İçeriğe Yönlendir

2010 W204 1.6 C180 Kompressor

Doğan Arşiray
Çözüme git Çağlar Bayur tarafından,

Recommended Posts

Mehmet Yeter
Dogan Arsiray yazdı:

pedal komendir aldim aliexpress den. ekransiz geldi ayarini degistiremesem de, biraz daha etkin kaldi beklentime gore, tum hantallik gitti sanziman da hemen tepki verir oldu. eger ayagimi eski ayarindan uzaklastirip daha az uzaga goturecek sekilde basabilirsem gayet kullanilabilir bir urunmus. yada arti olarak kablolu ekrani siparis etmem lazim salak cinliye sordum da aldim, ekrandan ayarlaniyor dedi ama ayrica alinmali dememisti!? 

Güle güle kullanın. Aman ha çançinçon amcalara bulaşmayın bir corona saldılar mahvettiler milleti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

antikor var bende 🙂

az once test surusu yaptim. arac yururken kibar bastigim surece fark yok. yokus yukari kolay kuculuyor vites o cok yaktirir.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

kesinlikle çok iyi bir his var sürüşte. zaten buna yakın olmalıymış araba. daha tahmin edilebilir. bambaşka bir araba kullanır gibi oluyor bir an için. ondan sonra yokuş yukarı vites küçülünce gerçekliğe dönüyorsun.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ürünün linkini bi görseydik madem. Montajı nasıl oluyor onun, kendin mi yaptın?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

hemen paylaşayım, linkteki ürünü almanız lazım. benim aldığım daha ucuzdu ama meğerse ekranı ayrı alınmalıymış. ayar için ekran şart.

https://a.aliexpress.com/_vD4czz

alırken  NOT kısmıza mutlaka "Singapore POST please" yazın.

Önder Özcan yazdı:

Ürünün linkini bi görseydik madem. Montajı nasıl oluyor onun, kendin mi yaptın?

pedalı söküyorun arabanın tamanından iki tane 13 lokma vidası var soketi çıkartıp buna takıyorsun diğer ucunuza pedala takıyorsun pedalı monte ediyorsun sonra kontrol kutusunu kablosundaki yerine takıyorsun. USB kablosu gib bir soket var, orayada ekran takılıyor. ekransız da çalışıyor bendeki gibi ama ayar mümkün değil.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bu tür şeylere hep mesafeliyim aslında.

Şanzıman, resetten kısa süre sonra eski kullanım özelliklerine dönüyor gene. Çünkü o şekil kullanıyorum 🤣 Düşük devir yüksek fitez. Hiç sevmiyorum. çevreyolunda çok sorun yok da, cadde denecek yollarda basınca gücü almam gerek, bekle ki vites düşürsün 😒

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

bu alet ile inanılmaz bir fark oldu. gaza dokununca zart diye şanzıman vites küçültüyor.  zaten bu nedenle ekran lazım belki bu fazla gelebilir başka araçta. tavsiye ederim bunu yada bir benzerini.

aracın gerçek motor gücünü alır oluyorsun. ama tabi bunu sürekli yaparsanız yakıt tüketimi artacaktır.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)
Dogan Arsiray yazdı:

bu alet ile inanılmaz bir fark oldu. gaza dokununca zart diye şanzıman vites küçültüyor.  zaten bu nedenle ekran lazım belki bu fazla gelebilir başka araçta. tavsiye ederim bunu yada bir benzerini.

aracın gerçek motor gücünü alır oluyorsun. ama tabi bunu sürekli yaparsanız yakıt tüketimi artacaktır.

benimkinde denesek mi acaba?😆 tak çıkar oluyor mu?

tarihinde Mais Jannataliyev tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

arabayı satacaksan hiç girme vazgeçersin. ama illa deneyelim diyorsan gel arabayı dene, neden söküp çıkartalımki? ha dersenki satın alacağım o ayrı :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mais Jannataliyev yazdı:

benimkinde denesek mi acaba?😆 tak çıkar oluyor mu?

Düğme var, kapa - aç oluyor.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Dogan Arsiray yazdı:

arabayı satacaksan hiç girme vazgeçersin. ama illa deneyelim diyorsan gel arabayı dene, neden söküp çıkartalımki? ha dersenki satın alacağım o ayrı :D

Önder Özcan yazdı:

Düğme var, kapa - aç oluyor.

Valla abi piyasa allak bullak. Benimkini satıp aynı günlerde almam lazım. Yoksa treni kaçırırız. Şuan araba yok o yüzden tok satıcıyım. 

Tak çıkar kolay bişey olsaydı benimkinde denerdik. Anı olurdu))

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

tak cikar birsey sayilir. o dert degil. yapabiliriz. ama araba ayni zaten.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Doğan Arşiray

bugün vakit buldum, sağ ön direğin içinden kamera için kablo çektim. torpido nun içindeki 12 volt soketine usb güç kaynağı taktım. aynanın hemen altına HIK vision markalı bir yol kamerası yapıştırdım. ürün iyi gibi.  tavsiye edebilirim. düzgün çalışıyor wifi ile. xiaomi gibi problemli değil.  sol direk içinde birşeyler ses yapıyordu onu da söküp metal klipsleri silikonladım. hazır girmişken torpidonun arkasını söküp vıcıvıcvıcı diye fan dönerken çıkan sesi engellemek için fanın vidalarını sıktım. fanı bir tür conta ile tutturmuşlar herhalde o contalar eskimiş. adam elektrik motoruna bile titreşim sönümleyici koymuş küçücük arabada. durup duruken yıldız olunmuyor demekki.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Öten fanın kendisi? Ben geçen sene kalorifer motorunu söküp gresle yağladım kesildi, 6/8 ay sonra tekrar başladı. Düşük devirde çalışırken ötüyor devir artınca ses kesiliyor. Tekrar sökmem lazım ama kalıcı çözüm lazım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bence de öten fanın kendisi ama alttan vidaları sıkıp ayarlayınca sesi kesildi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Olası mı? Balans bozukluğundan cik cik cik ötme yapar mı acaba?  (gevşek vida yok kendim söküp taktım). Çünkü otomatik modda soğuk havada fan önce yavaş dönerek başlıyor, elektrikli ısıtıcısı hazır olunca veriyor ayarı, son devir ve ses kesiliyor. Balansı bozuk lastiğin 120 den sonra sallamaması gibi?

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)
Önder Özcan yazdı:

Olası mı? Balans bozukluğundan cik cik cik ötme yapar mı acaba?  (gevşek vida yok kendim söküp taktım). Çünkü otomatik modda soğuk havada fan önce yavaş dönerek başlıyor, elektrikli ısıtıcısı hazır olunca veriyor ayarı, son devir ve ses kesiliyor. Balansı bozuk lastiğin 120 den sonra sallamaması gibi?

Abi bu cik cik ses çoğu mersoda var. Bende de var. Malesef kronik. Ya değişmesi lazım yada tamir.  Tamiri 600 kağıt.

tarihinde Mais Jannataliyev tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mais Jannataliyev yazdı:

Abi bu cik cik ses çoğu mersoda var. Bende de var. Malesef kronik. Ya değişmesi lazım yada tamir.  Tamiri 600 kağıt.

Tamir nasıl oluyor. Nesini değiştiriyorlar?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Balans bı kere yaptı mı gitti o motor. Mili burcu asiniyor. Ha tamir takımı gibi bir şey ile belki tamir olur ama ince işçilik ister fabrikasyon tadinda olması için. Bence kmsi belli bir çıkma az kullanılmış bulunursa maliyeti daha düşük olur. C4 de çıkma olarak alıp taktılar bende.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mais Jannataliyev yazdı:

e duzelmis benimki? iki tane titresim sonumleyicili torx civata var. onlari gevisetip sıkıp ayarladim ses gidene kadar. biraz yerlere yattim ama olmuş.

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Balans bı kere yaptı mı gitti o motor. Mili burcu asiniyor. Ha tamir takımı gibi bir şey ile belki tamir olur ama ince işçilik ister fabrikasyon tadinda olması için. Bence kmsi belli bir çıkma az kullanılmış bulunursa maliyeti daha düşük olur. C4 de çıkma olarak alıp taktılar bende.

araba 83 bin km de zaten.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Balans değilde başka bişi vardır onda. Gevşeyen yerler titreşim rezonans yaptırıyordu demekki

80 bin km Mercedesin kalitesi için zaten erken.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Önder Özcan yazdı:

Tamir nasıl oluyor. Nesini değiştiriyorlar?

Neresini değiştirdiğini bilmiyorum abi. Muhtemelen dönen pervaneyi yağlayıp bırakıyorlar. Oto güven hüseyin usta da sordum 600 tl dedi. 

Dogan Arsiray yazdı:

e duzelmis benimki? iki tane titresim sonumleyicili torx civata var. onlari gevisetip sıkıp ayarladim ses gidene kadar. biraz yerlere yattim ama olmuş.

bu kuş sesi titreşim sesinden farklı olmasın abi. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Ali Efe Erdoğan yazdı:

bende ses yok arac yaslandikca merso da bmw de cikcikliyor fakat turkiye icin gecerli bu cok guzel bozuk yollarimiz oldugu icin.. yaaptirirsiniz baska yer cikcikler arac ne kadar kaliteli olursa olsun cukura düstükce bozuk yolda gittikce mutlaka bir yerde gevsiyor bisey ayari bozuluyor oluyor. cok fazlaysa ses gosterin yaptirin belki baska bi sorun olabilir ama ufak tefek kulakardi edilecek seyler icin ugrasmayin bi yer düzelir baska yerde olur. 

Bendeki önemsiz, çalıştırdıktan sonra 1 dk ya sürüyor ya sürmüyor. Devir az yükselince kesiliyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...