İçeriğe Yönlendir

Hangi Porsche Cayenne Tercih Edilmeli?

Ahmet Ali Salih Kanneci

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bizim şantiyede mekanik şef vardı. Buraya da üye. Mondeo’su vardı 2.0 dizel. Yazıları var konusunda. O hep derdi, arabaya para bağlanmaz. 10 yaşında c-d segment araç takibe alınır, temizi bulununca alınır derdi. Hatta 15 yaşında temiz e segment al ama sıfır civic’e 120bin tl verme derdi. Gittik sıfıra yakın hybrid aldık. Duysa sağlam makara olur :) okuyor musun acaba şef :) 

3-4 gündür şu emanet mersedese biniyorum dedim ben niye yeni araba alıyorum ki? 30 yaşında araç. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

3-4 gündür şu emanet mersedese biniyorum dedim ben niye yeni araba alıyorum ki? 30 yaşında araç. 

Ancak emaneti düşüyor işte hocam. Bize daha doğrusu bana temizi gelmez, eminim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ali Salih Kanneci
Ooo iyice tanımak istedik şimdi. 

şaka bir yana hiç aracınız yokken buna girmeyin. Madem atraksiyonlu bir araç alacaksınız size önerim sıfır ford ranger olur. 
lacivert. AT lastik ve hafif yükseltme 5 cm.
Hocam 300,000'e bile çıkmamız bizi çok zorlayacak birde bir Pick-up için o rakamları vermek cidden akıllıca gelmiyor... Zaten babam pick-up sevmeyen biri tavsiyeniz için teşekkür ederim.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ahmet Ali Salih Kanneci yazdı:
Mehmet Göktürk yazdı:
Ooo iyice tanımak istedik şimdi. 

şaka bir yana hiç aracınız yokken buna girmeyin. Madem atraksiyonlu bir araç alacaksınız size önerim sıfır ford ranger olur. 
lacivert. AT lastik ve hafif yükseltme 5 cm.

Hocam 300,000'e bile çıkmamız bizi çok zorlayacak birde bir Pick-up için o rakamları vermek cidden akıllıca gelmiyor... Zaten babam pick-up sevmeyen biri tavsiyeniz için teşekkür ederim.

pikap kötü değil ki? sadece vergi farklı diye.şimdi 2.0 çıktı

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ancak emaneti düşüyor işte hocam. Bize daha doğrusu bana temizi gelmez, eminim

land verelim

land var satılık lafı bana kaldı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ali Salih Kanneci

Pick-up kötü veya değil o kişinin bakış açısına göre değişir bende sizin gibi düşünüyorum, pick-up kötü değildir güzel bir modifiye ile cidden farklı bir araca sahip olabilir pick-up kullanıcısı ama benim babanın gözünde pick-up kuyruklu araçtan başka birşey değil bende o sebepten bu yorumda bulundum... 300 bini zor buluyoruz krediyle şunla bunla birde istemediğimiz aracı almak o fiyatı verip bence yanlış olur...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

hiç porş işlerine girmeyin. hele kredi ile. iş icabı gerekiyorsa onu bilemem olabilir. (müteahhitlik, spor hocalığı, mafyalık vs)

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Ahmet Ali Salih Kanneci
hiç porş işlerine girmeyin. hele kredi ile. iş icabı gerekiyorsa onu bilemem olabilir. (müteahhitlik, spor hocalığı, mafyalık vs)
Porsche'ye girmek isteyiş sebebimiz açıkçası tamamen gösteriş amaçlı ... Babamın hayaliydi uzun bir dönemdir kimsede olmayan farklı bir araca sahip olmak o sebepten Porscheyi düşündük ama gelen yorumlar doğrultusunda Q7'ye odaklandık anlaşılan Porsche bizi cidden üzecek bir araç

Not: babam mafya vs. değil, kendisi doktor
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Ali Salih Kanneci
Subaruları babamın bazı meslektaşları kullanıyor ama kendsi pek beğenmiyor o markayı nedense yinede birkez daha inceleriz subaruları,

Mercedese gelince 97 model makyajsız kasa 11,8 saniyede sıfır yüzü olan araca sıfır temiz diye 200 vermek doğru gelmiyor bize pek... Geçen günlerde Mercedes forumunda 70-140 arasında çeşitli W210 kasa Mercedes gösterdim forumdakiler hiç birini beğenmedi onlarda sizin gibi bana 200 bin liralık modeller gösterdi ve E serisi almaktan vazgeçtik sonuç olarak çünkü E serisine vereceğimiz para 130 bini geçmez oda 4 Matik ve E320 olursa
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bize mi sana mı doğru gelmiyor?

bu iş döner dolaşır duster'da biter bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Ali Salih Kanneci
bize mi sana mı doğru gelmiyor?
bu iş döner dolaşır duster'da biter bence.
Bize mantıklı gelmiyor. Duster evet mantıklı araç, dedem çok beğeniyor jip olarak ama babam biraz farklı ve kaliteli bir araç arıyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

bununla gösteriş olur mu hiç hocam? rakamı da abartmış bu iyice

ağır ol molla desinler olur. adam doktor gösterişe gerek yok. bir fotoğrafçı yakınım vardı foto çekmeye gitmek için range rover almıştı günlük kullanım için kangoo. range rover ile gitmezsek para alamıyoruz demişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ali Salih Kanneci

ağır ol molla desinler olur. adam doktor gösterişe gerek yok. bir fotoğrafçı yakınım vardı foto çekmeye gitmek için range rover almıştı günlük kullanım için kangoo. range rover ile gitmezsek para alamıyoruz demişti.
Babam gösterişli bir araç arıyor her ne kadar doktorda olsa ama [emoji28][emoji4]
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

4.5 cayenne s alınır, replika mansory bodykit yapılır, bi düz boru egzoz ile hava atma zevki tatmin edilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Mehmet Yeter yazdı:

Geçenlerde forumda bir arkadaş ml almıştı. G seri de var ama piyasası ve kronik sorunları nedir bilmiyorum. Gl serileri de var ancak onlar biraz daha yeni dönem sanırım. 

https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/307237-mercedes-ml320-w163-sırtçantalıvelet/

Benim aracım fiyat aralığı olarak düşük kalır sanırım zira ben mesela 85 civarına aldım, ortalama bu araçlara en fazla 130 verilir kanısındayım. Ama parça ve motor ustası bulmak konusunda porsche den çok iyi bir alternatif birde sanayi ustalarının abarttığı bazı kronik sorunlar face grubu sayesinde çok ucuz ve kolaya çözülüyor.

Ben Marka odaklı arayan bir insana onu alma şu marka al demem ama madem arkadaş q7'ye kaymış w164 ml350'yede bakmasını tavsiye ederim yada w163 2003 üstü ml500 yada bulursa ml55

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Chayenne alınacaksa farı kolay çalınamayan bir model seçmeli. K. Biraderin 2 oldu farları gitti. 50.000 x2 zararda.. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Şaşkın 2
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Cem Işık yazdı:

Chayenne alınacaksa farı kolay çalınamayan bir model seçmeli. K. Biraderin 2 oldu farları gitti. 50.000 x2 zararda.. 

İzahı olmayanın mizahı olur derler ya, tam olarak öyle bu durum işte. Espri konusu yapıyoruz. Farı çalarken yakalasa sizin k. birader, tutup polise verse savcılıktan bırakılması yarım saat. Yakalayınca ağızlarını burunlarını kırsa kendisi ceza alır. Yakalayınca hırsızlar onu yaralasa, gene hırsıza ceza verilmez... 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Murat Sahın yazdı:

İzahı olmayanın mizahı olur derler ya, tam olarak öyle bu durum işte. Espri konusu yapıyoruz. Farı çalarken yakalasa sizin k. birader, tutup polise verse savcılıktan bırakılması yarım saat. Yakalayınca ağızlarını burunlarını kırsa kendisi ceza alır. Yakalayınca hırsızlar onu yaralasa, gene hırsıza ceza verilmez... 

hakaret etti dersen bırakmazlar.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Cem Işık yazdı:

Vay anam vay. 

Farın tanesi 25bin lira mı? 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ahmet Ali Salih Kanneci yazdı:

Babam gösterişli bir araç arıyor her ne kadar doktorda olsa ama emoji28.pngemoji4.png

Baban başını yakmak istiyor Ahmet kardeşim. Şaka yapmıyorum, cidden kendi başını yakacak. Kredi çekilip porsche alınmaz o yaşta. Alınırsa ilk arızasında cebi deler. Pişmanlık ise fayda etmez tamircinin hesap defterinde. Eğer cidden bir porsche cayenne alacaksanız, bir porsche cayenne parası da geride o arabaya harcamak üzere hazır bulunmalı. 

Bu forum dh gibi değil. DH'ye de üyeyim, yıllardır açmam bakmam. Orada millet laf olsun diye konuşuyor.

Konu otobil ise, interaktif ortamda bütün duayenler burada. Burada üstatların söylediği şeyler kafadan atma, doldurma değil. Burada ısrarla alınmaması gerektiği söylenen bir aracı alıp sonuçtan memnun olan neredeyse kimse yok. Burada kulaktan dolma bilgiler paylaşılmıyor. X5 alın, ML alın, Q7 alın, Tuareg alın, bunlara kimse itiraz etmeyecektir.

Ama porsche farklı, mevcut döviz kurları ile, lazım olan parçaları çoğunlukla yurt dışından getirmek gerekeceğini unutmayın. 4 tane amortisör fiyatını sizin için araştırıp yazmıştım. Far fiyatlarını Cem bey yazdı. Basit diyebileceğimiz şeyler bile ülkemiz piyasasında porsce ile cep yakacaktır. 

Bir de siz sürekli performans diyorsunuz da, meraktan soruyorum, ailede rallici falan mı var? G kuvveti mi ölçeceksiniz? Bizim öyle bir yolumuz ya da öyle bir trafiğimiz yok. Maksimum hızlanma sizden öndeki araçlarla sınırlı, isterseniz bugattiye binin, sonuç değişmiyor.

Mehmet Göktürk yazdı:

hakaret etti dersen bırakmazlar.

Hakareti bilmem de hocam, dövme konusunu iyi biliyorum :kihkih:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Murat Sahın yazdı:

Hakareti bilmem de hocam, dövme konusunu iyi biliyorum :kihkih:

bizim eski bahçıvanın servisçi arkadaşı münakaşada dayak yerken çakı ile adam yaralıyor istemeden bi sürü hapiste kaldı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Göktürk yazdı:

bizim eski bahçıvanın servisçi arkadaşı münakaşada dayak yerken çakı ile adam yaralıyor istemeden bi sürü hapiste kaldı.

Yok hocam, kesici delici alet konu dışı. Ateşli silahlar da hakeza. 

Çıplak elle ya döveceksin ya dayak yiyeceksin. Karşı grup kalabalıksa en fazla sopa. Yoksa teke tekte alet edevat kullanımı önermiyorum. Bu arada, trafikte kavga etmeyi de önermiyorum yanlış anlaşılmasın. Sadece hırsız için geçerli. Yoksa sen yol verecektin, ben geçecektim, korna çaldın, selektör yaptın diye birbirleri ile kavgaya tutuşanlara anlam veremiyorum. Adam yol vermedi diye 10 saniye kaybedecektin, inip kavga edince adli vaka olmasa bile dakikalar gidiyor :) 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Murat Sahın yazdı:

adamlar serbest bırakıldı zaten (ilk çalanlar) . Şöyle ki, kiralık bir araçla gelmişler çalıp gitmişler. Aracı kiralayan yakalanmış. Mahkemeye çıktılar tutuklu olarak. Biz o gün kiraladığımız arabayı ahmete vermiştik o kullanıyordu dediler. Mahkeme , aaa ahmete mi vermiştiniz dedi? Bir de tanıkları vardı, araba kiralayıp isteyen atkadaşlarına verir bunlar diye ifade verdi tanık. Mahkemece Hemen tahliye edildiler ahmete sormadan etmeden... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...