İçeriğe Yönlendir

Öyle Bir Tezgâha Geldim Ki

Furkan Bakırel

Recommended Posts

Ahmet Gül

Geçmiş olsun. Organizasyon büyük. Keşke öyle yapsaydım demenin kendinize ıstırap vermekten başka bir getirisi yok. Bu kadar profesyonel bir organizasyonu çoğumuz yeriz. Bir de bu adamlar insanların yumuşak karnını kullanıyorlar. Sizinki iş mevzusu imiş başkasınınki başka. Ben olsam yemezdim diyen arkadaşa da yiyeceği numarayı çekiyorlar. Onun için içinizi rahat tutun, başa gelen çekilirmiş. En kısa yoldan kurtulmanızı dilerim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

İşsiz olan kim olsa bu tezgaha düşerdi. Geçmiş olsun. İnşallah sağ, salim atlatırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Furkan Bakırel yazdı:
Fatih Evcin yazdı:
Çok geçmiş olsun,
Arkadaşlar söylemiş ama aceleci davranmanız kötü olmuş, daha kötüsü de farklı hesaba parayı aktarmanız, resmen köprü olarak kullanmışlar. Fakat suçsuz olduğunu mutlaka anlaşılacaktır.
Forumdan iki kişi ile araç ticareti yaptım. Hala görüştüğüm abilerimdir. Fakat onların da yüzlerine söyledim. Arabayı kimden alacaksam - kime satacaksam onun hesabına para yatırrım, parayı kabul ederim. Kötü bir tecrübe olmuş ama suçsuz olduğunuzun ortaya çıkması çok zaman almayacaktır. Tekrardan geçmiş olsun.
+ olarak keşke paranın tamamını aktarsaydınız.

Kalan 500 TL yi paranın esas sahibine iade ettim.

ah be kardeşim. kesinlikle art niyetli biri değilsin ama kötü olmuş ya 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu

Geçmiş olsun.Nasıl bir ahlaksızlıktır aklım almıyor.İnşallah kısa sürede atlatırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Musade ederseniz bu başınızdan geçen talihsiz olayı, iş arayanların çok olduğu bir platformda paylaşmak istiyorum.
Tabiki lakin ismimin olay neticeye ulaşana kadar saklı kalmasını istiyorum isimsiz şekilde paylaşabilirsiniz.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Furkan Bakırel yazdı:

Bursa'da galericilik yapıyormuş bir kamyonet satışı için parayı bana göndermiş bana kendini müteahhit olarak tanıtan dolandırıcı , karşı tarafa da bana borcu olduğunu söylemiş adama parayı benim hesabıma göndermesi gerektiğini yoksa satışı vermeyeceğini bu sırada da notere gittiğini söylemiş galerici de parayı göndermiş ve notere gitmiş.Araç daha önce görülmüş pazarlığı yapılmış o yüzden kimse şüphelenmemiş.

büyük geçmiş olsun, ancak bu dakikadan sonra kimseye güvenmeyin, galericilik yapan birisi asla ruhsat ismi harici birine para yollamaz alım yaparken!

kimsenin günahını almayalım ama siz parayı yolladım diyen orhan a da inanmayın, Cem in tavisyesine uyun, derhal bu işi tezgahlayan başlangıçtaki sözde firmaya dava açın, orahan a vs kimsye de bir belge birşey yollamayın, orhandan aliden veliden gelecek taleplere uymayın

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Çok geçmiş olsun. Elinizde  ne var ne yok savcılığa gidip ilgililer hakkında şikayette bulunmanızı öneririm.  Para gönderirken isim girmişsinizdir muhtemelen. İsim olmasa bile parayı gönderdiğiniz hesap numarasından isim tespit edilir. Hakkınızda şikayetçi olan şahıs ile parayı gönderdiğiniz şahıs arasında illa ki bir bağ bulunur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

büyük geçmiş olsun, ancak bu dakikadan sonra kimseye güvenmeyin, galericilik yapan birisi asla ruhsat ismi harici birine para yollamaz alım yaparken!

kimsenin günahını almayalım ama siz parayı yolladım diyen orhan a da inanmayın, Cem in tavisyesine uyun, derhal bu işi tezgahlayan başlangıçtaki sözde firmaya dava açın, orahan a vs kimsye de bir belge birşey yollamayın, orhandan aliden veliden gelecek taleplere uymayın

Tekrar okurken benim de aklıma aynısı geldi, bir de galerici Furkan'ın numarasını nereden buldu da arayıp ben sana para gönderdim dedi onu da anlamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Tekrar okurken benim de aklıma aynısı geldi, bir de galerici Furkan'ın numarasını nereden buldu da arayıp ben sana para gönderdim dedi onu da anlamadım.
Forumlar da ufak tefek malzeme satışları için yazmıştım ufak bir araştırma ile bulunabilir ama sanmıyorum galerici bu işin içinde olsun koskoca firma sahibi neden böyle bir iş tezgahlasın adamın maddi durumu zaten bir hayli güzel.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Forumlar da ufak tefek malzeme satışları için yazmıştım ufak bir araştırma ile bulunabilir ama sanmıyorum galerici bu işin içinde olsun koskoca firma sahibi neden böyle bir iş tezgahlasın adamın maddi durumu zaten bir hayli güzel.
Vay arkadaş çok geçmiş olsun. Kim olsa düşer vallahi kendini üzmeye gerek yok. Galerici yaş tahtaya basmaz bence de sen bi akıl danış. Belki ortada bir araba birden fazla dolandırıcı var. Hem araba hem para gitti bu seferde para sende diye seni sıkıntıya sokabilirler.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom
(düzenlendi)

Sizde para transferi size olduğundan biraz sıkıntı yaşar ve uğraşırsınız. 

Sene 2011 ya da 2012. Bir gazla 15 günlüğüne yurtdışı seyahate gitmişim. Kamuda da geçici görevliyim aynı anda. Ben seyahatten döndükten 4 hafta sonra şehir dışındayken rahmetli pederim beni aradı ve eve polis geldi, ifadeye bekleniyorsun dedi. 

O sıralar o karakolun amirini yakinen tanıyan bir arkadaşımdan rica ettim durumu öğrenip bana haber vermesini. 

Hayatımda gitmediğim bir şehirde araba satış ilanına karşılık kaparo almışım. Arabayı alacak arkadaş ödediği paraya ilave olarak sanırım özel uçakla gitmiş olmalı ki 2000 TL'de yol masrafı yapmış (Samsun - Ankara'ydı sanırım). Benim T.C. kimlik numaramdan şikayetçi olmuş. Dahası nasıl bulduysa, evimin telefonunu bulup evimi de aramış.

Önce karakola gittim, polise kalsa doğrudan idamlığım. Pasaportumu gösterene kadar bana yalancı ve hırsız muamelesi çeken polis arkadaş kimliğimi ve pasaportumu görünce tavrını değiştirdi. İfademi verdim ve doğruca savcılığa gittim. Dosya detaylarına baktık. 

O vakit TV yayın sağlayıcılarından birine abonelik için verdiğim kimlik fotokopimle işlem yapılmış. 

Adıma banka transferleri yapılmış. 

Sahte kimlik çıkartılmış. 

Telefon hattı açılmış. 

Bir de ben sarışınmışım :D

Savcılıkta imza kopyalarımı verdim, detaylıca dilekçemi oluşturdum. Bankadan, şirketlerden şikayetçi oldum. 

10 yıl oldu, takipsizlik çıktı. 

---------------------

Tekrar geçmiş olsun. 

tarihinde Deniz Kom tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun Furkan, sıkma canını olan olmuş. Bundan sonrası için bilenlerden destek almadan ani hareket etme

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Furkan Bakırel yazdı:
Selim Bilgin yazdı:

ne koskoca bir firma var ne de galeri var karşınızda, birisi ne istanbul da diğeri de ne bursada, diye bakmalısınız konuya

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Geçmiş olsun. Siz şüpheli olarak ifade vermişsiniz ama siz olayın mağdurlarından birisiniz öncelikle tüm bilgi ve belgelerle Savcılığa giderek şikayetçi olun çok ahlaksız bir toplum olduk, alışveriş yaparken çok dikkatli olun asla rehavete kapılmayın ve kimseye güvenmeyin... 

Senaryo çok bu işlerde tavsiyem banka kartınızı, hesabınızı yakınınız bile olsa kimseye para transferi için kullandırmayın. 

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Valla bazen ricacı olunuyor şuraya bi bağış yap deniyor.. Ben ondan bile tırsıyorum. 

Malum süreçten sonra hiç bir yere para transferi yoluyla bağış bile yapmıyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

ne koskoca bir firma var ne de galeri var karşınızda, birisi ne istanbul da diğeri de ne bursada, diye bakmalısınız konuya

Genelde bu arkadaşlar adana-urfa

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Geçmiş olsun okuyunca kimseye güvenim kalmadı artık . Çok yakın bir tanıdığımı Bir bankadan aradıklarını hesabından boş yere Bireysel emeklilik kesildiğini bunu internet şubesi üzerinden düzeltme yapabileceklerini şifre gerektiği söylemişler o da hemen şifreyi vermiş 5 dk içinde 4 tane fatura ödemişler 9 bin TL çekmişler Şuç duyurusunda bulundu bişi çıkmadı henüz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Çok geçmiş olsun valla roman okur gibi her bir cümle sonrası ne olacağını merak ederek okudum. Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Çok geçmiş olsun. Üzülmeyin. Herkes düşebilir böyle bir olayın içine. Ancak siz bir avukattan bilgi alın. 

İnsanlık olarak çok kötü durumdayız. Yaş olarak büyük değilim. Babam memur emeklisi. Çalıştığı yıllarda tanımadığı dükkanlardan bile taksitle bir şeyler alabilirdi. Senet sepet olmadan. Hadi şimdi gidip almayı denesenize. İnsanların birbirine güveni kalmadı artık. 

Bu konularla ilgili yasaları neden caydırıcı yapmıyorlar anlamıyorum. Hırsızlık yapan bir kişi öncesinde birçok kez aynı suçu işlemesine rağmen serbest kalabiliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Kemal Korkmaz yazdı:

Geçmiş olsun okuyunca kimseye güvenim kalmadı artık . Çok yakın bir tanıdığımı Bir bankadan aradıklarını hesabından boş yere Bireysel emeklilik kesildiğini bunu internet şubesi üzerinden düzeltme yapabileceklerini şifre gerektiği söylemişler o da hemen şifreyi vermiş 5 dk içinde 4 tane fatura ödemişler 9 bin TL çekmişler Şuç duyurusunda bulundu bişi çıkmadı henüz.

bankadan arıyorlar, kampanya bilgisi verecek, güvenliğim için sorulan soruya bile cevap vermiyorum, kampanyanı tanıtacaksan tanıt yoksa kapa diyorum, kapıyor tabii, sen aradın bir de benden özel bilgi teyidi  istiyorsun....

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

bankadan arıyorlar, kampanya bilgisi verecek, güvenliğim için sorulan soruya bile cevap vermiyorum, kampanyanı tanıtacaksan tanıt yoksa kapa diyorum, kapıyor tabii, sen aradın bir de benden özel bilgi teyidi  istiyorsun....

Aynen. Arıyor anne kızlık soyadı istiyor. Söyler misiniz diyor. Söylemem diyorum. Ama teyit etmem lazım diyor. Neden teyit ediyorsun benim bi talebim olmadıki diyorum. Tamam deyip kapatıyor

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Su anne kizlik soyadi sorusunun artık manasida kalmadı gibi.

Simdi evlenen bayanlar kizlik soyadını da bırakmıyor. İleride ne kadar devam eder bilmem ama çocukları için büyük güvenlik açığı değil mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...