İçeriğe Yönlendir

Hangi Porsche Cayenne Tercih Edilmeli?

Ahmet Ali Salih Kanneci

Recommended Posts

Evren Erakçora
Ahmet Ali Salih Kanneci yazdı:
Selim Bilgin yazdı:

Touarag, Cayenne ve Q7'nin altyapısı tamamen aynı olması lazım, çıkacak sorunlar da ortak olacaktır diye düşünüyorum.
Yürütme imkanı varsa ben de Turbo'yu alırım tabi ki, mukayese kabul etmez diğerleriyle. emoji4.png 

Hocam bu konuya cahil bir kişi olarak soruyorum bilginiz varsa paylaşır mısınız? Aracın yürütme masraflarından kastınız nedir? Yıllık yürütme maliyetleri ortalama kaç bin TL olur? Aracı alacak kişi en fazla günde 50 KM yol yapar ona göre cevap verirseniz daha doğru olur.

Yakıt en son düşünülür böyle bir araçta. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Ali Salih Kanneci

Arkadaşlar 4.5 Turbonun LPG'ye olan uyumu ile ilgilide bilgi verirseniz memnun olurum, malum para kolay kazanılmıyor dolayısıyla alacağımız araçta 3.2 olsa bile LPG taktırmak durumunda kalabiliriz

Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan
Evren Erakçora yazdı:

Yakıt en son düşünülür böyle bir araçta. :)

Çok doğru.

Bakımsızına denk gelirseniz.yakıt parası aklınıza bile gelmez.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ali Salih Kanneci
Çok doğru.
Bakımsızına denk gelirseniz.yakıt parası aklınıza bile gelmez.
2006 model araca 285 isteyende boşuna istemiyordur herhalde, araç temiz gibi gözüküyor elbette baktıracağız almadan önce
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ekonomi gözetiliyorsa LPG li w163 ML320 filan alın derim. turbo benzinli porşe en az 20 litre yakar şehir içinde.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Selim Bilgin yazdı:

Touarag, Cayenne ve Q7'nin altyapısı tamamen aynı olması lazım, çıkacak sorunlar da ortak olacaktır diye düşünüyorum.
Yürütme imkanı varsa ben de Turbo'yu alırım tabi ki, mukayese kabul etmez diğerleriyle. emoji4.png 

Hocam bu konuya cahil bir kişi olarak soruyorum bilginiz varsa paylaşır mısınız? Aracın yürütme masraflarından kastınız nedir? Yıllık yürütme maliyetleri ortalama kaç bin TL olur? Aracı alacak kişi en fazla günde 50 KM yol yapar ona göre cevap verirseniz daha doğru olur.

Yakıt, sigorta, kasko daha öngörülebilir giderler.

İş motor mekanik bakım ve onarıma gelince önü açık olabilir. Kullanacak kişinin önceki araçlarını söylersen daha açıklayıcı yazabilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ali Salih Kanneci
ekonomi gözetiliyorsa LPG li w163 ML320 filan alın derim. turbo benzinli porşe en az 20 litre yakar şehir içinde.
Ekonomide, performansta mühim aracı alacak kişi açısından dolayısı ile 4.5 Turbo en mantıklısı gibi gözüküyor Audi Q7 3.0 TDI veya 4.2 FSI bizi kesmez 4.5 Turboya LPG taktırıp kullanmayı düşünüyoruz ama ne kadar doğru bir tercih olur? Son olarak ML 500 veya ML 320 CDI'yıda takipteyiz Porsche Cayenne ve Audi Q7 benim babama tavsiye ettiğim araçlar olsada onda Daimler sevdası olduğu için ML'yide alınabilecekler listesine aldık problem şu ki ML dizel yakıt olarak avantajlı olsada tasarım olarak babama yeterli gelmedi maalesef...

Yakıt, sigorta, kasko daha öngörülebilir giderler.
İş motor mekanik bakım ve onarıma gelince önü açık olabilir. Kullanacak kişinin önceki araçlarını söylersen daha açıklayıcı yazabilirim.
En son 1990 model Lada Samara kullandı aracı alacak kişi...
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Ekonomide, performansta mühim aracı alacak kişi açısından dolayısı ile 4.5 Turbo en mantıklısı gibi gözüküyor Audi Q7 3.0 TDI veya 4.2 FSI bizi kesmez 4.5 Turboya LPG taktırıp kullanmayı düşünüyoruz ama ne kadar doğru bir tercih olur? Son olarak ML 500 veya ML 320 CDI'yıda takipteyiz Porsche Cayenne ve Audi Q7 benim babama tavsiye ettiğim araçlar olsada onda Daimler sevdası olduğu için ML'yide alınabilecekler listesine aldık problem şu ki ML dizel yakıt olarak avantajlı olsada tasarım olarak babama yeterli gelmedi maalesef...En son 1990 model Lada Samara kullandı aracı alacak...

Nasıl bir performans beklentisi var bilmiyorum ama 3.0 TDI oldukça doyurucu bir motor. Sağlamlığıyla da meşhurdur. 500nm torklu V6 makinenin yetersiz gelmesi için ciddi hızlı arabalar kullanmaya alışmış olmak lazım.

4.5 Turbo'yu benzinde yakıtını karşılayamayacaksam almazdım ben olsam. V8 Turbo Porsche ekonomik kaygıyla kullanılırsa sonuçta elinizde çok para harcanmış ama düzen tutmayan bir araba kalablir.

Hadi yakıtı LPG ile çözdünüz, bir periyodik bakıma 2.000 TL'ye yakın para vereceksiniz, en ufak bir kapsamlı operasyona girseniz 10 bin TL'den kapı açılır.

Temiz ve dizel bir ML daha makul görünüyor bu durumda.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ali Salih Kanneci

Nasıl bir performans beklentisi var bilmiyorum ama 3.0 TDI oldukça doyurucu bir motor. Sağlamlığıyla da meşhurdur. 500nm torklu V6 makinenin yetersiz gelmesi için ciddi hızlı arabalar kullanmaya alışmış olmak lazım.
4.5 Turbo'yu benzinde yakıtını karşılayamayacaksam almazdım ben olsam. V8 Turbo Porsche ekonomik kaygıyla kullanılırsa sonuçta elinizde çok para harcanmış ama düzen tutmayan bir araba kalablir.
Hadi yakıtı LPG ile çözdünüz, bir periyodik bakıma 2.000 TL'ye yakın para vereceksiniz, en ufak bir kapsamlı operasyona girseniz 10 bin TL'den kapı açılır.
Temiz ve dizel bir ML daha makul görünüyor bu durumda.

Dediğinizde haklı olabilirsiniz, düşüneceğiz... Belkide 3.5 litre motorun üzerine çıkmak yanlış bir fikir olabilir bizim için ve Porsche gibi bir araç almakta tabi, Audi Q7 - ML karşılaştırmasına gelecek olursak, Biri F Segmentte yer alırken diğeri D segmentte yer alıyor ayrıca ML tasarım olarak cidden demode duran bir araç Audi ile kıyasladığımızda dolayısı ile bundan sonra Audi Q7'ye odaklanacağız. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz [emoji1303]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Aracı alacak kişi en son samara kullandı ve 4.2 FSI'ın ve 3.0 TDI'ın performansı yetersiz mi gelir dediniz? :)

Bu iki motorun hakkını verebilecek sürücü toplasanız %2 etmez bizim ülkemizde. O %2'de o hakkı verecek yol bulamaz zaten. Takılmayın böyle şeylere, araç ses hızında da gitse basamayacaksınız nasıl olsa. Her yer radar oldu. Radar olmasa da öyle bir yol yok. Evet, halen öyle bir yolumuz yok, her an bir yerlerden bir şeyler çıkabilir pozisyonda yollarımız ve trafiğimiz. O yüzden dayanımı yüksek bir motor tercih edin.

Q7 ya da ML bakın hatta çünkü yakıt konusunu çözme gereği hisseden adamın cebini çok yorar porsche. Sonradan uyarmadı demeyin :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Ali Salih Kanneci
Bu konular sana mı ait ? Merak ettim doğrusu. Neden bu kadar farklı fiyat ve model farklılıkları ?
https://forum.donanimhaber.com/profilv2/2976412

Evet uzun bir dönemdir kafamızda araba alma fikri var o sebepten kafamıza yatan çeşitli araçları foruma soruyorum. Fiyat farkının sebebi kredi ile bütçemizi yükseltebilecek oluşumuzdan kaynaklanıyor
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

rakama göre aranıyor ise, en yüksek model yılı alınabilecek olan seçilmeli, ve bahstteğiniz suv ların segmentinden çok, çıkarabilaeceği masrafa bakın, uzaktan cilalı fotoğrafları güzel gözükür, bnince cüzdan boşaltırlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
En son 1990 model Lada Samara kullandı aracı alacak kişi...

Bizi kesmez dediğinize göre sürekli performans kullanıyorsunuz demekki. Yaşınızı öğrenebilirmiyim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ali Salih Kanneci

Bizi kesmez dediğinize göre sürekli performans kullanıyorsunuz demekki. Yaşınızı öğrenebilirmiyim.
Yok sürekli performans aracı kullanmıyoruz, arabamız bile yok kaç yıldır sadece fabrika verilerine bakarak bu yorumda bulundum ben 17 yaşındayım aracı alacak kişi babam kendisi 54 yaşında neden yaşımı sorduğunuzuda anlayabilmiş değilim?! Siz insanlara yaşlarına göre mi değer biçiyorsunuz?
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Yok sürekli performans aracı kullanmıyoruz, arabamız bile yok kaç yıldır sadece fabrika verilerine bakarak bu yorumda bulundum ben 17 yaşındayım aracı alacak kişi babam kendisi 54 yaşında neden yaşımı sorduğunuzuda anlayabilmiş değilim?! Siz insanlara yaşlarına göre mi değer biçiyorsunuz?

Burada bir değer biçme olayı yok.  Performans isteyenler genelde gençler olduğu için genç olduğunuz varsayımında bulunmuş olabilir arkadaşımız. Yanlış anlaşılmasın. Olumsuz bir durum söz konusu değil kanımca.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ali Salih Kanneci

Burada bir değer biçme olayı yok.  Performans isteyenler genelde gençler olduğu için genç olduğunuz varsayımında bulunmuş olabilir arkadaşımız. Yanlış anlaşılmasın. Olumsuz bir durum söz konusu değil kanımca.
Son bir aydır donanım haber forumlarında ciddi şekilde küfür, hakaret ve tacize maruz kalıyorum açtığım konular sebebiyle bu sebepten buradada benzer bir durum olduğunu düşünerek tepki gösterdim eğer bana karşı bir saldırı yoksa sorun yok zaten... Sadece ben ne amaçla o şekilde sorduğunu anlayamadığım için sorma ihtiyacı hissettim bu soruyu
ml 55 amg  de bakın fena değiller 
Onları demode buluyor babam, biz Q7 üzerine yoğunlaşacağız şu an için, tavsiyeniz için teşekkürler
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Eyüp Çetin yazdı:

Son bir aydır donanım haber forumlarında ciddi şekilde küfür, hakaret ve tacize maruz kalıyorum açtığım konular sebebiyle bu sebepten buradada benzer bir durum olduğunu düşünerek tepki gösterdim eğer bana karşı bir saldırı yoksa sorun yok zaten... Sadece ben ne amaçla o şekilde sorduğunu anlayamadığım için sorma ihtiyacı hissettim bu soruyu

Başka yerde böyle bir sorun yaşaman burada olacağı anlamına gelmez. Ayrıca arkadaşın yazdığından da böyle bir sonuç çıkarmak biraz senin zorlaman olmuş. Sana kim niye saldırısın konu açtığın için. Biraz daha dikkatli olmalısın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Ali Salih Kanneci

Başka yerde böyle bir sorun yaşaman burada olacağı anlamına gelmez. Ayrıca arkadaşın yazdığından da böyle bir sonuç çıkarmak biraz senin zorlaman olmuş. Sana kim niye saldırısın konu açtığın için. Biraz daha dikkatli olmalısın.
Haklısınız bundan sonra daha dikkatli olacağım, uyardığınız için teşekkürler.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Eyüp Çetin yazdı:

Haklısınız bundan sonra daha dikkatli olacağım, uyardığınız için teşekkürler.

Ahmet merhaba, hosgeldin forumumuza.. 

sen gibi Gencleri gormek güzel. Burasi biraz farkli bir forum.. Kültür seviyesi, anlayis ve hosgoru fazlasiyla mevcut bir forumdasin. burada insanlar samimiyete onem gosterir.. Yeri gelir yasi sorar yeri gelir zevkini sorar.. cunku burdaki amac cevap yazmaktan öte gercek anlamda bilgilendirmek muhabbet etmektir..  Senden daha kucuk uyelerimiz de oldu.. Herkese kapimiz acik.. Tabi efendi olana, Saygili davranana... 

İster istemez yas toplumumuzda onem verilen bir durum. Karsidakini tanimak esasina dayaniyor.. Neyse baska konulardada gorusmek uzere  keyifli forumlar🤗

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Performanslı araçları genelde gençler ve kanı hızlı akan arkadaşlar istiyor. Sizi tanımak için yaşınızı sordum. Ben babanızın yerinde olsam bu tarz araçlar yerine sizin araç kullanmanızı öğretecek tarz araç almasını öneririm. Tam anlamıyla öğrendikten ve ehliyetini aldıktan sonra bu tarz araçlara yönelirseniz daha iyi olur düşüncesindeyim. Birde burda diğer forumlarda olduğu gibi küfür olmaz. Olmasınada izin verilmez. Ama sürekli de farklı tarz araçlar konusuda açılmaz kanaatindeyim.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Ali Salih Kanneci

Performanslı araçları genelde gençler ve kanı hızlı akan arkadaşlar istiyor. Sizi tanımak için yaşınızı sordum. Ben babanızın yerinde olsam bu tarz araçlar yerine sizin araç kullanmanızı öğretecek tarz araç almasını öneririm. Tam anlamıyla öğrendikten ve ehliyetini aldıktan sonra bu tarz araçlara yönelirseniz daha iyi olur düşüncesindeyim. Birde burda diğer forumlarda olduğu gibi küfür olmaz. Olmasınada izin verilmez. Ama sürekli de farklı tarz araçlar konusuda açılmaz kanaatindeyim.
Babam ehliyetini yeniden aldı tek problem araç kullanmayı unutmuş durumda, o sıkıntıyıda dedemin Lada Samara aracı ile birkaç ay içinde giderecek ve araç kullanmaya hazır olacak. Babam biraz ya hep, ya hiçci biri ya "Lada Samara ile devam" diyor ya da "adam gibi arabaya bineyim" diyor yoksa ben ona ne Linealar, Egealar, Fluencelar buldum
Ahmet merhaba, hosgeldin forumumuza.. 
sen gibi Gencleri gormek güzel. Burasi biraz farkli bir forum.. Kültür seviyesi, anlayis ve hosgoru fazlasiyla mevcut bir forumdasin. burada insanlar samimiyete onem gosterir.. Yeri gelir yasi sorar yeri gelir zevkini sorar.. cunku burdaki amac cevap yazmaktan öte gercek anlamda bilgilendirmek muhabbet etmektir..  Senden daha kucuk uyelerimiz de oldu.. Herkese kapimiz acik.. Tabi efendi olana, Saygili davranana... 
İster istemez yas toplumumuzda onem verilen bir durum. Karsidakini tanimak esasina dayaniyor.. Neyse baska konulardada gorusmek uzere  keyifli forumlar[emoji847]
Anladım, bu açıklayıcı yorumunuz için teşekkür ederim bundan sonra daha dikkatli olacağım insanlara cevap verirken[emoji1303]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Cayenne 4.5 V8 ülkemizde çok yok, çok olmadığı gibi V8 motorun parçalarının çoğu da yurt dışından aylarca bekleme sonucu gelmektedir. en makul olanı 3.2 LPG uyumlu atmosferik v6 motor. Aynı motor touareg araçlarda da kullanıldı. Bu tarz araçlar ilk alım maliyeti çok yüksek, ama modeli eskidikçe ulaşılabilir seviyeler de olmasından dolayı satın alma arzusu doğurabilir. Sonuçta premium sınıf SUV ve zamanının ötesinde donanım, konfor ve güç vaat ediyor. Ancak işletim giderleri oldukça yüksektir. Alacağınız araç ne kadar bakımlı olursa olsun, yaşından ötürü ömürlük parçaların değişimi veya arıza vermesi söz konusudur. Bu arızalarda usta problemi olduğu kadar aracın markasından kaynaklı işçilik ve parça maliyetleri de çoğu araca göre X4 katı oranla olacaktır. Cayenne yerine aynı şasiyi kullanan ve 2007'den sonra yaklaşık 2000 parçası değişen touareg hem motor hem parça hem de usta bakımından daha mantıklı bir seçenek olacaktır.  Her ne olursa olsun bu araçlara sahip olduğunuz zaman satın alma maliyetinizin %40'ı oranında süpriz arızalar için bütçeniz de olması gerekir. Yakıt konusuna değinmek istemiyorum ama şehir içi 20 LT / 100 KM altını görmek pek mümkün değil.  Bu arada ben dahil Forumdaki birçok arkadaşın zamanında bu araca hayranlıkla baktığı, içinden sahip olma arzusu  geçirdiği bir araç olduğu aşikardır. Ancak yukarıda nedenler hep satın alma isteğini engelleyen unsurlar olduğundan platonik aşk olarak kalmıştır. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ya hiçci biri ya "Lada Samara ile devam" diyor ya da "adam gibi arabaya bineyim" diyor

reçete yazıyorum: yüksek modelli 2.0tdi A6

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...