İçeriğe Yönlendir

Volkswagen Türkiye için Kötü Düşünmüş mü?

Tulak Akan

Recommended Posts

Furkan Avcı
Mehmet Göktürk yazdı:

Ben unuttum onu araba neydi?

2005 Mondeo idi hocam

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Mondeo da iyi araç ama herhalde biraz pilotaj işi de olmuş. geçmiş olsun. Bazı şeyler de tamamen şans. Prenses diana da S600 de öldü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Tahir İlter yazdı:

İncirliği, İzmir de ki telsiz kulesini kapatırsın sonra at arabasına da bineriz biz millet olarak gocunmayız. Boykot, protesto, nota vs adına ne derseniz. Ben yapmayacağım bunu devlet büyüğü yapacak ben arkasından gideceğim. Yoksa gariban Tahir continental almış, vw satmış çok mesele değil adam satmış zaten ülkene bunu. 

Tahir abi Islamiyet ruhumuz diyorsun imzanda yaziyor, fakat karincanin atese su tasimasi misali sen sadece kendinden sorumlusun bunu dusunmuyosun abi , yani basa gelenler siradan bir insan degil mi ? nasil bir canli ki onlar bizim dogru yapmamiz icin onlarin once bize yol gostermesi ve takip etmemiz gerekiyor, skodayi alabilicek bilgiye sahip isen ki guvenli ucuz guzel bir araba olmasi sebebiyle aliyorsun ben zannetmiyorum skodayi bir miletvekili kullansin, demek ki kisisel kararlariniz var , bu kisisel kararlarinizin kisisel boykot da olabilecegini kisisel cevreye verdigimiz zarari yok edebilecegimizi  ve daha nice kisisel aktiviteler boykotlar vs  gostermek isterim size

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mehmet Göktürk yazdı:

avrupada eskiden evlerin doğu kısmına pencere yapılmazmış(türkler ordan geliyor diye). 

O zamanlar kafaları çalışmıyormuş. Tehlikenin nereden geldiğini görmek lazım ki ona göre önlem alasın.😊

Şimdi akıllanmışlar bırakın evin penceresini evlerini doğuya taşıdılar. 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Mehmet Göktürk yazdı:

Mondeo da iyi araç ama herhalde biraz pilotaj işi de olmuş. geçmiş olsun. Bazı şeyler de tamamen şans. Prenses diana da S600 de öldü.

Evet hocam bende o zaman açıkçası çok tecrübeli değildim ama lastikler Continental ya da daha güvenli bir mdeol olsaydı benim pilotajımı tamamlardı o kazada.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Tulak Akan yazdı:

Tahir abi Islamiyet ruhumuz diyorsun imzanda yaziyor, fakat karincanin atese su tasimasi misali sen sadece kendinden sorumlusun bunu dusunmuyosun abi , yani basa gelenler siradan bir insan degil mi ? nasil bir canli ki onlar bizim dogru yapmamiz icin onlarin once bize yol gostermesi ve takip etmemiz gerekiyor, skodayi alabilicek bilgiye sahip isen ki guvenli ucuz guzel bir araba olmasi sebebiyle aliyorsun ben zannetmiyorum skodayi bir miletvekili kullansin, demek ki kisisel kararlariniz var , bu kisisel kararlarinizin kisisel boykot da olabilecegini kisisel cevreye verdigimiz zarari yok edebilecegimizi  ve daha nice kisisel aktiviteler boykotlar vs  gostermek isterim size

Tulak kardeşim ya sen beni anlamadın ya ben seni anlamadım ya da kendimizi anlatamadık. Yarın konu duruyor olursa salim kafayla tekrar yazdıklarını okuyup cevaplamak isterim ;)

Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu
Tulak Akan yazdı:

skodayi alabilicek bilgiye sahip isen ki guvenli ucuz guzel bir araba olmasi sebebiyle aliyorsun

Güvenli olabilir ama ucuz değil. :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Furkan Avcı yazdı:

Evet hocam bende o zaman açıkçası çok tecrübeli değildim ama lastikler Continental ya da daha güvenli bir mdeol olsaydı benim pilotajımı tamamlardı o kazada.

Furkan arabayı aldığımda üzerinde bitmeye yakın 5 yıllık continentaller vardı. En ufak diş bitme belirtisi, bayatlama emaresi yoktu. Yeğenin arabadan söktüğümüz petlaslar vardı 5 yıllık yine sırt boyu diş arasından yarılmış durumdaydı hepsi. Nasıl alırsın şimdi petlas eli vicdana koymak lazım can taşıyorsun arabada. 

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
(düzenlendi)

Tabi abi ne demek , soz de vermiyim zamanda yarin nolucagimiz belli degil ama  son olarak demek istedigim guzel seyler yapmak icin bu ulke icin birilerine ihtiyacimiz yok, cok basit bi tabirle yerde bi tas var al koy da koseye  bastakiler nerde niye temizlemediler neden boyle yaptilar vs ne gerek var ? Allah rizasi icin yap eger inancin da yoksa insaniyet icin yap ama yap bahane uretme, he yapmiyosakda bari lutfen bahaneler uretmeyelim notr olmak cok onemli bazi konularda lutfen notr olalim her sey siyaset ile iliskilendirilemez milli gorus vatanperverlik ile bakilmali

tarihinde Tulak Akan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Bireysel olarak boykot etmenin faydalı olduğunu düşünmüyorum fakat yapana da saygım var. Şimdiye kadar en beğendiğim lastik Continentaldi fakat o reklamı gördükten sonra kesinlikle almam dedim. Bu şahsen o firmaya karşı oluşturduğum bir olumsuz hissiyatın neticesinde oldu. Toplu boykot bile olsa günümüzde pazarlama stratejileri ile aynı firma gerekirse farklı adlarla ürünlerini yine de satıyor. Tek engel devletin yaptırımı olur ama bunun da ekonomik sonuçları olacaktır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

vatanperverlik... güzel söz..

Eyüp Çetin yazdı:

Bireysel olarak boykot etmenin faydalı olduğunu düşünmüyorum fakat yapana da saygım var. Şimdiye kadar en beğendiğim lastik Continentaldi fakat o reklamı gördükten sonra kesinlikle almam dedim. Bu şahsen o firmaya karşı oluşturduğum bir olumsuz hissiyatın neticesinde oldu. Toplu boykot bile olsa günümüzde pazarlama stratejileri ile aynı firma gerekirse farklı adlarla ürünlerini yine de satıyor. Tek engel devletin yaptırımı olur ama bunun da ekonomik sonuçları olacaktır.

Boykot var  mı yok mu? Soru sorduk gol mü oldu?

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Tahir İlter yazdı:

Furkan arabayı aldığımda üzerinde bitmeye yakın 5 yıllık continentaller vardı. En ufak diş bitme belirtisi, bayatlama emaresi yoktu. Yeğenin arabadan söktüğümüz petlaslar vardı 5 yıllık yine sırt boyu diş arasından yarılmış durumdaydı hepsi. Nasıl alırsın şimdi petlas eli vicdana koymak lazım can taşıyorsun arabada. 

Abi yegenin yaptigi yolu surdugu yerleri , lastik yakip yakmadigini, drift e girmedigini, hizli gitmedigini, yazin yaz kisin kislik lastiklerini takip takmadigini , ve daha nice seyleri senin yapmadigini dusundugum seyleri ornegin garanti edebilir misin ?  michelin vardir 5 yil gider debica vardir 3 yil gider rafta dursun durmasin disi olsun olmasin 3-5 yil arasi lastik degismelidir. Yani verileri vardir testleri vardir test surusleri var ac youtube u goruceksiniz, bu sekilde kararimizi verebiliriz

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Amerikada tanıdıklar pensilvanyada bir kasabada benzin istasyonu açtı. Türkiyeden giden ahlaklılardan biri kızlardan birine bir el hareketi yaptı. istasyondan 1 ay boyunca kimse benzin almadı. Sonra adam kovuldu ahaliden özür dilendi felan..Bireysel hareket etkilidir. Bizim ortadoğuda sorunumuz feodal olup bireysel görüşlerimizi öne çıkaramıyor olmamız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Mehmet Göktürk yazdı:

insanlar zorda kaldigi zaman malesef  sozlerinden donebiliyor ben almama taraftariyim butun vw grubunu, umarim hic bir sekilde yolum vw ile kesismez ve daha nice boykotlu urunler ile , benim temennim sadece bu olabilir , buyuk konusmak hic dogru bir hareket olmaz kiore

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mehmet Göktürk yazdı:

Devlet yapmıyorsa boykota gerek yok hocam. Biz de ortayı da devlet açar, gölü de devlet atar. 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Eyüp Çetin yazdı:

Devlet yapmıyorsa boykota gerek yok hocam. Biz de ortayı da devlet açar, gölü de devlet atar. 😊

Boykot var mı yok mu ben devlet yapıyor mu demedim.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Tulak Akan yazdı:

Abi yegenin yaptigi yolu surdugu yerleri , lastik yakip yakmadigini, drift e girmedigini, hizli gitmedigini, yazin yaz kisin kislik lastiklerini takip takmadigini , ve daha nice seyleri senin yapmadigini dusundugum seyleri ornegin garanti edebilir misin ?  michelin vardir 5 yil gider debica vardir 3 yil gider rafta dursun durmasin disi olsun olmasin 3-5 yil arasi lastik degismelidir. Yani verileri vardir testleri vardir test surusleri var ac youtube u goruceksiniz, bu sekilde kararimizi verebiliriz

Ha işte kardeşim yerli markaların hiç testi yok, şöyle büyük testlere lastik yollasalar bileceğiz ne olduklarını, bizim o kazadaki lastik 1 yıllık bile değildi ;) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Tulak Akan yazdı:

Muhasebeci, sw focus arabaya binen, güzergahı sıcak asfalt, yeğenim çoluklu çocuklu adam ;)

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mehmet Göktürk yazdı:

Boykot var mı yok mu ben devlet yapıyor mu demedim.

Hocam yok boykot moykot. Ben de yapmıyorum boykot. 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Tulak Akan yazdı:

insanlar zorda kaldigi zaman malesef  sozlerinden donebiliyor ben almama taraftariyim butun vw grubunu, umarim hic bir sekilde yolum vw ile kesismez ve daha nice boykotlu urunler ile , benim temennim sadece bu olabilir , buyuk konusmak hic dogru bir hareket olmaz kiore

Ben araç aldığımdan beri BP, Shell ve Total den yakıt almıyorum boykot ediyorum... ama işte kendi kendime :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tulak Akan
(düzenlendi)
Tahir İlter yazdı:

Muhasebeci, sw focus arabaya binen, güzergahı sıcak asfalt, yeğenim çoluklu çocuklu adam ;)

tamam abi o zaman   Bridgestone al pirelli de olur Hankook iyi olabilir yani devletinin haritasini bolen firma sartmi bu arada bridgestone birinci olmus Bu sene 1. garip sekilde bridgestone olmus 205.55.16 da diye okudum bir yorum   

tarihinde Tulak Akan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Devlet çıkıpta bu marka lastiği ülkeye sokmuyorum desin?

Fransız mallarını boykot edin demekle olmuyor. Atacaksın ilk adımı vatandaş peşinden gelsin. Olur mu?

Bence olmaz. Daha doğrusu olamaz.

Hadi conti almadın, wv almadın, fransız malı almadın, İsrail malı almadın vs.. liste uzar gider.Ne alacaksın? Ayağındaki ayakkabıdan tuvaletteki sabuna kadar; tencerende pişen pirinçten izlediğin tv ye kadar elbet bunlardan bir vardır.

Demem o ki, önce sanayin ekonomin güçlü olsun, sonra caka satmaya başla.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Boğazımızdan geçen her lokma alman fokliftleri ve altlarında continental lastikleri ile taşınıyor. Bence fazla dert etmeyin beyler

• Beğen 6
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)
Mehmet Pınar yazdı:

Devlet çıkıpta bu marka lastiği ülkeye sokmuyorum desin?

Fransız mallarını boykot edin demekle olmuyor. Atacaksın ilk adımı vatandaş peşinden gelsin. Olur mu?

Bence olmaz. Daha doğrusu olamaz.

Hadi conti almadın, wv almadın, fransız malı almadın, İsrail malı almadın vs.. liste uzar gider.Ne alacaksın? Ayağındaki ayakkabıdan tuvaletteki sabuna kadar; tencerende pişen pirinçten izlediğin tv ye kadar elbet bunlardan bir vardır.

Demem o ki, önce sanayin ekonomin güçlü olsun, sonra caka satmaya başla.

bence konunu özeti olmuş adaş tebrik ederim.

biz ne zaman ki kendi kendine yetebilen bir toplum oluruz kendi yerli üretimiz ile  kaliteyi yakalar ve dünyada geçerli markalara sahip oluruz işte o zaman ülkemize gelip yatırım yapsınlar burada ürün yapsınlar diye biz peşlerinden koşmayı bırakırız onlar sıraya girip birbirlerinden sıra kapmaya çalışırlar.

işte o zaman boykot yapma hakkında sahip oluruz ülke olarak sen gelme diyebiliriz.

wv yi boykot edelim alternatif ne Fort mu olacak ikisi de aynı ülkenin değil mi örnekleri çoğaltmak mümkün. 

sanayileşmeyi bir kenara bırakıp tarım arazileri ile övünen biz artık bir çok tarım ürünü dışarıdan getiriyoruz, hayvancılık bitti dışarıdan getiriyoruz. önce toplum olarak bir kendimize gelmemiz gerekiyor herkes televizyonlardaki hayatı yaşamak istiyor bunun için çalışmadan kısa yoldan nasıl zengin olurum derdinde çünkü çalışarak o paraları kazanamayacağının farkında.

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ülkenin gümrüğünden boykot ettiğin marka, ürün vs girdiği sürece senin yaptığın boykot sadece buradaki istihdama ve kendi ülkene zarar verir başka işe yaramaz. Hadi diyelim top yekun A markasını boykot ettik. Buradaki bayisi batar devlet vergi alamaz, çalışanları işsiz kalır evine ekmek götüremez. A markası ne yapıyordur peki o sırada, fabrika çalışanlarına dağıtacağı yılbaşı sepetine hangi çerezi koysam diye düşünüyordur. 

Kısaca diyeceğim kendimiz kalite üretemedikten sonra attığımız taş ürkütüğümüz kurbağaya değmez. 

Bugüne kadar İtalya'sından İsrail 'ine kadar boykot etmediğimiz ülke ürün kalmadı. En fazla 1 ay, 3 5 facebook paylaşımı ile kaldı ötesini yapamayız alternatif yok. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...