İçeriğe Yönlendir

2010 W204 1.6 C180 Kompressor

Doğan Arşiray
Çözüme git Çağlar Bayur tarafından,

Recommended Posts

Yurdaer Elay

Sunroof bir Mercedes klasiğidir, şıbıdak (schiebedach) olarak dilimize bile geçmiştir.. Cam tavan da neymiş pehhh :D 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Hayırlı olsun Doğan hocam kazasız belasız kullanın inşallah. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Dogan Arsiray yazdı:

1.8 olanın ne avantajı olurdu? gucleri aynı.

C200 olacaktı. 184 PS . Benim gözümde son mercedes motoru. Erişilebilir olan. Sonra turbo idi direct enjeksiyon du felan beni sarmiyor 

Kombin belli 2009 c200 AMG 5gtronic prins vsi2 turbo

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Yurdaer Elay yazdı:

Sunroof bir Mercedes klasiğidir, şıbıdak (schiebedach) olarak dilimize bile geçmiştir.. Cam tavan da neymiş pehhh :D 

Sacdan olursa  şipidak makbul. Ama cam tavan varsa cam tavan para eder. 

204 de sunrof çok az var.  Çoğu boş paketin  sonradan doldurulan donanıminda. Yani opsiyonları tiklerken yanlışlıkla tiklenip cam tavan iptal etmiş gibi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Yurdaer Elay yazdı:

vasisdas şeklinde de açılıyor zaten :D

Mustafa Tüfekçi yazdı:

C200 olacaktı. 184 PS . Benim gözümde son mercedes motoru. Erişilebilir olan. Sonra turbo idi direct enjeksiyon du felan beni sarmiyor 

Kombin belli 2009 c200 AMG 5gtronic prins vsi2 turbo

ona bakarsan bence c350 lazım. wagon olanından.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş

tiguan da vardı mesela. derinden duyuluyordu. bundaki ünite sanırım daha büyük ve daha sesli çalışıyor. gerçi araç hızlanınca sesi zaten duyulmuyor.

Tiguan alt devirde komp üst devirde turbo çalıştırıyor diye biliyorum.Bunun kompresör sesi çok başkadır.Eaton M45 olması lazım bide bunlarda kronik zincir, vanos manyetiği ve dişli sorunu vardır abi.Dişli zincir işi 10 un üzerinde tutuyo dikkat etmekte fayda var.Vanosta yağ basıyo elektrik tesisatına
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Yeter yazdı:

Hayırlı olsun Doğan hocam kazasız belasız kullanın inşallah. 

eyvallah hocam!

Fatih Akbaş yazdı:

Tiguan alt devirde komp üst devirde turbo çalıştırıyor diye biliyorum.Bunun kompresör sesi çok başkadır.Eaton M45 olması lazım bide bunlarda kronik zincir, vanos manyetiği ve dişli sorunu vardır abi.Dişli zincir işi 10 un üzerinde tutuyo dikkat etmekte fayda var.Vanosta yağ basıyo elektrik tesisatına

evet tiguan 2400 devire kadar sürekli komp, sonra turbo, sonra hepberaber.

bu zaman kadar oldukça kollanarak kullnılmış bir araç. zincir problemi olacağını sanmıyorum. ben hiç duymadım bunca sürede. vanos manyetiğini bilmiyorum bu neden bozuluyor bozulunca ne oluyor? birde dişli dediğini egzantrik dişlileri ise bunların ucuz ucuz neden aliexpress te bulunduğu belli oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Sacdan olursa  şipidak makbul. Ama cam tavan varsa cam tavan para eder. 

204 de sunrof çok az var.  Çoğu boş paketin  sonradan doldurulan donanıminda. Yani opsiyonları tiklerken yanlışlıkla tiklenip cam tavan iptal etmiş gibi :)

Cam tavan, beyaz renk araç-bej renk deri niyeyse Türkiye'de en çok tercih edilen opsiyonlar. Yani zevk desem herkes mi aynı müşterekte birleşmiş? :) Araba alan satarken en çok ne prim yapar onu düşünerek alıyor.

Sunrooflu modeller belki başka ülkelere gidecekken iptal edilen arabalar olabilir. Boşta araba var diye hızlı ithal edilmiştir.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bu araba bu kombinasyon ile olan arabalardan seçilip öyle getirilmişti . çünkü  Diğer opsiyon AMG paketiydi ki feci şekilde sertti sürüşü. Diğer seçenek te düz vitesli classic donanımıydı. halojen farlı sunroofsuz vs.

Seçim, elde olan birşey değildi yani. Gri yarı kumaş koltuklar, sunroof, 17 amg jantı vs. bence saçma bir kombinasyon :) ben seçmedim çok merak eden moderatörlere duyurulur!?  teesüf ederim yanı. ben seçmiş olsam kumaş kaplı ama koltuk ısıtma sistemli, paddle shift, doğru düzgün ses sistemi, 16 jant, komple metal tavan alırdım, sıfır krom ve normal ızgara ve kaput üstü yıldızı alırdım, kocaman mercedes yıldızlı ızgara yerine. birde arka karatılmış camlar önemli. yada arka perde. kararan aynalar var içeride ve yanlarda, tamamen gereksiz. katlanmasa da olur vsvssvsv.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Dogan Arsiray yazdı:

bu araba bu kombinasyon ile olan arabalardan seçilip öyle getirilmişti . çünkü  Diğer opsiyon AMG paketiydi ki feci şekilde sertti sürüşü. Diğer seçenek te düz vitesli classic donanımıydı. halojen farlı sunroofsuz vs.

Seçim, elde olan birşey değildi yani. Gri yarı kumaş koltuklar, sunroof, 17 amg jantı vs. bence saçma bir kombinasyon :) ben seçmedim çok merak eden moderatörlere duyurulur!?  teesüf ederim yanı. ben seçmiş olsam kumaş kaplı ama koltuk ısıtma sistemli, paddle shift, doğru düzgün ses sistemi, 16 jant, komple metal tavan alırdım, sıfır krom ve normal ızgara ve kaput üstü yıldızı alırdım, kocaman mercedes yıldızlı ızgara yerine. birde arka karatılmış camlar önemli. yada arka perde. kararan aynalar var içeride ve yanlarda, tamamen gereksiz. katlanmasa da olur vsvssvsv.

Bunun gibi mi? :) 

mercedes-c-class-used-1.jpg

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
evet tiguan 2400 devire kadar sürekli komp, sonra turbo, sonra hepberaber.

bu zaman kadar oldukça kollanarak kullnılmış bir araç. zincir problemi olacağını sanmıyorum. ben hiç duymadım bunca sürede. vanos manyetiğini bilmiyorum bu neden bozuluyor bozulunca ne oluyor? birde dişli dediğini egzantrik dişlileri ise bunların ucuz ucuz neden aliexpress te bulunduğu belli oldu.

Abi maalesef şans işi biraz 50 binde servis bakımlılarda bile çıkıyor bazen sadece zincir yetiyor evet egzantrik dişlisi Mercedes o dişlileri 5 kere güncellemiş.Vanos manyetiğide dişlilerin önünde ondan yağ sızıyo ecu ya gidiyor oda ecuyu bozuyor ona ek kablo çıkarttı MB yağ sızmasın diye
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Fatih Akbaş yazdı:

Abi maalesef şans işi biraz 50 binde servis bakımlılarda bile çıkıyor bazen sadece zincir yetiyor evet egzantrik dişlisi Mercedes o dişlileri 5 kere güncellemiş.Vanos manyetiğide dişlilerin önünde ondan yağ sızıyo ecu ya gidiyor oda ecuyu bozuyor ona ek kablo çıkarttı MB yağ sızmasın diye

Bu bahsettiğiniz zincir/dişli probleminden genelde 1.8 motorlu araç sahipleri şikayet ediyor diye biliyorum. 

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş

Bu bahsettiğiniz zincir/dişli probleminden genelde 1.8 motorlu araç sahipleri şikayet ediyor diye biliyorum. 

M271 lerin genel sorunu maalesef.Ama revizeli parçaysa sıkıntı olmuyormuş sonra

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Dogan Arsiray yazdı:

noluyo ya (::::

Senin yıldıza underdog muamelesi yapıp ucuza kapatacaklar anlaşılan :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...