İçeriğe Yönlendir

Öyle Bir Tezgâha Geldim Ki

Furkan Bakırel

Recommended Posts

Coşku Mert

çok geçmiş olsun. benim de basimdan dolandırıcılık olayi gecti. 3 sene sonunda takipsizlik karari cikti. üstelik dolandırıcının fotografi olduğu halde.. dolandiricinin yaptigi yanina kar kaldi. ben ise savcılık karakol vs mekik dokudugumla ve sinir stres yasadigimla kaldim.

umarim ayni akibeti yasamazsiniz ama uzun surecegi kesin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Yakın zamanda benzer mahiyette duyduğum 2. vaka bu..

Hiç zaman geçirmeden yaşadığınız yerdeki Cumhuriyet Savcılığına şikayetçi olun elinizdeki tüm belgelerle , ekran görüntüleriyle beraber. Sonra başınız ağrır.. Geçmiş olsun..

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Yakın zamanda benzer mahiyette duyduğum 2. vaka bu..
Hiç zaman geçirmeden yaşadığınız yerdeki Cumhuriyet Savcılığına şikayetçi olun elinizdeki tüm belgelerle , ekran görüntüleriyle beraber. Sonra başınız ağrır.. Geçmiş olsun..
Karşı taraf şikayette bulunmuştu bende elimde ki belgelerle olayla ilgili olarak ifademi verdim savcılığa artık beklemekten başka çare yokmuş
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Furkan Bakırel yazdı:

Karşı taraf şikayette bulunmuştu bende elimde ki belgelerle olayla ilgili olarak ifademi verdim savcılığa artık beklemekten başka çare yokmuş

Ben olsam ben de şikayetçi olurdum ayrıca. Senin iddialarının araştırılması için gerekir bu.. Ama tercih senindir tabi.

Sevdiğim bir abimin kızı üniversite öğrencisi, part time iş ilanına başvuruyor sahibinden sitesi üzerinden. Ürün pazarlaması yapılacak, paralar senin hesabına gelecek, sen de %15 komisyon alıp kalanı bana yollayacaksın diye anlaşıyorlar. Toplamda 300-500 tl lik 3. sipariş ödemesi sonrası hesabına bloke konunca uyanıyor mevzuya..

Aleyhinde şikayetçi olunmuş onun da (ödeme aldı malı göndermedi vs diye) Kendisi de ayrıca şikayetçi oldu. Daha 15 günlük mevzu..

• Beğen 4
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Ben olsam ben de şikayetçi olurdum ayrıca. Senin iddialarının araştırılması için gerekir bu.. Ama tercih senindir tabi.
Sevdiğim bir abimin kızı üniversite öğrencisi, part time iş ilanına başvuruyor sahibinden sitesi üzerinden. Ürün pazarlaması yapılacak, paralar senin hesabına gelecek, sen de %15 komisyon alıp kalanı bana yollayacaksın diye anlaşıyorlar. Toplamda 300-500 tl lik 3. sipariş ödemesi sonrası hesabına bloke konunca uyanıyor mevzuya..
Aleyhinde şikayetçi olunmuş onun da (ödeme aldı malı göndermedi vs diye) Kendisi de ayrıca şikayetçi oldu. Daha 15 günlük mevzu..

Bu kadar basit olmaması lazım , ülke olarak büyük bir hata yapıyoruz ama nerede ? Sürekli diken üstündeyiz hırsızlar , katiller , dolandırıcılar , gaspçılar , hapçılar kol geziyor memlekette.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Böyle bir durumda yapılması gereken sanırım, bankaya paranın kendisine ait olmadığını haber verip paraya bloke koydurup tekrar iade edilmesi mi gerekiyor? Yada iade edilmeden adli mercilere bilgi verilmesi mi gerekiyor. 

Yapılması gereken işlemler nelerdir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mustafa Arıkan yazdı:

Böyle bir durumda yapılması gereken sanırım, bankaya paranın kendisine ait olmadığını haber verip paraya bloke koydurup tekrar iade edilmesi mi gerekiyor? Yada iade edilmeden adli mercilere bilgi verilmesi mi gerekiyor. 

Yapılması gereken işlemler nelerdir?

Acele edilmemesi gerekiyor. iade olacak ise geriye iade etmek lazım. 

Bu olayda sizin havale yaptığınız hesabın sahibi de mahkeme tarafından davaya dahil edilir. Avukatınıza bunu mutlaka belirtin ve o kişiye sebepsiz zenginleşmeden dava açılabilir tahmin ediyorum. Aldığı paranın karşılığı yok çünkü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Öncelikle çok geçmiş olsun.

Okuduklarımdan anladığım kadarıyla, gelen parayı yanlış EFT iadesi diye niye başka hesaba gönderdiniz?

İnsanın zor durumlarından yararlanıp, bu şekilde pervasızca davrananlara çok şey diyorum da yazamıyorum. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Telefon numaralarının sahibi telekom firmasından istenir yine mahkeme kanalı ile. size ödeme emri gelirse itiraz etmeniz gerekiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Mehmet Göktürk yazdı:

Telefon numaralarının sahibi telekom firmasından istenir yine mahkeme kanalı ile. size ödeme emri gelirse itiraz etmeniz gerekiyor. 

Nasıl oluyorsa bilmiyorum ama kimsenin üzerine kayıtlı olmayan açık hat kullanıyorlar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
(düzenlendi)

Sizin parayı gönderdiğiniz hesap takip edilemez mi ? Sonuçta oda Yurt içi bir hesaptır... 

Burda sizinde yaşadığınız mağduriyet var bence sizde şikayetçi olun... 

tarihinde Erkut Uysal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mustafa Arıkan yazdı:

Nasıl oluyorsa bilmiyorum ama kimsenin üzerine kayıtlı olmayan açık hat kullanıyorlar. 

Olamaz öyle birşey. bilirkişi dosyası gelse telekom firmasına kusur yazarım. netekim yazdım birinde ve o olaydaki sistem düzeldi. Aynı hata bir daha yaşanmadı. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Mehmet Göktürk yazdı:

Olamaz öyle birşey. bilirkişi dosyası gelse telekom firmasına kusur yazarım. netekim yazdım birinde ve o olaydaki sistem düzeldi. Aynı hata bir daha yaşanmadı. 

2 yıl önce bizzat yaşadım. Şimdi durum nedir bilemiyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Hatları Suriyelilere ait.
Nasıl yani mahkeme sonucundan zararın benden tanzim edilmesine karar verilirse mi itiraz etmem gerekiyor.Şu aşamada birşey yapmama gerek var mı ?
Öncelikle çok geçmiş olsun.
Okuduklarımdan anladığım kadarıyla, gelen parayı yanlış EFT iadesi diye niye başka hesaba gönderdiniz?
İnsanın zor durumlarından yararlanıp, bu şekilde pervasızca davrananlara çok şey diyorum da yazamıyorum. 
Hata yaptığım noktası orası işte o anda sağlıklı düşünemedim.
2 yıl önce bizzat yaşadım. Şimdi durum nedir bilemiyorum.
Mustafa abi senin olayda mı böyle oldu?
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
Furkan Bakırel yazdı:

Mustafa abi senin olayda mı böyle oldu?

Yok benim olayda bir foruma ait hesabım çalınıp bir kaç kişiyi dolandırmışlar. Benim tek sıkıntım forum hesabının bana ait olması. banka hesapları veya kişiler ile hiç alakam yok. Dolandırılan arkadaşlardan biri bana ulaşınca haberim oldu. Dolandırılan arkadaşlardan bilgileri alıp şikayetçi oldum ben. 

Ancak kullanılan numara açık hat dedikleri hatlardandı. yıllar önce bu şekilde hatlar satıldığını hatırlıyorum. Al-tak şeklinde idi. Emniyette bana söylenen böyleydi.

Sen şikayetçi ol mutlaka elindeki belgeler ile. Bir de mutlaka bir avukat ile görüş. Avukat seni yönlendirir. Baya sıkıntılı bir durum.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

çok geçmiş olsun Furkan bey, Allah'ın izniyle kurtulursunuz inşallah bu işten tez vakitte 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Furkan Bakırel yazdı:
Ercüment Yıldırım yazdı:
Sivas'ta olduğunu görüntülyle kanıtlıyabiliyorsan güzel ama adam buydu verdim dese birşey diyemezsin.
Dolandırıcı adam yalan söyleyemez diye bir kural yok sonuçta.

Olay çok çetrefilli sıyrılırım inşallah .

Sıyrilirsin onlar ilk defa yapmiyorlardir bu isleri gecmisleri yazilidir. Sen temize cikarsin ama zaman alir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

yakalayıp canlı yayında idam edilirse bu şerefsizler, bu hadiselerin azalışını da görürüz. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Çok geçmiş olsun,

Arkadaşlar söylemiş ama aceleci davranmanız kötü olmuş, daha kötüsü de farklı hesaba parayı aktarmanız, resmen köprü olarak kullanmışlar. Fakat suçsuz olduğunu mutlaka anlaşılacaktır.

Forumdan iki kişi ile araç ticareti yaptım. Hala görüştüğüm abilerimdir. Fakat onların da yüzlerine söyledim. Arabayı kimden alacaksam - kime satacaksam onun hesabına para yatırrım, parayı kabul ederim. Kötü bir tecrübe olmuş ama suçsuz olduğunuzun ortaya çıkması çok zaman almayacaktır. Tekrardan geçmiş olsun.

+ olarak keşke paranın tamamını aktarsaydınız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Bu çete aynı şekilde devam ediyordur. Çeteyi dolandırsak ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Çok geçmiş olsun. Insallah en kisa surede bu surecten alnizin akiyla cikarsiniz. Can sıkıcı bir durum kendinizi suclamayin bos anini yakaliyorlar insanlarin. Allahlarindan bulsunlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Çok geçmiş olsun,
Arkadaşlar söylemiş ama aceleci davranmanız kötü olmuş, daha kötüsü de farklı hesaba parayı aktarmanız, resmen köprü olarak kullanmışlar. Fakat suçsuz olduğunu mutlaka anlaşılacaktır.
Forumdan iki kişi ile araç ticareti yaptım. Hala görüştüğüm abilerimdir. Fakat onların da yüzlerine söyledim. Arabayı kimden alacaksam - kime satacaksam onun hesabına para yatırrım, parayı kabul ederim. Kötü bir tecrübe olmuş ama suçsuz olduğunuzun ortaya çıkması çok zaman almayacaktır. Tekrardan geçmiş olsun.
+ olarak keşke paranın tamamını aktarsaydınız.
Kalan 500 TL yi paranın esas sahibine iade ettim.
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Musade ederseniz bu başınızdan geçen talihsiz olayı, iş arayanların çok olduğu bir platformda paylaşmak istiyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...