İçeriğe Yönlendir

ADAC 2021 205/55 R16 Yaz Lastikleri Testi

Evren Erakçora

Recommended Posts

Mustafa Arıkan
Murat Sahın yazdı:

Bu mantık doğru değil. Lastik hayati öneme sahip. Conti petlastan %100 daha iyi bir lastik. %50 fiyat çok göze gelmemeli. 

60€'luk lastikten 90€'luk performans beklememek gerek idi bahsettiğim. Hangisinin iyi olduğu zaten belli. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
2013 yılında focusumun üstünde Goodyear efficient griple gelmişti. 30 nin km yapınca taş kesilmişti lastikler. O hale gelfikten sonra 100 nin gitse neye yarar. Aynı durumu Michelin energy saver için de geçerli.
Goodyear eagle sport var şimdiki arabada 3 senelik bu sene köye gittik yanak balon yaptı [emoji1787]
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Dogan Arsiray yazdı:

cts nin iyi lastikleri de var ama. kenda dan iyi mesela.

Hocam bir süre sonra renault gibi oluyor. Talisman yapıyor ama herkes burun kıvırıyor röno değil mi ne kadar kaliteli olabilir ki diye. CST'de benim için tam o noktada. CST değil mi? her yanı iyi olsa ne olur der geçerim, yalan yok :) 

Mustafa Arıkan yazdı:

60€'luk lastikten 90€'luk performans beklememek gerek idi bahsettiğim. Hangisinin iyi olduğu zaten belli. 

Buna kesinlikle katılırım, ama işte, lastik alırken her şeyi hesaba kaymak gerektiğine inanıyorum.

İki lastik takımının arasındaki 500 liralık fark kaza yapmak ile yapmamak arasındaki ince çizginin nerede yer alacağını belirleyebiliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Mehmet Cihat yazdı:

Goodyear eagle sport var şimdiki arabada 3 senelik bu sene köye gittik yanak balon yaptı emoji1787.png

İlginçtir yukarıda bahsettiğim goodyearlarla ben de 3 senenin sonunda balon nedeniyle vedalaşmıştım. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Balon yapmayacak lastik yoktur, balona sebebiyet vermeyecek çukur vardır desem fazla iddialı olur mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Koray Demir yazdı:

Balon yapmayacak lastik yoktur, balona sebebiyet vermeyecek çukur vardır desem fazla iddialı olur mu?

Yanlış anlaşılmasın. Goodyear balon yaptı, başka marka olsa yapmazdı demek istemedim kendi adıma. Denk geldi demek istemiştim. Yoksa tabiki her lastik balon yapabilir, dolma teker değilse 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Ben her sene gidiyorum o yoldan yani bu lastikle ilk gidişimde başıma gelmesi canımı sıktı öyle büyük bir çukuruda girmedim [emoji2]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Koray Demir yazdı:

Michelin Energy Saver vardı bende ,yanaklar o kadar ince ve yumuşak  ki kolayca bozulabilir gibi geliyor insana.  Ben de balon yapmadı ama hassas olduğu kanaati oluştu bende. Lassa mesela kütük gibi onun yanında. Subjektif yorumlar , ortada deney falan yok ama kaliteli iyi tutan lastikler bana daha hassas gibi geliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Evren Erakçora yazdı:

Michelin Energy Saver vardı bende ,yanaklar o kadar ince ve yumuşak  ki kolayca bozulabilir gibi geliyor insana.  Ben de balon yapmadı ama hassas olduğu kanaati oluştu bende. Lassa mesela kütük gibi onun yanında. Subjektif yorumlar , ortada deney falan yok ama kaliteli iyi tutan lastikler bana daha hassas gibi geliyor. 

Gayet tabi her güzelin bir handikapı oluyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...