İçeriğe Yönlendir

Vw Golf 1.4 Tsi Dsg Yakıt Tüketimi

Onur Demirci

Recommended Posts

Cihaner Öztürk

Türkiyede otomobillerin tamamen elektrikliye geçmesi çok kısa sürede olmayacak gibi gözüküyor. Teknik olarak özellikle şarj edilebilir yarı elektrikli motorlar bana mantıklı geliyor. Akü sistemi geliştikçe bu araçlarada yarayacaktır, bunlarında verimleri artırılacaktır. Şu an bende almam ama sistem kullanılabilir hale gelsin (istasyonlar),  bizdede satılmaya başlasın hiç düşünmem.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Cihaner Öztürk yazdı:

Ben iddialıyım. Yaş geçtikçe sabırlı olabiliyorsunuz. Alıyorum sabit hıza, rampa çıkarken tık tık düşüyorum, inerken tık tık yükseltiyorum. Gençken bunları yapmak zor. Denemeyede gerek yok :)). Sizde yaşlanınca sakinleşirsiniz.:))

30dayken sürebiliyordum böyle:)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
1.4 te bu degerlere inilmiyor abi.

Ben iniyorum leon fr ile 100 110 hızla 5 lt altı hayal değil.Eskişehirden Antalyaya 4.4 4.3 gibi gidiyorum.
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

Ben iniyorum leon fr ile 100 110 hızla 5 lt altı hayal değil.Eskişehirden Antalyaya 4.4 4.3 gibi gidiyorum.

Dönüş?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Olmaz- yapilmaz demedim ki? Devamı gelmiyor dedim. Bahsedilen güzergahın dönüsünü de tamamlayıp ortalamayı yazarmısınız? Ben bu durumdan bahsediyorum.. Tabiki bahsedilen motor tipi - tipleri ekonomik sayilabilecek limitte ama verdigi keyif, Trafik durumlari arac durumlari vs vs bunu engelleyebiliyor..

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
1.4 TSI 122 bg DSG jettanin 15 bin km ortalaması 7,5 km yaklaşık 11 bin km şehiriçi kullanım. TSI motor önü açık bir motor tamamen sizin kullanımıniza bağlı aynı güzergahta eşim 5,5 -6 lt ile gidip gelirken ben 8-9 litrelere cikabiliyorum. Bunda önceki aracımın dizel olmasida etkili olabilir.

Dizele alışkın bir sağ ayak, benzinlide asla, katiyen az yaktıramaz. [emoji1360]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Dizele alışkın bir sağ ayak, benzinlide asla, katiyen az yaktıramaz. [emoji1360]
Kesinlikle az yakmıyor. Dizeldeyken keyfime göre kullanıyordum en fazla 1-1,5 litre farkediyordu. TSI da ise keyfime göre kullanınca X2 oluyor maalesef.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
Olmaz- yapilmaz demedim ki? Devamı gelmiyor dedim. Bahsedilen güzergahın dönüsünü de tamamlayıp ortalamayı yazarmısınız? Ben bu durumdan bahsediyorum.. Tabiki bahsedilen motor tipi - tipleri ekonomik sayilabilecek limitte ama verdigi keyif, Trafik durumlari arac durumlari vs vs bunu engelleyebiliyor..

Geri dönüş kontak kapandığında 4.5 lt idi 900 küsür km.Oluyor oluyor abi [emoji3]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Motorum sıcakkan düz yolda yakit ölçeri sıfırladım. Şirkete geldim park ettim 5,2 litre yazmış :D Ah be :D

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Selim Bilgin yazdı:

Uzun yol 90'la gitmezseniz 5 çok tozpembe görünüyor. Sadece Golf değil tüm muadil otomobiller için.

uzun yolda 90 mı  :D  150 170 gidilir yahu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

Bizim bi abi az önce müjdeyi aldı. 660 tl öpmüşler. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Geri dönüş kontak kapandığında 4.5 lt idi 900 küsür km.Oluyor oluyor abi emoji3.png

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Degerine saglik 😂 

imzayida kapatalim lutfen🤗

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

Bizim bi abi az önce müjdeyi aldı. 660 tl öpmüşler. 

canı sağolsun devletin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

5 yakmaktan bahsedilmiş, ben tsi ile İstanbul Ankara depo bitirdiğim oldu, 55 litre :) 

Cevizlibağ'da doldurdum, Akıncılar gişede lamba yandı.

tarihinde Selim Bilgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Selim Bilgin yazdı:

5 yakmaktan bahsedilmiş, ben tsi ile İstanbul Ankara depo bitirdiğim oldu, 55 litre :) 

Cevizlibağ'da doldurdum, Akıncılar gişede lamba yandı.

Biz başka konuda oynayalım en iyisi :D 

Ali Gök yazdı:

Biz başka konuda oynayalım en iyisi :D 

benim 1.3  dizel opel 6 6.5 yakıyor du şehir dışı  fluance vardı dizel oda aynıydı 

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
(düzenlendi)

Aslında boyutlarına göre en çok yakan arabalar diye bir konu açılsada içimizi döksek. Hyundai i10 otomatik 2012. Şehiriçi 10 litre, uzun yol 7 litre.

tarihinde Cihaner Öztürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Cihaner Öztürk yazdı:

Aslında boyutlarına göre en çok yakan arabalar diye bir konu açılsada içimizi döksek. Hyundai i10 otomatik 2012. Şehiriçi 10 litre, uzun yol 7 litre.

cok yakan kulüp var 😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Onur Demirci
Alpay Sumer yazdı:

Konu sahibi nerelerde ? Cekti pimi kendi kayip 😄 Birkac güne astra k kaç yakara döneriz 😂

@Onur Demirci

Mesajlari tek tek okudum ama iş kac yakardan cikti baska boyutlara geldi😅

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Onur Demirci yazdı:

Mesajlari tek tek okudum ama iş kac yakardan cikti baska boyutlara geldi😅

Güzelliği bu zaten.. 🤗

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Onur Demirci
Alpay Sumer yazdı:

Güzelliği bu zaten.. 🤗

Yakittan ziyade suan aracta baska bir sikinti var araba dusuk hizlarda saga sola sallaniyor gibi 🤔

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Onur Demirci yazdı:

Yakittan ziyade suan aracta baska bir sikinti var araba dusuk hizlarda saga sola sallaniyor gibi 🤔

Araba değsti mi? 😄

Yorum bağlantısı
Onur Demirci
Alpay Sumer yazdı:

Araba değsti mi? 😄

Bu benim arac degil bendeki fiesta devam,bu sikinti astra k da var😅

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Alpay Sumer yazdı:

Size katılıyorum. Mümkün olması düzenli olarak o veriyi elde edebileceğiniz anlamına gelmez ( @Ali Darbaz hariç, o hipermiler) Mesele kullanımın ortalaması ne seviyede?

Ben linea ile 2 tripmetreden birini her dolumda sıfırlıyorum, diğerine ellemiyorum ki totali göreyim. Yeri geliyor yakıttan yakıta sıfırladığım tripmetre ortalama yakıtımı 4 litre, yeri geliyor 7 litre gösteriyor. Ama sürekli 4 litre ile kullanmak mümkün değil, sürekli 7 litre ile kullanmak da zor. Bakıyorum, son 2500 km'de ortalamam 4,9 litre.

300 liraya hız sabitleyici takıyorlar benim araca. Taktırsam, Konya yoluna çıksam, Gölbaşında doldurup sıfırlasam, 90'a da sabitlesem belki 3,5 litre / 100 km veri bile elde edebilirim. Ama bu aracımın 3,5 litre yaktığı anlamına gelmez ki :) 

Herkes şuraya gittim şunu yaktı buraya gittim bunu yaktı demiş. Tamam, yakmıştır, doğrudur da sürekli o veriyi elde edebiliyor musunuz? Benim arkadaşım da kiralık jetta 1.4 tsi ile Eskişehir'e gitti geldi, yakıtını beğendi, 1.6 tdi golf alacaktı, 1.4 tsi aldı. Şimdi kabul ediyor çok yaktığını. :) Eskişehir'e giderken kurdu tabi sabitleyiciyi, suya sabuna dokunmadan gitti geldi. Ama Ankara içinde öyle olmuyor o iş :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...