İçeriğe Yönlendir

Gece Aperitif Yemeden Yatmayanlar Kulübü

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Ali Darbaz
Murat Sahın yazdı:

Sorun yemekte değil bence. Ne yediğimiz ve nasıl pişirdiğimizde. Benim evime margarin girmez mesela. Bir şeye katı yağ koyulacaksa o yağ halis tereyağı olacak. Balık vb. kızaracaksa alıyorum çok sevdiğim seramik tavamı, fırça ile azıcık kaliteli ayçiçek yağı sürüyorum, onunla kızartıyorum. Sıvı yağı mümkün olduğunca az kullanıyorum (2 aydır sıvı yağ almıyorum, 2 ay daha almam, aldığımda ise 5 lt yudum alıyorum)

Cips yemem, markasız abur cubur yemem. Çikolata mı yiyeceğim, halis çikolata olacak. Kek mi çekti canım? Girip mutfağa kek yapıyorum, 40 dk da hazır :D 

Mesela haftada bir kırmızı, haftada bir beyaz et yiyorum. Diğer günler sebze ağırlıklı ve az yağlı, mümkünse yağsız yiyorum. Nescafeyi bile süt tozu kullanmadan, hakiki süt ile yapıp içiyorum. 

Kola, fanta vb. gazlı içecek içmem. Evde her daim soda vardır, gazlı içeceğim odur. Günde 3 litreden fazla su içerim. 

Bence bizi beslenmek değil, kötü beslenmek hasta ediyor...

Ben şu an 85 kiloyum. Hedefim 80 kilonun altına düşmek. Malumunuz hem miğde sıkıntılı hemde arabada ek ağırlık oluyor. Tüketimide düşürmek için zayıflamak lazım. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Darbaz yazdı:

Ben şu an 85 kiloyum. Hedefim 80 kilonun altına düşmek. Malumunuz hem miğde sıkıntılı hemde arabada ek ağırlık oluyor. Tüketimide düşürmek için zayıflamak lazım. 

Sakın tüketimi düşürmek için arabaya binmeden önce tuvalete giderim deme, düşer bayılırım. 

• Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mahmut Yıldız yazdı:

Sakın tüketimi düşürmek için arabaya binmeden önce tuvalete giderim deme, düşer bayılırım. 

Ya espiri yapıyorum. Tüketim düşücek diye kilomu verilir. Benim miğde sakat, bağırsa ve kara ciğer sıkıntılı. Yoksa buralar hep patates köfte dolardı duramazdınız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Hiç başıma gelmedi çok merak ederim, açlıktan uyanıp uyku sersemi bir şeyler yemeyi :) 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Aynı huy bende de var. Eve gelip akşam yemeği yedim diyelim, sonra tv karşısında 15 dk uyuklasam, sanki günlerdir yemek yememiş gibi aç uyanıyorum. Hemen dolaba saldırıyorum tabi. İnsülin direncinden olduğunu söylemişti dr. Kilo almaya  birebir bu alışkanlık malesef.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

Hemen dolaba saldırıyorum

dolap kapısını yavaş aç menteşisini kırma

• Beğen 1
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Akşam yemeğini en geç saat 19 da yerim... Saatler 23 ü gösterdiğinde dolapta ne varsa götürürüm, istedim gibi bişi yoksa ya kokareç yada dürüm çiğ köfte... Site güvenliği de alıştı, bu saatler arası gelen siparişleri direk eve gönderiyorlar... Aramıyorlar bile... :D

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Çok cezbedici bir kaçamak gibi görünse de aslında belli bir saatten sonra mideyi rahat bırakmak lazım. Reflü çok fena bir illet, bazen ağrısı uykudan uyandırır. Kalp spazmı gibi acısı oturur bağrına adamın. Bir ara çok çektim, şimdilerde ne yaparsam olur ne yaparsam kolay atlatırım tarzında temkinli  kullanıyorum midemi.

Dikkat edin beyler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Mert Gulkokan yazdı:

Hayır anlamadım bu yediklerinizi gece uyurken rahatça sindirip sonra boşaltabiliyor musunuz ?

muhtemelen işe gitmeden evvel ihtiyacını gideriyor sonra servise işe şuna buna kesin geç kalıyorlardır :)

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Her türlü yiyecekle bu kulüpteyim. Tost, ekmek arası, meyve, tatlı, abur cubur...vs Gece yatmadan, yattıktan sonra sabaha karşı uyanınca falan mutlaka bir şeyler indiririm mideye. Bu nedenle veremediğim bir göbek çıktı ortaya. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Murat Sahın yazdı:

Ekmek arası kaşar ne hocam :) Onunla doyulmaz ki :D 

Öyle deme, kaşar iyidir hoştur 😁

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Cem Işık yazdı:

tabi İnsülin direncinden olduğunu söylemişti..

Yemeğe direniyor demek 😂

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Fatih Evcin yazdı:

Hiç başıma gelmedi çok merak ederim, açlıktan uyanıp uyku sersemi bir şeyler yemeyi :) 

Uff .. süper bisey👍

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Alpay Sumer yazdı:

Uff .. süper bisey👍

akşama ayırın bana da ufak bi yer saatimi kurup kalkıp bir şeyler atıştıracağım :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Hep dış güçlerin oyunu bunlar😀 şaka 

Bir yana, yatmadan önce yemek çok zararlı, yenilen herşey yağa dönüşüp depolanıyor. Vücuda enerji lazım olunca önce depolanan k.hidratları parçalıyor , sonra yağlara geçiyor. K,hidratların parçalanması laktik asit ortaya çıkarıyor, bu da yorgunluk yapıyor . Ama yağların yakılması için harekete devam etmek gerekiyor  . Bu nedenle kilo almak kolay vermek çok zor ve sancılı oluyor. 

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

sorun bizde  değil gecelerin uzun olmasında. akşam 17.30 dan sabah 6.30 a gece mi olur 🤗

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Haluk Şentürk yazdı:

sorun bizde  değil gecelerin uzun olmasında. akşam 17.30 dan sabah 6.30 a gece mi olur 🤗

Mantıklı... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Valla şimdi yarım ekmekten fazla tost gömdüm. Elinizin artığı sucuk, kaşar, domates, turşu, ketçap ve pul biber vardı. Tosttan öncede emminin gönderdiği kabak çekirdeğini gömdüm. Gece uzun bakalım daha ne gömeceğiz [emoji3]

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Celal Maraşlıoğlu

Vişne reçeli ve beyaz penir ekmek vazgeçilmezimdir denemeden olurmu öyle şey demeyin gece yapılan mutfak kaçamaklarında mutlaka sakarlığım tutar 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Üniversitedeyken gece uyanıp dolapta bir şey bulamayınca mısır patlatmışlığım var benim bu arada :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Biz üniversitedeyken gece kalkıp yurtta mutfak kapısının anahtarını bildiğimizden gece 3-4 arası Menemen yaptığımız vardı. Ders çalışırdık geç saatlere kadar malum acıkıyor insan hemen saldırırdık☺️ 

Instagram da dolaşırken önüme dondurmalı irmik helvası geldi hanıma dedim yapma yiyelim yok şöyle yok böyle dedi şu an mutfakta onla meşgulüm 30 dk dinlendirip sonra bana afiyet olsun 😂

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aperatif ne demek, gece masa kurulmadan olur mu yahu, adı bile var menüde: gece çorbası

ardından akşamdan kalan domatesli salatanı limınlu suyu, say say bitmez

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Celal Maraşlıoğlu yazdı:

Vişne reçeli ve beyaz penir ekmek vazgeçilmezimdir denemeden olurmu öyle şey demeyin 

Çokta güzel olur.

Çağlar Bayur yazdı:

akşamdan kalan domatesli salatanı limınlu suyu, 

Vallahi ağzım sulandı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celal Maraşlıoğlu
Ersin Gökdemir yazdı:

Çokta güzel olur.

Vallahi ağzım sulandı.

İki zıt tattır ama askerde çocuklar ilk başta abi sende mide yok derler di deneyenler yüzünden vişne reçeli kalmaz olmuştu son zamanlarımda 🤣

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...