İlter yazdı:

Benim arabanın dışı Fransız içi continental. 

Vay ben nerelere gidem... :D

tam yakmalık olmuş

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...