İçeriğe Yönlendir

Vw Golf 1.4 Tsi Dsg Yakıt Tüketimi

Onur Demirci

Recommended Posts

Onur Demirci

Arkadaşlar merhaba 2016-2020 arasi 1.4 tsi motorlu dsg'li golf'un reel yakit tüketimi nedir kullanan arkadaslarin yakit degerlerini merak ediyorum.Nette ortlama 5 civari gosteriyor.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Uzun yol 90'la gitmezseniz 5 çok tozpembe görünüyor. Sadece Golf değil tüm muadil otomobiller için.

• Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

sakin olursanız yokuş yoksa ve yolunuz 5-10 km den fazla ise 6 litre altında devamlı durabilirsiniz.

5 e inmek için özel çaba gerekir. Ama inilir.

Lastik havaları da 35 den aşağı olmamalı. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Bu motorlar uzun yolda çok başarılı. Sakin kullanın 4.5 lt ye inecektir. Ama şehiriçi çok göreceli kavram. Her şehir farklı, her güzergah farklı.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Cihaner Öztürk yazdı:

Bu motorlar uzun yolda çok başarılı. Sakin kullanın 4.5 lt ye inecektir. Ama şehiriçi çok göreceli kavram. Her şehir farklı, her güzergah farklı.

1.4 te bu degerlere inilmiyor abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
Alpay Sumer yazdı:

1.4 te bu degerlere inilmiyor abi.

Tiguan ile uzun yolda 4.8 değerlerini rahat yakalıyorum. Ankara, Afyon arası mesela. Golf daha hafif rahat yapar diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Cihaner Öztürk yazdı:

Tiguan ile uzun yolda 4.8 değerlerini rahat yakalıyorum. Ankara, Afyon arası mesela. Golf daha hafif rahat yapar diye düşünüyorum. 

kesinlikle..ben de iniyorum. 

Ama o kadar normalde yavaş gitmediğim için inemiyorum. Ancak land rover kullandıktan sonra artık kenardan sakin gidiyorum. Yakıt sarfiyatım çok azaldı. 

Neymiş o stres ya.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Cihaner Öztürk yazdı:

Ben ortalama zannettim. Afedersin. 

Bu degerler icin Yine de cok kasmak gerekecektir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Alpay Sumer yazdı:

Ben ortalama zannettim. Afedersin. 

Bu degerler icin Yine de cok kasmak gerekecektir..

Yok kasınca 3.2 yakıyor. Bizzat yapan internette arkadaşım var. Uzun süredir görüşemiyoruz. Oda hipercilerden. Adam kasap. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

1.2 var. Bahsedilen degerlere inebiliyorum. 1.4 te bu degerleri yakalamak zor. He yakalarsin da kac metre? Cok az yakıyor kokluyor diyen gördüm ac bakalım yol bilg. deyince nerdeyse hepsi 6.8 de..

Teoride evet. pratikte malesef hayır.

videoya cevap : bombos sayılabilecek  yolda 5.8 yapmıs. Bu yola trafik var diyene sasarım.

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Ben iddialıyım. Yaş geçtikçe sabırlı olabiliyorsunuz. Alıyorum sabit hıza, rampa çıkarken tık tık düşüyorum, inerken tık tık yükseltiyorum. Gençken bunları yapmak zor. Denemeyede gerek yok :)). Sizde yaşlanınca sakinleşirsiniz.:))

• Beğen 3
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Cihaner Öztürk yazdı:

Ben iddialıyım. Yaş geçtikçe sabırlı olabiliyorsunuz. Alıyorum sabit hıza, rampa çıkarken tık tık düşüyorum, inerken tık tık yükseltiyorum. Gençken bunları yapmak zor. Denemeyede gerek yok :)). Sizde yaşlanınca sakinleşirsiniz.:))

estagfurullah..O anlamda yazmadıgıma emin olabilirsiniz. Fakat 1.4 olan biraz agresif bir motor. Tepkileri de benzerlik gosteriyor.. tabiki düsülebilir. Mümkündür. Fakat devamı gelmiyor. Yoksa denemek icin 3.2 ile cok yolculuk yaptım. Hatta garip bir detay da vereyim,  yavas gidince yakıt artıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

1.4 tsi Manuel passat

En az yakma rekorum Sivas Altinoluk arasi
5,03 l/100 km toplam tek depoda 1186 km ortalama hiz 74 km/h
Yozgat tan sonra klima acik

Aracin toplam 61649 km ortalaması 7,03lt/100 km

Ortalama hiz 36 km/s

40 km/h hizin üstünde toplam 25326 km yol yapmisim bununda yakıt olarak ortalaması 6,04 l/100km

40km/h hizin altında 36323 km yol yapıp yakıt ortalaması 7,49 l /100 km, hiz ortalaması 26 km/h olarak tutturmusum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Alpay Sumer yazdı:

1.2 var. Bahsedilen degerlere inebiliyorum. 1.4 te bu degerleri yakalamak zor. He yakalarsin da kac metre? Cok az yakıyor kokluyor diyen gördüm ac bakalım yol bilg. deyince nerdeyse hepsi 6.8 de..

Teoride evet. pratikte malesef hayır.

videoya cevap : bombos sayılabilecek  yolda 5.8 yapmıs. Bu yola trafik var diyene sasarım.

istanbul izmir 5 litrenin altında gittim geçende tiguanla paylaştım da. 

aşağıda... 401 km.. 4.5 litre

Ordu'da sizin güzergah çok kısadır.

image.thumb.png.96694dfbbd53a2a7258c4029984f503e.png

Alpay Sumer yazdı:

estagfurullah..O anlamda yazmadıgıma emin olabilirsiniz. Fakat 1.4 olan biraz agresif bir motor. Tepkileri de benzerlik gosteriyor.. tabiki düsülebilir. Mümkündür. Fakat devamı gelmiyor. Yoksa denemek icin 3.2 ile cok yolculuk yaptım. Hatta garip bir detay da vereyim,  yavas gidince yakıt artıyor.

hangi 1.4 ten bahsediyoruz bu arada? 211 mi 111 mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Hocam dedigim gibi sürüs stili trafik arac durumu vs vs etkili.. fakat genel ortalama 6 ustu gerceklesiyor. Yoksa tabiki akici trafikte degerler gorulebiliyor.. Ben normalden bahsediyorum.Az dikkatle tabiki yakalanabilir..

bu arada medya ekranı lazim degilse seve seve alabilirim 😂  bir ust modeli de 😄

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

normalde 6.3 felan herhangi bir dikkat etmeden. Ama mecidiyeköyde oturmuyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

normalde 6.3 felan herhangi bir dikkat etmeden. Ama mecidiyeköyde oturmuyorum. 

bizim komşuda var tiguan, 12.5 yazıyordu geçen baktığımda, malum mecidiyeköy, bir tur kullandım 14 ile teslim ettim

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Mehmet Göktürk yazdı:

normalde 6.3 felan herhangi bir dikkat etmeden..

super hocam, siz bin yasayin..

iste bunu kastediyorum. Kasarak 2.8  de oluyor. Ama araci almak isteyen merak edene 3 yakiyor bu deyince aldiginda e hani bu 3- 4  degilmis demesin diye yazdim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

öyle birşey denmedi. 

ea211 mi ea111 mi hangi motordan bahsediyorsunuz? Arada 1 litre fark var tüketimde. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

bizim komşuda var tiguan, 12.5 yazıyordu geçen baktığımda, malum mecidiyeköy, bir tur kullandım 14 ile teslim ettim

Yüksek gayrimenkul fiyatları , yüksek yakıt tüketimi gerektiri :D

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...